PSY

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 czerwca 2017 07:52
FurryMouse, nie wiem czy znajdziesz krótką smycz z możliwością zapinania w pasie ;(
Nie no, własnie pisałam, że na pierwszy rzut oka wydawała się za długa. Ale jeśli wziać pod uwagę zapięcie w pasie... Bo ona ma 170cm w spoczynku, więc część z tego idzie dookoła ciała. Wtedy będzie ok.
Tylko ta cena trochę taka... Tyle dałam za komplet: szele + obroża + smycz zwykła z TrueLove 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
22 czerwca 2017 09:10
też mam tą smycz ruffk'a, bardzo fajna, niezniszczalna i można wygodnie złapać psa "na krótko" w razie czego 🙂
Cena właśnie zabija....ale na lata myślę, że warto🙂:

(po zapięciu na biodra jest króciutka, ja aż tak krótko nie lubię więc dopinałam czasami do paska po prostu)
A mocno trzeba ciągnąć żeby się rozciągnęła? Tzn czy pies musi wkładać dużo siły w rozciągnięcie jej czy siłowo to działa mniej więcej jak flexi?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 czerwca 2017 09:43
FurryMouse, ruffwear nie jest sztywna, fajnie się rozciąga, dobrze amortyzuje, ma mega fajny karabińczyk i jest super wykonana. Siłowo troszkę więcej, mocniej niż flexi. Jak na smycz kosztuje trochę sporo, ale jak dla mnie warta tej kasy, zwłaszcza, że to raczej jednorazowy wydatek.

Mogę Ci po pracy film nagrać 😉


edit:
Przy samym karabińczyku też ma pętle do chwytania psa np przy ulicy 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
22 czerwca 2017 09:44
tak, siły odrobinę trzeba no i rozciąg amortyzatora ogółem "duży" nie jest

zdecydowanie nie jak flexi

Jara właśnie o tym pisałam, krótko można fajnie złapać dzięki tej rączce
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 czerwca 2017 09:54
Ruffwear ma jeszcze model ridgeline, 0,75cm do 1,30m, ale bez możliwości zapięcia w pasie.
JARA film nawet nie, ale jakbyś mogła jakieś zdjęcie: smycz zapięta w pasie i nie naciągnięta to byłabym mega wdzięczna  :kwiatek: Ty masz tą 170 rozumiem?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 czerwca 2017 10:01
Nie ma sprawy, wrzucę niebawem.
Mam chyba tą 1,7m bo jest chyba tylko jeden rozmiar tej smyczy, ale zmierzę 😉
Jeszcze jest 210cm (340cm po rozciągnięciu) ale to może niedawno weszły.
My też mamy bardzo wodne życie :P Nawet zimą hihi 😀

Ale WF zdaje egzamin, wypłucze się i wualaa 😀

Kompletnie mi nie przypadł warsaw dog i wild woof jeśli chodzi o materiał, ułożenie na psie etc- ale każdy tam jakiś swój gust ma 😀

mam też jakieś huntera i extream'a ale co wf to wf 😀

Dasz link do tego WF?
Szukam informacji o diecie wspomagajacej walke z rakiem, wiem już ze bialko i tłuszcz, i jedzenie mało a czesto. Z gotowych karm wyczytałam o Hill's Prescription Diet N/D Canine ale nie udało mi się znaleźć sklepu w którym mogłabym to kupic. Będę wdzieczna za wszelkie informacje!
Na zooplus.pl chyba je znajdziesz. Rak lubi cukry więc na pewno dieta z niską zawartością węglowodanów.
Nie znalazłam, ale zapytałam czy maja (bo może ja jakos nieumiejętnie szukam) dziekuje  :kwiatek:
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 czerwca 2017 07:26
Yegua wpisz White Fox obroże w Google bo nie wiem czy tu mogę link podać
derby, aaaa White Fox, nie mogłam rozszyfrować skrótu. Znam, są bajeczne.
JARA Ten Ruffwear wygląda fajnie. Miałam pisać że 170 w spoczynku to zdecydowanie za dużo ale jeśli przyjąć że będę ją miała zapiętą w pasie to odchodzi te kilkadziesiąt cm.
No i firmę w miarę kojarzę, jest szansa, że się nie rozciągnie na amen po kilku wyjściach 🙂

maluda hm, zależałoby mi jednak żeby ta smycz pożyła jakiś czas. Trochę się tych z Sali obawiam, cena jakaś taka niska... :P

edit: choć z drugiej strony nie ukrywam że celowałabym w coś pomiędzy jeśli chodzi o cenę. Tak do 100?

Moja żyje już 2 lata i miała trip w górach, rower itd.
Szelki też mają fajne i trwałe.
iwona ru jest cała oferowana przez nich gama - nie wiem czy akurat ten rodzaj którego szukasz. Może napisz do nich czy jest możliwość ze beda mieli albo na zamowienie sprowadzą skoro i tak markę mają w ofercie?

http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/hills_prescription_diet
k_cian pisalam tam i nie maja niestety, wiec od wczoraj sama gotuje, i co najważniejsze - smakuje i jest zjadane 🙂 gotowany drob + olej lniany, i jest poprawa samopoczucia jak narazie
Dobra, próbuję zatem sali na pierwszy ogień. Dzięki maluda!
Nie ma problemu.

My już po wizycie u weta.
Jak pies po sterylizacji miał wagę wyjściową przed zabiegiem - 15 kg, tak w tym roku ma 16 kg.
Troszkę przytyła, ale po niej nie widać. Nawet się zastanawiam czy nie powinna dostać więcej żarcia. Ale wet nie mówił, że zbyt chuda zatem wnioskuję, iż tylko mnie trzepie we łbie.

I niestety... jej pierwsze w życiu wyciskanie gruczołów...
Jak mi powiedziano: "to też może być dobrobyt..."

Z dobrego też źle wychodzi.  🤣
Mógłby ktoś polecić hodowlę owczarków środkowoazjatyckich? Chętnie w Polsce centralnej/ północnej (kuj-pom i okolice).  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 czerwca 2017 10:52
https://www.dognition.com/
próbował ktoś kiedyś? 😀
Gry dla psów i ich właścicieli opracowane przez naukowców pozwalające zbadać 'intelektualne predyspozycje' psa takie jak zapamiętywanie, komunikacja czy dedukcja.
Łe, nie ma darmowego startera, a myślałam że jest 🙁
maluda, przyszła smycz. Wow! Lil jest w stanie to rozciągnąć? Spodziewałam się czegoś bardziej elastycznego 🙂 wzięłam tą 150cm, wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach w sklepie. Myślę, że czeka ją dożywocie. Jeszcze raz dzięki 🙂
Wbrew pozorom jest. Ona bardzo dobrze ciągnie, chociaż ciałka nie ma wielkiego. Mam nadzieję, że będzie Tobie dobrze służyć!
Do oddania 6-miesięczny szary dog niemiecki. Tylko w dobre ręce, nie do hodowli. Szczeniak musi mieć zapewnioną stałą obecność człowieka, nie może zostawać sam w mieszkaniu, bo wyje i szczeka. Sprawa pilna, bo nabywca zwrócił psa do hodowcy, dlatego jest za darmo, bo nie można go drugi raz sprzedać.Najlepiej do domu z ogrodem.
Na zdjęciu dogi z tej samej hodowli.
Cień na śniegu, priv. 😉
Wrócę z tematem karm suchych. Od razu ostrzegam, że poruszany będzie problem kup, więc co wrażliwsi proszeni są o pominięcie posta. 😁

Opisywałam kiedyś, że na Applawsie, Taste of the Wild i paru innych karmach o podobnej zawartości białka pies zagazowywał wszystkich wokół siebie. Potem "zeszliśmy" półkę niżej - na Brita Care i problem zmalał, a po kupieniu Brita Premium zniknął całkiem. Pies na tej karmie naprawdę dobrze wyglądał, karmę chętnie jadł, skończyły się też nasze "gówniane" problemy. Ale ilość kup - masakra! 😵 Każdy spacer kończy się zapełnieniem worka, a czasem nawet dwóch. Kupy zdarzają się całkiem rzadkie, ale najczęściej są takie... bardzo miękkie. Oprócz Brita suchego (kolacja) pies rano dostaje karmę mokrą i ostatnio jest to Animonda Gran Carno. Miałyśmy chwilę Lukullusa, ale miałam wrażenie, że na nim kupy są jeszcze rzadsze. Doradźcie proszę, w jakie karmy celować, by ilość kup i ich "jakość" nas nie zabijała na spacerach, ani też nie mordowały nas śmierdzące psie bąki. 🙇
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 czerwca 2017 09:39
Mniej zbóż i śmieci tym mniejsze kupy 😉
JARA, no tak, ja to wiem, ale wtedy przeważnie jest więcej białka, które powoduje koszmarne gazy u Brandy. Czy to minie i organizm się przyzwyczai do większej dawki białka?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się