Siodło skokowe

Szukam jakiejś skokówki do 4,5tys, aktualnie mamy Stubbena Siegfried II i szukam czegoś w ten deseń, choć chętnie spróbowałabym jazdy w czymś "głębszym" i bardziej miękkim. Warto pchać się w Daw-Magi czy szukać jakiejś używanej skokówki w tej cenie?
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
16 czerwca 2017 23:08
Ja od miesiąca jeżdżę w moim kieconiu (Daw-Mag) i jestem coraz bardziej zadowolona, z tym że to siodło z tych nie pomagających 😉
Kto wysyła Prestige na próby?
Equip tez ktoś ma testowki?
Chętnie przetestuje cos
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 czerwca 2017 09:47
Windziakowa kolega ma tego samego stubbena i jego żona kupiła sobie Daw Maga Grand Prix. Dała mu pojeździć i od tego czasu nie wsiadł w swoje siodło  😉 Najlepiej sprawdzić swoim tyłkiem co jest wygodne.
Windziakowa mam prestige meredith brąz, napisz priv jak cię interesuje. [CIACH] - sio do ogłoszeń z resztą treści.
evescool   Konia nie możesz do niczego zmusić...
19 czerwca 2017 14:44
Cześć,

Co do Daw Maga...Zawsze zasuwałam na doge'u,ale koleżanka kupiła sobie nowego DM Dominus i pozwoliła się na nim bryknąć,odczucia bardzo bardzo pozytywne, nie zakleszcza, pomaga ustabilizować dosiad ;-) ale to ujeżdżeniówka. Sama szykowałam się do kupna skokówki z DM (Grand Prix) i po rozmowie z końską ortopedką dałam sobie spokój, nie wiem na ile można zaufać tej opinii,ale mnie powiedziała,że Daw Magi bardzo niszczą końskie kręgosłupy. U mnie stanęło po testach na Prestige Michel Robert,

pozdrawiam

Ewa.
Niszcza poniewaz?
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
19 czerwca 2017 15:17
Z kliniki siodła Panie?
evescool, A podała ona jakiś argument?
Nie twierdzę, że DM to cud świata, no ale też bez przesady.
evescool dołączam do pytania bo trochę mnie przestraszyłaś.
evescool   Konia nie możesz do niczego zmusić...
20 czerwca 2017 09:13
Dr Vit (Czechy) i p.Ania dla znawców nazwisko znane (woj.śląskie i opolskie).Podobno "silnik" czyt.terlica nie proporcjonalnie rozkład a nacisk na mięśnie przykręgosłupowe, powodując przykurcze,a w konsekwencji kulawizny...osobiście sama na tym się nie znam,ale skutevznie odstraszyli mnie od zakupu DM GP.W każdym razie w ujeżdżeniowym Dominusie siedziało mnie się lepiej niż w moim Dogu.
Rozumiem ze to na podstawie jakichs badan?

Jaka grupa koni byla badana? czy to dotyczylo tylko modelu GP czy innych? Czy wszystkie siodla byly dopasowane do konia? Czy mamy pewnosc ze byly to 100% zdrowe grzbietowo konie przed badaniem?

Wkurza mnie taki antymarketing szeptany bez zadnych rozsadnych argumentow.
Moon   #kulistyzajebisty
20 czerwca 2017 09:25
Tak jak Devocoux, że są za płaskie i że leżą na kregosłupie, a Prestige krępują ruchy łopatki, a Passiery to twarde deski do prasowania.  😂
evescool   Konia nie możesz do niczego zmusić...
20 czerwca 2017 09:51
Faith,
A skad ja mam wiedzieć takie rzeczy?Pytalam o mojego kunia,który nie ma takich wad budowy,czy problemow z kręgosłupem,Vita swego czasu był lekarzem i ortopedaą czeskiej kadry,dziś prowadzi swoją hodowlę,na koniach i ortopedii zęby zjadł.Szukałam tylko siodła skokowego i tylko o DM Grand Prix była rozmowa,kupiłam coś innego.
Mam pytanko. Przymierzam się do nowego siodełka. Siedziałam w Prestige Appalosa rialt, prestige Sydney no cuda. Teraz szukam dla siebie prestige. Jaki model w tym typie jeszcze polecacie? Myślałam o Paris ale mam niestabilna łydke, a z tego co wiem w tym siodle niestety nie pomoże mi ono. A Golden Star? Versailes? Inne jakieś?
Brzask, mówiłam 😉 ja swojego Mściwoja bardzo lubię, ale nie pasuje na Parmezana  🙄
Gillian   four letter word
26 czerwca 2017 09:01
EchelonMaja, ani Golden ani V. Jeśli potrzebujesz ortopedycznego przytrzymania to szukaj Venezia, Elastic, stare Riatlo, może Sydney.
EchelonMaja, ani Golden ani V. Jeśli potrzebujesz ortopedycznego przytrzymania to szukaj Venezia, Elastic, stare Riatlo, może Sydney.

Nigdy więcej Venezie.... Sydney byłam zachwycona, ale nie znajdę już raczej tego modelu więc szukam innych. Ortopedycznego to nie wiem, ale potrzebuję siodła które chociaż trochę pomoże, a nie będę miała całkowitej swobody gdy mam niestabilna lydke
Na pewno nie golden star, to jest bardzo płaskie siodło i na pewno nie pomaga przy niestabilnej łydce.
Green star jest bardziej trzymający
A jakieś inne siodła polecacie? La belle? HB? Chyba ze Daw Maga, każdy poleca Grand Prix, ale nei jestem pewna.
Mierzyłam Daw maga Grand Prix i Millenium i nie było mi wygodnie w żadnym, a szkoda 🙁. Tęsknie za moim Prestige Versailes, które musiałam sprzedać bo koszmarnie leżało mi na nowym koniu. Narazie porównywanie siedziało mi się tylko w CWD. Prestige Black Star - kiepsko.
Gillian   four letter word
27 czerwca 2017 10:51
EchelonMaja, może Kieffer? Dobrze usadza.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
27 czerwca 2017 21:22
EchelonMaja jeśli dobrze jeździło Ci się w Sidney to spróbuj Elastic Professional (to następca Sidney).
A kojarzycie  Pessoa xelite jak trzyma łydke i w ogóle?
Hej, wiecie gdzie moge wysłać siodło do zwężenia? Mam HDR i tak sie juz rozlazło, ze trzeba je z powrotem zwezyc 🤔 dobrze, jakby to nie trwało miesiac czasu 😀
Poszukuję skokówki z wełną i z dużymi panelami z tylu- koń ma wysoki kłąb i delikatne plecy. W jakie modele najlepiej uderzać?
Ktoś wie co to za siodło?
Kentaur?
Powracam z problemem zakupu siodła.
Mam konia wracającego do pracy i nie może on chodzić w moim Bruno bo na tego konia ono nie  pasuje. W związku z tym co brać ? Z uwzględnieniem umiejętności pasowacza.
Czy ktoś ma opinie o:
1) Ikonic  ( chyba tylko model elite na wełnie)
2) Erre ( Jd mi pasowało lub CA bo ponoć jest super)
3) Butet
4) Devocoux
5) Equipe.
Coś pominęłam?
Najbardziej chodzi mi o dopasowanie siodła do konkretnego konia.
Z tym idealnym pasowaniem to nie do końca . Konie w trakcie pracy się zmieniają  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się