Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

Zapraszam do mojego kanału, działam na nim dość prężnie, filmiki przynajmniej raz w miesiącu 🙂

Do filmikowania inspirują mnie takie osoby jak Ally Willson (Equiially) i Lauren (Eddiesgun91), więc jakby ktoś chciał o nich i im podobnych końskich youtuberach podyskutować, to jestem otwarta 🙂
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1418148918246972&id=124980880897122
Komentarz rosyjski, ale uciekająca dziewczyna krzyczy "Ratunku" wiec filmik chyba z polski  😲
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
25 kwietnia 2017 04:09
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1418148918246972&id=124980880897122
Komentarz rosyjski, ale uciekająca dziewczyna krzyczy "Ratunku" wiec filmik chyba z polski  😲


nie panujesz nad koniem a tym bardziej ogierem, nie jeździj na zawody chciałoby się rzec (nie wygląda to na Polskę na pewno, oni tam wszyscy po rosyjsku krzyczą)
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
08 maja 2017 18:18
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
06 czerwca 2017 22:54
Trafiłam na taki filmik:
https://equista.pl/obrazek/1392/the-story-so-far-3-months?utm_source=facebook&utm_medium=fanpage_princess&utm_campaign=meme1392

Z czego może wynikać takie zachowanie konia? To aż taki mocny strach?  🤔 Bo patrząc na jej uszy i trząchanie głową w pewnych momentach zaczęłam się zastanawiać czy to bardziej nie był jakiś problem neurologiczny/zdrowotny?
Wydaje mi się, ze to byl strach i bunty. Ale widać, że cierpliwość i umiejętności nad praca z takim koniem przynoszą efekty.
Pewnie kon ma okropną przeszłość.
https://www.facebook.com/brookbyheights/videos/1804714426221591/
Co sądzicie o ekstremalnym odczulaniu konia na dziwności w czasie treningu 😉?
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
09 czerwca 2017 19:55
Odważnie, a koń jaka oaza spokoju 🙂
pierwsze latanie dronem nad koniem 😉
Shantowa To Twój film? Bardzo przyjemny! Szkoda, że słońce nie dopisało. Fajnie, jak ktoś zadba o miły dla ucha podkład.
Atea tak, a raczej: ja na nim jestem 🤣 To był trzeci lot dronem i jeszcze musimy się dużo nauczyć, ale pare ujęć wyszło całkiem spoko 🙂 Dziękujemy!
Shantowa - SUPER! Bardzo przyjemnie się ogląda.
Swego czasu myślałam o takiej realizacji podczas treningu oraz częściowo terenu. Wycofałam się po przemyśleniu, że wpierw konia trzeba by było sprawdzić, czy oby nie zwariuje w obecności drona. Bo w naszym przypadku byłoby to zamówienie usługi, rozłożone w tym przypadku na dwa dni - pierwszy - sprawdzający z nagraniem części materiału (jeśli by było ok) i drugi - docelowy, jeśli koń by zachowywał się normalnie - już na treningu.
Może kiedyś się wróci do realizacji takiej pamiątki 🙂
My źle zrobilismy, bo wystartowalismy dronem przy koniu i sie wystraszyla, samo latanie obok i przyzwyczajanie jej to chwilka, nie bała się dźwięku ani nic, jedyne co, to potem do chłopa nie chciała podejść (w takich sytuacjach sprawdzają się marchewki :lol🙂
To tyle. Wroce z lepszymi produkcjami! 🏇
Znalezione przypadkiem  😲
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
04 lipca 2017 17:30
Biedny Frico (czy jakoś tak się to pisze), ale ta laska wie wszystko lepiej i jest "top szport"
O matulu, jakie to jest złe... Obrazu pięknie dopełnia goła noga i ta podkładka wystająca pół metra przed siodło (?)
Ma koń serce do skoków  👍

Niezły jest!  " Poczekajcie ja jeszcze nie skończyłem "  😂 😂
Ja kojarzę, że temat tego filmu był już dość dokładnie wałkowany. Pojawiły się głosy, że koń ma beret zryty treningami i wcale nie skacze "dla zabawy" czy z własnej chęci.
Trafiłam na taki filmik:
https://equista.pl/obrazek/1392/the-story-so-far-3-months?utm_source=facebook&utm_medium=fanpage_princess&utm_campaign=meme1392

Z czego może wynikać takie zachowanie konia? To aż taki mocny strach?  🤔 Bo patrząc na jej uszy i trząchanie głową w pewnych momentach zaczęłam się zastanawiać czy to bardziej nie był jakiś problem neurologiczny/zdrowotny?


To jak najbardziej strach. Strach i panika. Ogromna trauma. "Mój" siwy zachowywał się dokładnie tak samo. Nadal boi się drągów i wciąż nie jest w stanie przez nie spokojnie przejść, ale pod siodłem chodzi obecnie tak:
Przez lata próbowało go wielu tzw. profesjonalnych jeźdźców i każdy nazywał go tak samo, jak tego konia z filmu: że nienormalny, głupi, do niczego itp. Osoba, która go przed laty sprzedawała BŁAGAŁA, żeby go kupić. I nikt przez następne 6 lat oprócz właściciela nie był w stanie go dosiąść. Dodatkowo jeżdżony był zawsze w napchanymi gąbkami do uszu, bo reagował na najmniejszy szmer, w zimie nie można było zarzucić derki na stępa, bo ściągnięcie jej trwało 20 minut, a zabranie z powrotem po treningu to już walka o przetrwanie, na przyłożenie łydki reagował jak bomba, a wsiąść w ostrogach? To już pewna śmierć. Generalnie dłuuugo by opowiadać. Obecnie jeżdżony jest w łydkach, ostrogi nie robią problemu, a gąbki odeszły w zapomnienie 🙂 I nawet 6 innych jeźdźców na hali w tym 4 osoby skaczące parkur nie stanowią problemu. W marcu wylądowałam przez niego w szpitalu i gdyby nie kask, to był miała głowę rozłupaną o ścianę hali i już bym nie pisała tego posta.
Mało kto nas widział z początków (może to i dobrze..), ale ten kto widział nie wierzy, że to ten sam koń, a tym, którym opowiadam historię sprzed przemiany robią tylko dziwne oczy i mam wrażenie, że myślą, że bujam, a obecne zachowanie konia kwitują: "on jest taaaki słooodki, spokojny i kochany". No jest (zazwyczaj) 😁

Piszę to wszystko po to, bo naprawdę wierzę, że każdego konia można zmienić cierpliwością i przez pracę nad zaufaniem. Znam wiele świetnych koni z potencjałem, które zostały wrzucane do worka "poje*ane", bo mają jakąś skazę na psychice, traumę czy anomalie w zachowaniu. Niestety nie wszystkim chce się pracować i poświęcać czas tym koniom.
vissenna   Turecki niewolnik
01 września 2017 21:39
Czy może ktoś ma dostęp do filmów autorstwa Philippe Karl'a?  👀
Chciałam ściągnąć przez Amazon ale do Turcji mi nie wyślą niestety...  🙁
abbigail   jak konia kocham... już nigdy się nie będę nudzić
05 września 2017 08:50
Świetne dzieciaki i rodzice jeszcze lepsi!!  😀 😀 😀




Misia <3
Piszę to wszystko po to, bo naprawdę wierzę, że każdego konia można zmienić cierpliwością i przez pracę nad zaufaniem.


Trochę stary post, ale dopiero teraz zauważyłam, mały off top zrobię, ale muszę się wypowiedzieć.
To nie jest do końca tak jak piszesz.  Oczywiście, że każdego konia można wypracować, ale sęk w tym, że nie każdego warto.




Misia <3


Jej, ale macie fajną relację  🤣  Śledziłam zmagania z wykupem i strasznie się cieszę, że tak się wam fajnie układa. Jeździsz na niej?

Nie mogłam się powstrzymać  😂

Nie mogłam się powstrzymać  😂

😵 i ta gestykulacja..mnie to jakoś przygnebia,co się dzieje z tymi dziewczynkami..
ot, reklama   😁
byaka nieźle się uśmiałam. Ciekawe jakby puścili tą reklamę w Polsce 😀


Ja niezmiennie uwielbiam filmiki od SmartPak 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się