siodło ujeżdżeniowe

Jakieś doświadczenia z ujeżdżeniowymi Antaresami?
Wełna czy raczej lateks, jakie twisty? Na jakie plecy polecane?
Burza ja miałam i gdyby na konia pasowało to nigdy bym nie sprzedała 🙂 wypełnienia mają zazwyczaj lateksowe ( nigdy nie spotkałam antaresa na wełnie ) ale  nie jestem w 100% zorientowana czy robią też wypełnienia wełniane.
Te siodła zazwyczaj pasują na bardziej okrągłe konie, leżą nisko i blisko konia. Skóra antypoślizgowa, bardzo miękkie siedzisko, świetnie wyprofilowane i konie też rewelacyjnie w nich współpracowały. Siodło mocno trzyma ( wsysacz 😉 ) ale doskonale pozwala na bliski i wyrazisty kontakt z koniem.  Jak dla mnie to zdecydowany numer jeden przebijający equipe, devoucoux, butet, cwd i luc childeric - chociaż te dwa ostatnie też są rewelacyjne.
Większość używek to siodła robione na zamówienie więc ich parametry mogą być na prawdę różne - chociaż ja trafiałam na bardzo podobne do siebie egzemplarze. Jak tylko jest możliwość spróbowania takiego siodła to koniecznie brać! 🙂
Bacik90, mam ale przeraża mnie potencjalna impreza z lateksem- generalnie w aktualnym siodle kończy mi się już koncepcja i bardzo fajny duży i bardzo szeroki Antares jest w maz do spróbowania... bardzo mi się podoba wizualnie ale wchodzi w grę tylko jeśli będzie miał zapas w plecach.
Dziękuję za odpowiedź! 🙂
Burza a ja znów kocham lateksowe wypełnienia - są zawsze równe, symetryczne i elastyczne a z wełną to różnie bywa i co najgorsze - w Pl chyba nie mamy nikogo, co by potrafił dobrze dopasować - przerobić siodło.. ja jestem zdania że lepiej czasem wymienić siodło niż "rozkopywać" stare 🙂  Te francuzy naprawdę są super uszyte i fajnie leżą na różnych koniach - szeroki kanał, szerokie panele.. 🙂  i jakość nie do zabicia 🙂
Bacik90, na pewno Twoje argumenty są trafne aczkolwiek do tej pory nie brałam tak drogiego siodła pod uwagę- plus ma bardzo duże siedzisko i bardzo szeroki rozstaw łęku i tunelu- to nie jest łatwe do sprzedania siodło, gdyby coś mi się zmieniło 🙂 aktualnie i tak prostuję wszystko Mattesem więc może faktycznie nie ma co marudzić.
Czy ma ktoś porównanie między Passierem Lenox a Passierem Grand Gilbert?  :kwiatek:
Hej dziewczyny, szukam siodło ujeżdżeniowe na konia z prostą terlicą. Większość siodeł odstaje w tylnej części.
Ktoś doradził mi Kieffera, wie może ktoś jak ma się 1 Kieffera do standardowego siedziska 17,5? I jak jest przy Kiefferze z łękiem? Jest problem z poszerzeniem?
Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi  :kwiatek:.
Czy miał ktoś styczność z siodłem Kentaur Elektra i mógłby wyrazić o nim jakaś opinie?
Czy ma ktoś porównanie między Passierem Lenox a Passierem Grand Gilbert?  :kwiatek:

Tak właściwie to ja, ale nie pamiętam szczegółów, oba lubiłam, lenoxa chyba bardziej.
No powiem szczerze, że się w życiu nie spodziewałam po Passierach, że to takie wygodne siodła. Przez przypadek trafiłam na GG u znajomej i nie chciało mi się z niego zsiadać. Zawsze słyszałam opinie, że to twarde, niewygodne siodła i nawet w ogłoszeniach nie patrzyłam nigdy na nie a tu taka niespodzianka. Już się zaopatrzyłam w GG ale ciekawi mnie jeszcze ten lenox, czy tak samo wygodny 🙂
ale ciekawi mnie jeszcze ten lenox, czy tak samo wygodny 🙂

Dla mnie był wygodniejszy, wydaje mi się, że mniej plaskaty. Nienawidziłam natomiast Comforta, Compacta czy jak tam się nazywał ten wynalazek... dla krótkich grzbietów... Compact- wyguglałam. Porażka.
O, a dlaczego taki beznadziejny ten Compact?
larabarson, od pewnego czasu Passier produkuje siodła z miększymi siedziskami niż dawniej  🙂
O, a dlaczego taki beznadziejny ten Compact?

Siodło stworzone dla koni o krótkim grzbiecie- owszem, zgadza się. Natomiast dla jeźdźca to jakiś przedziwny twór będący ujeżdżeniówko- skokówką (jeśli chodzi o odczucia z góry), z kiepsko wyprofilowanym siedziskiem i kompletnie od czapy poduszkami.
Czy ktoś kojarzy siodła ujeżdżeniowe podobne w budowie do Massimo Dressur II? Takie jak to: http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/176631
Dzisiaj wsiadłam i może dla mnie średnie, idzie się przezwyczaić, ale koń  powiedział WOW!
Ma któraś z was porównanie siodeł Otto Schumacher Profi Comfort i Passier Optimum? Które wyhodniejsze6, w którym lepsza skóra?  :kwiatek:
Cześć 🙂 Czy miał ktoś kiedyś styczność z siodlami Equipe Rose i Amerigo Vega? Jakie opinie?
Szukam siodła w miarę dobrze usadzajacego, wygodnego i trzymającego udo od góry 🙂
Mam dwa pytania 🙂
Gdzie zamawiać Kieffera? Polecacie jakiegoś przedstawiciela, kogo unikać?

Czy ktoś robił pomiar grzbietu metodą Equiscan?

Cześć mam pytanie  - przerabiał ktoś klocki w ujeżdzeniowce ? Konkretnie w passierze? Mam na oku siodlo dla konia idealne dla mnie prawie idealne- prawie bo wolałbym żeby było bardziej trzymające w udach... No i tak dobie kombinuje ze skoro są siodła z wymiennymi klockami to może te stałe tez da sie zmodyfikować ?  :kwiatek:
Cześć mam pytanie  - przerabiał ktoś klocki w ujeżdzeniowce ? Konkretnie w passierze? Mam na oku siodlo dla konia idealne dla mnie prawie idealne- prawie bo wolałbym żeby było bardziej trzymające w udach... No i tak dobie kombinuje ze skoro są siodła z wymiennymi klockami to może te stałe tez da sie zmodyfikować ?  :kwiatek:


Ivet jak passier to p.Ząbczyk  😉
Dzieki :kwiatek: 
vissenna   Turecki niewolnik
07 sierpnia 2017 13:49
Iskra Kieffera i Equiscana ma Konik w ofercie.

homi_xx Ja miałam Amerigo Vegę - to jest siodło tylko sugerujące poprawny dosiad, na pewno nie będzie siodłem "usadzającym". Nie jest to siodło na początek przygody z ujeżdżeniem czy ujeżdżeniówkami, raczej już do konkretnego dłubania elementów ujeżdżeniowych. Dla mnie było super wygodne.
Proszę o wsparcie moralne i merytoryczne.
Mam we współdzierżawie kobyłę w kształcie zbliżoną do kuli. Po przestoju spowodowanym rozkuciem i następstwami tego wydarzenia koń, który zawsze za dobrze wyglądał, po prostu zamienił się w beczkę i nie pasuje na niego żadne względnie standardowe siodło. Oprócz wałka tłuszczu nad łopatką kobyła ma mało wydatny kłąb, jest lekko przebudowana.
Mam dostęp do siodła skokowego, które niby pasuje, ale koń w nim nie pracuje najlepiej. Ja również jednak zdążyłam się już rozsiąść w ujeżdżeniówkach i jest mi zwyczajnie niewygodnie.
Rozglądam się za siodłem z drugiej ręki w granicach najlepiej 3k, które łatwo podda się przeróbkom, bo bez nich się nie obejdzie, i które zapewni mi jakiś komfort.
Z tej półki cenowej uśmiecha się do mnie Euroriding Achat i tu moje pytanie o Wasze doświadczenia - czy to siodło będę mogła wysłać bez obaw np. do Daw Maga, żeby mi poszerzyli łęk o 2 rozmiary i zmienili wypełnienie paneli? Czy jak kobyła schudnie, będę mogła ten łęk bez obaw zwęzić?
Jak te operacje wyglądają na przykładzie Prestige Lucky Dressage?
Najchętniej nabyłabym Sommera, ale te niestety wystają znacząco poza budżet. Chciałabym kupić siodło, które będę mogła w razie czego łatwo dopasować lub sprzedać (koń nie mój), więc celuję w znane, sprawdzone marki. Z tego samego powodu nie skuszę się na siodło z ubiegłego wieku.
Wintec odpada, bo oryginalne panele pasować na pewno nie będą, a z cair nic z nimi nie zrobię. Czy Batesy występują w wersji z wypełnieniem wełnianym?
vissenna   Turecki niewolnik
11 sierpnia 2017 12:03
lillid ja z tym budżetem celowałabym we względnie nowego Kieffera. Ona są na płaskich panelach z szerokim kanałem, idealnym dla szerokich kulek. Każdy lepszy rymarz/siodlarz bez problemu Kieffera dopchnie czy zwęzi/rozszerzy, są też jego przedstawiciele na PL.
Podobnie będzie z KenTaurem, Passierem, Daw-Magiem.

Tu masz Bates'a na wełnie: http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/311891?q=&kategoria=13&rodzaj=0&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=5

Patrząc na przeboje znajomej, która kupiła nowego Prestige'a u przedstawiciela i miała problem z dopasowaniem - ja bym sobie odpuściła.

lillid, tylko achaty mają różne poduszki, czy kobyła ma też płaskie plecy? Bo jeśli tak to będziesz miała pełną kołyskę...
Kobyła właśnie nie jest płaska, ma miękką linię grzbietu. Płaskie panele będą mostkować.
Poprzednim siodłem była Olympia Equipe ze standardowym panelem i nadmiernie uciskała na samym końcu panela.
Potrzebuję właśnie siodła z bananowymi panelami podciętymi na końcu.
lillid Ja mam takie, Lemetex Bernina.
To są plecy, które mam do osiodłania. Pewnie faktycznie by były proste jak deska gdyby nie fakt, że zad jest wyżej, niż powinien. Tutaj wrażenie potęguje fakt, że kobyła trochę podsiebnie stanęła do zdjęcia, ale problem widać.
lillid, miałam kiedyś Devoucoux na takiego właśnie konia. Na koniu o prostym grzbiecie leżało jak katastrofa, przód i tył był w powietrzu. Ale Devou każde inne, nie ma reguły.

Wbijam dać cynk, że 6 września będzie ekipa z holenderskiego Hulsebosa w Warszawie. Nie wiem, jak oni będą w ogóle stali z czasem, bo w tej chwili planują tylko jeden dzień tutaj, ale gdyby ktoś był konkretnie zainteresowany, to pewnie można by ogarnąć trasę albo wizytę w dodatkowej stajni.
Robią naprawdę bajecznie wygodne i top wykonane sportowe siodła.
quanta mi przez ręce przeszły już najmniej 2 siodła, które akurat na tym koniu leżałyby dobrze, w tym Devou właśnie, ale przestało leżeć na ówczesnym modelu i poszło w świat  🙁
Devou każde inne, ale jeden wspólny mianownik ma. Przekracza najbiedniej dwukrotnie mój budżet  😁
W ogóle zmieniałaś coś kiedyś w swoim? Na ile te siodła dają się dopasowywać?
Wiodę obecnie żywot tułacza bez własnego konia, dlatego szukam siodła taniego w modyfikacjach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się