PSY

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 czerwca 2017 09:48
Białko nie powoduje gazów 😉 a wszystko to co nie jest odpowiednie dla psiego układu pokarmowego: węglowodany, rośliny strączkowe, nabiał, błonnik, drożdże i niektóre owoce.
Psy na barfie mają dietę wysokobiałkową i bąki śmierdziuchy mają bardzo rzadko 😉
U mnie psy na Taste the Wild i wreszcie wszystko idealnie, ale na puszkach animondy mieliśmy też bardzo nieładne kupy, więc z puszek zrezygnowaliśny. Może w mokrym jest problem?? Nie może jeśc tylkk tego Brita skoro mu służy??
JARA, nam tak zasugerowała wetka i w sumie zadziałało, ale w to miejsce pojawił się inny problem. 😉

Bulana, z mokrymi więcej eksperymentowałam i w zasadzie nie widziałam różnicy, stąd podejrzenie, że to Brit jest sprawcą naszych kłopotów.

Widzę tu dużo pozytywnych opinii o Carnilove, znajomi też polecają, więc może spróbujemy. 🙂
U nas na Orijenie, który jest niezła suchą bąki były okrutne i kilka kup dziennie. Na surowiznie kupa raz dziennie i tak mała, że szkoda worka  😉

Za to czasami mam wrażenie, że moj pies jest roślinożerny. Uwielbia konskie pasze i owies...
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 czerwca 2017 10:35
tulipan, nasze psy potrafią się pogryźć o wiaderko po meszu do wylizania  🙄 a nie daj boże jakiś granulat się wysypie w paszarni albo Budyń wypluje coś poza boks 😉
tulipan, moja kundelka też wyżera koniom pasze 😉 jak jesteśmy w stajni wieczorem, a przy boksach stoją wiaderka z naszykowanym żarciem na rano, to Bia łazi od boksu do boksu i wyżera wszystko, łącznie z sieczkami  😵
Wojenka   on the desert you can't remember your name
30 czerwca 2017 10:42
A podobno to mięsożercy  😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 czerwca 2017 10:44
ostatnio krążył po fejsie filmik z dobermanem radośnie leżącym na padoku i zajadającym siano razem z koniem 😉
mięsko mięskiem ale smaczki końskie muszą być 😀

a apropos mięsa to wstępnie dwa mioty mam na oku, zobaczymy co z tego wyjdzie i myślę o barfie w późniejszym okresie więc zaczynam się dokształcać... póki co brzmi jak niezła zabawa  😜 (ja zawsze lubiłam komponować koniom jedzenie, przygotowywać, mieszać, będe miała zastępstwo xD)
zuza   mój nałóg
30 czerwca 2017 11:58
mundialowa u nas na Lukullusie kupy były spore,mniejsze jak przeszliśmy na Purizona a teraz mój pies je Simpsons premium i jest rewelacyjnie 😉 Kupa 1-2 max w ciągu dnia,do tego małe i nie rzadkie .Z tym,że  piszę o suchej bo Er je tylko taką.

Ja kompletnie wypadłam z tematu karm, ale na każdej były pierdziawy. Przy mięsie nie pierdzą i robią mikro kupki, bączury się zdarzają tylko po dożywieniu się na spacerze 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
30 czerwca 2017 13:46
smartini jakie mioty? po kim? Chwal się 😀

my też na carnilove- też miewałam wcześniej za dużą ilość kup, zwalałam na karmę, ale zrobiłam badanko kału i wyszły nam robale- mimo odrobaczania co 3-4 miesiące... w sumie na ślepo bo nigdy nie badałam- dostawał tabletki nie zwalczające tego ustrojstwa- więc nim zaczniecie walkę z karmami- zbadajcie kupsko🙂


lubię sobie poprawiać sobie humor tym wspomnieniem "gleby" - gdy robisz coś pierwszy raz i nie do końca rozumiesz co znaczy "schyl się"

🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 czerwca 2017 13:52
derby, Gia i Zepp z Mystique, jeżeli nic 'dla mnie' się tu nie urodzi to jeszcze rozważam Lulu i Sorina ale no nie ukrywam, bardzo bym chciała z tego pierwszego 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
30 czerwca 2017 13:58
też celowałabym bardziej w pierwszy, jak brałam moją zołze Gia też miała mieć maluchy o których myślałam- ale nie jestem sobie w stanie przypomnieć czemu zrezygnowałam 😀


trzymam kciuki 😀  p.s. teraz jest tyle szczyli bc, że hoho- bardzo trzeba uważać z wyborem- ich popularność wzrasta w przerażającym tempie...
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 czerwca 2017 14:01
derby, no Gia jest moim 'pierwszym wyborem' ale wiadomo, może się nie trafić pies, który spasuje (to będzie raczej z tych trudniejszych miotów więc we`ll see). Natomiast Sorin fajny bureczek więc nie wykluczam. Ze wszystkich miotów które przejrzałam i które mi podrzucono na grupie te dwa są najsensowniejsze + trafiają kolorami, bo oba bardzo różnorodne i z większym prawdopodobieństwem na moje wymarzone merle (i z szansą na blue merle tri więc już w ogóle radość)
Dodatkowo oba urodzą się gdzieś pod koniec sierpnia
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
30 czerwca 2017 14:04
no faktttt bo Ty też miłujesz merlątka 😀 Jestem ciekawa jaki będzie mój kolejny burek BC 😀 No, ale na to mam czas- na razie tylko sobie "oglądam" 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 czerwca 2017 14:10
derby, no niestety merlaczki to moja słabość, więc szukałam miotów, gdzie będzie jednak na nie szansa 😉
Gia/Zepp 36% blue merle, 12% blue merle tri, i odpowiednio 2 i 1% na chocolate merle?+tri, Lulu/Sorin 38% bluemerle tri, 10% choko/red merle tri, 3% lilac merle tri... kolorowo  😜
Cześć wszystkim! Mam pytanie,  macie może jakieś doświadczenia z whippetami w stajni?
Cieszy się taki psiak żeby poł dnia na dworzu spędzić? Czy raczej się meczy?
Rozumiem ze w teren raczej ciężko zabrać,  bo moze uciec latwo?
Mój WHIPPET chodzi z nami do stajni, na całe dnie.
Wygląda na zadowolonego.
Przy koniach ostrożny.
W tereny na razie gonie zabieram, ale z wyżłem jeździłam i było ok.
Nie gania zwierzyny.
[CIACH] - sio z szeptańcem!
W razie dalszych pytań pisz, może będę mogła pomóc
KB
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lipca 2017 09:41
Kiedy Twój pies ma swojego dilera  😁

wieprzowiny


i koniny
Wyszukiwarka nic nie wypluła, więc pytam - obroże z kookito czy WF lepsze?
Drodzy Psiarze, pomocy!

W dniu dzisiejszym na porannym spacerze spotkała nas bardzo niemiła sytuacja: Bazyl załatwił się na trawniku i w trakcie sprzątania usłyszałam wrzaski, że: "to nie jest ubikacja dla mojego psa", szybko pozbierałam i zaczęłam rozglądać się, kto na mnie wrzeszczy. Okazało się, że to jakaś starsza pani z bloku naprzeciwko ulicy, której staliśmy... Odkrzyknęłam jej, że chyba widzi, że właśnie sprzątam, na co ona: Pani pies też tu sika! 😲 Nie ukrywam, strasznie się zdenerwowałam i odburknęłam kilka zdań. W związku z tym zastanawiam się, co tak naprawdę przy następnej okazji może zrobić ta kobieta? Tereny wokół osiedla faktycznie otoczone są bogatą zielenią, widać, że ludzie bardzo o wszystko dbają, jest niestety wiele tabliczek z napisem 'zakaz wyprowadzania psów'. Ze swojej strony dodam, że akcja nie rozgrywała się na jednym z takich trawników (tak naprawdę spacerowiczom z psami jest na nie 'nie po drodze', gdyż zazwyczaj są one ogrodzone, pies absolutne niczego nie niszczy (żadnych kwiatów, nie działo się też to pod niczyim oknem etc.), zawsze po nim sprzątam, chodzi na smyczy, więc o co chodzi? Przecież nie będę kurczowo trzymała psa aby nie załatwiał się w tych miejscach aż odejdziemy w dalszą część osiedla... Dodam, że normalnie ludzie spacerują ze swoimi pupilami tymi drogami więc nie jestem jedyna  🙁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 lipca 2017 08:18
patrycjasz, oficjalnie, prawnie nic Ci nie może zrobić skoro sprzątasz po swoim psie. Nieoficjalnie np we Wrocławiu trują psy. :/
JARA, właśnie o to się martwię. Trasa jest w bezpośrednim sąsiedztwie bloku w którym mieszkam. Generalnie nie mogę iść nigdzie indziej wychodząc z bloku gdyż jest to ścieżka tuż obok. Obawiam się, że zaczną truć psy albo ktoś porysuje mi samochód, czy cokolwiek. Przeprowadziliśmy się w to miejsce, w ubiegłym tygodniu, a tu na 'dzień dobry' takie atrakcje  😕
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 lipca 2017 08:25
patrycjasz, zawsze się znajdzie taka osoba, której będzie przeszkadzał pies, ale najlepiej nie wdawać się w pyskówki, olać, robić swoje 😉 Żeby porysować samochód albo rozrzucać trutkę trzeba jeszcze z tego domu wyjść, a te okienne pokrzykiwacze znane jako osiedlowy monitoring rzadko opuszczają parapety 😉
JARA właśnie mam problem z "nie wdawać się w pyskówki, olać" bo jak ktoś się bezpodstawnie czepia mnie i mojego psa to włącza mi się tryb "wojna" a potem to już samo leci  😉 Mam nadzieję, że ta kobieta się opanuje.
Kupiłam Carnilove z reniferem i od dziś powoli będziemy zmieniać. Trzymajcie kciuki, żeby wszystko było ok, bo inaczej będę tu szukać kupca na 12 kg karmy. 😁
Puszki też zmieniamy, bo Animonda ma ostatnio fatalny wygląd - zarówno psie, jak i kocie żarcie ma strasznie dużo takiego białego (jakby?) tłuszczu. Na początek zaczniemy od Lukullusa, choć nie wykluczam dalszych poszukiwań.

patrycjasz, na naszym aktualnym osiedlu nauczyłam się totalnie ignorować bezpodstawne ataki w kierunku moim i Brandy. Wiem, że jest trudno, ale to działa najlepiej. Na nas teraz tylko krzywo się patrzą, ewentualnie wytykają palcami i obgadują za plecami. 😁

Za to nieco martwi mnie nadchodząca przeprowadzka. Nie dość, że w okolicy nie widziałam ani jednego kosza na psie odchody (zwykłych też jest bardzo mało), to jeszcze w większości domów są pootwierane bramy, dzięki czemu psy ot tak biegają luzem po osiedlu. 😵
A to moje pieszczochy 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 lipca 2017 14:17
Hej Śląsk!  😉
Już 23 września w Dąbrowie Górniczej odbędzie się bieg na 6km z 16 przeszkodami, w którym naszym kompanem będą psy 😉

https://www.facebook.com/harddogracepoland/
Super brzmi to wydarzenie, aż chyba przyjadę znad morza  😁
Joy z 3miasta bardzo dużo osób jedzie z moich znajomych, możliwe, że jeśli mi nie wypadną żadne zawody ani seminarium to też się wybiorę znad morza, ze Słupska 😉
Ale co do samego wydarzenia mam mieszane uczucia, organizatorzy sprawiają wrażenie kompletnie niezaznajomionych z tym, jak się organizuje psie wydarzenia. Sukcesem jest przynajmniej to, że po naszej wczorajszej dyskusji zastanawiają się nad zmianą punktu w regulaminie o odrobaczaniu. Kompletny absurd, nawet na zawodach rangi MŚ w agility czy obi nie jest to sprawdzane- bo i prawo tego nie narzuca, tak jak na przykład szczepienia na wściekliznę- a oni chcą narzucić częstotliwość odrobaczań (max 3msc przed HDR), tak jakby każdy tak często futrował psa chemią. A dla równowagi nie wymagają chipa (co z kolei jest zawsze wymagane na zawodach), więc nawet nie mają jak zweryfikować danego psa.
Ale generalnie fajnie, że coś takiego się u nas pojawiło, jeśli nam nic nie wypadnie sportowego to sie wybierzemy.  Szkoda tylko, że nie można startować z więcej niż jednym psem 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się