paznokcie, żele, tipsy

Zdejmę te, co położyłam, położę bazę i spróbuję pomalować każdy paznokieć innym kolorem. Mam ich aktualnie 5 i 2 z nich nigdy mi czegoś takiego nie robiły. Przyjrzę się też dokładnie, czy to baza pierwsza nie ucieka od skórek. I odtłuszczę paznokcie, jakby od tego zależało moje życie. 😀 Zobaczymy.
Dziś wpadłam na to, że na pewno na RV musi istnieć wątek o paznkociach :P
Tak więc skrobne coś powitalnego i opisującego moją paznokciowa historię 🙂
Od roku robię sama hybrydę. Bez jakiegoś mistrzostwa w efekcie końcowym  😁
Ale raz na dwa tygodnie spędzam godzinkę/dwie nad paznokciami i mam święty spokój 🙂
Kiedyś malowałam zwykłymi lakierami... teraz jak chcę sobie zrobić przerwę i wracam do zwykłych łapie mnie załamanie nerwowe :P
Nie wiem jak kiedyś mogłam co tydzień tyle czekać aż mi paznokcie wyschną a potem wiecznie narzekać, że coś się rozmazało a już drugiego dnia coś się gdzieś pozdzierało...

No i od początku jak się decydowałam na firmę lakierów istniał wielki ruch na NIE dla firmy Semilac, że uczula itd. Jak mi ulżyło po roku gdy stwierdzam, że wszystko jest ok, paznokcie w świetnej formie. Jakby nie patrzeć lakiery firmy Semilac są bardzo popularne i na Allegro zawsze mogę zamówić bez opłaty za wysyłkę co mi się spodoba - na duży plus.

Tak więc ja na razie zostaje przy Semilacu 😉 Baza witaminowa, zwykły Top i kolorki 🙂 I ostatnio też doszłam do wniosku, że jednak bez odtłuszczacza paznokcie wyglądaja lepiej i przetrwanie manicuru jest takie same jak nie dłuższe...
Znajomą semilac uczulił po 1,5 roku
Więc czekam 🙂 Obym się nie doczekała bo Indigo na razie zraziło mnie do siebie okrutnie.
Chyba, że przeżucę się jeszcze na NeoNaila... Ale póki co cieszę się ładnymi pazurkami 🙂
robakt   Liczy się jutro.
03 lipca 2017 11:00
Co do Semilaca: pracuję w SPA i orientuję się w firmie OPI, Semilac i Indigo. Ja osobiście (sama sobie) robię paznokcie na bazie proteinowej, a kolory mam z różnych firm, w tym z Aliexpress. Na bazie proteinowej paznokcie rosną mi jak szalone i zużywam już drugie opakowanie. Osobiście na Semilacu nie pracowałam, ale znam wiele osób zadowolonych i kilka "uczulonych". Czytałam również kilka opinii po uczuleniu. Uczulenie zazwyczaj pojawiało po... zalaniu skórek albo jakimkolwiek kontakcie hybrydy ze skórą i utwardzeniu. Teoretycznie uczulić nas może wszystko, na początku hybryd był bum na Semilac i wydaje mi się, że dlatego ta firma była lekko zdemonizowana, bo pojawił się bum na uczulenie po Semilacu.
Wszystko jest dla ludzi, nawet jak sami w domu wykonujemy manicure, trzeba pewnych zasad przestrzegać.
A moje ostatnie i wciąż obecne to takie.
Ze zdobieniem pod buty które miałam na weselu 😉.
Przedłużane lekko Hardim, już dawno przedłużanie obcięte bo rosną jak na drożdżach i trochę ciężko mi się obornik wywalało  😂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
03 lipca 2017 11:22
Ale cuda i pazurki i buty 😀
A co sie robi jak sie przez przypadek zaleje taka hybryda skorki, przed utwardzaniem? Trzeba wszystko zmyć, czy co? Na jakimś filmiku widziałam zbieranie nadmiaru takim kopytkiem, ale to z boku palca albo od przodu, przy malowaniu czubka paznokcia. A skorki?
robakt   Liczy się jutro.
03 lipca 2017 13:23
Ja albo zmywam, albo właśnie takim kopytkiem zbieram nadmiar lakieru.
Ja zbieram drewnianym patyczkiem, najczęściej tą końcówką cieniutką ale kopytkiem tez można. Zwykła wykałaczka też się czasem nada 🙂 Jeszcze niekiedy nawijałam na sondę kilka włókienek wacika bezpyłowego i też zdawało egzamin. Ale generalnie robiłam już kilka razy manicure w pospiechu i nie raz nie dwa miałam semilaca utwardzonego na skórkach gdzieniegdzie czy po za paznokciem. Da się to później eksmitować ze skóry i uczelnia JESZCZE nie miałam na całe szczęście tylko trochę trzeba się pomęczyć.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
03 lipca 2017 15:20
Ja też zbieram patyczkiem jak coś zaleje choć im więcej robię tym rzadziej mi się zdarza.
Znowu wstawię swoje brzydkie paznokcie, ale uwielbiam te kolory  😍

Pokazuję się znowu z moimi wypocinami, zaczełam robić na szerszą skale i....sprawia mi to sporą frajdę  🤣
Zdjęcia w galerii bo nie chcą się ładować na forum :
http://re-volta.pl/galeria/foto/167524
Gunia 92  piękne!!!!
Wszystkie co do jednego

Jakiej firmy lakiery stosujesz?
Zdradzisz co to za niebieski z pierwszego zdjęcia ?
gunia92, ale ładne te ostatnie!!!
macbeth, z jednej strony stonowane kolory, a jednak wesołe. Fajne 🙂
Dołączam do wątku 😀 Robię sobie (i mamie) hybrydy jakoś od marca tego roku 🙂 Używam bazy i topu Neonail, kolory głównie z Aliexpress, kilka Neonaila. Co za wygoda - żadnych odprysków, wysuszanie warstwy w 30 sek... Maluję stopy zwykłymi lakierami i zauważyłam, że coraz gorzej mi idzie - lakier zaczyna zastygać, zanim wszystko dopracuję, zostają smugi - na pewno już do nich nie wrócę 😀
Moja kolekcja:
izkadul Dziękuję  :kwiatek:
Zaczynałam od lakierów robionych w hurtowni w mojej okolicy w czarnych buteleczkach bez nazwy były fajne przez długi czas.Mam teraz naprawde chyba wszystkie firmy w swoim kuferku ale kocham miłością wielką lakiery z NeoNail i to tyczy się palety kolorów jak i konsystencji tych lakierów. Za to baza to tylko z Semilaca ta witaminowa albo hard z NeoNail na żadnych innych mi się dobrze nie pracuje  😉
A niebieski to MYSTIC BLUEBELL 5406-1 oczywiście z NeoNail.


anai Dzięki  😀 To akurat na moich łapkach,robione o 2 w nocy przed weselem kolegi 🤣
Jaka polecacie w miarę tania lampe do hybryd? Myśle ze led, bo cenie swój czas :p dlatego tez raczej nie AliExpress. Neonail mam stacjonarnie, blisko pracy, maja cos wartego uwagi?
Neonail na stronie ma dosyć słabe lampy jak dla mnie. Najlepsza ta za 700 zł, ale jest droga i to jest sam led nie led/uv więc może wszystkiego nie utwardzać. Albo ta pierwsza 24/48w. Z tym, że nie wiadomo jak utwardza z tym niezabudowanym tyłem. Może być słaba jak się okaże, że połowa światła wypada tyłem.

edit: Ja mam lampę sun5, zapłaciłam 190zł, więc wydaje mi się że jak na ledówkę z gwarancją niedrogo, tym bardziej, że już łapałam się na darmową dostawę, więc wzięłam kuriera i w poniedziałek była u mnie (zamówiona w piątek). Jestem z niej bardzo zadowolona.
efeemeryda   no fate but what we make.
05 lipca 2017 13:20
Libeerte
ja mam LED z ali i jest rewelacyjna, a kosztowała jakieś 15$  🤣
Ja używam SunOne z Ali 24/48W. UV/LED, utwardza wszystko, ma czujnik ruchu. Mogę polecić 😉

Edit: czekałam dwa tygodnie.
Wiem ze sa świetne, ale nie chce mi sie czekać :p a macie sprawdzonych sprzedawców?
Moje nowe. Złoty pseudo efekt chromu. No tak średnio jestem zadowolona...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
05 lipca 2017 22:02
Zorilla kolor super!  Nie myślałaś nad zmianą kształtu? 🙂
Zorilla, wyglada ładnie, ale moze lepiej jak bedzie np. Na jednym/dwóch paznokciach tylko? Imo trochę "za dużo"
anai, dziękuję 🙂
Właśnie zrobilam inny kształt 😉 na próbę. W sumie za każdym razem robie inny :P
Taki kolor chce sobie zrobić na ślub przyjaciółki także stąd ta zastraszająca ilość złota - to też próba :P
Ze złotem najpiękniejszy manicure jaki widziałam: klik
Ostatnio robiłam podobny złoty mani mojej mamie z użyciem... pyłku do ciała Wibo. Myślałam, że wyjdzie dyskoteka, ale na nieco "zmeczonych" maminych dłoniach wyglądał bardzo ładnie - rozjaśniał i rozświetlał, nie błyszczał przesadnie. Zdjęć raczej nie zrobię, bo czas już na zdjęcie hybryd 😉

Ja sama uwielbiam takie coś, szczególnie na lato 💘
Raz, dwa, trzy
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 lipca 2017 07:07
ja złoto to też lubię właśnie albo na jednym/dwóch paznokciach albo w formie paseczków, całe złote to dla mnie to much 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się