M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
29 czerwca 2017 16:54
Bardzo chętnie popatrzę co wymyślisz 🙂
Ja jestem troche zafiksowana na tym co jest od zawsze i ciężko wymyślić coś nowego
2,5 m wysokości
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 czerwca 2017 08:14
safie, w wolnej chwili coś dzisiaj pokminię 😉

A jeśli ktoś tutaj lubi mieszkaniowe drobiazgi typu doniczki, misy, poszewki - polecam się wybrać do Homla i H&M Home
KLIK



karafka, słoik na klips, misa, patera szklana, podstawki na jajka, koszyki - Homla
dzbanek ze złotą krawędzią, doniczki ceramiczne, wazonik złoty - H&M Home

Za zakupy warte 350zł zapłaciłam 145 + w Homli za zakupy pow. 100zł dostaje się bon na 50, więc defakto wydałam 95  😜

Pierwsze zdjęcie się rozjechało - zamieniłam w link.
safie, rozważałaś zlew w szafce narożnej?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
01 lipca 2017 07:45
halo, myślałam, ale narożna szafka jest najbardziej pojemna i szkoda trochę tego miejsca.
To jest też tak, że okna z kuchni wychodzą na balkon i dużo osób sobie kuchnię o tą powierzchnię powiększało, ale ten balkon to świetna rzecz - rano wywalę pranie i nie muszę się martwić, czy pada w ciągu dnia, bo jest "schowany w bloku".
Aaaaaa! Dzieje się! W końcu! 🏇
safie, nie trzeba tracić miejsca w szafce narożnej. Teraz można zamontować zlew tak elegancko, że reszta miejsca (dużo) jest do wykorzystania. A tę kuchenkę to musisz mieć? Bo łatwiej byłoby ogarnąć to z płytą, a mały piekarnik oddzielnie.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 lipca 2017 13:10
halo, elektryczny piekarnik odpada. Od znajomych ciągle słyszę o problemach z takimi piekarnikami, a ta kuchenka jest starsza ode mnie i śmiga jak nowa. Z resztą wymiana to dodatkowy koszt 🙁
Długo szukałyście mieszkań? Ja przegrzebałam OLX i co się da, no i kicha 🙁 Albo lokalizacja do bani (nie ta strona miasta), albo klitki 30-coś metrów, albo 3 pokoje - gdzie ten trzeci jakby był tyci to spoko, bo i tak w planach garderoba, ale o ile jest normalny, to tylko nam metraż zabierze, bo jest totalnie zbędny. Jestem załamana, bo im dłużej mieszkamy osobno, tym dłużej jest zamęt z jeżdżeniem do siebie nawzajem... myślę, czy by się do biur nie przejść po prostu. Idzie jakoś wyszukać, gdzie planują developerzy stawiać bloki/robić mieszkania?
keirashara, ja szukałam 2 lata, tak aktywnie. I potem czekałam 1,5 roku aż się wybuduje, bo kupiłam to mieszkanie w stanie "zakrzaczona nieogrodzona działka" 😀 Także zeszło się...
Zobacz sobie kompas inwestycji i rynek pierwotny, dwa portale na których są planowane inwestycje i te już w sprzedaży.
Dzionka, - no nie mów 😵 Ja potrzebuje czegoś do pół roku maks... bo już kręćka dostaje. Wprowadzę się nawet do gołych ścian, czajnika i materaca. Nie mówiąc o tym, że nie wiem, czy to docelowe miejsce zamieszkania, mieszkanie po nas pójdzie na wynajem, jak zdecydujemy się wyjechać, 2 do 4 lat tu są 100% tylko.
abre   tulibudibu
03 lipca 2017 22:49
keirashara, a w przypadku tego trzeciego nie przewidujesz przesuwania ścian?
ovca   Per aspera donikąd
04 lipca 2017 07:03
Keirashara ja szukanie i formalności związane z kupnem załatwiłam w dwa tygodnie ale nie polecam brać ze mnie przykładu  😂
abre, - przewiduje, ale mieszkanie musi być w takim układzie, żeby to miało sens i było wykonalne. Szukam też tylko na rynku pierwotnym póki co 😉 Ewentualnie nowe budownictwo, ale to dużo mniej chętnie. Niestety, miasto jest średnie i większość inwestycji obecnie powstaje po zupełnie nie tej stronie - moją uczelnie, prace faceta i stajnie mamy w jednym kierunku/rejonie. Przebijać się codziennie kilka razy przez miasto jest totalnie bez sensu, na to jest za duże - ale jednocześnie na tyle małe, żeby tych inwestycji nie było za wiele... albo na jakimś totalnym zapupiu, gdzie jeden autobus na godzinę, a ja nie mam prawka (i choć wiem, że to upośledzenie, to niestety, raczej go nie zrobię).
Dworcika   Fantasmagoria
04 lipca 2017 08:15
keirashara, ja w sumie nie tyle szukałam, co przeglądałam oferty w ramach sprawdzenia jakie są ceny i czy w ogóle nas stać. Trafiłam na fajne ogłoszenie, na drugi dzień pojechałam oglądać, kolejnego dnia zarezerwowałam. Z kredytem mieliśmy przeboje, ale to inna kwestia i wina wyłącznie doradcy kredytowego, który okazał się zbędną pomyłką. Finalnie kredyt też załatwiliśmy ekspresowo i gdybyśmy pominęli doradcę, to cała impreza zajęłaby nam ze 3-4 tygodnie max.

A nie, po drodze cywilny braliśmy, a że nam nie chcieli przyspieszyć, to czekaliśmy miesiąc 😁
keirashara, żeby Cię pocieszyć ja szukałam jakieś 5 lat i cudem znalazłam to co mamy. Ale niestety my nie szukaliśmy mieszkania tylko domu starego w dobrym stanie z ha dla koni i blisko Poznania. Trafiliśmy po prostu cudownie! Nie mogłam wymarzyć sobie lepszego miejsca! Dlatego trzymam za ciebie kciuki, nie poddawaj się a znajdziesz gniazdko 🙂


Co do czyszczenia elewacji to świetnie sprawdza się też piaskowanie ale koszt w porównaniu do myjki ciśnieniowej zabójczy.

Czy jest jakaś strona z projektami tarasów?

smartini   fb & insta: dokłaczone
04 lipca 2017 08:34
keirashara, ja trochę jak ovca, mieszkanie 'znalazłam' w sumie w kilka dni (inwestycja z polecenia, jak się potem okazało znałam inwestora, jego wino piłam i jego sery jadłam, ba, w jego domu spałam :hihi🙂, zdecydowałam się od razu, potem było trochę czekania na finanse i w tydzień formalności 😂
Ale ja zawsze tak na pałę i 'głupi ma szczęście'.

A skoro jesteśmy już przy robieniu wszystkiego na hura i fartem, to... kupiłam wczoraj kuchnię  😂
Ostatecznie zdecydowałam się na ikeowskie raty 0% bo jednak ciasno mi się w budżecie zrobiło, za bardzo na styk i się tym zaczęłam stresować. A gdybym miała czekać do końca z kupnem (a promo do 1.08. tylko) to bym umarła ze strestu innego - że nie będzie pozytywnej weryfikacji banku na te raty i byłabym z ręką w nocniku. Tak więc na spontanie pojechałam, załatwiłam, kupiłam, dwoma autami przewieźliśmy i w 3 osoby wnieśliśmy  🤣
dobrze, że chłopak ma hatchbacka, bo dwa blaty po 250cm każdy weszły idealnie przez całą długość auta aż pod deskę rozdzielczą (niestety w ferworze zapomniałam zrobić zdjęcie)
Duża winda też nasz uratowała, nie trzeba było tych blatów dźwigać na drugie piętro
Także tego, na przypale albo wcale!
[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t34.0-12/19756131_10207407229818021_54511041_n.jpg?oh=18b7493a212778c816af1adc97439e80&oe=595E1DA8[/img]
[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t34.0-12/19622596_10207407229778020_835331694_n.jpg?oh=a3f9979e109c0cf337e8de866f40aa06&oe=595E2023[/img]
[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t34.0-12/19756267_10207407229658017_1797676617_n.jpg?oh=1aba0efeee206e2b54ed04a34f602a0b&oe=595D0B88[/img]
[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t34.0-12/19679690_10207407229578015_1456241761_n.jpg?oh=98035be7145a759efe257e72a0a55a6e&oe=595CD678[/img]
[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t34.0-12/19692269_10207407229178005_368546251_n.jpg?oh=097f0f092175dceb715ab5941eebb3fa&oe=595E20E9[/img]
pan magazynier miał fantazję przy budowaniu pojazdu dla nas. Był jeszcze jeden wózek, łącznie 80 oddzielnych opakowań różnej wielkości.
Będzie fun przy składaniu  🤣
To mnie trochę pocieszyłyście, może coś się znajdzie 😀
smartini, - a ile radochy 🙂 Pokazuj jak tylko skręcicie! Swoją szosą, fajne wykończenie windy.
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 lipca 2017 09:12
keirashara, a weź, ubaw po pachy, panowie ładujący ciężarówkę i oglądający, jak ten pociąg dobroci upychamy w dwóch autkach też mieli sporo funu :P i do tego siłka jak się patrzy, same plusy!
Skręcimy pewnie koniec lipca/początek sierpnia ale na pewno się pochwalę :P a winda póki co nadal zabezpieczona jeszcze po budowie i jak widać sprawdza się, przydaje się. Pewnie zdejmą osłony jak oddadzą oficjalnie drugi etap (mają czas do końca tego roku)
Dworcika   Fantasmagoria
04 lipca 2017 10:07
smartini, w Krakowie czy Toruniu te mieszkanie? :P
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 lipca 2017 10:08
Dworcika, w Krakowie ;D
Dworcika   Fantasmagoria
04 lipca 2017 10:20
Pfi :P
Pokazywałaś już?
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 lipca 2017 10:32
Dworcika, mieszkanie? Tak, przewija się w wątku 😉 jakbyś chciała zerknąć a nie przewijać całego wątku to tu jest większość 😉
http://re-volta.pl/galeria/album/7129
A Ty w Toruniu, że 'pfi'? 😉

Generalnie budynek tak wygląda (bo tego nie pokazywałam, zdjęcia ze strony dewelopera, z zimy, teraz mega zielono jest ale nie mam kiedy pstryknąć czegokolwiek 😉 )






Ooo, modernity 😀 super! Zazdroszczę trochę starej NH, ja tu po sąsiedzku w Łęgu, ale to zupełnie nie ten klimat - wiadomka.

Hehe, my też kiedyś sportażką przewoziliśmy blaty 2.50 i odbywało się to w podobny sposób; nic nie widziałam w prawym lusterku, ale jakoś dojechałam
Dworcika   Fantasmagoria
04 lipca 2017 10:51
W Toruniu, w Toruniu 🙂 (i po cichutku wspomnę, że codziennie w Bydgoszczy  😜 )
Fajny budynek! Podoba mi się środek :P Zaraz zobaczę co pokazywałaś wcześniej.

edit.
Widziałam to! Nie zakumałam, ze Twoje 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 lipca 2017 10:57
Hiacynta, ano modernity 😉 pięknie tam jest, zielono, do osiedla centrum bliziutko, zaraz skończą wylot na autostradę - żyć nie umierać, jeszcze mi przystanek tramwajowy bliżej przeniosą :P
Dworcika, o widzisz, ja mam dom rodzinny w Zaroślu Cienkim, między Górskiem a Toporzyskiem 😁 bywając w Bydgoszczy powinnać kojarzyć, chyba, że obwodnicą lecisz albo pociągami 😉
Budynek jest nowohuckim hotelem pracowniczym z 56 roku, wyczyszczonym do gołego i gruntownie wyremontowanym pod konserwatorem. Jako niedoszły architekt jestem oczarowana. Teraz kończą południowo-wschodnie skrzydło i główną, reprezentacyjną klatkę schodową z dwiema reprezentacyjnymi salami (w których była stołówka i sala sportowa, tu póki co planowana jest restauracja i przedszkole)
Wszystko w oryginalnych stiukach, boazeriach kamiennych i ozdobnych sufitach. Nie mogę się doczekać efektu końcowego, widziałam tylko w trakcie prac renowaycjnych (wszystko co zabytkowe albo w farbie albo w grafiti :< )
smartini, super, że odnowili, a nie wyburzyli i postawili nowego klocka 14 pięter :P Bardzo fajnie to wygląda. Może moją kamienicę kiedyś też odnowią 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 lipca 2017 11:04
Cricetidae, Konserwator nie wydałby zgody na wyburzenie, na szczęście 😀 ale ludzie, którzy się za to zabrali cenią historię i jakże piękne pozostałości po niej więc renowację prowadzą bardziej nadgorliwie, niż by tego konserwator wymagał (dzięki temu np wyraził zgodę na niskie, zarośnięte krzewami ogrodzenie terenu, właśnie w zamian za szczególną dbałość o renowację budynku).
A plusów jest więcej  - stare, grube mury z wypalanej w piecach cegły i na zaprawie, która robiła się w dziurach w ziemi a nie z chemicznych tworów. Wysokie pomieszczenia, duże okna, szerokie korytarze. Mieszkania lepiej trzymają ciepło zimą i nie nagrzewają się aż tak latem. No i - pięknie tam jest a jak skończą budowy i wykończą 'park' zielenią to już w ogóle będę mogła tylko wzdychać ;D
Dworcika   Fantasmagoria
04 lipca 2017 11:09
smartini, tych starych murów to właśnie zazdroszczę <3
A Zarośle znam. Z przelotu. Drogowskaz kojarzę :P Ja jestem zdecydowanym miłośnikiem jazdy Właśnie przez Toporzysko 😁
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
04 lipca 2017 11:16
smartini - czy musieliście coś sami zbierać z magazynu, czy wszystko wyjechało już na wózkach?Mi z projektu wynika ponad 200 paczek... 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 lipca 2017 13:11
Wizja, Większość była przygotowana, z magazynu samoobsługowego brałam tylko uchwyty, oświetlenie pod szafkowe i barek na kółkach 🙂

safie, znalazłam chwilkę




wersja z przesuniętą instalacją zlewu i zmywarki, z wyspą mobilną, którą w trakcie możesz sobie przestawić na bardziej zamknięty układ lub stosować jako stolik śniadaniowy. Oznaczyłam jakieś najtańsze wersje frontów, za to są szafki z tymi droższymi, samodomykającymi się szufladami.
Ikea mówi, że wychodzi 6285, w tym oświetlenie podszafkowe 776

sorki za post pod postem, nie tu wpisałam gdzie chciałam 🙁

Scaliłam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się