Dzisiaj na obiad ...

Cierp1enie ale pyzy a kluski śląskie to raczej dwie różne rzeczy przynajmniej u nas, śląskie to te małę z dziurką, a pyzy to te na parze często z nadzieniem.
No u nas tak samo, ale jak czytałam kilka stron wcześniej to właśnie te papuchy/parowańce mają różne nazwy w zależności od regionu.
U mnie w kuchni dziś zupa krem z papryki z klopsikami wołowymi. Sam krem ostatnio zrobił szał, więc teraz jest szansa, że będzie jeszcze lepiej 😍 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 września 2016 15:26
O Boże, znalazłam swój raj na revolcie, wątek o żarciu  😍
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 września 2016 18:58
maiiaF, a przepis gdzie?  🤬
safie, jak zwykle, w głowie i rękach. Czyli ile się sypnie, tak będzie smakować 😁 papryki na małej ilości wody gotowane baaardzo długo z kilkoma ziemniakami, marchewkami, kawałkiem pietruszki. Potem dorzucona wcześniej podsmażona cebula i dolane masełko, na którym wysmażały się liście laurowe i ziele angielskie (świetnie wyciąga smak i aromat). Przyprawy do tego, głównie cayenne i słodka papryka, sól, blender w łapę i tyle 😉 a klopsiki-drobno posiekana, podsmażona cebula+pieprz, wystudzona. Wymieszana z mielonym mięsem wołowym i przyprawami, małe kuleczki gotowane 5 minut w wywarze z warzyw, czosnku i liści laurowych. Finito, było totalnie pyszne 😍
Ryba z sosem cytrynowym.  😍 
u mnie dzis kluchy ze szpinakiem i kurą
Barszcz ukrainski 🙂
Zupa porowa
maiiaF a co ze skórą z papryki ? blender dał radę ? 🙂
jagoda1966, dał bez problemu 🙂 można się bawić w obieranie, tylko ja robiłam ogromny gar z ok. 1,5kg samej papryki, zwyczajnie byłam zbyt leniwa na dłubanie 😁
Dobra, to robię jutro 🙂 Dzięki za pomysł i przepis  :kwiatek: napisz mi jeszcze tylko ile tej papryki ugotować, żeby było dobre ? Porcja dla trójki żarłoków 😉
No niestety ja wszystko robię totalnie na czuja 🙁 Dużo też zależy od papryki, jaka się trafi-czy bardziej mięsista, czy z dużą ilością nasion... Ale myślę, że z około kilograma surowej powinno być okej. Do tego ze 3 średnie ziemniaki, 2-3 marchewki, kawałek pietruszki, selera też można, 2 średnie cebulki i chyba będzie dobre 😀 Cebule podsmażam albo opiekam dla aromatu, warzywa gotuje w niedużej ilości wody już pokrojone w kostkę, jest szybciej i łatwiej się blenduje. Papryki też wrzucam już pokrojone i pozwalam im się powoli rozgotowywać. Teraz sezon paprykowy to można działać 🙂 Smacznego :kwiatek:
Jeszcze raz dzięki !  :kwiatek:  😀
Pierś z kaczki, smazone ziemniaczki, sos grzybowy na winie i surówka z rzepy <3
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 października 2016 14:37
A u mnie była wczoraj wyżera miesiąca - parapetówka z halloween 3🙂
burgery wołowe z karmelizowaną dynią, grillowaną papryką, guacamole, serem pleśniowym, do tego sos czosnkowy i sos malinowo-musztardowy,  na deser sernik dyniowy na spodzie brownie i alkożelki 😍
Jak święto, to święto 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lipca 2017 15:31
Orientuje się ktoś w jakim stacjonarnym sklepie dostanę przyprawę garam masala ?
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 lipca 2017 15:34
JARA, internet znajduje w Auchanie, więc pewnie w jakimś większym, lepiej zaopatrzonym markecie byś znalazła, chyba, że masz gdzieś sklep wschodni/egzotyczny/stricte z przyprawami, bywają takie (w Wawie były w Złotych Tarasach 'Kuchnie Świata'😉
Co planujesz? :P
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lipca 2017 15:44
No to zostaje mi się jednak wybrać do Carrefoura albo Piotr i Pawła, bo w okolicznych sklepach dostanę już pastę curry i kumin, ale nieco bardziej egzotyczne przyprawy już nie. 😉


Dahl z czerwonej soczewicy, ale żeby było fit to chyba bez mleka kokosowego 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 lipca 2017 15:47
JARA, eee, mleczko kokosowe ma IG 40, jeśli znajdziesz takie, które faktycznie jest mleczkiem kokosowym (a niestety większość składów przypomina raczej probówki chemiczne, trzeba się naszukać :/, w PiP, przynajmniej tym toruńskim jest dosłownie jedna puszka nie mająca syfu) to nadal będzie fit jak trochę dodasz 😉
smacznego 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lipca 2017 15:51
smartini, o a zdradzisz jak wygląda to spoko mleko? 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 lipca 2017 15:56
https://www.e-piotripawel.pl/towar/mleczko-kokosowe-real-thai/249680
https://www.e-piotripawel.pl/towar/mleczko-kokosowe-bio-terrasana/240043
musisz patrzeć na skład, powinien być tylko ekstrakt z kokosa i woda, żadnych stabilizatorów, emulgatorów i innych śmieci
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lipca 2017 16:01
smartini, dziękuję!  💃
ovca   Per aspera donikąd
04 lipca 2017 19:17
Orientuje się ktoś w jakim stacjonarnym sklepie dostanę przyprawę garam masala ?


wszystkie możliwe przyprawy kupisz na wagę w pachnącej księgarni na Wita Stwosza koło lodziarni Balduno. Miejsce totalnie magiczne, jak z ulicy pokątnej 😉
Pytałam już o te miski: https://www.lidl-shop.be/nl-BE/ERNESTO-Silicone-stoomkoker-1-8-L/p100211088 w innym wątku, ale bez odzewu, więc może tu ktoś coś wie 👀 Jak te miski się sprawdzają czy faktycznie można w nich gotować na parze? Trochę nie rozumiem, że ponoć wystarczy włożyć je do piekarnika lub mikrofalówki, a gdzie woda i para? Czy można do nich wkładać mrożonki? Parowar i tak zamówiłam, ale myślę nad tymi miskami, bo w sumie w tedy można przyrządzić po prostu danie w misce, ułożyć warzywa i rybę i jednocześnie ugotować np. na szybki lunch. Tylko zastanawiam się czy to nie jakiś pic na wodę?
Człowiek wpisuje "obiad" w wyszukiwarkę, a tam same wątki o koniach 😁

Przyszłam polecić to https://www.kwestiasmaku.com/przepis/pastitsio, bo zrobiłam z musu, bo terminy ważności goniły. Wersja nie w 100% dokładna, bo goździki mam tylko całe i nie chce mi się tego ścierać, ani tym bardziej nie będę wina otwierać specjalnie. Mimo to wyszło bardzo dobre, ten cynamon mmm, fajnego smaczku dodaje. Dodatkowo miałam dwie kulki mozzarelli do zużycia, to dałam między warstwy i na wierzch i pasuje ideolo. Sera nie ścierałam żadnego, bo wolę na bułce zeżreć i smak poczuć, a nie dać go zabić pomidorom. Do beszamelu wpierdzieliłam makaron, w to wbiłam jajo i nie robiłam warstwy sosu na górze.
DOBRE. Zwykłej lazanii już nie chcę.
emptyline   Big Milk Straciatella
24 października 2017 06:29
Help! Jaki sos do pierogów ze szpinakiem?
Ja uwielbiam szpinak z lazurem, to może sos z nim na śmietanie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się