Kącik Ujeżdżenia

Wigorrr, to nie pomogę. Ale miałam w rękach masę flecków i superflex jest najbardziej giętki i "samodziałający".
epk A miałaś ten carbon albo contact może w rękach? 🙂
aguchaka, carbon tak, ale w ręku, nie jeździłam na koniu. Fajnie wyważony ale dla mnie mniej giętki od superflexa. Ale superflex to mój ideał bo pozwala praktycznie nie ruszać ręką a robić batem dość spory ruch.
aguchaka, Feldmann Carbon jest dla mnie zjawiskowy, zapominasz że masz bat w ręku. No i sztywny, nie odbija sam.
Burza A dobrze się go trzyma? Chodzi mi o to, że Feldmann ma te dwie "kulki" czy naprawdę dobrze się go trzyma czy jednak przeszkadzają w tym 😉 I czy jest wytrzymały? Ja właśnie szukam bardziej sztywnego palcata, ponieważ te miękkie denerwują mnie osobiście 🙂
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
01 czerwca 2017 12:08
Ja się z Carbonem nie zaprzyjaźniłam (za lekki), z Feldmanem również (za wąski w rękojeści) - od lat niezmiennie "jadę" na impulsach z Flecka. Może wyglądają mało elegancko, ale leżą b. dobrze w dłoni i świetnie pracują. I mogę je na haczyk w siodlarni odwiesić 😉
aguchaka Ja ostatnio oglądałam go w sklepie i gdybym nie gubiła batow z taką częstotliwościa to pewnie bym kupiła. Jest świetny, fajnie się układa w dłoni, jest leciutki a co do wytrzymałości to Pani, która go sprzedawała, specjalnie go wydeptała i wygniotła na wszystkie możliwe sposoby i nic! Każdy inny bat dawno by się uszkodził.  😉
Sonkowa O super, to chyba faktycznie się skuszę w końcu, bo mi chodzi i chodzi po głowie! 😉 A piszesz o Carbonie czy Contact? 😀
Mnie się najwygodniej Feldmanna trzyma własnie za tą kulkę...:P Chowam ją w dłoni jak jako😉 Nie wiem czy to poprawnie ale rzeczywiście rekojeśc jest wąska bardzo...
Dokładnie tak powinno się trzymać Feldmanna - za kulkę, a dokładniej za tą drugą, przy czym 1 kulka (ta bliżej końcówki) służy do pracy z ziemi - trzymamy wtedy bat końcówką do przodu (na wędkę).
Sonkowa O super, to chyba faktycznie się skuszę w końcu, bo mi chodzi i chodzi po głowie! 😉 A piszesz o Carbonie czy Contact? 😀



O carbonie.  😉

Wigorrr mi w sklepie tłumaczono, że można trzymać we wszystkich trzech miejscach, na kulkach lub rękojeści.
Ale najlepiej wyważony jest, gry trzymamy za kulkę, miałam gdzieś od niego metkę ale już pewnie jej nie znajdę 🙁
Na metce było wszystko zilustrowane która kulka do czego 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 czerwca 2017 11:43
Gdzie znajdę plan godzinowy zawodów w Jakubowicach? Nie działa mi ich strona, na zawodykonne nie ma godzin, a chciałabym wiedzieć, o której godzinie i jakie będą konkursy jutro i w niedzielę...
Jest na zawodykonne.com

program
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 czerwca 2017 11:48
Dzięki! Nie wiem jak mogłam tego nie znaleźć  😵
Czy można startować w baucherze podwójnie lamanym?
Dokładnie tak powinno się trzymać Feldmanna - za kulkę, a dokładniej za tą drugą, przy czym 1 kulka (ta bliżej końcówki) służy do pracy z ziemi - trzymamy wtedy bat końcówką do przodu (na wędkę).


Ha! Dzięki 😀 Ja nie miałam metki niestety ale widać intuicja dobrze podpowiada 🙂
Epikea, można.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
07 lipca 2017 15:11
Dwa pytania do osób jeżdżących MPMK. Czy w 5-latkach mogą być sznurowane oficerki?
Epikea, można.


A masz może pod ręką przepis?  🤔
Bo z telefonu nie znajdę
Dwa pytania do osób jeżdżących MPMK. Czy w 5-latkach mogą być sznurowane oficerki?



W przepisach ujeżdżenia jest informacja tylko o kolorze butów (czarne lub w kolorze marynarki) i chyba podlega to również MPMK, bo zdaje się, że nie ma osobnych przepisów na tą imprezę.
Co do pytania Epikea,
http://www.pzj.pl/sites/default/files/przepisy/A_Przepisy_PZJ_2016_ostateczny_od02052016.pdf
Strona 37-38, nie ma słowa o tworzywie z jakiego wędzidło ma być wykonane, ani słowa o pytaniu Epikea, tzn czy te kombinacje wędzideł pokazanych jako podwójnie lamane mogą też być w wersji oliwka, Baucher, etc czy tylko z ruchomymi kołami. Serio? Czy ja jestem ślepa czy naprawdę nie ma o tym słowa??
Epikea
Przepisów nie zacytuje, ale w Michałowicach ostatnio kazano mojej zawodniczce zmienić bo dopuszczalny jest tylko łamany pojedynczo.
Chyba żartujesz, jaki miałby być tego powód? I nie pytam że przepisy, tylko czemu tak miałyby traktować przepisy?  👀
No właśnie ja dziś też musiałam zdejmować na rozprezalni bo w przepisach jest pojedynczo łamane
Epikea, czyli na oliwce podwójnie łamanej też nie można jeździć??? Bo nie ma na rysunku.
Sory - co nie jest zabronione jest dozwolone. Baucher jest dozwolony? Jest. Wędzidło podwójnie łamane jest dozwolone? Jest.
Wg mnie ktoś z tych co to tylko patrzą na obrazki błędnie przeszkolił partię sędziów.
Na rysunkach nie sposób jest ująć wszystkich wersji wędzideł. Sędzia, jak każdy, powinien się kierować najzwyklejszą logiką.
Trzeba było odwrócić sytuację i zapytać na jakiej niby podstawie wędzidło ma być zabronione. W razie uporu poprosić o decyzję na piśmie, z podpisem imieniem i nazwiskiem. I zgłosić do Kolegium Sędziów PZJ.
Dotychczas interpretacja była jednoznaczna: dopuszczalne są pewne rozwiązania części w pysku i dopuszczalne są pewne rozwiązania pierścienia.
Wolę nie komentować sprawności logicznej odpowiedzialnego za tę kaczkę (bo jest to kaczka). Zauważ, że na rysunku nie ma tez oliwki o owalnym (egg) kształcie pierścienia. Niedozwolona? Wolne żarty.
Jeśli PZJ miał intencję wprowadzać taką zmianę (dotychczas była jak pisałam, wg. logiki i zasad działania) powinien był to napisać jawnym tekstem: że od 2017 roku takie a takie są Niedozwolone. Np. oliwka o owalnym kształcie - bo Nie Ma Na Rysunku.
J.
Zgadzam sie z halo... Bez sensu...
W WKKW wprawdzie, ale przepisach w Szwecji dotyczacych ujezdzenia jest tak jak u nas, obrazki (powiedzialabym ze te same) + adnotacja o tworzywie z ktorego powinno byc wedzidlo + informacja do np. rysunku podwojnie lamanego wedzidla ze dotyczy tez wedzidla ze stalymi pierscieniami (=oliwka). Nie ma 1000 rysunkow a dalo sie prosto wyjasnic...
Rysunki nie zmieniły się od wieeelu lat. Tzn. ostatnio coś się zmieniło: wyleciała "karbowana" sztanga, "mulen" pofalowany. I wyleciały kiełzna skórzane. Ale to inna sprawa.
Te rysunki, podstawowych typów kiełzna, są niezmienne od x lat. I te x lat można było jeździć na wszystkim co odpowiadało rysunkom części "pyskowej" i rysunkom pierścienia (z dopuszczalnością egg itd.). Na wszystkim, czego Zasady Działania określały te rysunki.

edit: ostatnio odpuściłam sobie szkolenia sędziów ujeżdżenia. Ale przez dziesięciolecia nam powtarzano: sędzia jest m.in. od tego, żeby kierować się "common sense" i zapobiegać absurdom. Nic nie zwalnia sędziego od odpowiedzialności związanej z posiadaniem mózgu. Jeśli To się zmieniło, to ujeżdżenie schodzi na psy 😉.
halo no niestety mnie kazano zdjąć podwójnie łamanego Bauchera bo nie ma go na rysunku
Epikea, trzeba było prosić o decyzję na piśmie, z podpisem i z uzasadnieniem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się