Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!

Jak możesz to odwróć zdjęcia, bo dostanę krzywizny karku.  🤣
maluda czasem trzeba się pogimnastykować  😁 miały się dodać obrócone, ale coś nie wyszło, więc już poprawiłam  🙇
Zamiast na siłkę to od rana do wątku terenowego, na pewno się porozciągam.  🤣

Dzięki, teraz mój kark może odpocząć. Jak u Was z komarami w lesie?
U mnie na razie większy spokój i aż dziw, bo w tamtym roku już derkowałam konie, a w tym się wstrzymuje.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 czerwca 2017 22:18
U nas komarowa inwazja :/ Pomału wracamy do normalnych jazd po perturbacjach zdrowotnych, na szczęście póki co wszystko wygląda ok (tfu, tfu), ale przez te cholery latające, nasze tereny to raczej takie mocno kondycyjne są 😉 stępem się jechać po prostu nie da. Jest kilka miejsc, gdzie możemy zwolnić, takich bardziej przewiewnych, ale ogólnie owadowy nalot mamy :/ Dziś stwierdziliśmy, że jak jedziemy rano, to sobie derki podarujemy, bo przecież jeszcze wcześnie. Niestety gzy, bąki, jusznice i Bóg jeden wie co jeszcze, okrutnie nas napadły.
Póki co mamy taki image terenowy jak na zdjęciach poniżej 😉
A jeszcze tydzień temu dało się jechać tak jak na ostatniej fotce...
PumCass   zachowaj zimną krew!
15 czerwca 2017 23:37
zembria Ludzie w waszej okolicy to pewnie zdziwieni, że jeździcie na zebrach zamiast na koniach  😁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 czerwca 2017 10:04
No trochę się patrzą jak na debili 😁 Ale ta "zebra" faktycznie chyba działa, nawet jak krwiopijca podleci, to nie siada, tak jakby sobie miejsca nie mógł znaleźć.
zembria Ale suoer w tych derkach sama taką planuję kupić.
PumCass   zachowaj zimną krew!
16 czerwca 2017 19:26
My się ostatnio spacerujemy na luzie, na oklep i kantarze. Pełen luz  🙂
Pozdrawiamy!
PumCass A gdzie się podziała piękna grzywa ???
PumCass   zachowaj zimną krew!
16 czerwca 2017 20:14
Spokojnie, wszystko jest na swoim miejscu!  🙂 warkocze ma po lewej stronie szyi, odstające kłaczki to tylko efekt drapania się o wszystko co napotka na drodze  😉
Ufff Myślałam że ja stracił.  Piękny jak zawsze, jeden z moim re-voltowych ulubieńców  😍
PumCass, szkoda, że brak kasku.
Zembria ale jakie super tereny  😍
RioBrawo Wczoraj powtórzyliśmy samotny wyjazd.  😀 Teraz to już jestem pewna że pierwszy nie był przypadkiem 🙂

Livia z tą wodą nie do końca jest co zazdrościć bo jeziorko jest kapitalne, ale jak robi się ciepło to jest tam kupa luda i nie wejdziesz. Jedyną opcją jest jechać jak jest trochę chłodniej. W ten dzień udało nam się i w wodzie był tylko jeden Pan pływający z deseczką jak ze słonecznego patrolu, ale miał niezbyt zadowoloną minę że ma takie towarzystwo  😀

Mam pytanko dotyczące tych "zebrzastych" derek. To się rzeczywiście sprawdza w terenie?


Ja jestem sceptycznie nastawiona do derek w pasy, chociaż dobra derka ma służyć i tyle. Obecnie taką nawet zakupiłam, bo dostałam od ręki, ale nawet gdyby to i tak kupiłabym zwykłą bez patrzenia na wzór.
Ale jak zacznę w tereny śmigać to za jakiś czas zdam relację.

Cześć,
to mój pierwszy post w tym temacie, postanowiłam się odezwać, bo ostatnio bardzo dużo "wycieczkuję" z moim kucem, odważyłam się spełnić skryte marzenia i przygotować do rajdu sportowego, w tym sezonie niestety raczej nie wystarczy nam na transport, bo wszystkie zawody są organizowane daleko od naszego miejsca zamieszkania, dlatego na razie po prostu jeździmy w tereny i szykujemy się na następny sezon 🙂 Widzę, że akurat mówicie o derkach, bylibyście w stanie polecić nam jakąś chroniącą przed owadami? Nasze ulubione ścieżki przebiegają przez park krajobrazowy blisko rzeki, można dostać kociokwiku, wszędzie robale 🙁
Kilka naszych ulubionych fotek:


Rudzielc_23 gratki ! też ostatnio byłam i zaliczyłam nową drogę, zdjęć nie robiłam, bo ciągle te same uszy i drogi robię 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
01 lipca 2017 20:57
Dzisiaj pieseł zaliczył pierwszy teren i pierwszą jazdę  🤣  Mały super, pilnuje się i przychodzi wołany. Trasa była dłuższa niż planowana, żeby schować się przed wiatrem i zacinającym deszczem. 13 km to już było za dużo i na ostatnie dwa wzięłam psiaka na ręce. Nigdy nie przypuszczałam, że zdarzy mi się kłusować z psem na rękach  😜  BTW uwielbiam mojego konia!




fraziu   Grażka, weź przestań
08 lipca 2017 06:14
Widzę, że robale wam niestraszne 😀 u nas jakoś mniej ich w tym roku. W zeszłym to nawet bym się nie odważyła jechać do lasu po południu. Może to zasługa chłodnej pogody?

A ostatnio zrobiliśmy teren interdyscyplinarny rower + koń 😀

Edit: Czo ta nazwa pliku? Mam nadzieję ze nie rozwala forum 🙁 nie mam jak edytować w telefonie 🙁
Livia   ...z innego świata
08 lipca 2017 14:10
My też cały czas jeździmy 🙂 Gzy niestety już są, ale jeszcze cośtam przez las da się pojechać.

Wrzucam wprawdzie nie typowe terenowe fotki, ale tak mi się podobają, że musiałam się podzielić 😀



Livia,  cudne 😍
Livia  piękne  😍

Z ciekawości: Nie boisz się że mogą uciec w siną dal bez kantarów?  🏇 
Livia   ...z innego świata
08 lipca 2017 19:08
Watrusia, Feniksowa, dziękuję 🙂 Uchylę rąbka tajemnicy - konie były w prezenterkach, nie ryzykowałabym puszczenia ich całkowicie luzem 🙂
Livia cudo, zwłaszcza pierwsze. Też codziennie terenuję, o 6 rano prawie nie ma owadów, oprócz kilku komarów.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
08 lipca 2017 21:05
Livia, pięknie i jaki zdolny fotograf! 😀
RioBrawo, podziwiam!
A ja byłam dzisiaj taka dumna, że o 9 zerwałam się do stajni  🤣  Jak wyjeżdżałam to była piękna burza, jak dojechałam i wyszykowałam konia to już było duszno  😵  Żal mi zwierza to wróciłam do stajni popołudniu i pojechaliśmy o 18. Pod względem muchowym całkiem do przyjęcia. Derka daje radę 🙂
Zdjęcie tylko jedno, bo nowy aparacik to szajszik. Chociaz też olympus. Fe-47 nie polecam 🙁
U nas masakra- w czwartek wróciłam po 35 minutach, dziś po deszczu, więc ujechałam godzinkę...ja też pogryziona jestem.
Livia   ...z innego świata
09 lipca 2017 11:24
RioBrawo, dziękuję 🙂 Też się teraz przerzucam na wcześniejszą jazdę - wtedy nie ma jeszcze tyle robactwa 🙂 Wrzuć jakieś wasze świeże zdjęcia 🙂

Na_biegunach, dziękuję, przekażę fotografce 🙂 U nas też co chwilę burze, na szczęście są bardziej po południu. Ja mam w tereny Olympusa Tough - daje radę 🙂
Po 7 latach przerwy pojechałam wreszcie w teren i to na 2 godz.
desire   Druhu nieoceniony...
10 lipca 2017 21:36
a czy ktoś próbował może Muggi na robale?  👀
to samo co absorbine, którą wycofali (w sensie deet), a sporo tańsze, bo dla ludzi niby... będę próbować za niedługo tylko zastanawiam się jakie stężenie wziąć. 😉
ja, parę lat temu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się