Kuce - wszystko o

Kucyk ma bardzo adekwatne do charakteru imię - Burza  😁
pytała, bo napisałaś "Burz" a ja też mam Burzę i też mówimy "burz" 😀 albo "budżunia"
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/19732113_1726445580722623_844592134272184238_n.jpg?oh=2789bd869ebf33efc00f2c274759ae74&oe=59FE1BD8[/img]
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
09 lipca 2017 22:42
saganek- Kucynek jest 20+, i tylko się obija 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
10 lipca 2017 09:46
ontaria, no właśnie o tym mówiłam, pomijając fakt, ze ty jesteś drobniutka, to ten kucyk mimo małego zrostu jest masywny więc więcej uniesie. Gorzej jak są takie 'przecineczki'. 🙂
Kayra   Kucusiowy wariat :P
10 lipca 2017 09:58
Mój kuc ma około 135 w kłębie, w zasadzie jeżdżę na nim tylko ja. Kilka krotnie zdarzało się ze ktoś cięższy wsiadał. Jemu problem sprawiała waga powyżej 50 kg. Był niepewny i już inaczej stąpał i mocniej grzbiet osiadł.
falabana, wg mnie nie masz co wsiadać na walijczyka 130.
Siedziałam kilka razy na kucu Kayry i nie wyobrażam sobie, większej i cięższej osoby ode mnie, a tak jak pisze, jej ma 135, a nie tak jak Twój 130.
asds   Life goes on...
12 lipca 2017 12:23
[quote author=Obiś link=topic=200.msg2695110#msg2695110 date=1499547234]
asds 140 to będzie raczej przymało. Ja sama mam 167cm i wagę 50kg, na moim kucynku jest ok bo to kawał konia mimo 142cm-hucuł,więc wiadomo dość masywny. Nie drobi, więc jest mi naprawdę wygodnie, ale moim zdaniem to taka dolna granica, kogoś większego i cięższego już bym na niego nie wrzuciła. Miałam okazję objeżdżać mniejsze kuce ze względu na to,że często byłam najlżejsza i uważam, że jako taki przerywnik, czy któryś tam koń do jazdy to ok, ale nie jako jedyny. Jednak przy kucu pomoce działają nieco inaczej i myślę,że osobie początkującej będzie łatwiej po prostu na koniu trochę większym mając samemu te 170cm. Wsadzić na kuca typu 140cm możesz, tylko jak napisała kare_szczescie po prostu jeźdźcowi początkującemu będzie ciężko "dobrze usiąść",więc jeżeli masz możliwość, to lepiej na jakiegoś małego konia, choćby jak Twoja górna granica,czyli te 150cm, niby to 10cm różnicy ale przy tak małych konikach robi to sporą różnicę  🙂.
[/quote]

Obiś w moim wypadku są brane pod uwagę dwie rasy koni  w tych okolicach wzrostowych : Haflinger (wyższy typ) lub Fjord. Z tego co wiem obie spokojnie pracują pod osobami dorosłymi, więc nie sądzę aby był problem.
emptyline   Big Milk Straciatella
12 lipca 2017 16:29
asds, ja bym brała porządnego hafa, takiego nie nowego, sportowego typu, tylko klasycznego. Raz, że piękne, dwa - silne, spore konie.
esef , u mnie dodatkowo Burzu. A najlepsze, że przyjęło się też Bożena  😁 Fajna ta twoja, taka drobniutka 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 lipca 2017 19:30
asds Obie rasy fajne.
asds   Life goes on...
12 lipca 2017 19:43
Przepraszam. Jeszcze się zapytam bo wątek o fiordach chyba zmarł śmiercią naturalną.

Czy w Polsce są jakieś większe hodowle koni Fiordzkich?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 lipca 2017 19:55
Chyba w Młodzikowie.
Asds
ja swoje fiordziki przywiozłam z Kamienia Śląskiego- w razie czego zapraszam na priv.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
12 lipca 2017 22:36
dokładnie, w Młodzikowie
asds   Life goes on...
12 lipca 2017 23:03
No czas na finalną decyzje mam. Najpierw muszę skończyć leczenie i wrócić do świata żywych po L4, następnie pójść na lekcje westu i potem będę decydowac która rasa. Potrzeby swoje i możliwości znam pozostaje teraz tylko czas, spokój i przemyślana decyzja.
Asds-dlaczeo kuc? Probowalam pisac w watku wesetowym, ale moze mniejszy foxtrotter? zaczynaja sie w okolicach 140 cm. Spokojnie znajdziesz i w Nieczech, bo jeden z zalinkowanych filmow wlasnie byl z Niemiec.
Ja tez mam problemy z kregoslupem,problem wieloletni juz z biodrem, mam problem z klusem-nie dam rady anglezowac bo bol oslepia. Fox trotter uzywa zlamanego , czterotaktowego klusa. A sa jeszce inne rasy gaited, chocby islandczyki, cala gama mniejszych koni-Rocky Mountain, Kentucky Pleasure itp.Te kwalifikuja sie do wiekszych kucow, polecam obejrzec je i ich chody na youtube.

Co do westowek, chetnie doradze i w razie czego moge pomoc sprowadzac elementy oglowia, siodlo itp jak zrobilam dla kilku osob z forum, za darmo, dlatego ze koniarze powinni sobie pomagac. Nie chce rzucac nickami, bo te osoby teraz nie chca sie do mnie przyznawac z racji mojego konfliktu z kilkoma znanymi forumkami.
Wlasnie, jesli nie potrzebujesz sie trzymac, polecam raczej siodlo typu endurance niz czysto westowe. Bez rogu, ktory potrafi przy gwaltownym hamowaniu wbic sie w zoladek, lub zlamac zebro (ja, kilka miesiecy temu, kiedy w czasie wsiadania moja klacz przestraszyla sie i upadlam na siodlo lamiac zebra; nadal mam wyczuwalna dziure w tym miejscu), sa wygodniejsze dla konia i jezdzca, maja lepsze wypelnienie. Z checia pogadam na priva.
Pezepraszam za offtopa
asds   Life goes on...
13 lipca 2017 17:34
Poszło pw 😉.
asds, chyba w Mosznej też można kupić fiordy. Nie wiem czy oni to do siebie rozmnażają czy na sprzedaż, ale wydaje mi się że na sprzedaż
asds   Life goes on...
13 lipca 2017 22:13
Pytanie jeszcze.


Czy mamy na forum kogoś kto jeździ/ma Islandera?
asds , na pewno ma ekuss, ale nie wiem czy się udziela na forum jeszcze. Ma stronę na fb: Toltem przez Islandię .
Przypomne tylko, ze jak wszystkie wielochodzce, nie wszystkie konie danej rasy maja wszystkie chody. Najlepiej usiasc przed zakupem, i sprawdzic.
Czytalam ze (na szczescie) mniejszosc z Islanderow ma kiepski tolt.
Tu jest bardzo fajny filmik, jak wybrac wlasciwego konia




O ile pamietam, jestes przyzwyczajona do stylu klasycznego. Tu jest islanddczyk w dresazu  😉
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
19 lipca 2017 12:05
Mam pytanie do właścicieli szetlandów 🙂
Jakie ogłowia macie dla swoich maluchów? Moja dorosła już do tego żeby poznać się z ogłowiem więc szukam czegoś malutkiego bo jest bardzo drobna. Możecie polecić coś konkretnego? Jaki rozmiar wędzidła wybrać?
Ogłowie nie musi być jakiejś super jakości, kucyk nie będzie chodzić pod siodłem i ogłowie ma mieć w sumie tylko do przyuczenia i w przyszłości na lonże. No chyba że takie zwykłe ogłowie można używać też w zaprzęgu (takie mam na nią plany) to może być jakieś lepsze 😉 Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz 🙂

Aaaa, może przy okazji ktoś może polecić jakieś ochraniacze dla kucyków? Chciałabym komplet jakiś skorupek, najlepiej czarne 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
20 lipca 2017 12:32
Robaczek M., no rozmiar wędzidła to sobie sama musisz zmierzyć, Nikt Ci nie powie jakiej szerokości Twój koń ma pysk. Może być i 8,5 i 9 i 9,5 i 10 i 10,5...

Waldhausen i Horze mają ochraniacze shetty. Tak samo mają i ogłowia. Niedrogie i w porządku.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
22 lipca 2017 14:49
Robaczek M., mozna sie zdziwic. Mam szetlanda i walijczyka. Wedzidlo 11,5 jest ok. Moze jakies szerokoustne mi sie baby trafily 😉 Oglowie jak na Twoje potrzeby polecam z decathlonu zapinane na plastikowe zatrzaski. Mam, uzywam.

Poszukuje siodla dla dzieciakow do nauki jazdy i jakis malych podskoczkow. I zeby to jeszcze mialo 14-15 max cali. Budzet mocno ograniczony. Cos mi mozecie polecic?

Asds-dlaczeo kuc? Probowalam pisac w watku wesetowym, ale moze mniejszy foxtrotter? zaczynaja sie w okolicach 140 cm. Spokojnie znajdziesz i w Nieczech, bo jeden z zalinkowanych filmow wlasnie byl z Niemiec.
Ja tez mam problemy z kregoslupem,problem wieloletni juz z biodrem, mam problem z klusem-nie dam rady anglezowac bo bol oslepia. Fox trotter uzywa zlamanego , czterotaktowego klusa. A sa jeszce inne rasy gaited, chocby islandczyki, cala gama mniejszych koni-Rocky Mountain, Kentucky Pleasure itp.Te kwalifikuja sie do wiekszych kucow, polecam obejrzec je i ich chody na youtube.



ale wiesz Planta, w Polsce to raczej koni tyych ras po prostu nie ma :-) Tzn wiem że są TWH, nawet jednemu kopyta robilismy ale to są drogie stosunkowo konie, bo to nowinka jest i to raczej u nas taka hmmmm.... snobistyczna rasa.

Może i w Niemczech jest tego trochę ale na pewno nie tak jak w Stanach.

Dużego kuca na pewno łatwiej znaleźć, aczkowliek znajoma szuka konia miary około 150 cm, rozglądam sie i też nic mnie nie zachwyciło jak na razie ale tu sa specjalne potrzeby
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 sierpnia 2017 19:27
Trololo, pozdrawiam ja i mój kuc, co to taki biedny nie może mnie unieść.
Nie jeździłam kilka miesięcy, chodziła w 90% na lonże pod dziećmi. Wsiadam, 5 minut stępa, 2x bacik i mam konia na guziki, luźnego w kłusie i w galopie i tak skaczącego 😀

[img]https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/20663660_10208960128231493_5356770693397598482_n.jpg?oh=17114420c82b1422ff6724b5f41d2437&oe=5A282455[/img]

[img]https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/20604516_10208960128271494_845322325777395231_n.jpg?oh=2bd499dcefe6a2ef5d595313dd919d6e&oe=5A36BC05[/img]

[img]https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/20597355_10208960128871509_8809894713987676782_n.jpg?oh=aced22fe0d5e9e81eed2d8ff3b088fcc&oe=59F6FD13[/img]
asds   Life goes on...
06 sierpnia 2017 13:57
Witam!

Przepraszam za ciszę ale mało miałam czasu na rv zaglądać plus i laptop był w serwisie.

Co do ras o których pisała Planta - podejrzewam ze z powodu tak małej ilości tych koniu w EU są tak wysokie ich ceny. Znalazłam hodowlę koni Rocky Mountain w DE i tam ceny są 5000 euro za odsadka ogierka i 6000 euro za klaczkę - konie piękne i bardzo chwytające za oko. Koszt transportu konia z USA do PL też jest lekko znów przerażający.

Czas na szczęście mam i na spokojnie będę na razie się kurować. Za namową Planty wzięłam jeszcze pod uwagę Islandera oraz po rozmowie z znajoma z wysp kuce rodzime z UK (Exmoor, Fell Pony). Cały czas w tle przewija się też fryz, ale tutaj nie jestem pewna do końca (chodzi głównie o kwestię kłusa).

Nie ma to jak byc jeźdzcem specjalnej troski  🤣.

Z pozytywów - mam już nogę wyjętą z usztywnienia (tylko w nocy śpię w zbroi) oraz dzięki intensywnej rehabilitacji mam już zgięcie ponad 90 stopni. Minus - poleciały mi mięśnie na całej nodze i w ogóle udo to się opuchnięta galaretka zrobiła 🙁 .



Kayra   Kucusiowy wariat :P
06 sierpnia 2017 17:26
asds, a nie myślałaś o welsh cobie? Piękne 😀
asds   Life goes on...
06 sierpnia 2017 18:24
Kayra

Są piękne ale raczej drobne głównie z tego co spotykam 🙁.

Ciężko mi takiego pakera w ogłoszeniach nawet znaleźć jak te co google mi wypluwa.
Kastorkowa   Szałas na hałas
06 sierpnia 2017 18:31
Asds zerknij jeszcze tutaj klik
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się