praca

CzarownicaSa, gratki!!! Jako stary 😁 emigrant wiem, jak trudne  są początki, będzie tylko lepiej 😀

O mojej pracy nawet mi się nie chce pisać, jak poznikało trochę pracowników to nagle mam dodatkowe zadania administracyjne na głowie a różnicy w wypłacie nie widać 😁
A ja przyszłam się pochwalić (tak, to dobre słowo :P), że od lipca będę przedsiębiorcoooo  😉  💃

Odejście z pracy było świetną decyzją. Było mi bardzo ciężko ją podjąć, ale nie żałowałam ani chwili. Przed sobą mam życiową szansę i zamierzam ją wykorzystać.
Nie ma co się bać zmian. Ja na samą myśl o zmianach truchleje, ale powoli, powoli dojrzewam do pewnych rzeczy i czuję się silniejsza niż kiedykolwiek.
W ogóle na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że szkoła i studia - fu! Dopiero w pracy człowiek rozkwita i poznaje samego siebie  😀

Wrócił nasz pracoczłek! 😍 Meise, ja wiedziałam, że cokolwiek wymyślisz dla siebie, to znów się na tym "zapalisz". 😉

A teraz sio do mieszkaniowego, bo ja ciekawa jestem, jak Wam idzie. 😁
mundialowa  :kwiatek:
Na spacer z psami pójdziemy to wszystko poopowiadam, bo i na mieszkaniu dzisiaj ruszyli!  😅 Także się dzieje się, hihi.
Czekamy zatem na znaka! :kwiatek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
30 czerwca 2017 10:06
kokosnuss a dziękuję, dziękuję 😁 Póki co jest bardzo spoko, ludzie mili i ogarnięci, nikt się nie spina i nie ciska jak się spodziewałam 😉 Nawet jak jest mega ruch to dziewczyny są spokojne i nie cisną, jak widzą że któraś ma więcej roboty to po prostu pomagają- każdy robi wszystko, nie ma podziału że jeden człowiek-jedno stanowisko i radź se sam 😉 Więc póki co na plus. Jakkolwiek śmiesznie to nie brzmi to lata gier w stylu "prowadzenie restauracji" się przydają bo sprawdzam się idealnie na takim stanowisku 😁 Jedynie przejścia na kasę się boję, bo mogę mieć duży problem nawet nie tyle z językiem(prędzej czy później na pewno się z nim ogarnę, będę musiała 😀 ) co zwyczajnie ze słyszeniem ludzi- jak chodzą maszyny do frytek to jest głośno, stojąc obok kasy nie rozumiem połowy z tego co mówią 😲
CzarownicaSa, ojejku, znam ten ból, to jest koszmar jak się muszę 5 razy dopytywać 😵 Z jednej strony lodówki, z drugiej ekspresy, za plecami po prawej piecyk do grzania jedzenia, obok młynek (raczej młyn 🤣 ) do kawy, jeszcze dalej wyciskarka do cytrusów i blendery. I wyobraź sobie, że jest moment kiedy chodzi wszystko na raz, do tego ktoś odkręci wodę i donosi i przerzuca lód 😂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
30 czerwca 2017 10:41
O dzizas, hardkor 😀 Nic to, zobaczymy będzie. Na razie wszyscy sa raczej zadowoleni i mówia, ze lapie błyskawicznie co i jak 😁 będę mistrzem cziken kebabow! 😜 😁
CzarownicaSa, no i super, jak się ma motywację to dużo lepiej wszystko wchodzi!
Mnie też chwalili na początku, że dużo wiem i szybko łapię. Potem widziałam tylko te pełne zażenowania minę mojej "trenerki" jak pytałam o coraz to głupsze rzeczy 😂

Ale się pochwalę, bo wczoraj skończyłam swoje baristyczne szkolenie zdając certyfikację, czasowo było kiepsko, ale nadrobiłam wiedzą i jestem przeeeeeszczęśliwa! W dodatku mam naprawdę świetnych ludzi w pracy 💘 I to fajne uczucie, jak nie chce mi się wychodzić z łóżka, ale jak zwlekę się do pracy, to potem nawet po 9 godzinach w mega ruchu nie mam ochoty z niej wychodzić, chociaż pewnie niedługo mi minie 😂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
30 czerwca 2017 11:12
Ja tam się pytam i będę pytać pewnie o podstawowe rzeczy ciągle, wolę się zapytać 500 razy o pierdołę niż się ciągle mylić 😀
Fajnie że masz certyfikat! Zawsze to jakiś dodatek, jakiś krok  na przód 😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
30 czerwca 2017 16:16
Meise ejjjj opowiadaj tu a nie na spacerze z psem! Ja jestem zaskoczona i bardzo ciekawa co tam robisz,  przecież uwielbiałaś swoją pracę 😉 cóż to za przedsiębiorstwo otwierasz?  😀
Hej dziewczyny, potrzebuję pomocy.

Gdzie w PL można sprawdzić(prawdziwe i potwierdzone źródła) wysokość zarobków na danym stanowisku? W DE są Gehaltsstudien, które pozwalają się mniej więcej uplasowić wśród innych, a w polskim internecie nie mogę nic znaleźć...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
30 czerwca 2017 20:23
wiedźma bo w Polsce nie ma nic takiego 😉 co firma to obyczaj i rzadko bywają jakieś standardy. A te pseudobadania dostępne np na pracuj.pl są niestety mało rzetelne, bo oparte na odpowiedziach internautów.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 czerwca 2017 20:40
wiedźma, niestety mam wrażenie, że w Polsce zarobki to temat tabu do tego stopnia, że w ofertach nie pojawiają się kwoty 🙁
🤔 to, ze w ofertach pracy nie ma kwot, to maly pikus, bo w DE tez tak jest. Tylko AT i kraje anglosaskie podaja wysokosci zarobkow.

Ale skad sie dowiedziec, czy nie zarabia sie za malo? I jesli teraz poszlabym na rozmowe o prace w PL i poproszono by mnie o podanie kwoty, to skad ja mam ja wziac? W DE mam opracowane widelki w zaleznosci od regionu, branzy i wielkosci firmy i myslalam, ze to tez jest do ogarniecia w moim rodzimym kraju, a tu prosze... Kosmos.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 czerwca 2017 20:55
wiedźma, moje znienawidzone pytanie na rozmowach kwalifikacyjnych "ile by pani chciała zarabiać?" . A tu żadnej wiedzy o zarobkach w danej firmie itp. Jasne jest, że bym chciała zarabiać jak prezes banku - chyba każdy by chciał  😀iabeł:
wiedźma, każdy zarabia tyle ile wywalczy 😉. Nawet obrębie jednej firmy na tym samym stanowisku. Serio pod tym względem mamy bardzo trudny rynek i często płace nieprzystające do wykonywanej pracy.
No to niezle, nie spodziewalam sie takiej odpowiedzi. 😉

safie:

-Dlaczego chce pani u nas pracowac?
- Bo nie lubie chodzic glodna. 😂
asds   Life goes on...
01 lipca 2017 15:44
wiedźma

Najlepiej zrobić wcześniej research w internecie - jak ludzie piszą o zarobkach na danym stanowisku w branży. Pytanie też czy szukasz na własną rękę czy werbuje cię Head Hunter?
edit nie ten wątek!
ovca   Per aspera donikąd
02 lipca 2017 15:40
[quote author=wiedźma link=topic=13.msg2693178#msg2693178 date=1498850506]
Hej dziewczyny, potrzebuję pomocy.

Gdzie w PL można sprawdzić(prawdziwe i potwierdzone źródła) wysokość zarobków na danym stanowisku? W DE są Gehaltsstudien, które pozwalają się mniej więcej uplasowić wśród innych, a w polskim internecie nie mogę nic znaleźć...
[/quote]

wiedźma chyba jedyne źródło to https://zarobki.pracuj.pl/, sprawdzałam do swojego stanowiska i jest to względnie wiarygodne
Meise ejjjj opowiadaj tu a nie na spacerze z psem! Ja jestem zaskoczona i bardzo ciekawa co tam robisz,  przecież uwielbiałaś swoją pracę 😉 cóż to za przedsiębiorstwo otwierasz?  😀


Hihi, pracę i ludzi lubiłam bardzo - owszem 😉 ale było też sporo rzeczy, których nie mogłam już dłużej tolerować. Byłam sfrustrowana pewnymi zmianami i decyzjami. A ja jestem człowiekiem, który nie siedzi i nie narzeka pod nosem, tylko mówi głośno co mu się nie podoba, a potem zmienia 🙂
Co do mojej firmy, to na razie nie chcę mówić głośno i na forum. Ale będzie dobrze. Mam świetnych i majętnych inwestorów, moje zadanie to jedynie obrócić tą kasą, którą mi dadzą do "zabawy"  😎 A ja bardzo lubię pomnażać pieniążki i wiem jak to robić.
Oczywiście odpowiedzialność ogromna, itd. Ale no risk, no fun.
Piszę o tym lekko, ale w rzeczywistości już tak lekko nie jest 😉

Meise, trzymam kciuki. Z taką energią musi być dobrze 🙂
Meise, trzymam kciuki. Z taką energią musi być dobrze 🙂


Dzięki wielkie 🙂
z energią różnie bywa niestety. Raz jest ekscytacja, a za chwilę zniechęcenie/zdezorientowanie. Ale myślę, że po pierwszych 2 mcach to minie i wtedy ruszę pełną parą.
Jakie sa obecnie koszty prowadzenia jednoosobowej DG (przy zalozeniu, ze rozszerzona, bo wystawianie faktur jest/ bedzie niezbedne) ?
Dworcika   Fantasmagoria
10 lipca 2017 10:59
Nie wiem jak to z FV, bo ja w sumie wystawiam tylko jedną za wykonanie umówionej pracy, ale:
ZUS 812,61zł za składkę społeczną, 297,28zł za zdrowotną, 62, 67zł za fundusz pracy. Coś tam było dobrowolne i ja to mam, ale to są jakieś groszowe sprawy (chorobowa czy coś takiego). To tzw. "duży ZUS", mały obecnie ok 470-480zł chyba.
Do tego skarbówka - 19% (niech mnie ktoś poprawi jeśli mieszam - może 18?) od dochodu (im więcej kosztów wliczysz, tym mniej zapłacisz, da się zejść do 0).
Te sposoby rozliczeń z ZUS-em, to zależą od formy ww jakie zamierzamy się rozliczać. Jeśli na książkę przychodów i rozchodów, to owszem- 18 %- co miesiąc od dochodu tyle trzeba odliczyć i zapłacić ZUS-owi. Ale w zależności od formy naszej działalności, możemy wybrać inne sposoby rozliczeń. Mąż jest na vacie i zupełnie inaczej się rozlicza.
Do tego koszta księgowej, chyba, że rozliczać się będziemy sami. Ja mam działalność na książkę przychodów i rozchodów, co miesiąc mam z 5 rachunków stałych, odliczać poza telefonem nie mam zwykle czego i rozliczanie się nie jest żadnym problemem.
Co do zejścia na 0 w miesięcznych rozliczeniach z ZUS-em... No...hm...zależy jaka działalność, ile zarabiasz i co możesz sobie odliczać. Nie można wliczać takich kosztów, których faktycznie nie ponosisz w związku z prowadzeniem działalności. W razie kontroli- masz wtedy przekichane.
desire   Druhu nieoceniony...
10 lipca 2017 22:03
aaa ja wciąż uwielbiam swoją nową pracę i wciąż chodze do niej z uśmiechem, i nawet zostaje dłużej. 😁 😍
no i czuje się doceniona przez pracodawce, premia zawsze jakaś wpadnie.  😅
Tunrida to chyba nie o ZUS, tylko Urząd Skarbowy chodzi. 18 % dochodowego, ale rzadko jest to faktycznie tyle, bo można odliczać koszty i jest kwota wolna od podatku. Vat to osobna kwestia i nie ma znaczenia czy ktoś jest vatowcem czy nie
tunrida, a paliwo? Ja mogę wliczać paliwo, chociaż niedługo pewnie będę odliczać po prostu ratę leasingu w koszta, no i do tego szkolenia, pewnie mi się ze szkoleń spokojnie uzbiera zerowy podatek. No i Forta, ma rację, 18% nie płacisz ZUSowi tylko US, a ZUS to składki stałe co miesiąc.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się