ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Dementek   ,,On zmienił mnie..."
17 czerwca 2017 17:43
Aaa... To dziękuję za doinformowanie :-)
Sivrite, a ja po raz kolejny zapytam: skąd wet sprawdzający "milion pińćset" paszportów na zawodach wie że Baśka startuje po raz pierwszy?
[quote author=_Gaga link=topic=9999.msg2689593#msg2689593 date=1497720995]
Sivrite, a ja po raz kolejny zapytam: skąd wet sprawdzający "milion pińćset" paszportów na zawodach wie że Baśka startuje po raz pierwszy?
[/quote]

Też nad tym myślałam, ale to nie ja wchrzaniłam ten punkt do Przepisów Weterynaryjnych. 😀 Przecież nie plenię teorii, tylko zacytowałam punkt z aktualnie obowiązującego Regulaminu.
To, że nie wiemy, jak Komisja ma zamiar przestrzegać Regulaminu nie zwalnia nas z jego przestrzegania, więc go sprawdziłam przed startem. I wystartowałam w oparciu o ten przepis na koniu, który pierwszy raz brał udział w zawodach.
Czy jeśli byłam zarejestrowana w pzj, a zmieniłam nazwisko to muszę na nowo się rejestrować czy po prostu wykupić licencję??? Bardzo proszę o pomoc 🙂
Ruda, u mnie wystarczyło wysłać maila z informacją o zmianie do p. Gawryłkiewicz. żadnych dokumentów nie chciała. zaznaczyłam tylko, jakie nazwisko było poprzednio i na jakie zmieniam, żeby to zrobiła właściwej osobie w bazie danych. 😉
Kahlan , dziękuję :kwiatek:
Być może to bardzo głupie pytanie..  ale jak zgłosić do zawodów na portalu equita.pl konia który ma paszport NN i brak jest daty urodzenia. A musze tam wybrac date z kalendarza inaczej nie przejdzie zloszenie.
Evson, ja wpisywałam wszystkim koniom 01.01.RRRR (rok urodzenia danego konia) i zgłoszenia przyjmowali 😉
Strasznie przekombinowali tą equite  😁
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
27 czerwca 2017 21:11
Pytanie z serii tak laickich, że aż dramatycznych  😁
Czy startując w Rundzie Młodych Koni na ZO (ujezdzenie) mam mieć z koniem lic krajową czy regio?
Mozii, ale chodzi o konkursy będące eliminacją do MPMK? Wtedy zależy od wieku, cyt: "Konie 4 i 5 -letnie startujące w zawodach kwalifikacyjnych muszą mieć minimum licencję regionalną, konie 6-letnie – w zależności od rangi zawodów w jakich startują. Konie startujące w finale MPMK – konie 4-letnie licencję regionalną, a konie 5- i 6-letnie - licencję
ogólnokrajową." Jeśli chodzi o inne konkursy dla MK (ja skoczek, nie znam specyfiki zawodów ujeżdżeniowych😉) to na ZO licencja ogólnopolska.
Czy mam prawo wglądu do pliku z wynikami zawodów?
Mój OZJ nie kwapi się do wstawienia ich na stronę, na poprzednie czekam już 5 tygodni. Odnośnik do wyników ze strony PZJ kieruje do prywatnej strony Pani Menedżer Dyscypliny, która również nie jest aktualizowana. Napisałaś maila z prośbą o udostępnienie wyników - organizator ma 2 tygodnie na wysłanie ich do konkretnego OZJ-tu, więc na pewno je mają. Ale czy mam w ogóle prawo o nie prosić? Mają obowiązek je udostępniać publicznie? Mam wrażenie, że tak, inaczej to prosta droga do różnych przewałów z zagrywkami/wynikami konia/jeźdźca.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
28 czerwca 2017 11:48
Wyniki nie są tajne, a jawne. Jeśli są to zawody oficjalne, a jeszcze wyniki są Ci do czegoś potrzebne (potwierdzenie uzyskania wyniku itp) to masz pełne prawo o nie prosić i je uzyskać jeśli nie ma ich dostępnych w necie.
Są to właśnie wyniki potwierdzające moje zaliczenie odznaki (2xP + teoria, którą zdałam w ogóle przed tymi dwoma dystansami) oraz zaliczenie dystansów do zagrywki konia. Plus po prostu pamiątka.
W takim razie idę się dopominać. :P
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
09 lipca 2017 09:31
Rozmawiałam z weterynarzami o szczepieniu bazowym. Według weterynarzy odstęp od szczepień powinien wynosić minimum 4 tygodnie, ale według PZJ ma być przerwa 3 tygodnie.
Dementek, wg PZJ przerwa ma być od 21 do 92 dni...
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
12 lipca 2017 22:09
21 dni to 3 tygodnie przecież  😉
Z dłuższą przerwą nie zdążyłabym na zawody.
Czy ktoś może mi pomóc? Już zgłupiałam. 😜 wyczytałam w przepisach,że we wszystkich zawodach krajowych w ujeżdżeniu dozwolony jest start z batem,ale w programie L-1 jest napisane,że wjazd z batem na czworobok jest zabroniony... To jak to w końcu jest? Można czy nie można? Wolę się upewnić... Z góry dziękuję  :kwiatek:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
14 lipca 2017 07:32
Można z batem.
Koniczka, bardzo dziękuję za pomoc 🙂
Czy do uzyskania licencji regionalnej niezbędne jest ubezpieczenie do końca roku kalendarzowego?
Mam pytanie odnośnie licencji PZJ ogólnopolskiej.
1) czy jak wykupię Ogólnopolską to mogę na niej startować na ZR? Czyli że nie ma potrzeby kupowania obydwóch?
2) czy ogólnopolska licencja to koszt 120 plus 130 za 1 razem czy wystarczy tylko 130 ? w cenniku PZJ są gwiazdki przy kwotach, ale nie umiem znaleźć odnośników do nich :-(
Perlica, 1. tak, 2. dla konia płacisz za licencje oddzielnie, i dla jeźdźca oddzielnie.
Olson, dziękuję bardzo.
Co do pyt nr 2 nie pytam o konia , bo koń nie mój na którym startuje  i licencję już miał.
Pytam o zawodnika:
jest tam opłata rejestracyjna czyli dla kogoś kto 1 raz kupuje ogólnopolską i licencja roczna.
Nie wiem czy mam płacić obie kwoty czy opłata rejestracyjna zawiera w sobie już składkę?
Tak jest w WZJ przynajmniej, że nie trzeba 2 razy płacić.
Perlica, jeśli pierwszy wykupujesz licencję pzj to musisz zapłacić za rejestrację plus za licencję. Czyli 250. Jeśli kon nie był wcześniej zarejestrowany w pzj, to 120 za rejestrację, 120 za autoryzację paszportu, 120 za licencję. Jeśli już mieliście licencję ogólnopolską, to 120 za konia i 130 za jeźdźca.
anai, dzięki , o to mi właśnie chodziło.
Koń ma wszystko, bo startuje regularnie w ZO.
Pytanie może głupie , ale jestem zielona w temacie - poza samym wykupieniem licencji i rejestracji w ogólnopolskiej konieczne jest też opisanie konia, jakieś badania? Ile mniej więcej taka przyjemność? 😜 [s]rozumiem że ogólnopolska tak samo jak regionalna jest na dany rok kalendarzowy nie od daty do daty?:kwiatek:[/s]
shade, mnie opis w zeszłym roku kosztował 150. Ale wątpliwe, czy tobie będzie potrzebny. Najlepiej zadzwonić do PZJ, wysłać skany paszportu - i wszystko jasne. Pamiętaj, że  oprócz rejestracji i licencji jest jeszcze oplata za paszport, co 5 lat.
Ostatnio znowu się pozmieniało, i zwierz ma mieć tylko 1 paszport.  Co to oznacza w praktyce, gdy nie ma się "zielonego", ani  żadnego z miejscem na potwierdzenie przez FN - to tylko PZJ wie.
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
17 sierpnia 2017 19:38
Ktoś słyszał o tym, że paszport konia startującego w zawodach musi być odświeżany co 4 lata?  🤔
Nobelowa12345, a nie co 5 lat ? Dodają nową wlepkę rejestrująca konia itp.
Paszport Dina wysyłałam po nową wlepkę co 4 lata. Czyli tak było od dawna.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się