Ochraniacze

Ja mam te Eskadrony ale koń L4 i czekają na lepsze czasy. No i jeśli nie potrzebujesz rozmiaru S to będziesz miała ciężko znaleźć.
W tych z futerkiem zapewne noga dość mocno się przegrzewa? 🙁
Teraz to bym ich nie założyła.  Natomiast bardzo fajne są ochraniacze Anky  climatrole i zanim dziecko sobie kopyto załatwiło zdążyliśmy  je przetestować z bardzo pozytywnym efektem.
W tych z futerkiem zapewne noga dość mocno się przegrzewa? 🙁

Tych konkretnych nie używamy, ale całej masy innych futerkowych owszem. Bez przesady z przegrzewaniem, nigdy nic się nie stało, a jeden koń chodzi nawet w futrzanych na padok.
Teraz to bym ich nie założyła.  Natomiast bardzo fajne są ochraniacze Anky  climatrole i zanim dziecko sobie kopyto załatwiło zdążyliśmy  je przetestować z bardzo pozytywnym efektem.

Słyszałam dużo dobrego o nich, ale niestety cena jest dość wysoka 🙁 Może jakieś tańsze odpowiedniki?

Tych konkretnych nie używamy, ale całej masy innych futerkowych owszem. Bez przesady z przegrzewaniem, nigdy nic się nie stało, a jeden koń chodzi nawet w futrzanych na padok.

Nawet przy wysokiej temperaturze jest ok? 🙂
W GNL była promocja 20% na Anky plus moja zniżka tak ze mi osobiście udało się kupić za naprawde fajną sumę 😍
Alik, tak. Chyba dlatego, że wśród futra jest też sporo powietrza (nie wiem, jak to bardziej obrazowo wytłumaczyć 😉 ).
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 lipca 2017 20:57
Jeśli chodzi o prawdziwą wełnę to ryzyko przegrzania jest znikome (same owce też się nie odparzają), kwestia materiału zewnętrznego i wentylacji skorupy, ale jeśli chodzi o sztuczne to myślę, że jakieś tam jest.
Miałby ktoś porównanie EQuick z Veredusem? Jeśli mam M Veredusa to brać też M EQuicków?
Witam. Ze względu na wiek (19) wet zalecił mojej kłaczy zakładanie owijek na jazdę. Jednak ze względu na łatwość i czas zakładania wolałabym używać ochraniacze i tu mam problem - nie znam się kompletnie na ochraniaczach, mam skokowe skorupki na przody, wystarczy dokupić wysokie tyły, czy lepsze byłyby ochraniacze kontaktowe - nigdy takich nie miałam w rękach i nie wiem jakie jest ich zastosowanie. Dodam że klacz nigdy się nie strychowała i jest koniem rekreacyjnym, więc jakichś bardzo dużych obciążeń nie ma ale jest mocno pobudliwa i potrafi zaszaleć. Bardzo liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuję za komentarze irady  :kwiatek:
Tusia2012, ale czemu zalecił owijki? Jaki jest powód? Bo wiek jakoś do mnie nie przemawia. Nie ma ochraniaczy które będą działały w taki sam sposób jak owijki, nie ma opcji zabezpieczenia tak dużej powierzchni jak owijkami.
Tak dokładnie to nie wiem  😡, raczej profilaktycznie, ostatnio łapała trochę kontuzji: 2 lata temu naderwała międzykostny, a w tym roku wiosną naciągnęła jakieś więzadło krzyżowe w tylnej pęcinie ale to wszystko "załatwiła" sobie sama jak biegała po padoku. Wiem, że ochraniacze to nie to samo co owijki ale może jakieś choć w części je zastąpią
Ale nie wiem czemu się upierasz nad ochraniaczami, vet z jakiegoś powodu zalecił owijki. Owijki są zdecydowanie tańsze poza tym możesz podkładki dokupić.
Owijki mam i używam - polarowo-elastyczne, ale czasem się spieszę albo jest błoto i wygodniejsze byłyby ochraniacze, nie na stałe ale na wyjątkowe sytuacje. Atak niezależnie od tego to oświećcie mnie proszę, do jakiej pracy zakłada się ochraniacze kontaktowe?
Tusia2012, ja bym w takiej sytuacji kupiła kontaktowe skoro koń po kontuzjach i zakladałabym do każdej pracy. Fajnie oddychają HKMy, które mam w ogłoszeniach (to nie reklama , zwyczajnie nie wiem jako to konkretnie model). Są dobre na upały.
Dzięki wszystkim za rady. Gaga Twoje ogłoszenia widziałam ale L są dla nas za duże, szukam kompletu na 4 nogi M, w upały raczej nie jeździmy bo ja nie znoszę gorąca, a i muchy nie dają spokoju
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
21 lipca 2017 10:14
Dziewczyny!
Jakie ochraniacze polecacie na upały które idą? Nie mam sera zakładać owijek, ale coś na nogach musi mieć.
znacie jakieś fajne oddychające ochraniacze dla pingwina?  :kwiatek:
A dlaczego nie masz serca zakładać owijek? Moje chodzą cały rok i nic im nie jest, z odpowiednimi podkładkami (polecam BR) noga się nie przegrzewa mocno. Znacznie bardziej się zgrzały pod właśnie "pingwiniarskimi", pełnymi ochraniaczami i to na samym spacerze do lasu 🙄
darolga   L'amore è cieco
21 lipca 2017 12:26
Jak wypada rozmiarówka strychulców Eskadrona z futrem (2016/17, Heritage, Classic - te nowe)? Czy S jest bardzo mała? Ewentualnie czy ktoś jakimś cudem widział gdzieś dostępną M-kę?  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Dziewczyny!
Jakie ochraniacze polecacie na upały które idą? Nie mam sera zakładać owijek, ale coś na nogach musi mieć.
znacie jakieś fajne oddychające ochraniacze dla pingwina?  :kwiatek:


Scarlett, polecam Equilibrium Tri-Zone, rewelacyjne ochraniacze,lekkie i przewiewne, mam dwie pary i tylko je zakładam w czasie upałów. Do tego łatwe w pielęgnacji.
Miał ktoś może kontakt lub użytkował Ochraniacze Harry's Horse "Flextrainer Air" ??  👀 Tak sobie kupiłam skuszona dobrą ceną, stwierdziłam że na teraźniejsze pogody nie będzie mi szkoda  😁
Dziewczyny!
Jakie ochraniacze polecacie na upały które idą? Nie mam sera zakładać owijek, ale coś na nogach musi mieć.
znacie jakieś fajne oddychające ochraniacze dla pingwina?  :kwiatek:


Na upały zakładam zwykłe strychulce Veredus TRC Vento. Pingwiniarskich nie zakładam jak jest gorąco bo nic wystarczająco przewiewnego nie znalazłam.
Posiada ktoś te ochraniacze? DRESSAGE PRO - BUSSE
Czy ktoś może mi podpowiedzieć z jakiej firmy robią ochraniacze na "małe - duże" konie?😉
Mam konika 150 cm w kłębie - Crusado ale nogi ma dość drobne. Problem tkwi w tym że normalne fulle są na niego za wysokie a coby są za małe.... wie ktoś jaka firma produkuje małe FULLe?
kalaarepa, Wydaje mi się, że ochraniacze York Vena są dosyć małe (ale ten konkretny model). Nie wiem czy Harry's Horse też nie ma jakichś mniejszych, takich "pomiędzy". Kiedyś Tattini też były takie pomiędzy, ale nie wiem jak teraz.
Nortony były jeszcze takie pomiędzy.
Spróbuj Harry's Horse. Najmniejsza rozmiarówka na jaką trafiłam.
A BR ma chyba duże coby.
Dzięki  :kwiatek:
Czy eskadronowskie ochraniacze, to są ujeżdżeniowe, czy 'zwykłe', tylko że pełne? Wymyśliłam sobie, że chcę mieć ujeżdżeniowe ochraniacze, a te z Eskadrona do mnie przemawiają wizualnie, kwestia, czy warto i czy, to jest to, czego szukam. 👀 Jeszcze fajnie by było, jakby można je było używać w upały, zawijanie na 4 nogi mnie zbytnio czasowo zabija. 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się