Styl western (dawniej kącik)

Wichurkowa   Never say never...
08 lipca 2017 17:28
I po Open...  Ann Fonck na Gunnerlicious 227,5 pkt!  🏇
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 lipca 2017 19:10
Wichurkowa, e, Wiktoria Stańco wygrała youth 13&under <3 duma straszna, był Mazurek <4
czy są gdzieś oddzielne filmy z przejazdów?
Wichurkowa   Never say never...
08 lipca 2017 20:30
A to że Wiki wygrała to wiadomo że duma, a pomyśleć że jeszcze niedawno uczyłam ją jeździć a teraz ja mogła bym się uczyć od niej  😍 Ja na stałych łączach z p.Moniką więc plakalysmy wspólnie ja na livestreamie i telefonie a dziołchy w boksie Frostiego  😅
Maluda jak ja Cie rozumiem ...

Nie zazdroszczę, chociaż cieszę się (nie powinnam), że nie jestem wyjątkiem. Jakoś lżej z taką myślą. W każdym bądź razie - jakoś próbuje przetrwać.
A Budyń... to Budyń. Wsiadasz, jedziesz, działa

Super 🙂  Najlepsze jest to pytanie :  To jest galop? To jest galop?  😀   

PS . W spinie w prawo noga nie ten tego 😉 
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 lipca 2017 08:07
TomC, o spinie pisałam w wątku o gojeniu się - wychodzi sztywność i ostrożność o nogę, czuć, że w tą stronę jest mu ciężej i tak sobie to rekompensował. Do wypracowania przy systematycznej jeździe, teraz chciałam tylko, żeby płynnie się kręcił, prośba o dobrą nogę byłaby już przesadą
I tak super, że po tej kontuzji nie ma większych zmartwień. W październiku się widzimy w RR?
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 lipca 2017 10:53
TomC, oj tak - biorąc pod uwagę że pierwsze rokowania brzmiały 'dożywotnie pastwiska'. Biorąc pod uwagę okoliczności, to ta zła noga w spinie cieszy mnie bardziej niż cokolwiek innego. Bo oznacza, że wszystko czego się nauczył nie sprawia mu problemu po wypadku i mimo sztywności wykonuje wszystkie moje prośby z chęcią i swobodą. Nie mogłabym prosić o więcej. No i ta noga jest jedynym 'błędem'. Wszystko inne nie sprawia problemu, nawet siada w przejściach w dół mimo braku stopówek (na co musiałam bardzo uważać, bo ani podkowy na miejscu ani podłoże przyjazne takim rozrywkom)
Na pewno wpadnę w weekend 😉
Siodlo dla roczniaka?  🤣 Obok stoi moja dziewieciolatka. Dzis trzeba zaczynac wczesnie w sporcie  😁
Normalnie na drewnianej terlicy?
asds   Life goes on...
11 lipca 2017 13:16
Planta

Nie no ti chyba na jakiegos mini kucyka jest? 😀
Norlane, az musialam pomacac, zbudowane jak te dla wiekszych dzieci, obok.

Musi dla mimi-kucyka bo zalaczony popreg jest malenki. Plus terlica nie wygldadala na dosc szeroka, by pasowac na normalnego konia.. 👀
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 lipca 2017 13:28
https://vimeo.com/225069602

226,5 pkt z perspektywy jeźdźca, wygrywające w NRHA Open podczas ME 2017 w Roleski Ranch czyli Rudi Kronsteiner i ogier AB Peppy Diamond
have a nice ride
asds   Life goes on...
11 lipca 2017 14:19
smartini

Jesus Roosvelt Christ!  😲
smartini pomarzyć to ja sobie mogę... Super się to ogląda :P
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 lipca 2017 12:00
jak już jesteśmy przy ciekawych filmikach
Cutting. Bez ogłowia. Na oklep.
Rozstałabym się z grzbietem gdzieś między pierwszym a drugim zwrotem :O
https://www.facebook.com/108486531190/videos/10153181138351191/?hc_ref=NEWSFEED
a propo's cuttingu - dlaczego podłoże jest takie "grząskie " ?  amortyzacja? ma przeszkadzać w nadmiernemu rozpędzeniu się zwierzaków?  ❓
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 lipca 2017 12:53
ivet, na zwykłym to te nóżki by się rozjeżdżały w każdą stronę. To dla bezpieczeństwa koni (bydła z resztą też). Większa amortyzacja i stabilizacja
Smartini  :kwiatek:
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
19 lipca 2017 08:36
🤣
smartini widziałam już kilka dni temu na fb i podziwiam!

My na odmianę od miesiąca nie ruszyliśmy się pod siodłem... Albo kolka, albo ból grzbietu, teraz flegmona lub... coś... Wet do końca nie wie, ja też nie wiem, Jacek z resztą też już chyba do końca nie wie czy go boli noga czy nie (wczoraj luzem na hali kłusował i już nie kulał).
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 lipca 2017 08:43
Nique, zdrówka!
A z nogami palomino to już tak jest, potrafią 3 miesiące po kontuzji wyjść z boksu na trzech nogach bo 'MAMO, PRZECIE BOLAŁO!! KIEDYŚ!' 🙄
Taaaaaaa... właśnie za każdą kolejną kontuzją, boleścią, opuchlizną, ugryzieniem owada, bolącym oskalpowaniem skóry przez kumpla z pastwiska, etc. myślę sobie... PALOMINO  🤔wirek:

No ale nie mamy miesiąca żeby u weta kilku stówek nie zostawić, także Jacuś skutecznie dysponuje moimi nadwyżkami z wypłaty 😀 Wet twierdzi że przez to że te nogi takie suche są, to każda mała ranka może powodować opuchliznę... Nie wiem ile w tym prawdy - będzie u nas inny wet to skonfrontuję tę opinię 🙂
Wichurkowa   Never say never...
19 lipca 2017 09:08
Ja odpukać, mam "twardego" palomino  😁
Ostatnio nagrałam swoje spiny żeby zobaczyć jak to wygląda... No szału ni ma,no ale tak to jest jak się jeździ samemu, a mi w sumie zależy żeby koń był luźny i nie chciał się mnie pozbyć z siodła  🏇
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 lipca 2017 09:13
Wichurkowa, jak na moje oko, to za szybko dla niego bez żadnej pomocy 😉 jakbyś pomęczyła gimnastykę na woltach i kontwoltach i dużo spinowała na dwie (niskie) ręce, powoli i dokładnie to byłoby mu z czasem coraz łatwiej ^_^ ale ładne rozpoczęcie, spin bez bylwersu, stara się. Da się jeszcze sporo poprawić 😉
Kurde Wichurkowa jak mi się podoba ta wasza hala 🙂 U nas jest jednak stanowczo za ciemno jak na moje gusta (ale nie można mieć wszystkiego!)...
Wichurkowa   Never say never...
19 lipca 2017 09:21
Możesz rozwinąć "spin za szybko dla niego bez żadnej pomocy" bo wiesz, do mnie trzeba pomału i dużymi literami xd Robimy gimnastykę, sponuje też na dwie ręce wolniej ale akurat nagrałam te na jedną rękę.  Bo ja ogólnie mam schizę nie stresowania konika  🤔wirek:, jeżdżę tak, byle były luźne i chętne, no i przez to wiadomo nie wymagam 100% żeby się konik nie zestresowała  😵  Taki amatorski Monty Roberts ze mnie  😁 Ale już nie jeden trener mi powiedział że mam mega feeling do koni i każdego konia wyciszę, uspokoje i zazwyczaj takie dostawałam do pracy i odrobienia.
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 lipca 2017 09:29
Wichurkowa, chodzi o to, że poprosiłaś o stosunkowo dużą prędkość jak na jego(jej?) umiejętności i rzuciłaś rękę, rozluźniłaś ciało aka nic nie pomagałaś. I tak jak pierwsze półtora spina jest w odpowiedniej prędkości i koń sobie radzi tak potem poprosiłaś szybciej i zaczęło się sypać 🙂 to znak, że to jest prędkość ciut ponad umiejętności 😉
oczywiście nic w tym złego, trzeba krok po kroku zwiększać poziom trudności i właśnie najlepiej robić to bez presji.
A jak pomóc? Zaczynaj spin z ciasnej wolty, w której koń jest maksymalnie poskładany (wiem wiem, filmik specjalnie ze stój pod nagranie pewnie 😉 ), na dwie ręce. Zacznie powoli i równo więc z luźnymi wodzami ale jak poprosisz o przyspieszenie, to przytrzymaj lekko wodze w dole, żeby pomóc ustawić ciało (zewnętrzna mocniej żeby wyprostować kłodę). Jak złapie równowagę w nowej prędkości to puszczaj wodze, jak zacznie gubić to spokojnie znowu skracaj żeby pomóc. Takie bujanie się kontakt-brak kontaktu, bardzo powoli i z wyczuciem żeby nie było odebrane jako korekta. I ze spinu wyjdź, jak zostanie w równowadze kilka kroków bez pomocy ręki 🙂
Mam nadzieję, że w miarę jasno napisałam, jakby co to się odezwij na fejsie, z Budyniem przechodziliśmy to samo u Stefano i z nim nad tym pracowałam więc patentów mam pod groma ;D
Wichurkowa   Never say never...
19 lipca 2017 10:05
Dzięki Smartini, spróbuję ;-) Co do Shinera to on potrafi się bardzo szybko kręcić i poskładany, bo kupiliśmy go tydzień przed jego startem pod Łukaszem Cz w jakiś ważnych zawodach także musiał być gotowy skoro miał startować.  Tylko tu jest problem w jeźdzcach  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się