Problem z dobraniem siodła - krótki konik

Obecnie mam siodło rozmiaru 16,5 wintec 2000. Wczoraj korzystałam z wizyty profesjonalnego saddlefittera który stwierdził że moje siodło jest za długie na moją klacz.(140 cm w kłębie, lekko w typie araba) i uciska jej okolice lędzwiową. Zalecił żebym przerzuciła się na siodło 15 max 15,5 jednak obawiam się że mimo mojej filigranowej budowy (niecałe 160 ok.45 kg) siodło będzie za małe. Poza tym usłyszałam że siodło mostkuje. Na odchodnepowiedział żebym obecnego siodła już nie zakładała bo może przez odczuwany dyskomfort mój koń jest taki hop siup do przodu.  Najchętniej bym została przy wintecu a żaden sklep nie chce mi dać siodełka na jazdę testową  😕
Czy ktoś z was jeździ w takowym rozmiarze? Czy może ktoś też ma problem z krótkim konisiem? Poradźcie co mam robić, bo już szczerze mówiąc o niczym innym nie myślę i bardzo mnie to męczy. Poza tym, chciałabym to jak najszybciej rozwiązać bo kobyła musi mięśnie wyrabiać!  🤣

Dodam że zależy mi bardzo na siodle z materiałów syntetycznych, najlepiej wintec ale jestem otwarta na propozycje 🙂

 prosze nie dublowac watkow.
wątek zamknięty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 lipca 2017 21:31
Zaraz Cię pewnie moderator przeniesie do wątku o dopasowaniu siodeł, ale zerknij sobie na Wintec lite 16'. Jest sporo krótszy niż 16,5 2000 i pro wszechstronne. Miałam taki sam problem, że tamte modele były za długie na mojego konia i też lekko mostkowały przez to. Lite leży fajnie i ma sporo krótsze panele.
wątek zamknięty
A miałabyś możliwość zmierzenia tego Winteca Lite? I wiesz może czy kanał ma 7 cm czy mniej?
wątek zamknięty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 lipca 2017 06:10
Mogę zmierzyć, ale popołudniu.
wątek zamknięty
Byłabym baaardzo wdzięczna  🏇
wątek zamknięty
Zmień saddlefittera. Przecież zmiana rozmiaru siedziska nie musi oznaczać krótszych ławek. Poza tym rzeczywiście idź do odpowiedniego wątku
wątek zamknięty
Teoretycznie był u mnie specjalista - Michał Dobrowolski. Siodła na zamówienie na chwilę obecną nie zrobię.
Tak, tak, mówił że mogłabym znaleźć coś o siedzisku np. 16 ale z podkasanymi panelami. Tylko gdzie takie cuś znaleźć?
Widziałam że rajdówki często tak mają. A co sądzicie o bezterlicówce? (tylko nie poskaczę w niej  🙁 )
wątek zamknięty
wątek zamknięty


Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.