Ogłowia

Też szukam ładnego naczółka Kieffera bądź Stubbena i ni cholery kolor c.brąz.
Zarówno stubben jak i Kieffer w tej chwili w swoich ogłowiach bling używają naczółków magic tack. Finansowo trochę koszmarnie wypadają 😉:
stubben i do ceny doliczamy sam ozdobny naczółek, tu kieffer z naczółkiem.
Co sądzicie o ogłowiach HKM? Sporo jest tych modeli. Może macie jakiś ulubiony, polecacie? 🙂
Dziewczyny, powiedzcie mi jeszcze czy te dyon'y z niższej półki cenowej (600 zł a nie 1200 zł) są warte zachodu? Zastanawiam się czy inwestować w dyon'a takiego n jakiego mnie stać,czy szukać czegoś innego np od Kavalkade... 😵 błagam doradźcie!
Jak wiadomo nie zawsze (choć jednak niestety zwykle tak 😕 ) jakość sprzętu jeździeckiego powiązana jest z jego ceną - chodzi tu o zależność droższe=lepsze. Czy macie może jakieś sprawdzone ogłowia z nachrapnikiem szwedzkim kupione taniej, tak gdzieś w przedziale do 300, ewentualnie ciut ponad? Wiem, że często ogłowia, nawet te tańsze po odpowiednio długiej "kąpieli" w oleju, dokładnej pielęgnacji mogą służyć przez długie lata, być wytrzymałe i zarazem wygodne 😀
Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Alik, mi się bardzo dobrze sprawdziło Horze z tych około 300zł 🙂
Też mam Horze z nachrapnikiem szwedzkim - do 250 zł kupiłam, o ile dobrze pamiętam. Służy nadal. 🙂
W ogóle zawsze byłam zadowolona z ogłowi Horze. Jak na cenę, to bardzo wytrzymałe i dobre jakościowo. Oczywiście, że są lepsze ogłowia (no Kieffer na przykład), ale jak mam wybierać z tańszych spośród Yorka, Busse, Star, Horze czy no-name, to Horze moim zdaniem wygrywa. Jeszcze Busse też są podobno w porządku.
Drogie specjalistki czy znajdę coś takiego:
czarne ogłowie z profilowaną potylicą, nachrapnikiem odpinanym (żeby paski nie były wszyte do paska potylicznego bo i tak je ściągnę), naczółek bez różnicy bo i tak wymienię. Cena względnie niska, czy może da się dokupić same profilowane potylice z miekkim podszyciem? Może lepiej zamowić u rymarza(?) z tego ursusa? Jak to się załatwia, który model mu najlepiej podać na wzór, jaki mógłby być orientacyjny czas oczekiwania (ile wy czekacie) i jaki jest orientacyjny koszt całego ogłowia w waszym przypadku. Robi też skórę lakierowaną i nielakierowaną?

edit: https://animalia.pl/premiere-oglowie-dijon/szczegoly/32160/

https://animalia.pl/waldhausen-oglowie-x-line-arona-czarne/szczegoly/29199/

ktoś ma może jedno z tych? myslę czy mozna by odciąć jakoś te paski od nachrapnika na przykład? tylko te profilowanie na glowie konia nijak na profilowanie nei wygląda :p
drabcio ja mam od 3 lat ogłowie Waldhausen Ogłowie X-Line Arona i bardzo polecam  😉 czasem je wypastuje ale generalnie służy mi jakie ogłowie do codziennego ciurania i dalej jest w bardzo dobrym stanie  😉
drabcio ja nie mam co prawda Dijona, tylko Rennesa, ale jeśli chodzi o jakość i miękkość skóry na potylicy, to śmiało mogę polecić. Potylicami te dwa ogłowia chyba się nie różnią. A profilowanie do araba mi pasuje 😉
drabcio, na pewno eric Thomas ma nagłówki bez pasków do nachrapnika. Tylko nie wiem, czy ich profilowanie nie będzie za małe 😉
anai niestety z zapięciami do wędzidła "do środka" u mnie odpada mam zawsze rażenie że ktoś źle dopiął  😂

jaka jest różnica w ogłowiach z cofnięta potylicą a tylko z wycięciem na uszy? Koniowi robi to różnicę? Bo widzę że BR ma same te paski potyliczne (natomiast musiałabym i tak pasek od nachrapnika u rymarza zdemontować), a są E line i C line. W sumie ogłowie Kentaur Cona też wygląda okej. te z wycięciem na uszy chyba wyglądają lepiej jednak.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
19 lipca 2017 21:41
Alik ja mam ogłowie wembley x-line darlington.Jestem bardzo zadowolona  🙂
[quote author=Nasturcja-Renata link=topic=39.msg2698209#msg2698209 date=1500496866]
Alik ja mam ogłowie wembley x-line darlington.Jestem bardzo zadowolona  🙂
[/quote]
Właśnie widziałam na żywo w sklepie wembley'e i wydawały się dość fajne 😉 Może jakieś opinie na temat jeszcze innych modeli z tej marki?
mils   ig: milen.ju
22 lipca 2017 06:55
Miałam w posiadaniu model Arona bodajże, też X-line. Fajne było, skóra bardzo w porządku. Moim zdaniem za takie pieniądze naprawdę warto. Moje ogłowie służyło 2 lata, dopóki koń go niefortunnie nie porwał.
Dziewczyny urwał mi się pasek w nagłówku Horze Gironde i niestety zginął też pasek potyliczny. Czy znajdę coś w tak ciemnym brązie żeby dopasować do reszty ogłowia? Teoretycznie kolor podobny jak w moim Di'jon ale cena za nowy nagłówek większa niż za całe Horze, które z resztą jakością nie odbiega IMO od tego modelu Di'jon które mam  🙄
Alik z tej półki cenowej z własnego doświadczenia mogę polecić Horze i Kavalkade (ja mam model Moonlight). Busse też jest niezłe.
Dziewczyny, podłączam się pod wcześniejsze pytanie: o jakich (tak mniej-więcej) kwotach rozmawiamy mówiąc o ogłowiach od słynnego pana Marka? Nie chcę zawracać człowiekowi głowy jeśli się okaże, że to jednak nie ta półka cenowa.
SzalonaBibi, ja płaciłam poniżej 300zł (koło 250zł?) za ogłowie z podszywanym na biało nachrapnikiem i naczółkiem, bez wodzy.
Moona, a kiedy to było? Jak zamawiałam rok temu, to proste bez większych kombinacji i bez wodzy było bodajże po 350-400 zł... Za mocno nakombiowane (lakier, profilowana potylica, kryształki na naczółku - ale mało 😉, bardzo szeroki szwed i parę innych nietypowych rozwiązań) płaciłam 500 zł. Bez wodzy. Drożej było głównie ze względu na lakierowany nachrapnik i jakoś mi tak utkwiło w głowie, że z matowym by było 400... Wodze 100 zł.
Czy ktoś wie jak duża jest różnica w Schockemohle między rozmiarem cob a full?
Mój koń miał Schockemohle rozmiar cob w którym paski wędzidłowe miał pozapinane na środkowe dziurki, ale nachrapnik na drugą od początku paska (koń ma szerką szczękę), a naczółek był na styk. "Utopi" się w full?
Dziewczyny urwał mi się pasek w nagłówku Horze Gironde i niestety zginął też pasek potyliczny. Czy znajdę coś w tak ciemnym brązie żeby dopasować do reszty ogłowia? Teoretycznie kolor podobny jak w moim Di'jon ale cena za nowy nagłówek większa niż za całe Horze, które z resztą jakością nie odbiega IMO od tego modelu Di'jon które mam  🙄

Zuzu., samych nagłówków/pasków potylicznych  jest w tej chwili całkiem sporo do kupienia, tylko sama musiałabyś poszukać, który ma podobny odcień. Bo z brązami nie jest jednak tak łatwo ich dopasować, bo w trakcie używania ciemnieją.

czeggra1, podobno fulle schocke są duże. Mam fulla, mogę Ci zmierzyć paski, to sobie porównasz. Tylko mam meksykana, więc w sprawie nachrapnika nie pomogę.
anai, to bardzo gorąco Cię poproszę  :kwiatek:!
Moona, a kiedy to było?

Kurczę, aż sobie poszukałam.
Zamawiałam rok temu, w czerwcu.
I nie wiem czemu sobie wbiłam do głowy to 250zł (może dlatego, że równolegle kupowałam inne ogłowie). Łącznie z przesyłką zapłaciłam 400zł. Z nachrapnikiem szwedzkim. Przepraszam za wprowadzenie w błąd  😡
Dzięki dziewczyny za info... Chyba jednak nie moja bajka cenowa, przynajmniej na razie. Jeżdżę właściwie tylko do lasu więc będę reanimować ogłowie kupione za pierwsze zarobione pieniądze.  Ma już z ćwierć wieku u gdyby nie zardzewiałe sprzączki i kolor (naturalna skóra a siodło mam czarne) to bym o niczym innym nie myślała. Nigdzie nie widziałam ostatnio tak dobrej i miękkiej skóry. Pozostaje mi dokupić urwany pasek potyliczny i cieszyć się jakością.
SzalonaBibi, w naszych ogłoszeniach jest sporo ogłowii używanych w przyjemnych cenach 🙂
Wiem, miałam ochotę na coś nowego, zrobionego "pod siebie". Najpierw zmienię siodło (mam nadzieję, że teraz dobiorę na dłużej) a potem będę się zastanawiać co mi pasuje do tego.
anai,  no właśnie kurcze nie tak sporo 😉 ja poszukuję profilowanej szerokiej potylicy i zapięcia na nachrapnik z dwóch stron i jedyne co znalazłam grzebiąc w internecie to Di'jon.

Ile taki zestaw potylica+paski może kosztować u p. Marka?
Zuzu., to sprawdź jeszcze ofertę BR: C-line  E-line
czeggra1, utopi Ci się w fullu raczej. Mam takie najprostsze (mogę zmierzyć, nachrapnik angielski), chodziło na koniu z naprawdę sporą głową. Tylko naczółek był na niego przykrótki, resztę miałam pozapinaną mniej więcej na środkowe dziurki. Kantary full są na niego często przymałe (ostatnio jak porwał swój kantar i miał na chwilę inny, całkiem przeciętny full, to się obtarł :icon_rolleyes🙂 albo na końcowe dziurki. Drugie ogłowie Schocke mierzyłam ze szwedem, chyba Lyon? i też z długościami było na niego dobre (paski wędzidłowe to w ogóle musiałam zapiąć na najkrótsze dziurki :lol🙂, tylko rozstaw pasków od nachrapnika był za mały i się wrzynały na kości jarzmowe. Ale myślę, że cob w jednym i drugim by zniknął. Ba, drugie nawet mierzyłyśmy na folblucika z małą głową i było stanowczo za duże (tylko paski dalej w oczach :hihi🙂.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się