Hipoterapia

Thilnen   Dżamal Ad-Din
26 maja 2009 20:27
Mam możliwość wziąć udział w kursie na hipoterapeutę. Zastanawiam się tylko, czy jest szansa znaleźć gdzieś w Warszawie i okolicach pracę w zawodzie? Czy są jakieś ośrodki, prowadzące hipoterapię? I czy zatrudniają specjalistów, czy też raczej polegają na pracy wolontariuszy? Orientuje się ktoś?
oti   Everybody lies...
26 maja 2009 20:31
ja myślę, że na pewno jest szansa na pracę w zawodzie  🙂 zajęcia z hipoterapii w Warszawie są prowadzone w stajni na Wolicy. na pewną są tam panie specjalistki, ale wydaje mi się, że część z osób to też wolontariusze.
Na Bródnie działa Fundacja "Hej koniku" zajmująca sie hipoterapia no i w Laskach w ośrodku dla niewidomych tez jest . to tak na szybko co kojarze.
to zależy w jakim kursie masz możliwość wziąść udział. Jeśli jest to kurs organizowany przez PTHip to warto. Jeśli nei- nie polecam. Warto tez zaznaczyć, że ze względu na przyszła likwidację tytułu instrutor rekreacji ruchowej przygotowujemy sie do przekwalifikowania. Tytuł hipoterapeuty (samodzielnego, zwanego "starszym"😉 będą mogły uzyskać tylko osobyo wykształceniu kierunkowym ( pedagog, psycholog, rehabilitant). W naszym ośrodku (Wolica) zajęcia prowadzą tylko osoby po kursie. Wolontariusze pomagają nam prowadząc konie. W Warszawie są 3 główne ośrodki Hipo.
Thilnen   Dżamal Ad-Din
26 maja 2009 23:14
Tak, to właśnie o ten kurs chodzi. Z wykształcenia jestem psychologiem społecznym, więc chyba się będę kwalifikować. A swoją drogą co będzie zamiast tytułu instruktora rekreacji ruchowej?
tytuł zawodowy hipoterapeuta
Pytanie dla ludzi któzy "siedzą w temacie" czy kurs dofinansowywany przez Unię Europejską jest nadal "dostępny"? Pamiętam ze kilka m-cy temu była taka możliwosc, kurs był zupełnie za darmo ale nie wiem jak jest teraz? Myślałam nad zrobieniem takiego kursu, co sądzicie?
nie było kursów hipoterapii organizowanych przez Polskie Towarzystwo Hipoterapeutyczne za darmo
Nie wiem przez kogo był organizowany ten kurs ale napewno Unia pokrywała koszty w całosci. Dlatego pytam tutaj bo moze ktos wie cos wiecej.
Było coś takiego. Kojarze, ale z kursem instruktorskim (znajoma się załapała) urząd pracy proponował dofinansowanie, na podstawie jakiegos zapewnienia, ze bedzie sie mialo prace w tym zawodzie, czy cos takiego. Nie znam szczegolow.
to zupelnie co innego. Urzedy pracy czesto przysylaja do nas ludzi na kursy, ale nei znam szczegółów. Jednak nie ma to nic wspolnego z darmowym kursem finansowanym przez unie
Kurs finansowany przez grant unijny odbył się w zeszłym roku w Pieńkach na Podlasiu. Nie był to kurs organizowany przez Polskie Towarzystwo Hipoterapeutyczne
Czy możecie polecić ośrodek, w którym warto odbyć praktykę w ramach kursu?
szykuje sie mzoe ktos na kurs w warszawie zaczynajacy sie od wrzesnia?
Na praktyki gorąco polecam Fundację Hipoterapia w Warszawie 🙂
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
16 lipca 2009 20:54
thaya a jaki to kurs i gdzie?/wiecej info??Ja mam zamiar sie wybrac ale dopiero po obronie pracy.
Jestem po kierunku:turystyka, rekreacja na specjalnosci wychowanie fizyczne. Czy to bedzie sie jakos liczylo???Moge po takim kierunku isc na hipoterapie??
Tu znajdziesz wszystkie informacje:
http://www.pthip.org.pl
zanim wprowadzimy ustawe o zawodzie hipoterapeuty każdy kto ma maturę może isc na kurs hipo
a co potem z takimi juz wykursowanymi tylko po maturze? nei straca uprawnien jesli ustawa wejdzie?
prawo nie działa wstecz 😉 zobaczymy.. ma to byc tak, że osoby bez wykształcenia kierunkowego będą musiały mieć nad sobą jakąś kuratelę
Równie dobrze takie osoby będą mogły się dokształcić kierunkowo. Osobiście uważam takie zmiany za potrzebne. Praca z osobami chorymi, niepełnosprawnymi, dziećmi wymaga wykształcenia w kierunki medycznym, pedagogicznym. Na pewno wyeliminuje to osoby, które robią kurs, nie wiedząc tak właściwie co to jest hipoterapia i z czym to się je albo robią kurs, bo lubią konie, a nie mają świadomości, że to nie tylko konie, a przede wszystkim praca z ludźmi.

Sama rozważam zrobienie kursu. Tylko puki co harmonogram kursów Warszawie mocno koliduje z moimi studiami dziennymi i pracą i nie bardzo mam pomysł jak to zorganizować. Pewnie poczekam jeszcze rok. Tymczasem muszę wymyślić sobie jakiś temat na pracę mgr. Oczywiście z hipoterapii 🙂
Hm tylko czy to nie wyjdzie ze zeby zostac hipoterapeutą trzeba bedzie ukonczyc cala medycyne? bo wtedy to bedzie wielki problem zeby znaleźć ludzi któzy będą chcieli aż tyle życia poświęcić na naukę jesli np. maja juz jakies  studia skonczone.  a wiadomo jak ciężka jest sama medycyna. a wydaje mi sie ze sama pedagogika w tym wszystkim to nie było by to o co chodzi. no chyba ze powstana typowo kierunki hipoterapeutyczne selekcjonujace zakres informacji.
Zawodami, które umożliwią zostanie samodzielnym hipoterapeutą są: pedagog, psycholog, rehabilitant.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
27 lipca 2009 11:24
Poszukuje kursu HIPOTERAPI który zaczął by się wrzesien - pazdziernik(woj mazowieckie).
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
27 lipca 2009 11:41
A cos w okolicach Płocka??
Alicjo, akurat ten wątek, jak na razie, nie poraża długością, więc włóż trochę wysiłku i przeczytaj go od początku, zwłaszcza to co napisała Szecherezada. Masz również podane wszystkie potrzebne linki.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
27 lipca 2009 18:25
Wiem...wiem...ale nie chcialo mi sie czytac od początku 🙂 😡
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
31 lipca 2009 14:37
Czy ktos wybiera się na kurs organizowany od wrzesnia??
ja planuję ale jeśli się zdecyduję to będzie łut szczęścia bo będę się zapisywać w ostatniej chwili licząc na wolne miejsce.
duzym problemem jest jednoczesnie pracować a byc może jeszcze trenowac sobie poważniej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się