Siodło skokowe

Equipe to dobre siodła, jeśli nie ma się zbyt wymagającego tyłka 😉 mi w pracy już po drugim koniu dziennie odechciewało się żyć.  niemniej jednak wielu koniom pasują, mają dobrze rozstawione, płaskie panele i często jedno siodło całkiem dobrze leży na kilku koniach również po korekcie podkładką, co jest wygodne. w pracy mieli tylko te siodła, różne modele.
Butet i  Devocoux , tylko cena wysoka  😉 Ale cóż , jakość kosztuje
lovesunrise, miałam wcześniej equipe , dla mnie był miękki ale sprzedalam bo koń się rozbudował.
Smok10, Bruno mam od nowości i problemem nie jest cena , a to że nie mam nikogo kto by mi tak zmierzył panele żeby w fabryce wymienić je na nowe.  Wiem, że koń się zmienia, ale 8 latek aż tak bardzo już się nie zmieni.  Problemem nie są pieniądze a to że chciała bym takie siodło że przedstawiciel przyjdzie  ( nie za darmo ) po czasie i powie: o tu trzeba dopchać a tu ująć.
Butet ponoć różnie z pasowaniem, bo cześć siodeł  leci do tyłu, ale nie wiem czy prawda , bo może to plotka?
Devocoux bywa słabo, zaczekam aż koleżanki sprawa się rozwiąże bo siodlo na razie nie leży, ale dajmy szansę.
Perlica, fakt, to jedne z miękkszych siodeł, przez co niestety wybitnie czuć (u mnie) pod tyłkiem łączenia siedziska z tybinkami.
O to ciekawe.
Jutro testuje grand prix equipe od koleżanki.

Edit:
Do mojej listy dopisuje jeszcze HBC, choć potrzebuje siodło na już.
Z listy skreślam już Ikonic, po negatywnych opiniach na pw i w realu.

Ktoś coś o pozostałych?
Czy ktoś ma Erre CA?
Gillian   four letter word
26 lipca 2017 11:31
a co nie tak z Ikonic?
Zamieniłam Parisa na Equipe Emporio, na razie jestem zachwycona 😍
Gillian, opinie dwie o pasowaniu, ale na fb mają bardzo dobre opinie, same 5*. Plus tych siodeł to cena oraz to że są na wełnie.
Czy erre lub equipe są na wełnie?
Moon   #kulistyzajebisty
26 lipca 2017 12:21
Gillian, zmieniłaś siodło? A tak kochałaś Pariska 😉
Ja się nie spodziewałam że Emporio mi podpasuje, byłam dość sceptycznie nastawiona jak je dostałam pod tyłek - a też podpasowało mi bardzo i bardzo je lubię.
(Co nie zmienia faktu, że właśnie jestem w trakcie przesiadki na Delgrange <3 😉 U mnie to jednak, jak przesiąść się z nienajgorszej klasy suva na sportowe Audi ;-) )

Właśnie, a co z Ikonicami? W sieci samej ochy i achy czytam. Mimo, że ogólnym designem mi nie pasują jakoś.
Gillian   four letter word
26 lipca 2017 12:33
kochałam Pariska bardzo i nadal kocham ale przestałam się z nim dogadywać, nie wiem co się stało. Zrobiło mi się nagle niewygodnie. Equipe jest mega mega mega miękki, siedzi się jak na kanapie. Czeka mnie tylko batalia z dopasowaniem i już mi słabo na samą myśl 🙁
Gillian, dlaczego batalia?
Czy Emporio ma wełnę czy lateks?
Gillian, miałam podobnie z moją pariską 😉 Jeśli dopasowanie będziesz robić przez xhorse, może być słabo 😉
Perlica, trudny temat, mam wrażenie, że z dopasowywaniem siodeł jednak jest u nas bardzo ciężko.
Moon, a Ty już  masz bruno?
Moon   #kulistyzajebisty
26 lipca 2017 14:56
Gillian, oj to współczuję, na szczęście Kulek okazał się być w miarę standardowym jeśli chodzi o plecy.

Perlica, z tego co pamiętam, to Equipe są tylko lateksowe.

anai, jeszcze nie, czekam aż przyjdzie 🙂
Gillian współczuję, do mnie z x-horse oddzwaniają od dwóch miesięcy.. 😀
Gillian   four letter word
26 lipca 2017 15:56
a gdziekolwiek indziej? Equishop?
z dopasowaniem będzie komedia, koń ma zaznaczony kłąb a za nim blat z pleców. Nic nie leży. Pogodziłam się z koniecznością podkładek, odpukać nic go nie boli. Equipe leży na kłębie całkiem ale za to tylne panele są szerokie. Jakby mi się udało zwęzić łęk to sądzę, że będzie całkiem nieźle.
Gillian, Equishop chyba nie robi nic innego niż Prestige 🤔
Co masz na myśli mówiąc - niewygodne?
Ja bym chciała, żeby mój Paris był bardziej miękki i tylko to mnie w tym siodle boli (czasami i dosłownie....), ale tak to jest OK.
Gillian   four letter word
26 lipca 2017 18:26
nie mogłam w nim usiąść, nogi mi zaczęły latać. Zmieniłam na 18 cali i było lepiej ale nadal źle siedziałam. Poza tym pojawił się problem ze zbyt wczesnym wsiadaniem w siodło przy lądowaniu. Dziwne, bo jeździłam w tym siodle ze dwa lata i było super. Mojej dupie zmienił się gust 😉
No kto wie - tylko krowa zdania nie zmienia, więc myślę, że dupa może 😉 ;P
Czy sa tu użytkownicy siodła CWD, ale modelu SE02? Czy ktos mógłby powiedzieć jak to sie ma do np. Equipe EVO lub Special? Czy CWD sa bardziej miękkie? Muszę jakieś nowe siodło sprawić, ale nowego 2gs nie kupie, wiec patrzę jakie sa używki dostępne.
Mam pytanie w temacie Prestige Paris.
Czy ono ma wyciety przedni lek? Zda sie na wyklebione sztuki?
Ja po testach Ikonica. Siodła fajnie wykonane ,panele fajnie przylegają na koniu,na którym zwykle nie przylegają.

Testowałam też JF , wcale nie jest płaskie,takie przyjemne.
W tym tygodniu będę mieć CA.

Gillian   four letter word
21 sierpnia 2017 15:59
faith, mój jest dość wykłębiony. Rozmiar 33/34 leżał na nim bardzo poprawnie.
faith, hm, łęku w Parisie wyciętym bym nie nazwała, ale na jakiś super-płaski też nie wygląda. Zależy jak mocno wkłębiony koń...
Moon   #kulistyzajebisty
30 sierpnia 2017 12:47
Nie mam pojęcia gdzie zapytać, chyba tu będzie ok - temat: tabliczka na siodło, na tylni łęk. Skąd i jak to potem przytwierdzić do siodła?
Wiem, że Equipe ma taką usługę w swoich siodłach (jak rozumiem, trzeba wtedy p. Sebastiana ścigać na jakiś zawodach, by przybił ową plakietkę, bo wysyłka siodła... może pochłonąć mnóstwo czasu 😉 ) - ale co jeśli mam siodło innej firmy niż Equipe? Bawił się ktoś w takie rzeczy?
Moon, co kupiłaś ?
Gillian   four letter word
31 sierpnia 2017 07:02
spoileruję, Bruno 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
31 sierpnia 2017 07:48
Gillian, made my day  🤣 Klami, no co ja mogłam kupić? Ofc, że Brunuś  😍
Teoretycznie, dziś będę testować dopiero, ale po parametrach, które spod ziemi wykopała mi forumowa OK. - już jestem zakochana  😜
Haha..... coś mi gdzieś świtało, że ostatnio testowałaś coś innego, dlatego pytam.
Moon, ale używkę czy nówkę?
Gillian, made my day  🤣 Klami, no co ja mogłam kupić? Ofc, że Brunuś  😍
Teoretycznie, dziś będę testować dopiero, ale po parametrach, które spod ziemi wykopała mi forumowa OK. - już jestem zakochana  😜

A jaki rozmiar?
Moon   #kulistyzajebisty
31 sierpnia 2017 19:31
Perlica, używkę od forumowej .OK

anai, 17.5 z tybinką 5A. Łęku nie pamiętam 😉

Potestowane, poskakane i oczywiście już go nikomu nie oddam ;p na Kulu leży zaskakująco dobrze, nie gibie się ani nie potrzebuje napierśnika. Będę z nim spać xD
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się