Stajnie w Warszawie i okolicach

Ja patrze na zdjęcia, stajni nie znam. Okna na nich widać, może to te jedyne 😉 nie wiem.
Trzymałam tam konia w 2011 roku. Podstawę stajni tworzą 2 budynki, 1 większy, wysoki który jest na zdjęciach i 2 mniejszy rzeczywiście ciemny, niski, bez okien. Boksy są różnej wielkości, jest kilka dużych i kilka małych. Stajnia ma bardzo fajne położenie. 2 place do jazdy, 1 prostokątny i 2 wielki parkur piaszczysty, pastwiska, bezpośredni wyjazd do lasu i niezłą cenę jak na tą okolicę (do Groteski w Markach jakieś 20 minut konno).

[quote author=Megane link=topic=46.msg2699398#msg2699398 date=1500913741]
Na zdjęciach wygląda na dość widną, czemu więc jak grobowiec?

Przecież tam nie ma prawie okien tylko jakieś lufciki.
Musze edytować bo coś link przekierowuje na całą galerię, a nie na konkretne zdjęcie. W każdym razie w ujęciach z ujeżdżalni widać często długą ścianę stajni korytarzowej, tam nie ma okien.
[/quote]

Mam filmik z dużego placu, który oddalony jest od budynków stajni o jakieś 300 m, a to co widać w tle to MUR następnej posesji, sąsiada  😉 🤣 a nie stajnię.



Stajnia złotych klamek nie posiada. Nie mam pojęcia jak teraz wyglada opieka, karmienie i wypuszczanie. Ale proszę, nie twórzcie LEGEND 🤣

Scaliłam.
Tuch, ale ta stajnia nie jest już w tym samym budynku, co 6 lat temu. Została przeniesiona do budynku w pobliżu, a plac jest ten sam.
Jeśli masz akualniejsze informacje to może napisz coś więcej.
Ja mam wrażenie, że mówimy o dwóch różnych stajniach. Up ranch jest pod Grodziskiem Maz. Do Marek to kawał drogi. Plac też zupełnie inny.
Edit* Dodatkowo z tego co kojarze sąsiadów jako takich tam nie ma. Tzn. żadnych zabudowań na sąsiednich działkach, ale tu pamięć może mi płatać figla bo nie zwracałam na to uwagi.
Edit2* No bo mówimy o dwóch rożnych stajniach 😀 tak się w sumie zdziwiłam, że tam gówna po pas bo akurat ja widziałam ładnie posprzątane boksy 😉
Napisałam o stajni z linka w Kobylce.

[quote author=Rudaska8) link=topic=46.msg2699143#msg2699143 date=1500839501]
Jakieś opinie o tej stajni?
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/62714?q=&kategoria=5&lokalizacja=6&widok=0&strona=2
[/quote]
Co do stajni w Kobyłce byłam tam w kwietniu, stajnia juz nie jest tam gdzie kiedyś czyli za piekarnia. Została przeniesiona uliczkę dalej ze względu na upadłość piekarni. Co do samej stajni, przed stajnia nie było zbyt ciekawie - trochę syf, może po zimie? Wchodzi sie do stajni gdzie jest spory korytarz (zdjęcie z takimi wysokimi stalowymi drzwiami). Tak boksy No takie dość względne, okienka są jakies tam, i od tego odbijają 2 korytarze. Ogólnie stajnia jest w taka kanciasta literę U.
W tych bocznych korytarzach jest ciemno i ciasno, jak otworzysz drzwi od boksu to jest może jeszcze pół metra, konia nie obrócisz raczej. No i było tam dość ciemno. Padoczki blisko stajni, lonzownik chyba nie miał oświetlenia, ale pewna nie jestem. Płac niezbyt równy, było kilka dołków i wydawało mi sie dość kopnie, ale to może nie wrażenie po kwarcu. To tak w skrócie, najlepiej Zeby ktoś sam pojechał i ocenił swoim okiem, mam znajoma tam która trzyma konia juz dobre kilka lat w tej stajni i jest bardzo zadowolona.  😉
słyszałam o istnieniu kameralnej stajni w Kaputach, z padokami trawiastymi, ale niestety nie mogę znaleźć żadnych informacji w internecie. może ktoś się orientuje czy faktycznie jest tam jakaś stajnia?
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
26 lipca 2017 22:50
Ja mam wrażenie, że mówimy o dwóch różnych stajniach. Up ranch jest pod Grodziskiem Maz. Do Marek to kawał drogi. Plac też zupełnie inny.
Edit* Dodatkowo z tego co kojarze sąsiadów jako takich tam nie ma. Tzn. żadnych zabudowań na sąsiednich działkach, ale tu pamięć może mi płatać figla bo nie zwracałam na to uwagi.
Edit2* No bo mówimy o dwóch rożnych stajniach 😀 tak się w sumie zdziwiłam, że tam gówna po pas bo akurat ja widziałam ładnie posprzątane boksy 😉


Dziewczyny, to może w każdym swoim poście uściślijcie co do której stajni tyczy się post, bo jest zamieszanie i wszystko mozna przypisać wszystkiemu...

A skoro już uściślamy fakty- w stajni UP Ranch stajnia jest zrobiona w murowanym wysokim budynku (stodole), gdzie fakt okien nie ma, ale są za to ogromne drzwi zawsze otwarte, a stajnia nie jest typowo korytarzowa, więc w dzień ciemno jest tylko po bokach. Co i tak nie ma znaczenia, bo konie cały dzień spędzają na łąkach, schodzą jak robi się ciemno. Sprzątane też jest regularnie, jest czysto (co prawda z tego co zrozumiałam to zarzut odnośnie "gnoju po uszy" nie tyczył się UP Ranch ale lepiej dopisać 😉 ).

Proszę o scalenie bo się pomyliłam w przyciskach.

Scaliłam.
aniandr

A może Tobie chodzi o Umiastów?
Tam jest nowy dzierżawca terenu.
http://www.kjumiastow.pl/
marszylka  być może, dostałam tylko informacje, ze jest jakaś stajnia w kaputach, osoba rekomendująca mówiła coś o nowych prowadzących stajnie, więc by się zgadzało. jakieś opinie o tej stajni?
aniandr
Kiedyś z ciekawości wpadłam obejrzeć. Nie było prowadzących stajnię, ale tak - konie na padokach i pastwiskach, okrągłe i zadbane. Teren spory, stajnia wysoka, wydawała się dość ciemna, ale nie wiem czy to nie kwestia pogody danego dnia itd, szeroki korytarz. Plac do jazdy spory, lonżownik i karuzela też jakoś nie budziły moich zastrzeżeń. Wiadomo, że to nie kwarc itd.
Co mi się nie do końca spodobało - boksy miały być czyszczone codziennie - wyczytałam kiedyś w ogłoszeniu, ale jak przyjechałam, to było w n ich brudno.  Nie wiem czy to kwestia tego, że kierownictwo wyjechało na weekend i obsługa stajni zawiodła, czy tak jest. I druga wada, linie wysokiego napięcia przechodzące przez teren.
Po obejrzeniu "z wierzchu" fajnie ta stajnia wygląda. Natomiast jak dla mnie zasadniczą wadę - nie ma tam terenów. 
A co ma sama linia wysokiego napiecia? Rozumiem słupy, które zazwyczaj są usytuowane daleko od domostw, ale sama linia?
Megane
Właśnie słupy są na padokach.
Dla mnie to ma znaczenie, bo wyjeżdżając z "miasta" chcę spędzić czas wśród ciszy i spokoju. I właśnie chcę uciec od takich elementów miejskich.
Dziwne, ja słupów nie słyszę, odzywają się tylko jak pogoda niesprzyjająca. Wieczorami słychać koniki polne, żaby, czaple a linia tylko na zdjęciach kiepsko wygląda. Niestety za miastem linie są wpisane w krajobraz, bo wkopane w ziemię kable zaraz byłyby zezłomowane 😉
Niestety w Umiastowie kable nad głową w sposób słyszalny i upierdliwy "buczą". To dość duża linia, nie takie kable z kategorii od domku do domku we wsi na końcu świata. Ale poza tym stajnia bardzo ładna, przemyślana i z całkiem spoko infrastrukturą.
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
06 sierpnia 2017 19:23
Czy może ktoś z Was szuka boksu dla starszej kobyłki pod Warszawą? Pilnie szukam towarzyszki dla mojej Siwej, od środy jesteśmy bez arabki a koledzy to nie to samo co koleżanka. Siwa dogada się z każdą kobyłką.
W moim ogłoszeniu podałam wszystkie szczegóły dotyczące pensjonatu (miejsce cudowne dla starszych koni i nie tylko). Sprawa pilna bo Siwa bardzo tęskini 😕 . Nowa koleżanka na pewno ukoi jej cierpienie a właściciel/właścicielka będą bardzo zadowoleni ze stajni - kto raz tu przyjechał z koniem zostanie do końca jego życia:-)
SIWA FOLBLUTKA, a jak sie nazywa stajnia?
Siwa Folblutka a co to za stajnia i jaka cena?
😉
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
06 sierpnia 2017 21:48
Już wysyłam Wam PW bo stajnia bez strony internetowej.
rybka   Różowe okulary..
09 sierpnia 2017 20:31
Nadeszła wiekopomna chwila.... Szukam stajni w okolicach Kampinosu lub Tarczyna (im bliżej Wawy tym lepiej), która nie ma rekreacji, jest bardziej nastawiona na ujeżdżenie (lub posiada funkcjonujący grafik, gdzie są godziny skoczków i nie skoczków), posiada dobrą opiekę, jest czysto, halę i padoki.
Ktoś, coś??? 😲 😲 help
rybka, Bajardo! 😀 spełnia wszystkie Twoje wymagania 🙂 (tylko nie ta strona Warszawy co Tarczyn, ale z domu masz dobry dojazd)
rybka   Różowe okulary..
09 sierpnia 2017 21:37
Wiem, wiem  😉 Ale chciałam mieć po drodze jeszcze... Bajardo mam na mojej liście, to oczywiste 😉
rybka, Yke? Ciekawe z resztą ile teraz kosztuje 😁
emptyline   Big Milk Straciatella
10 sierpnia 2017 06:12
rybka, a EquineSpa?
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
10 sierpnia 2017 08:14
rybka może Ośrodek w Łosiu?
Garo może? Co prawda padoki tam takie sobie, ale hala duża.

rybka, a EquineSpa?

No chyba jak chcesz sobie ekspresowo konia odchudzić do poziomu szkielet...
rybka   Różowe okulary..
10 sierpnia 2017 10:20
Garo - odpada, cena, brak wypuszczania w weekend na padoki, Yke - cena też spora, ale też niestety sporo złych zdań słyszałam o właścicielce... może wyssane z palca, jak ktoś może coś więcej to chętnie proszę (oczywiście pw też mile widziane),
poproszę więcej info o EquineSpa, Wyręby, Plejada, Krakowiany - jeśli możecie coś powiedzieć z doświadczenia swojego.
Poproszę też o aktualne informacje od osób stojących w Garo.

Dziękuję za już otrzymane pw  :kwiatek: :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się