Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

Jak dla mnie to różnica powinna już być widoczna, zważywszy na to, że konie potrafią na dobrych pastwisku odbić w dwa tygodnie, a tu mamy dwukrotnie dłuższy czas.
borkowa.   silesian team
26 lipca 2017 15:55
wpadam z dzisiejszą młodą 🙂
Piękna jest!
Ile ma (lat)? Chociaż pamiętam, coś mi świeci, że stara na pewno nie jest i chyba zeszłoroczna?
borkowa.   silesian team
26 lipca 2017 16:11
maluda zeszłoroczna, kwietniowa 🙂
Ha, dobrą pamięć mam jednak!
Jakie plany wobec niej?
borkowa.   silesian team
26 lipca 2017 16:19
maluda nieśmiało planujemy wystawę w Lubomierzu, jednak to nic pewnego, na pewno pójdzie na ZT, zobaczymy co z nią będzie dalej, choć wolałabym, żeby poszła pod siodło, do zaprzęgu, na pewno nie zostanie sprzedana 🙂
To trzymam kciuki.
Ja powolutku organizuje wyjazd do Książa, zbieram swoich ziomków, bo też chcą się wybrać i pozwiedzać. Tak rozmawiamy ze sobą i nie tylko ja choruję na ślązaki, tzn. zaczynam. A właśnie, jest jakieś miejsce gdzie można wsiąść na konia tej rasy w Wlkp.?
borkowa.   silesian team
26 lipca 2017 16:26
maluda dzięki 🙂 a jakie okolice wielkopolski Cię interesują? może poogarniać jakieś hodowle w pobliżu, czasem ktoś prywatny też chętnie da pojeździć 🙂
Mieszkam pod Poznaniem, więc te okolice bliższe czy ciut dalsze wchodzą w grę. Jak na razie nie mam możliwości wybyć gdzieś dalej.
Borkowa ona jest piękna 😍
maluda, - jak coś zapraszam do Zielonej Góry 😉
borkowa., - ale ładna! Piękną ma maść 😀 Duża mi się wydaje jak na roczniaka?

Nieskromnie pokaże znowu swojego sierściucha, bo puchnę z dumy nad jego kondycją 😀
Treningowo:


Zawodowo:


borkowa.   silesian team
26 lipca 2017 19:54
anil22 :kwiatek:
keirashara właściwie to ciągle myślę o tym, żeby ją zmierzyć i wciąż zapominam 🤦 ale jakiego fajnego smoka masz! 😍
może mnie dziś ktoś zabije, ale podrzucam Wam jeszcze przed chwilą ustrzeloną rodzinkę 🙂
mamuśka 🙂

córa 🙂

druga córa 🙂

wnuczka pierwszej i córka drugiej 🙂

keirashara dziękuję za zaproszenie!
maluda,  a pół ślązak Cię interesuje? pod Poznaniem 🙂
Zamieniam się w słuch!  😍
maluda, ze swojej, no w sumie to z konia strony oferuję: śląski łeb rozmiaru xfull, temperament "ale jesteś pewna, że mam biegać?", po jeździe -nogi wreszcie razem i charakter do tulenia, miziania i marchewkowania. Jak jesteś nadal zainteresowana to koń aktualnie z powodu mojego braku czasu obija się w szkółce niedaleko Tarnowa Podgórnego.
karta ja swojego konia do jazdy mam, ale chętnie jak znajdziesz chwilę to pod Twoim okiem wsiądę i zobaczę z czym to się je.  😀
maluda, przejdę na PW 😉
Od Czempionatu w Książu minęły już 2 tygodnie wiele nie pisaliście więc pokuszę się o małe sprawozdanie.
Na początek trzeba pochwalić hodowców,którzy wystawiali konie. Stawka była bardzo liczna i mocno wyrównana co świadczy o rosnącej popularności rasy śląskie oraz wzroście świadomości hodowców. Już na wystawie nie spotyka się koni z przypadku nieprzygotowanych, niedoczyszczonych z rażącymi wadami budowy. Ludzie prezentujący konie są odpowiednio ubrani i mają pojęcie jak najlepiej konia pokazać żeby mógł w pełnie przedstawić swoje możliwości. Przed komisją stało duże wyzwanie gdyż stawka koni do oceny była bardzo liczna pokazano 65 koni rasy śląskiej w 4 kategoriach. Pierwsze rywalizowały ogierki roczne. Przedstawiono 16 ogierków co bardzo cieszy gdyż w poprzednich latach ogierki nie były zbyt liczną grupą co pewnie wiązało się z faktem że są trudniejsze w przygotowaniu i pokazaniu ze względu na swój temperament. Stawiła się cała czołówka z poprzednich wystaw regionalnych i tak zwycięzcą wystawy został ogierek Iwarol którego właścicielem jest Adam Kasperowicz drugie miejsce zajął ogierek Brokat Dariusza Śmichury  trzecie miejsce ogierek Inar Adama Kasperowicza. Następną kategorią były klaczki roczne przedstawiono 15 klaczek i tu również nie było niespodzianki zwyciężyła klacz Lisa Andrzeja Paczkowskiego która zwyciężała również w Siedlcu Trzebnickim drugie miejsce zajęła klacz Prima Sergiusza Cecha trzecia była La-Bylina Ś Dariusza Śmichury. Klaczki dwuletnie to następna i najbardziej liczna kategoria którą pokazywano. Przedstawiono 23 klacze i w tej kategorii można mówić o pewnej niespodziance gdyż zwyciężczynie z poprzednich wystaw klacz Pianka, Daglez, Romantica nie odegrały kluczowej roli w rywalizacji o pierwszą trójkę. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajęła klacz Walentynka Henryka Paczkowskiego drugie miejsce klacz Ariwa Adama Rosiewicza,  trzecie miejsce klacz Berta Piotra Dziekana. Ostatnią grupą która byłą przedstawiana były klacze trzy letnie niestety pogoda nie wytrzymała i pokaz odbywał się już w strugach deszczu co trochę zakłóciło pozytywny obrazek. Klacze trzyletnie były najmniej liczną  grupą przedstawioną na wystawie bo pokazano 9 klaczy ale za to były to konie kompletne i naprawdę bardzo urodziwe. Komisja to doceniła i wszystkie przedstawione klacze w ocenie za typ otrzymały 10 punktów. Zwyciężyła klacz Pepsi Tadeusza Barana która już w tym rok zwyciężała w Siedlcu Trzebnickim drugie miejsce zajęła klacz Nencie Piotra Dziekana, która była świetnie przygotowana pokazała się świetnie w ruchu, trzecie miejsce zajęła klacz Jarisa Waldemara Wloki.  Nie lubię krytykować  ale tym razem wspomnę o Książańskiej klaczy  Lozanna która miała bardzo szablaste nogi co rzucało się bardzo mocno w oczy a ruch mimo że obszerny wyglądał bardzo nienaturalnie i smuci fakt że z takiej ilośći koni jakie posiada SO Książ wybrano akurat taką klacz do zaprezentowania. Ze stawki 6 klaczy wybrano Czempionkę którą została jak najbardziej zasłużenie klacz Pepsi Tadeusza Barana. To by było pokrótce tyle i zapraszam na przyszły rok.
Dla odmiany foto z kwalifikacji ogierów - http://www.peckiel.pl/slazaki/ksiaz-7-8-sierpnia-2017/
[hr]
[list]
[li]Og. AMARO (Amant - Aroma po Falstart), ród Condor, ur. 2015-02-27, hod. i wł. Rafał Frej (KL), bonitacja: 14-4-14-7-5-7-7-8-14=80 pkt, wymiary: 163-198-23,0, typ stary[/li]
[li]Og. BATAT (Ramzes - Balanga po Tabasco), ród XX, ur. 2015-03-24, hod. Szymon Orlicki (WŁ), wł. Karolina Górska (WŁ), bonitacja: 13-4-13-7-7-7-7-8-13=79 pkt, wymiary: 164-191-23,0, typ stary[/li]
[li]Og. EBAN (La Paz - Ebra po Begis), ród Rufer, ur. 2015-04-16, hod. Krzysztof Klebaniuk (LB), wł. Grażyna Kraciuk (LB), bonitacja: 13-4-13-7-7-6-7-8-13=78 pkt, wymiary: 165-192-23,0, typ stary[/li]
[/list]
Enter - kawał kloca.  😲
Agat - bardzo ładny, wzięłabym.
Argento - też niczego sobie.
Porto - piękny!
Tokaj - jak wyżej.

A z tej trójki wzięłabym Ebana.

Ogólnie więcej koni wpadło mi w oko, ale nie dla każdego me serce zabiło.

Baltazar  😍 Jak tak oglądam te foty to bym swojemu Reganowi braciszka dokupiła  😁
wczorajsza fotka 🙂

edit. mi bardzo wpadł w oko ogier Ambasador 🙂
Martita   Martita & Orestes Company
16 sierpnia 2017 10:23
A wie ktoś może dlaczego og. Roncewal nie zakwalifikował się do treningu? Nie osobiście się bardzo podoba.

borkowa. bardzo ładne zdjęcie.

Baltazar  😍 Jak tak oglądam te foty to bym swojemu Reganowi braciszka dokupiła  😁

Też niczego sobie.

Ładna stawka była.
Chociaż konie w nowym typie w ogóle mnie nie zainteresowały.
Ja myślałam, że tylko mój ma taki specyficzny zad, ale widzę, że to chyba cecha tej rasy  😁
jak sprawdzić czy dany ogier był na kwalifikacjach do ZT i nie został przyjęty? doszły mnie słuchy, że jeden z koni, którego znam, był na zakładzie, ale nie został przyjęty, niestety nie mogę znaleźć żadnych informacji 🤔
emptyline   Big Milk Straciatella
16 sierpnia 2017 20:38
maluda, matko i córko, ten Enter faktycznie kloc. Ja wiem, że to ślązak, ale kilka kilo mógłby zgubić.

Przepraszam, czy odrzucili prawie wszystkie siwki, czy jak?  🤔  🤣
Wydaje mi się, że z całej stawki to tylko właśnie ten Enter był tak pokaźnych rozmiarów...
Lucyfer i Brokat to moje typy 😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się