Derki

KoniaraHors,
Miałam dwie padokowe Equitheme na dwa różne konie i byłam naprawdę zadowolona. Padły dopiero po kilku latach, przy czym najpierw gumowe pasy, materiał dużo później. Konie nie były niszczycielami, ale wałach kochał kobyłę i ją wiecznie podgryzał miłośnie.
Witajcie, czy jeżeli mam dwie derki siatkowe ze starta jedną treningową drugą zwykłą, obie służą do chodzenia teren, obie są dobrego rozmiaru (mniejsza treningowa nie zakrywała pupy), i obie są hiper naciągnięte na klatce piersiowej to znaczy że celować w inną firmę czy tak już będzie z każdą? Ta normalne derka jak jest zapięta na maksa to i tak zjeżdża w tył tyle ile się da mimo dopiętych pasów na brzuchu i nogach, jak odepnę całkiem to zjeżdża już zupełnie, jak zapnę na połowę to i tak zjeżdża i obciera łopatki. Treningową jak rozepnę na klatce to jest ok bo wiadomo siodło nie puszcza jej dalej. Koń generalnie jest dosyć wąski  🙄
u mnie  tak jest . Jedynie te z przedłużaną szyją dają radę . Klata  szeroka.
A do tych highneck są kaptury? Jedna właśnie przeciwdeszczowa highneck z hkm dawała radę ale do lasu to muszę mieć kaptur..
i z kapturem też tak nie lecą na tył
Pamiętam, że była tu mowa o tym, że derki horze avalanche są duże. Chcę kupić dla młodego avalanche supreme i mam problem z rozmiarem. Po przymierzeniu Eskadrona 145cm do rzepa ogonowego brakowało jakieś 15 cm. Koń jest duży (4latek 173/174 cm). Brać 165? 
Utopi się... ja mam 165 na shirówne 185 w kłębie, w eskadrona 165 nie wchodzi.
kitty, dzięki. Czyli wielka rozmiarówka.
sporo większa od eskadrona. Te derki są duże i obszerne
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
11 lipca 2017 10:37
Szukam derki busse flexi zebrowanej, rozmiar 165. W polskich sklepach nie ma, na ebay również 🙁 Może jakieś zagraniczne sklepy?
[quote author=Na_biegunach link=topic=43.msg2695731#msg2695731 date=1499765877]
Szukam derki busse flexi zebrowanej, rozmiar 165. W polskich sklepach nie ma, na ebay również 🙁 Może jakieś zagraniczne sklepy?
[/quote]

W moim ulubionym sklepie 165 ma tylko ta, bez brzucha, tylko z pasami krzyżowymi. Za to przeceniona  😁
https://www.pferdedecken-shop.de/de/busse-paddock-fliegendecke-mit-kreuzbegurtung-zebra.html
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
11 lipca 2017 20:35
Udało mi się wyrwać ostatnią, gdzieś w DE. Busse już ich nie produkuje przynajmniej na razie 🙁
Utopi się... ja mam 165 na shirówne 185 w kłębie, w eskadrona 165 nie wchodzi.

Kupiłam przeciwdeszczową 155, jest na młodego idealna, czyli to faktycznie wielkie 155 😉 dzięki, gdyby nie wy utopiłabym go w 165 😉 a derki Premierequine też z tych dużych?
Gdzie dostane kaptur do derki przeciwowadowej Bucasa Buzz Off zebra.? Szukam i nie widze........ 🤔
anai, masz 3 różne modele premierequine u mnie w stajni do przymiarki. Wszystkie są 6.9
xxagaxx, to chętnie przymierzę 🙂
Anai jak masz avalanche 155 to Premier Equine 6.9. One są tak samo sukienkowate  😉

Edit: poprawiłam z 6.8 na 6.9 bo mi się źle kliknęło na tel
tulipan, dzięki. BTW Młody na razie trochę się boi zakładania tych szeleszczacych derek 😉 mam nadzieję, że mu przejdzie.
Ja mam horze 155 i PE 6'9, więc jak masz możliwość to mierz, bo odsyłać do UK trochę boli...
Hej, potrzebuję derkę osuszajacą dla kuca ok. 100cm, ale szukam czegoś w stylu bucas power cooler, niestety w tak małym rozmiarze nic nie mogę znaleźć, może ktoś pomoże
Hej, potrzebuję derkę osuszajacą dla kuca ok. 100cm, ale szukam czegoś w stylu bucas power cooler, niestety w tak małym rozmiarze nic nie mogę znaleźć, może ktoś pomoże


Wejdz na stronę premrequine.co.UK akurat maja przecene i bfajne osuszajace derki w rozmiarach pony.
[quote author=quintana link=topic=43.msg2700129#msg2700129 date=1501093386]
Hej, potrzebuję derkę osuszajacą dla kuca ok. 100cm, ale szukam czegoś w stylu bucas power cooler, niestety w tak małym rozmiarze nic nie mogę znaleźć, może ktoś pomoże


Wejdz na stronę premrequine.co.UK akurat maja przecene i bfajne osuszajace derki w rozmiarach pony.
[/quote]
dodam, że kupując z PE za ponad 100funtów masz wysyłkę za darmo. Zamawiałam w sobotę derki, wczoraj (!) do mnie dotarły! Są oczywiście rewelacyjnej jakości, no i kupowałam przecenione (końcówka serii) więc za dwie dałam coś ok 650 zł (40g i 200g z kapturem).
Dzięki wielkie :-)
A jak wypada rozmiarówka Premier Equine? Również jestem zainteresowana zakupem derki (siatkowej) z ich strony.
Jednak nie mogę się zdecydować czy brać 6'6 czy 6'9, słyszałam, że wypadają duże.

Mam siatkową z Deca 155 cm i chyba pasuje.

Te derki siatkowe z Fouganzy się "popsuły", mam jedną kupioną 3 lata temu, posiada ona co prawda dwa zapięcia pod brzuchem, ale aż 4 czy nawet 5 na kapturze. W tym roku kupiłam na drugiego konia taką samą i materiał co prawda jest taki sam, ale dodali trzeci pas pod brzuchem, a przy kapturze są tylko 3 czy 4 rzepy, przez co kaptur zjeżdża do tyłu i na boki  😤
Pomozecie dobrac rozmiar pierwszej derki? Polarowej/osuszającej.
Centymetrem wyszło 138 cm, od kłebu do rzepa ogonowego, w związku z tym 140 czy 145 cm? Czy jeszcze większa? Kon jest dość szeroki.
Marzena, polarówka to "szlafrok". Brałabym większą. 140 to rozmiar rzadko spotykany.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 sierpnia 2017 14:12
Marzena możesz zawsze zgłosić się do firmy,  która uszyje Ci na miarę. 140 ma firma  Premier Equine.
5 cm przy polarze nie ma żadnego znaczenia, rzadko kiedy trafiają się konie rosnące jak od linijki do standardowej derkowej rozmiarówki. Ja bym się w ogóle nie zastanawiała i kupowała 145 cm.
Ok, zamówiłam 145cm. Dzięki  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się