Śląsk

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 lipca 2017 14:40
Po 15 znów u was będę  😍
Mam zamiar wyciągnąć ekipę do Oświęcimia na jeden dzień. Coś tam fajnego jeszcze u was będzie się działo, jakiś event albo co fajnego jeszcze można tam u was zobaczyć? Mogą też być okolice, do których można dojechać komunikacyjną (pociągi, autobusy itp)  :kwiatek:
Wybaczcie, że odskoczę od tematu jedzenia 😉
Jest może ktoś kto jeździ bądź ma konia w stajni w Siemianowicach albo Chorzowie?
Jestem bardzo zdesperowana 🙄 i chętnie z taką osobą wybiorę się do stajni w ramach towarzystwa, mogę pomóc przy koniu a nawet pokibicować jeśli trzeba  🤣 🙇

Proszę priv, żeby nie zaśmiecać  😡
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
28 lipca 2017 17:15
Sankaritarina, zerknij na Okonomiyaki Yo!. Nie jadłam, ale mam na uwadze to miejsce 🙂



Byłam, jadłam, warto odwiedzić. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość. Akurat z P. trafiliśmy na jakieś dwie rodzinne imprezy, ale właściciel w międzyczasie dał mi do spróbowania wina śliwkowego i jeszcze dostaliśmy sałatkę z białej rzodkiewki i marchwi - zaskakująco smaczna.

Jedliśmy jednego OKONOMIYAKA z krewetkami na dwie osoby i pojedliśmy  😁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 lipca 2017 19:48
Jara, śledź na fb wydarzenia Muzeum Śląskiego, bo w wakacje mają ciekawe propozycje. jak Śląsk, to może kopalnia?  😁 Guido jest fajne, a do Zabrza z Kato 20 min  🙂
robakt   Liczy się jutro.
29 lipca 2017 12:27
JARA w Oświęcimiu polecam odwiedzić Synagogę (niedaleko Rynku) i przy synagodze Cafe Bergson - kawiarnia z fajnym klimatem. Na samym rynku za bardzo nic nie ma.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 lipca 2017 13:13
W samym Oświęcimiu to najbardziej interesuja mnie obozy, ale do synagogi chetnie zajde. I juz obczajalam kopalnie w Zabrzu. Mialam na nia chetne juz jak bylam w kwietniu u was i właśnie nocowalam w hotelu w Zabrzu.

Dzieki dziewczyny! W pracy juz gadaja, ze niedługo to sie tam do was przeprowadze 😁
Odkopuję wątek. Planuje zakup auta (Bielsko - Biała) poszukuję dobrej stacji kontroli pojazdów (???)/mechanika gdzie przetrzepią to auto na wszystki możliwe strony i nie wezmą przy okazji miliona monet (ile takie coś w ogóle kosztuje?). Ktoś coś doradzi? Może ktoś z Was się tym zajmuje, Wasz znajomy?
Polecam autoryzowany serwis, myśmy niedawno kupowali toyote, pojechaliśmy do aso Toyoty, zapłaciliśmy 150 zł i mamy autko sprawdzone od A do z. Taka usługa trwała 3 godziny więc trzeba sobie jakoś zagospodarować czas :-)
Taaak? Tylko 150? No szok. Sprawdzają każdy rocznik? 🤔 W sensie - w takim ASO. Jak przyjadę takim 18 letnim autem, to też obejrzą?
Nasza toyota jest z 2003 roku i nie było żadnego problemu. teraz może być ciutek drożej, no my korzystaliśmy z jakiejs promocji
A czemu nie? W mercedesie cena może być inna  😉 Zawsze warto zadzwonić i zapytać.
kaktusowe akurat o Toyocie mowa 😀
Najlepszy wybór  😉 😀
Waham się miedzy Yaris a Chevroletem Aveo. Oba z 2012, z podobnym wyposażeniem (tylko Toyota ma kamere cofania a Avek czujniki), z porównywalnym przebiegiem no i Aveo dodatkowo w gazie. Aveo zarejestrowany etc. A z Toyotą ten problem że sprowadzana (Włochy) niezarejestrowana etc. Więc problem nawet z tym żeby na stację diagnostyczną podjechać, czy na jazdę próbną... I teraz mam zagwozdkę

Waham się miedzy Yaris a Chevroletem Aveo. Oba z 2012, z podobnym wyposażeniem (tylko Toyota ma kamere cofania a Avek czujniki), z porównywalnym przebiegiem no i Aveo dodatkowo w gazie. Aveo zarejestrowany etc. A z Toyotą ten problem że sprowadzana (Włochy) niezarejestrowana etc. Więc problem nawet z tym żeby na stację diagnostyczną podjechać, czy na jazdę próbną... I teraz mam zagwozdkę


Z tych dwóch wybrałabym toyote, zgarnąć ją na lawecie i do ASO, pare stówek pewnie zapłacisz, ale autko będzie sprawdzone. Oczywiście zależy jak daleko masz serwis.
a ten Aveo z Polski?
Auta z Włoch mogą mieć zawieszenie w bardzo dobrym stanie ze względu na dużo lepszy stan dróg, ale.... ponoć średnio się dba, w środku bywają mocno brudne, a kierowca nie przejmuje się hmm... dbaniem o eksploatację. To ma jeździć, po co płyny dolewać. 😎 Większość będzie poobijanych (parkowanie na zderzakach) - ale! dużo ludzi sprowadza samochody z Włoch, bo tam bywają po prostu bardzo tanie. I zależy z której części.
No, ale żebym nie była takim pesymistą i wszechwiedzącym 😎 Sama mam auto z Włoch. Widziały gały co brały. 😉
Oglądałam inne, ponoć świeżo sprowadzone z Włoch i wyglądało na wymuskane, nie było nigdzie obite, o ile dobrze pamiętam, ale nie wiem czy było wyprane tutaj czy jeszcze we Włoszech.

Żeglarz, Myślałam, że jakichś mocno starych się nie obsługuje 😁 miła niespodzianka.
Sankaritarina ja tam nie wiem, mercedesa nie mam  😉 😁
Ale wychodzę z założenia, że zawsze należy sprawdzić wszystkie możliwości. I nie zakładać z góry, że się nie da/nie można.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 stycznia 2018 14:57
[s]Żywe choinki można zostawiać pod chorzowskim zoo jako przekąski dla kopytnych 😉[/s]

fake news
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 stycznia 2018 15:01
Jara, nie można 😉
profil fb zoo
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 stycznia 2018 15:51
Oooo, dzięki!
mils   ig: milen.ju
09 stycznia 2018 18:47
Hej! Nie bardzo wiem, gdzie zapytać, a Wy raczej najlepiej się orientujecie w temacie. Wybieramy się ze znajomymi do Radzionkowa i szukamy noclegu, 2 pary i pies. Wszyscy jesteśmy studentami, więc chcielibyśmy coś naprawdę przystępnego cenowo. Macie jakieś pomysły? Baardzo będę wdzięczna! :kwiatek:
mils, szczerze mówiąc to moim zdaniem ciężko 🙁 Popatrz może na bookingu, albo poszukaj agroturystyka Radzionków/Świerklaniec. Ogólnie to poleciłabym Appasionatę albo Rezydencje Luxury Hotel w Piekarach, no ale ani jedno nie spełnia Twoich warunków.
mils   ig: milen.ju
09 stycznia 2018 21:18
olson no tak właśnie myślałam. Będziemy szukać, dzięki. 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 stycznia 2018 15:26
mils, obczajałaś może airbnb ?
A może lepiej Bytom? Lub Katowice i zobaczyć połączenia z Radzionkowem?
Wybiera się ktoś z was do lublina na cavaliade i miałby może wolne miejsce w aucie? ( oczywiście dorzucam się do paliwa) ewentualnie ja moge zaproponowac transport jeżeli bylby ktoś chetny 🙂
Wybiera się ktoś na pokaz ogierów 24.02 do Radzionkowa?
Może ktoś jedzie autem i ma ochotę na towarzystwo :kwiatek: z chęcią bym się wybrała, ale samemu trochę smutno 😉 i powroty pociągiem Radzionków-Katowice kiepskie
Mam problem i może ktoś będzie umiał poratować.
Na cito potrzebuję opiekunki dla dorosłej osoby niepełnosprawnej fizycznie. Dosłownie  na kilka dni. Już nie mamy pomysłu jak to ogarnąć. Jedna pani wypadła z powodów osobistych, a jej zmienniczka nie da rady przyjechać wcześniej.
Chodzi o tydzień po świętach. Same święta może uda się ogarnąć.
Ratunku...  😵
Będę niedługo jechać z Wrocławia do Katowic pociągiem, planowy przyjazd  ok. 1 w nocy, o 6 rano mam lot. Na jakiej stacji PKP najlepiej wysiąść, żeby łatwo dojechać autobusem miejskim na lotnisko? Czy o tej godzinie zostają mi tylko taxi? Jeśli tak, polecicie jakieś tanie? No chyba, że w Kato macie Ubera 🙂😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 lipca 2018 21:34
Florcik, z Katowic kursują autobusy na lotnisko KLIK [url=http://pkm.katowice.pl/lotnisko/korekta-godzin-odjazdu-1-07-2018/#more-195]korekta rozkładu[/url].
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się