Styl western (dawniej kącik)

smartini własnie odpowiedziałaś na błąkające się w mojej głowie laickie pytania dotyczące spinów 😀 których nawet nie zadałam na głos!  :kwiatek: My z Jasieńkiem ostatnio delikatnie, coś mój chłopak nie miał siły na treningi ostatnio. Zasapał się, upocił samym człapaniem  🙁 zobaczę dzisiaj w jakim będzie nastroju.
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 lipca 2017 10:24
gocunio, a jakie to pytanie? ;D
Jak się zaczyna naukę spinów 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 lipca 2017 10:30
gocunio, e, początek jest dużo wcześniej przed tym, co opisałam 😉 to już jest podnoszenie prędkości i praca nad pozycją a nie początek pracy, do tego już koń musi mieć podstawy 🙂
Wichurkowa - to pewnie 'nie znasz guzików' ;D ja bym właśnie wróciła do podstaw bardziej 'dla siebie' żeby te guziki znaleźć. A spokojnych spinów pracujących nad techniką nigdy za wiele!
Gdzie wy tą stajnię w ogóle macie?
mhm, no to wiem, że nic nie wiem  😲
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 lipca 2017 10:35
gocunio, początek to w skrócie kilka kroczków spinu na koniu 'wciągniętym' z wolty i powrót na woltę. I tak w kółko :P
Rozumiem, dzięki smartini  :kwiatek:

boziuniu, jak tak sobie myślę o swoich nieskończonych brakach w wiedzy i błędach to popiątnie tęsknię za treningami z trenerem  😕
Wichurkowa   Never say never...
19 lipca 2017 10:47
Smartini pewnie nie znam, albo znam a nie wiem  😁 Niestety dawnoooo nie jeździłam z trenerem tyle co dwa razy był u nas Żyraf, ale to jeździłam na innym koniu. Takie spiny z ciasnych wolt robię, bo to jeszcze Sasza mnie nauczył :-)
A nasza stajnia jest w Piasku obok Pszczyny :-)
Wichurkowa stoisz w tej nowej koło restauracji lata 70 i wytwurni kostek ?
Wichurkowa   Never say never...
20 lipca 2017 05:58
Tak
a my bawiliśmy sie tak:

Wichurkowa zdrogi wygląda na ,, drogą iwypasioną ,, , wpadnij kiedy do Suszca . Magda  ( co na to ) kościół że tam tyle trupów padło . A tak swoją drogą świetna impreska , gdzie i kiedy to było  🙁 ?
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 lipca 2017 08:55
zwycięzca brideless trail
Można? Można  😍

a tak się bawią w jednym z najlepszych ośrodków treningowych futurity prospects
3latek i chłopiec
[quote author=Piotr_48 link=topic=27.msg2698514#msg2698514 date=1500582337]
Wichurkowa zdrogi wygląda na ,, drogą iwypasioną ,, , wpadnij kiedy do Suszca . Magda  ( co na to ) kościół że tam tyle trupów padło . A tak swoją drogą świetna impreska , gdzie i kiedy to było  🙁 ?
[/quote]

Polish Cowboy Race w Żółkiewce
https://www.facebook.com/groups/132828393793433/

następne takie zawody będą w Karpaczu 4 sierpnia
Dzięki Magda za info
Edit:
złe miejsce

smartini   fb & insta: dokłaczone
24 lipca 2017 10:42
maluda, na pewno musisz się zastanowić, do jakiej grupy ma być kierowane szkolenie. W zależności od poziomu odpowiedzi na Twoje pytania będą się różnić. Czy chcesz iść w techniczne czy w reining. Robienie szkolenia o wszystkim dla wszystkich nie przyniesie nic dobrego 🙂
I z uwag/spostrzerzeń organizatora/uczestnika klinik - fakt, że plac mieści kilkanaście koni wcale nie znaczy, że trener kilkanaście koni ogarnie. Bardzo cenne na takich klinikach są treningi 'face-to-face', w parach najlepiej (jedna para koń-jeździec pracuje z trenerem i dostaje ćwiczenie, druga swoje ćwiczenie wykonuje lub daje oddech koniowi i na przemian). Także jeśli ma to być stricte szkolenie praktyczne z koniem i pracą z trenerem, to kilkanaście osób to na pewno będzie za dużo. Wystarczy przeliczyć, ile w dobie zmieści się par, każda po dwa 40-50 minutowe treningi + przerwa dla koni, obiad, teoria.
Na moje lepiej zebrać mniejszą grupę par koń-jeździec, która zapłaci ciut więcej ale wyniesie faktyczną wiedzę praktyczną niż napędzić stado, które nic nie wyniesie, bo nie będzie miało indywidualnego kontaktu z trenerem.

🙂
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
26 lipca 2017 08:23
Jeszcze jest trochę czasu, ale może ktoś coś...

Czy ktoś z wątku wybiera się na amatorskie zawody 13.08 w Rancho Lothar König? 🙂 Osobiście porywam się "z motyką na zawody" 😁, ale może więcej osób się zdecyduje jak zobaczy 🙂 Link do wydarzenia na Fb: Podwórkowe Zawody Western " RIDE and SLIDE OVER Golden Mountain "
Livia   ...z innego świata
26 lipca 2017 15:52
Viridila, ja się zastanawiałam, ale... jakoś zawody ostatnio przestały mnie kręcić 😉 więc może się pojawię jako widz, bo to w sumie rzut beretem od nas 🙂
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
27 lipca 2017 13:00
Livia, daj znać jakby się coś zmieniło, a tak czy siak miło by było się poznać "na żywo" 😀

U mnie ostatnie miesiące (em... ostatni rok?) to było wsiadanie na konia raz na kilka tygodni, więc mam podejść do tych zawodów treningowo 😉 I chyba jedna z niewielu szans dla nas żeby wystartować w tych konkurencjach (tj. Darganie, a tym bardziej mnie, jeszcze brakuje sporo żeby w pełnych przepisach startować). Poza tym, Dargana obecnie więcej pracuje jako koń skokowy pod Juniorką (+ we wrześniu kilka startów w TREC się szykuje - dobrze im idzie i powalczą dziewczyny 😀 ) niż trailowy. Wczoraj wsiadłam na taki westowo-trailowy trening i w sumie sporo rzeczy działa lepiej niż się spodziewałam (tj. pamięta, jest uważna - tylko musimy jednak sobie odświeżyć i doszlifować elementy). Kobył progresuje aż miło! 🙂
Viridila, ja się zastanawiałam, ale... jakoś zawody ostatnio przestały mnie kręcić 😉 więc może się pojawię jako widz, bo to w sumie rzut beretem od nas 🙂


oj przestałt kręcić? Szkoda... ale chociaz się spotkamy!

Może?
Dziewczyny!
Czy któraś ma kurzącego się snaffle 11,5 i mogłaby mi go pożyczyć na parę jazd?
Za wysyłkę oddam, nie ma sprawy.

Jeszcze zależy jakiego macie, ale jeżeli jest cienki i pełny to fajnie.

Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
31 lipca 2017 09:22
maluda, 11,5 raczej nie mam - chyba mam standardową 12,7 snaffle (billy allen, o takie: http://horsepassion.pl/snaffle-bit-billy-allen-western-imports.html), która się kurzy obecnie. Taki mały pysk ma Twoja czy dla jakiegoś innego kopytnego? 🙂

Melduję, że coś tam mi zaczyna powoli wychodzić - bardzo powoli 😁 Choć konia mam złotego, że daje radę ze mną wytrzymać. Jak nie napsuje za dużo za te 2 tygodnie, to Dargana mnie po prostu przewiezie na luzie przez schematy - dobrze mieć zdolnego i starającego się konia 😀
Dla mojej szukam. Tzn. rozglądam się, bo dostałam bardzo fajne wodze (podwójne) i nie mam do czego przypiąć. Ogłowie posiadam, więc tutaj problemu nie ma, ale do bosalu ich nie dam, więc siłą rzeczy jakieś wędzidło mieć powinnam. Tylko nie chcę kupować, wolę najpierw sprawdzić co się z czym je.
Siwa po matce ma dużo kuców i oo, więc stąd jej mała wymiarowość.

Viridila, jeżeli to nie jest problemem to chętnie bym pożyczyła do przymiarki chociażby. Sprawdziłam inne wędzidła z linku i żaden nie jest w mniejszym rozmiarze, więc może będzie pasować.
maluda ja mam mylersa, comfort snaffle mb04 - bardzo fajnie przyjmowane przez konie. Kocham go miłością wielką i jeżdżę na nim, ale mogłabym na tydzień na testy Ci wysłać jak chcesz 🙂
Kochana jesteś! Skoro na tydzień to pasowałoby mi od poniedziałku (następnego rzecz jasna) je mieć, bo mam takie zmiany w pracy, że wsiądę na 100% i pojeżdżę trochę, a ten tydzień mam nieco ograniczony czasowo.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
31 lipca 2017 10:10
maluda, moje się kurzy - obecnie Dargana chodzi na oliwce podwójnie łamanej (pożyczanej od Magdy) 🙂 Więc też mogę podesłać do przymiarki i żebyś zobaczyła czy w ogóle "dobry kierunek" 🙂 Tylko dopiero w środę będę znowu w stajni, więc najwcześniej w czwartek wyślę jeśli chcesz - daj po prostu znać 🙂
To też poproszę, ale po przymiarce wędzidła od Nique.
Tzn. możesz je wysłać wcześniej, ale oddam dopiero po jakiś dwóch tygodniach. Zatem jak wolisz.
Livia   ...z innego świata
31 lipca 2017 11:41
Viridila, Magda, najwyżej podjadę na chwilę, chętnie was poznam 🙂 Będziecie cały dzień?
na pewno całość konkurencji technicznych, nie pamietam jak to tam leci
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się