Kącik folblutów

escada,  ile dawałaś "one meal"? Bo zastawiałam się, ale wyszło mi, że nijak mnie nie urządza. To jest jedynie dodatek, urozmaicenie. Tego nie da się podać tyle (bez szkody dla konia) żeby pokryć zapotrzebowanie energetyczne z treściwej.

czeggra1, cooo???  💃 I ty tak cicho-sza? (chodzi o Czesia, bo o klaczce fb "doniósł" 🙂😉
Macierzyństwo jest czymś niesamowitym na tej planecie. Przekaż młodej mamusi gratulacje! I niech dba o siebie!
Czeggra na mokro tez nie chciała jesc do konca , zarowno pasza jak i granulat byly takie czssciowo w proszku.

Halo dawalam zgodnie z instrukcją gdzie wychodzilo max 1kg na konia pracujacego przy karmieniu pelnoporcjowym i tu byl błąd, stąd pewnie spadek masy, ale zdewastowanej siersci to juz nie zrobil niedobor kalorii, znam swojego konia i nigdy tak nie bylo.

Aktualnie je 1,5 kg show improver, 0,5 kg ortebow ryzowych, i nie cala miarke luski, plus ziola na kaszel i equimeb hepa hypolita na oczyszczenie watroby(zalecenie osteopatki), chodzi tylko na lonzy 5-6 razy w tygodniu dosc intensywnie na wypieciu i zobscze czy bedzie poprawa. Dzisiaj pobieramy krew i kupe do badan .
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
28 lipca 2017 18:20
escada jakie zioła na kaszel dajesz Tadkowi? Jesteś zadowolona z efektów?
Mój Portek też na diecie bezowsowej, a w sumie bezzbożówej. Pastwisko, siano, sianokiszonka oraz kiszonka kukurydziana (jak dla krów mlecznych), wysłodki - no i wyglądał fajnie, bez żadnych pasz gotowych. Ta kiszonka kukurydziana jest genialna. Moja kumpela podpatrzyła jak ją robić i jak skarmiać koniom w niemieckiej stajni, w której pracowała.

Muszę zadzwonić do Austrii, jak se radzą z żywieniem Portka i jak wygląda, bo już miesiąc minął od jego wyjazdu.

gocunio zachęcona Twoim postem postanowiłam kupić ten Strong dla dziadka łogra. Bo chudy jest, że tylko siąść i płakać. Owies dostaje pensjonatowy, to powiem, żeby dosypywali mu do tego granulki.

Mieszankę braci bonifratrow na niezyt oskrzeli. Gluty sa napewno zadsze i same plyna ale cudów ziola nie robią, na utrzymanie dobrego stanu są jak najbardziej ok
czeggra Gratulacje dla Ciebie i mamusi, oby maluch się zdrowo chował🙂
No i super, że Czesiu nadal w formie - to jest dobra linia! Unisono też im starszy tym lepszy, kto wie może na starość jeszcze zacznie nogi podnosić, chociaż to już bym za dużo chciała, ale ujeżdżeniowo obecnie zrobił ogromny krok w przód!

escadaOjej ale heca🙁 Saracen show improver polecam bo jeśli dobrze pamiętam to Tamara i Unisono dostają od jakiegoś czasu i wyglądają bardzo dobrze moim zdaniem. W ogóle te 'nasze' folbluty to jedzą wiadrami, pracują codziennie i to jest niezbędne minimum żeby wyglądały dobrze😉 Bez jednego ani drugiego nie ma szans. Obecnie oprócz owsa wcinają łuskę słonecznika, olej, musli (2x dzienie po miarce jako dodatek do dwoch miarek owsa w przypadku Unisona :hihi🙂, profilaktycznie mycosorb, BCAA i otręby. Tak więc nie kłamałam mówiąc, że jak mnie nie ma to U. ma jak w raju 😍 Kolejnt start w Bogusławicach a potem wrześniowy Facimiech.

Ja w przyszłym tygodniu wyjeżdżam na praktyki tak więc jeździecko będzie u mnie zastój ale będą końscy pacjenci.
halo, Magdzior - przekażę jak tylko uda mi się do nich pojechać. Przyznam się, że jeszcze niestety nie miałam okazji poznać Doob-Dee 😕. Wszelkie informacje i zdjęcia mam od znajomych, którzy trzymają pieczę nad dziewczynami.
Mała, mimo że półkrewek jest to inbreed na Phalaris x 8.

A Czesiu jak to Czesiu - on kocha wyzwania oraz jak coś się dzieje. Jest w całkiem dobrej formie i  uznaliśmy, że niech ma jeszcze trochę zabawy - niech sobie jeszcze porządnie pogalopuje. Ha! Nie mogę się doczekać tego 12tego sierpnia  😜.
Ktoś pytał o zioła, a mój telefon nie ogarnia forum wiec odpisuje ogólnie, ze Janek dostaje raz na jakiś czas respiblend firmy Green Horse. Są super moim zdaniem, ale tak jak pisała Escada i w zależności tez od stadium zaawansowania choroby, są dodatkiem. Jan nie ma zaawansowanego RAO i świetnie mu pomagają oczyszczać drogi oddechowe, poprawiają oddychanie i przy dłuższym podawaniu zdecydowanie mniej kaszle 🙂
ElMadziarra - daj znać jak Ci się sprawdza, jestem ciekawa 🙂 mój uwielbia stronga ale ja już się przekonałam o tym ze mój koń  to żaden koneserów.
Jestesmy po wynikach, wszystko ok jedynie zanizony sód minimalnie, cos jeszcze z bilirubina ale to raczej błąd pomiarowy bo reszta watrobowych w normie, krwi w kupie brak, wiec chyba poprostu musi jesc wiecej i lepszej jakosci. Co jest dziwne bo na owsie takich jazd nie było a na paszy owszem:/
escada to dobrze, że jej nic nie dolega, teraz tylko znaleźć paszę, która zapewni jej wszystkie potrzebne składniki i się sprawdzi, ułożyć odpowiednią diete i będzie git! Choć to faktycznie dziwne, albo raczej niefortunne, że owies jej świetnie pasuje, a pasze nie, kiedy jest na bezowsowej diecie...
Wiesz co nie chodzi o pasze ogółem tylko o pro linen, ta jej nie lezy, teraz chyba bedzie już ok bo z dnia na dzien wygląda lepiej, sierść przestaje sie sypac i wraca jej polysk🙂
escada mam pytanie, czemu macie dietę bezowsową?  :kwiatek:
O właśnie też miałam o to zapytać Ollala🙂  😉
Wg osteopatki sporo objawów napięć mięśniowych idzie od ukladu pokarmowego, wiele partii miesni ma wspólną ścieżkę neurologiczna z danymi partiami ukladu pokarmowego. Stad zmiana żywienia na mniej wegli a wiecej włókna i białka a co za tym idzie wykluczenie owsa. I faktycznie kon jest mniej wrazliwy, drazliwy przy np czyszczeniu.
Rozumiem. To ma sens. W ogóle dużo sie ostatnimi czasy mowi o dietach bogatych przede wszystkim w włókna. Ciekawa uwaga!
Wagowo -20 kg prawie🙁
Mój glut wrzodko-kaszlak jest na Pro-linen i bardzo ładnie odbił, więc to może kwestia danego konia, a nie samej paszy. Tylko mój na Quarterze, wyslodkach, makuchu i sieczce  🙂
Też mi się tak wydaje. Co koń - to obyczaj 😀 mówiąc to mam na myśli, fakt, że nie wolno traktować wszystkich koni jedną miarą i to, że danemu osobnikowi jedna pasza będzie służyć nie oznacza, że dla drugiego będzie tak samo wartościowa 🙂 Mój na pro-linen też fajnie odbił, koleżanka z kolei karmi swoje konie (niegluty) tylko pro-linen i jest bardzo zadowolona, ale to żadna reguła....

escada - pisałas o saracenie o ile sie nie mylę? Na tej paszy odbiło się z kolei wiele koni dosłownie zabiedzonych, także również słyszałam dobre opinie. 20 kg to dużo.... mam nadzieję, że zaczniecie wychodzić na prostą!
Moja rada: dodawajcie koniecznie sieczkę do pasz. Sieczka jest bardzo istotnym dodatkiem do posiłku - bez względu na to czy to będzie granulat, czy musli. Mieszanie paszy z sieczką zwiększa jej przyswajalność i tym samym powoduje lepsze wykorzystanie. W UK na ten przykład sieczka jest obowiązkowym składnikiem końskiego meal'u.  Nikt nie chce aby pasza "przelatywała" przez konia. Koń ma długo żuć, a nie łapczywie połykać.

Ogromne zdjęcie.





Ależ dumny Pan (?) Koń!  😍

To również cenna uwaga! W one meal jest w składzie siekana lucerna, nawet widać ją i inne ździebełka gołym okiem 😉
Moj na szczescie do lapczywych nie należy, teraz je każdy posiłek z luska słonecznika i je wolno.

Ja nie mówię ze prolinen jest złe tylko ze mojej nie sluzy, plus dane na temat dawek na opakowaniu są mocno przeklamane.
escada,  a skąd bierzesz łuskę? taką no name od rolnika?
escada , to nie ma większego znaczenia, bo z sieczką wymieszaną z paszą (w odpowiednich proporcjach: np. miarka paszy i miarka sieczki) Twój koń miałby szansę lepiej wykorzystywać paszę. Mój Czesiu łapczywie nie je, a od czasu jak ma podawane posiłki z sieczką w odpowiedniej ilości, wygląda i czuje się świetnie. Zjada raptem 2 kg dziennie granulatu kondycjonującego (miarkę na posiłek z miarką sieczki). Wysłodki dostaje tylko zimą, kiedy wychodzi na piaszczysty padok, a nie na trawę.
Próbuję Ci pomóc. Przekazać co jest z powodzeniem stosowane w krajach gdzie od lat karmi się gotowymi paszami, gdzie nikt nie karmi owsem (z wielu powodów). Kolka to rzadkość, konie dłużej żyją (większość dożywa ponad 30 roku życia), choroby wrzodowe są rzadsze i nikt nie karmi kilogramami. Czesiek żre jak smok na tutejsze standardy.

Edit. literówki
Czeggra ale nie musisz mi robic wykladu z oczywistej sprawy ja wiem ze sieczki sa super i długo właśnie tak karmilam. Teraz nie mam czasu juz dlubac w diecie bo codziennie jestem kilka godzin w tyl, jak bede miala czas to bede w tym grzebać ale nie mam.
To będziesz miała chudego konia. Twoja sprawa.
Byliśmy dziś z Czesławem na krosówkach i zdecydowanie sprawiłam mu tym frajdę. Skakał wszystko o co go poprosiłam. Wąkie fronty, pytania po łuku, dziura, rów, szwedzik i woda nie robiły mu różnicy. Oczywiście wysokości i trudności przeszkód były adekwatne do jego wieku i kondycji. Z czasem i wraz z lepszą formą  pewnie pozwolimy sobie na więcej.
Za tydzień, na dobry początek jedziemy odpowiednik naszej klasy LL.  Czesiu się ucieszy próbą krosową 😍 😅.

Ale o co sie irytujesz? Bez przesady, nie każdy koń bez sieczki jest chudy to raz, dwa aktualnie poprawia sie błyskawicznie a trzy do chudej jej daleko, schudła ale bez przesady 20 kg przy ponad 500 to nie jest dramat. Pracuje na dwa etaty i mam do zorganizowania slub za dwa tygodnie i nie mam czasu, napisalam ze zgadzam sie z twoja teoria i ze wiem o tym, ale nie mam czasu jechac do sklepu ani ganiac kuriera przez najbliższe dwa tygodnie i tyle. Potem pewnie doloze jej sieczke. Aktualna pasza bardzo jej sluzy.
escada, do irytacji było mi wyjątkowo daleko. Z uśmiechem na ustach odpisałam Ci odpowiedź podobną jakościowo do Twojej na moją poradę 🤣 🥂.
Teksty o chudym koniu i sieczkowej prawdzie objawionej, ta zero irytacji. Widac nie potrzeb nie w ogóle odzywałam sie w watku, wroce jak będę miała czas na kazda radę odpisywac w formie elaboratu.
Żalisz się się, że konia masz w słabej  formie, kondycji żywieniowej. Dostajesz dobrą, sprawdzoną radę. Przyznajesz, że tak to działa, że rada jest dobra, ale nie będziesz tego robić, bo nie masz czasu. No to co mam Ci powiedzieć: jak nie to nie i tyle.
Sama robisz wokół siebie "gównoburzę", średnio sympatycznie odnosisz się do osób życzliwie wypowiadających się w Twoim kierunku, aż w rezultacie efekt masz jak powyżej.
Nie wiem gdzie ty widzisz gownoburze ale ok obstawiam ze nawet nie o folblulci watek chodzi, zawsze Cię lubilam i cenilam twoje rady, napisalam tyle ze nie wprowadze ich w zycie natychmiast, i komus korona z glowy spadla. No trudno, nie uwazam abym gdziekolwiek Cię obrazila personalnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się