Konie czystej krwi arabskiej

Nio to ja się pochwalę (mimo,że to tylko ZT i żaden wielki dystans) zajelismy z Siwulcem 3 miejsce w II Sportowych Rajdach Konnych w Szarłacie w Klasie L 20km. Tempo 12.06,czas wejścia na bramkę wet 4.09 tętno 64ud/min... Niestety Siwulec mocno się emocjonuje i zamiast na koniec spokojnie stępować to chciał lecieć kolejne 20km 🙂 stąd długi czas wejścia na bramkę...
W jakim siodle jechałaś ten rajd?
W jakim siodle jechałaś ten rajd?


W mojej ujeżdzeniówce: Passier Young Champ Dressage.
Gratulacje!
Myślałam, że do nas przyjedziesz. :P Za tydzień na Bąblu w P debiutuje moja współdzierżawczyni. Trzymajcie kciuki, żebym konia nie szukała po trasie, bo ostatnio dość często zdarza się jej glebić. :P
Czemu nie Ty przedstawiałaś konia do badania?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
06 sierpnia 2017 10:20
RatinaZ, bo Siwy się dopiero rozkręcił, a tu koniec zabawy  😕
I po co były te stresy? 🙂 Trzeba uwierzyć w siebie i konia.
Sivrite ja bardzo chętnie do Was przyjadę ,ale myślę że dopiero w przyszłym roku 🙂 mimo wszystko mam 2 dzieci w tym 4 miesięcznego bąbelka i troszkę rodzinnych spraw aby wybierać się z koniem na 2 dni zawodów...Jak mój synek będzie większy to może przyjadę do Łodzi do rodziców z dziećmi na dłużej i zabiorę ze sobą konia 🙂
Będę trzymać kciuki...ja się włąsnie troszkę bałam bo 2 tyg przed rajdem glebnęłam i mi koń wrócił do stajni sam...

Wojenka dziękuję  😍
RatinaZ gratuluję! I ukłon wielki za sam fakt wystartowania!  🙂
RatinaZ, no ona zglebiła nie dalej niż trzy dni temu, w dodatku z lądowaniem twarzą, bo była schylona do strzemienia, jak zawinął. Bo baloty leżą... Następnego dnia walczyłam z nim tam dziesięć minut, aż w końcu zrobiłam kilka kilometrów dookoła, wróciłam z drugiej strony, przeszedł. Więc zawróciłam w tę poprzednią stronę, znowu udał, że się boi, ale jednak go przekonałam, że jak go nie zjadło wcześniej, to teraz też nie zje. :P

Jak zainteresowanie w Szarłacie? 5 osób na krzyż, czy jednak coś do przodu?
Nie wiem czemu nie przedstawiłam go badania...w sumie jakoś tak z rozpędu wyszło,że trzymał go jego były właściciel a ja stałam obok...
Jeśli chodzi o zainteresowania Szarłatem to różnie..zależy w której klasie..L I N regionalne po 2 osoby..najbardziej oblegane było P i LL towarzyskie dla dzieci..Ale widac było kto przyjechał się pobawić, kto miał ciśnienie na wygraną a kto realizował poprostu zagrywkę dla siebie i konia...niemniej jednak tereny w Szarłacie są super pod tym względem naprawdę polecam się tam wybrać..
fallettadziekuję...no właśnie jakoś tak najbardziej się cieszę z samego faktu wystartowania bo było to nielada wyzwanie logistyczne nie tylko dla mnie ale dal całej mojej rodziny bo mąż oczywiście 1000% zaangażowania ale musze się pochwalić ,że nawet moja kochana teściowa 2 dni przy dzieciach pomagała od rana do wieczora..

P.S Sivrite Gdzie za tydzień? W Championie są jeszcze zawody w tym roku??
RatinaZ, no to gratulacje dla całej rodziny. 😀

To są ostatnie w tym roku. Nie było ich w spisie na początku, ale pewnie konie mają do zagrania, to zrobili jeszcze te.

EDIT: Mam nadzieję, że ta rzesza P-tkowiczów z tego sezonu wyjedzie w przyszłym do N. Ja planuję. 😀

To są Podiumowe bryczesy? 🙂
No właśnie jeszcze zerknęłam na kalendarz i nie ma.. 🙂 no N to już wyższy lvl (ja osobiście nie planuję,ale z całego serca życze powodzenia :kwiatek🙂
To są bryczesy RC Champion  😉
Ratina-Z gratulacje  😅

Ruda w ten weekend sprawdziła się jako dresażysta  😀 udało nam się wywalczyć 1 miejsce w P1 i drugie we freestyle  😉





No właśnie jeszcze zerknęłam na kalendarz i nie ma.. 🙂 no N to już wyższy lvl (ja osobiście nie planuję,ale z całego serca życze powodzenia :kwiatek🙂
To są bryczesy RC Champion  😉


A gdzie sprawdzasz? Są Propozycje na stronie OZJ. Gdzie indziej nie ma co sprawdzać, tylko oni i PZJ mają oficjalne wszystko, reszta to listy, kto co zaproponował, że ma zamiar zrobić.
Aaa, to już chyba kilkuletnie te bryczesy? I nadal się sprawdzają? 🙂
Ja się osiemdziesięciu kilometrów też boję. 😀 I ze względu konia i ze względu swojej kondycji. Postaram mu się nie przeszkadzać. 😀

Marlin, gratulacje. 🙂 Pięknie wyglądacie.
Dziewczyny serdecznie gratuluję startów!  🏇
Bardzo miło mi się patrzy jak nam się wątek arabski sportowo rozwija  💃
marlin1990 Brawo,brawo,brawo !!! My z Siwulcem przez jesień i zimę skupimy się na poprawnym wykonywaniu podstawowych figur ujeżdzeniowych,więc araby górą są wszechstronne i najfajniejsze 🙂
Epikea dziękuję  :kwiatek:
Sivrite jakąs liste na FB sprawdzałam..w sumie nie chce mi się szukac i wnikac już bo w tym roku raczej już nie pojadę nigdzie...ale fajnie,że robią bo Champion i Szarłat to dla mnie osobiście jedyne stajnie do których mogę dojechać..dalej nie będę się wybierać...Jesli chodzi o bryczesy to tak maja już kilka lat,ale były mało używane i sprawdzają się dobrze...ja jeszcze nie wróciłam do swojego przedciążowego rozmiaru,więc kąbinowałam bryczesy do jazdy na szybko  😉
RatinaZ, ja jestem jeszcze mniej podróżująca, mam zamiar zagrać konia tylko w Championach. Bo mogę i chcę to wykorzystać. 😀
A jak trasa w Szarłacie?
Rozumiem,ale ja nie jestem zwolenniczka jezdzenia zawodow w jednym miejscu bo tak na prawde nie wiadomo jak kon reaguje gdzie indziej...np.: Siwy dosc mocno sie emocjonuje co niestety wplywa na tetno...
Jesli chodzi o trasy w Szarlacie to baaardzo polecam..sa swietne tereny do jazdy...mozna leciec galopem cala petle... ☺
Dziękujemy  :kwiatek:

Ruda w obiektywie Edyta Trojańska-Koch  😍

Rozumiem,ale ja nie jestem zwolenniczka jezdzenia zawodow w jednym miejscu bo tak na prawde nie wiadomo jak kon reaguje gdzie indziej...np.: Siwy dosc mocno sie emocjonuje co niestety wplywa na tetno...
Jesli chodzi o trasy w Szarlacie to baaardzo polecam..sa swietne tereny do jazdy...mozna leciec galopem cala petle... ☺


Wiem, chociaż on prawie nie zna tej pętli 23,4, więc emocjonuje się zawsze tak samo. Czyli w ogóle. :P Za to nowe stajnie go dość jarają, więc wypadałoby coś odwiedzić przed jakimiś większymi zawodami.

Ooo, fajno, musimy odwiedzić. 😀 U nas mogłoby być bardziej miękko na czerwonej trasie.
Sivrite nie znam tras w obecnym Kj Champion...za "moich" straych czasów Kj Champion znajdował się przy stawach Stefańskiego i dzisiaj byłby okrzyknięty w miarę fajną przydomówką  🏇 a druga stajnia trenująca rajdy to była "Lambda" na Teofilowie gdzie stacjonowała Aleksandra Szulen ze swoimi dziewczynami 🤣 ale dość o prehistorii..trzymam kciuki za Bąbelunia w sobotę.

marlin1990 może już ktoś się Ciebie pytał,ale nie chce mi się przekopywać 700stron 🙂 Bardzo dobrze idzie to ujeżdzenie...powiedz sędziowie nie kręca nosem ,ze arab jedzie ujezdzenie..wiadomo masz troszkę trudniej ze względu na budowę konia...chodzi mi o to czy nie masz czasami tak,że jesteś słabiej oceniania bo to arab?
Sivrite nie znam tras w obecnym Kj Champion...za "moich" straych czasów Kj Champion znajdował się przy stawach Stefańskiego i dzisiaj byłby okrzyknięty w miarę fajną przydomówką  🏇 a druga stajnia trenująca rajdy to była "Lambda" na Teofilowie gdzie stacjonowała Aleksandra Szulen ze swoimi dziewczynami 🤣 ale dość o prehistorii..trzymam kciuki za Bąbelunia w sobotę.


Teraz ta stajnia, to jest stajnia dla ich emerytów. A ich aktualnej stajni naprawdę nikt by nie nazwał przydomówką. :P

PZJ mnie któregoś dnia doprowadzi do cholery... Dwa dni do zawodów, a oni odpisują, że klub nie zapłacił faktury... Kilkunastu już zarejestrowanych zawodników, ostatni tydzień temu, faktura była. Klub figuruje na stronie, więc MUSIAŁ opłacić składkę. Ale teraz jej Pani nie może znaleźć... Nóż kuźwa... -_-
marlin
czy to foty z tego freestyle'u, że jedziesz w półsiadzie? W ogóle na czym on polegał bo nie spotkałam się z czyms takim 🙂
Ratina-Z to zawody towarzyskie- moje i konia pierwsze więc ciężko mi się ustosunkować  😉 ale dziękuję za miłe słowa  :kwiatek:

Epikea tak jak wspominałam były to zawody towarzyskie- trzeba było wymyślić program do wybranego utworu muzycznego z obowiązkowymi figurami określonymi przez organizatora  😉 ciężko mi powiedzieć, ale pewnie zdjęcie akurat z freestyle  😀 szczerze mówiąc zdecydowałam się jechać ze względu na to, że sędziował p. Ferenstein, byłam ciekawa oceny  🤣
Obawiam się, że półsiad to bardziej efekt stresu , który mnie zjadł i zmęczenia niż celowy efekt 😂 ale ruda dobrze wygląda  😡
Marlin -super 🙂wątek szport arabów  🏇
Siwy pracuje intensywnie nad sobą nie wiem czy cokolwiek z tego wyjdzie  😎

Żeby nie było, że tylko sportowe 😉
klasa 1b
asds   Life goes on...
12 sierpnia 2017 21:28
Czy ja dobrze czytam ze wnuczka Pianissimy zajęła 8 pozycję?  🤔
ogurek Gratulacje!

asds tak dobrze rozumiesz ale bycie wnuczką Pianissimy nie równa się byciu super piękną 😉 Niestety to tak nie działa.
asds   Life goes on...
12 sierpnia 2017 21:48
ogurek Gratulacje!

asds tak dobrze rozumiesz ale bycie wnuczką Pianissimy nie równa się byciu super piękną 😉 Niestety to tak nie działa.


Nie no wiem że to loteria  😀 jeno zdziwiona jestem bo Pia z tego co pamietam bardzo zacnie wyglądała za młodu. Coś tu tatuś namieszał - pewnie rudy był.  😁 Czy jest gdzieś dostępne jej zdjęcie?

ogurek Zwyciężczyni twojej hodowli? WOW ! GRATULUJĘ! 🙂 💃
akurat Pia poza byciem corką słynnej matki to się niczym nie wyrózniala 😉
tatuś rudy owszem ale zacny calkiem  😉

edit:
Asds nawet video klaczki masz: http://webtv.arabianessence.com/shows/2017-pride-of-poland---39th-arabian-horse-national-show/81/#player-area
pod okne video wybierz "catalog & results" i dalej klaczki roczne B, numer startowy 13, łączna nota 89,33pkt
asds, nie, mojej "produkcji" 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się