Konie zimnokrwiste i pogrubiane

Do oglądania koni to jest mój jeden z ulubionych wątków  💘 MajaK Burza Rudzielc_23 harja przepiękne macie konie, no przepadłam. A to tylko ostatnia strona tematu 🙂
Rudzielc_23, a czemu ktoś ma ci zmieniać? sama zmieniasz 🙂
Padokowke 300 jak zakładasz w grudniu tak zdejmujesz zwykle w lutym chyba że coś dokładasz 🙂
Burza jak derkowałam to jakoś tak wolałam żeby koń miał derkę inna na padok inną do stajni o takie zmienianie mi chodzi. Co prawda coraz częściej widzę ze dużo osób tego nie robi i zobaczę co za mamut mi urośnie na przyszła zimę i będę wtedy rozważać taką opcję bez derki stajennej i padokowej.
Rudzielc_23, super, obyś miała z niego dużo radości, życzę wam sukcesów w pracy 🙂 🙂
Mały niedługo skończy 11 miesięcy 😉
TRATATA, dziękuję bardzo, tfu tfu! Czas szybko leci! Też byś wrzuciła jakieś zdjęcia swojej 🙂
jagoda1966, :kwiatek:

Pozdrawiamy spacerowo 🙂
Rudzielc_23, niby tak ale padokuję od 7 lat w padokówkach i nic złego się nie dzieje 🙂

harja, mamucik pierwsza klasa, nie mogę się doczekać kiedy będzie dorosły bo myslę, że zmieni się 100%....

Kilka dni temu stuknęło nam 10 lat razem 🙂
Burza, szczerze mówiąc też nie mogę się doczekać, ale fajnie będzie patrzeć jak rośnie i się zmienia :-)))
Jesteście idealni 😍 oby jak najdłużej razem!!! 🙂
harja, to chyba najciekawsze a nie każdemu dane 🙂 pamiętać potem, że się takiego szczyla miało 🙂
A  więc i ja pochwalę się moją Galą  💘
10 maja będzie miała już 2 lata  😍
Zdjęcia,pierwsze z lata 2016 a 2 z jesieni 2016
Teraźniejszych niestety brak  🙁
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
07 czerwca 2017 19:37
TRATATA, dziękuję bardzo, tfu tfu! Czas szybko leci! Też byś wrzuciła jakieś zdjęcia swojej 🙂

Dopiero dziś zrobiłam jako takie zdjęcie bo ulewa wygoniła mnie z siodła, jak tylko ją rozsiodłałam i wypuściłam to wyszło słoneczko.

TRATATA, piękny kawał baby, a jaka klata! 😀 Chodzi też w bryczce, czy tylko siodełko? 🙂

My dalej do bólu spacerowo, mały korzysta z dzieciństwa, a ja się po cichu nie mogę doczekać zajeżdżania i przyuczania do ciągnięcia 😉

oraz foto z tatą, najlepszym kumplem i idolem 🙂
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
09 czerwca 2017 06:20
Fajny ten Twój maluch, jeszcze puchaty, moja jak dobrze pamiętam to też jeszcze w czerwcu w puchu chodziła, zanim pojawiła się ładna sierść.
My głównie bujamy się pod siodłem, ale "gruba" chodzi też w bronach i w oponie, do bryczki nie zaprzęgałam, brakuje mi pod ręką kogoś z doświadczeniem. Wszyscy mówią, że jak w bronach chodzi to i w bryczce pójdzie, ech... może kiedyś się zbiorę w sobie.

harja, a po co ciągnąć? Docelowo ma być pod siodło czy do bryczki?
Tratata moja tez oponę ciągnie a bryczki ni cholery 😀
TRATATA, no, puszek jeszcze jest miejscami 🙂 Skoro gruba chodzi w oponie i bronach, to nie powinno być wielkiego problemu z bryczką, chociaż to nigdy nie wiadomo 😉 Mój dziadek miał jednego agenta, który z kolei w wozie bez problemu, a bron ni cholery nie chciał ciągać 😉
Burza, chciałabym żeby chodził i w tym i w tym, jak Kuba. Głównie nastawiam się na terenowanie tym razem, ale zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂
Wczoraj zaznajamiał się z oponą, ale od razu uprzedzam, że nie ciągał i jeszcze długo nie pociągnie 😉 Szedł jedynie obok taty, nasłuchał się szurania 😉
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
11 czerwca 2017 19:01
Harja Twój mały ma świetnego nauczyciela, nie ma lepszego niż starszy doświadczony koń a jak już od małego będzie chodził (jako towarzysz oczywiście) obok tatuśka to późniejsze odprzęganie będzie już tylko formalnością.
Mi trochę brakuje odwagi a wiadomo, że jak człowiek się denerwuje to i koniowi się udziela i tak odkładam to zaprzęganie w czasie chociaż bardzo bym chciała śmignąć się czasem bryczką. Moja grubaska jest fajna, raczej spokojna, przy podczepianiu do opony czy bron stoi jak łoś i ruszy dopiero jak dam znak ("stój" to jej ulubione ćwiczenie) ale i zdarza jej się czasem wystraszyć jakiejś pierdoły. Tak więc narazie rzeźbimy z siodła a potem zajmę się dalszym odprzęganiem żeby nie robić jej wody z móżczku. Jednego czego mi w niej brakuje to to, że jest kompletnym nielotem, kawaletkę przeleci galopem a jak coś ciut wyżej to bierze taranem  😂 Nie mam dużych wymagań, fajnie jakbym mogła choć małą kopertkę raz na jakiś czas skiknąć ale ona ma na to inny pogląd.
Dawno nas tu nie było, więc przypominamy się z grubcią 🙂
TRATATA, to prawda, lepszego nauczyciela dla niego nie mogłam sobie wymarzyć 🙂 Cieszę się, że ojciec tak go akceptuje i na wszystko mu pozwala, mam nadzieję, że tak zostanie.
Nie przejmuj się, że twoja to nielot, Kuba też taki był - po prostu nie i koniec 😀

Widocznie ona ma inną wizję na swoją pracę 😀 Może z czasem się odważysz ją zaprzęgnąć do bryczki i tam się spełni :-))) życzę Ci tego i powodzenia, jak się uda, to czekam na relację :kwiatek:  Z tego, co czytam to mądra z niej babeczka 😉
RatiNa, śliczna jest i jak się świeci 😍 fajnie śmigacie!

Hej, hej! Jak tam właściciele i miłośnicy grubasów? Co słychać u was i waszych koni?
Przepraszam za post pod postem, ale wątek zupełnie ucichł, więc przypomnimy się nieco ze Stasiem, tak na rozruszanie 😉


Nie chcę go przechwalić, żeby nie zapeszyć, ale muszę powiedzieć, że jest naprawdę przekochany, kumaty i bardzo się słucha  😍 Za parę dni stuknie mu rok i 5 miesięcy, nareszcie zaczyna też rosnąć w szerz, a nie tylko w górę. Jak to możliwe? Przecież dopiero co się urodził i był taki mikry, a teraz tylko głowa zaczyna mi zza niego wystawać... 😉

Czy wasze konie też już zaczynają tak bardzo zarastać? Ja za moment znowu będę miała żubra zamiast źrebaczka 😉
Pozdrawiamy wszystkich ciepło :kwiatek:
Cześć Wam, czy ktoś z Was spotkał się z przypadkiem kiedy koń leżał ponad 24h, ewidentnie nie mógł wstać i przy tym miał zimne przednie nogi ? (koń normalnie je, ma apetyt, wypróżnia się oraz oddaje mocz). Wg weta to może być zatrucie ale właściciele konia nie są przekonani do tej diagnozy. Czy ktoś spotkał się z czymś takim i wie co to może być za dolegliwość/jak leczyć ? Pilne
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam(PS. Koń ma około rok, jest to typ zimnokrwisty i prawdopodobnie jest to pierwszy taki przypadek u niego)
harja no, no, ale się chłopak zmienia  😍 a jeszcze niedawno takie mamuciątko z niego było... u mnie też już zarastają, ale przecież ma być zima stulecia 😁
patid1220, twoje to pewnie wąsy do ziemi nawet zapuszczą 😍  😁
Póki co brody jak u kozy  😁
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
02 października 2017 08:25
Harja - ładne konisko się robi z Twojego malucha.

Moja gruba letnią sierść zrzuca na potęgę. Zaraz obrośnie jak niedźwiedź i po jeździe trzeba będzie z godzinę suszyć.... Tak ogólnie to u nas na mazurach już się zaczynają przygruntowe przymrozki więc i sierści przybywa.
wrrr... napisałam się posta i mi zniknął  😤

harja pięknie Ci dorośleje ten Twój "maluszek" 🙂

Moje mamuciątko w tym roku będzie golone niestety, za długo schnie mi po jeździe.

harja, ten Twój konik coraz ładniej nabiera kształtów 😍 zupełnie już nie mamut!

Rudzielc_23, gdzie on z? 😀

Pioruczkowa buzia w obiektywie zuzu
Rudzielec Twoje rude,to pogrubiane?
Tak mój to mezalians grubej mamusi i tatusia KWPN. W stajni gdzie stałam wcześniej był najszerszy 😉 w tej co jestem teraz jest sporo ślązaków i te są o wiele szersze i większe. Zadek i szyjkę ma po mamusi 😉




A tak wyglądał jak go kupiłam. Teraz jest troszkę odchudzony myślę i siłą rzeczy bardziej umięśniony.
kasztankaija   Love you more and more and more.
03 października 2017 10:58
Rudzielc_23 w życiu bym nie powiedziała, że ma coś z Z  😍

Burza Piorek jak zwykle się prezentuje dostojnie, Was śledzę tutaj cały czas 👀

harja kawał konia będzie w przyszłości 😀

My się przypominamy skromnie, zdjęcia sierpniowe, jak było jeszcze ciep;utko i ładnie,bo u nas dziś znowu kicha  🙁

Za duże zdjęcia.

Rudzielc_23, teraz wygląda świetnie, nie pomyślałabym 🙂
Jak dla mnie  - koń Rudzielec jest troszkę za chudy. Niestety, konie pogrubiane muszą mieć wygląd koni pogrubianych, a nie sportowej szczapy typu tekiniec. Dla mnie ma chudy, zapadnięty zad i podkasany brzuch. Ale to tylko moje zdanie, bo ja nie lubię chudych zwierząt 😉 Kojarzy mi się z zabiedzeniem 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się