M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

maleństwo   I'll love you till the end of time...
02 sierpnia 2017 12:11
Haha, nie zgadnijcie... Odebrałam dzisiaj pozwolenie na budowę... Konserwator oczywiście nic nie znalazł...
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 sierpnia 2017 12:16
maleństwo, O_O
maleństwo   I'll love you till the end of time...
02 sierpnia 2017 12:19
Niestety, nasza "wspaniała" pani inspektor na urlopie i nawet nie mógł sobie człowiek ulżyć objeżdżając ją...
maleństwo, - o kurka 🙁 I co teraz robicie?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
02 sierpnia 2017 13:17
keirashara, nic, zostajemy przy kupnie mieszkania. Kupujący działkę będzie miał opcję bonusu w postaci pozwolenia na budowę jeśli będzie chciał.
Buddo, Wy sobie nawet nie wyobrażacie jak bardzo Wam zazdroszczę ikei... Najbliższą mam w Stanach chyba, na całym moim kontynencie sklepu nie mają  😵
Te wszystkie dodatki, dizajn, łatwość kupienia i złożenia. Niby brak takich gigantów ma swoje plusy w kontekście ekonomicznym kraju, ale mnie to nie ustawia. Wszystko jest pieruńsko drogie i brzydkie jak noc. Trzeba brać transport(prywatny najczęściej) co z reguły kosztuje drugie tyle.
Nosz kurczaczki, chciałoby się jakoś przyjemnie urządzić mieszkanie, ale multum kasy na bzdurne rzeczy, które i tak mi się nie podobają nie chce wydawać  👿
nerechta, smartini, mundialowa - już któryś raz słyszę, że gładzenie scian to masakra, więc zaczynam się poważnie zastanawiać  🤔
dziś gadałam z koleżanką z pracy - okazło się, że w zeszłym roku robiła remont generalny - taki z wyburzaniem ścian - sama z mężem i rocznym dzieckiem na pokładzie, nie mieli możliwości wziąć urlopu ani się przenieść na ten czas więc napierali w tylko w weekendy mieszkając w gruzowisku- to dopiero jest hardkor  🤣

zazdroszczę wam, że macie za sobą brudną robotę i możecie przejść do spraw przyjemnych jak malowanie i montowanie mebli. Ja ciągle czekam na decyzje w spr. kredytu i już mnie nosi - nawet nie mogę nic zaplanować bo widziałam mieszkanie tylko raz i z grubsza więc nawet nie wiem jakie ma wymiary :P
A my powooooli się urządzamy. Dziś wystartowała moja wymarzona ziołowa ściana ;-)


A kuchnia na razie w wersji roboczej, oby można było korzystać 😉 Lodówka będzie w zabudowie, na górze i na dole będa maskownice. Niech tylko przyjdą wypłaty. 😀
emptyline, ikeę mam w Krakowie i Lublinie, ale lepsza droga do Krk, więc jeśli pojadę na zakupy, to tam. 😉


W Lublinie to ona dopiero w planach jest... podobno otworzą pod koniec miesiąca, ale to tylko plotka.
W Lublinie nie jest w planach tylko już fizycznie stoi, wykańczane są parkingi i otwarcie planowane jest na przełom sierpnia września... Nawet już jakieś warsztaty prowadzą.
https://www.facebook.com/IKEAPoSasiedzku/
mundialowa busa możecie wypożyczyć za np. 80 zł za dobę i wozić do woli meble, a zmieści Wam się więcej niż szafa 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
03 sierpnia 2017 05:52
Fokusowa, to samo mundialowej zaproponowałam. 🙂

rtk, fajnie!

Ja Wam zazdroszczę własnych mieszkań z którymi można coś konkretnego zrobić. Nasze ma 25m z czego połowa to przedpokój i łazienka.  🙄 Nie mogę się doczekać zmiany szafek kuchennych, to będzie duży przełom. Chociaż i tak mamy progres.
emptyline, Fokusowa, nie wiem, gdzie wypożyczałyście busy za 80 zł, ale u nas wyliczono mi taką usługę na około 300 zł. 🙁 Byłoby za 200 zł, ale nie zmieścilibyśmy się w limicie kilometrowym. Jednak trasa Rzeszów-Kraków-Rzeszów to spora odległość. 🙁
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 sierpnia 2017 08:49
ok, to ja mam pytanie w podobnym klimacie, może ktoś mnie oświeci:
wypożyczyć przyczepkę (taką jednoosiową) w Toruniu, oddać w Krakowie.
Da się? :O
Meble IKEA sprzedaje online
Nie mam pojęcia jak wychodzi przesyłka
ogurek, ikea wyliczyła mi transport jednej szafy na 748 zł. 😀

smartini, jeśli znajdziesz jakąś sieciową wypożyczalnię to powinno się dać. 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 sierpnia 2017 08:59
ogurek, transport na pewno wyjdzie tyle, co przy zakupie na miejscu, to jedna i ta sama usługa

no własnie nie mogę  żadnej sieciowej znaleźć :/ internet mówi, że nawet na stacjach benzynowych się tak nie da, bo przyczepki przypisane do danej stacji. Napisałam do Circle K bo mają w ofercie ale bez regulaminu :<
mundialowa, ale dowóz ze sklepu, czy zamówienie online?
smartini, na lotniskach są takie możliwości ale Toruń jest tu problematyczny. Może koński transport i ktoś będzie wracał na pusto? 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 sierpnia 2017 09:05
Circle K odpada, musi być oddana tam, gdzie była pożyczona :/
abre, no lotnisko dopiero w Bydgoszczy (do której mam tylko ciut dalej niż do Torunia)... a w pusty transport koński nie chce mi się wierzyć :P
Mam kurcze stół 110 średnicy, szafkę pod umywalkę i 5 krzeseł, wszystko starocie a nie rozkładana Ikea, nijak nie wpakuję tego do auta :/
ogurek, chciałam kupić online, ale na szczęście przed kliknięciem "kup" sprawdziłam, na ile wycenią dowóz. 😁 A najlepsze, że to nie była końcowa cena tylko "od 748 zł". 😵
smartini, Może zamiast wypożyczyć przyczepę lepiej wysłać kurierem? Jakby przeliczyć koszt wypożyczenia przyczepy, plus paliwo, to możliwe, że nawet wyszłoby korzystniej?

Czy ktoś przerabiał temat maskownic karniszy/zasłon z kartongipsu czy sztukaterii? Pomagam moim dziadkom w urządzaniu nowego mieszkania i podsunęłam im ten pomysł, spodobał się, ale teraz mam mały problem z realizacją  😡
🙄 ogupli
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 sierpnia 2017 09:19
Qaida, jechać i tak tam jadę więc z podpiętą przyczepką dużo więcej nie spalę a wynajem na dobę to koszt jakieś 70-80zł. Tylko właśnie nigdzie nie widzę opcji oddania gdzieś indziej. A ile wyjdzie kurier to nawet nie chcę myśleć, objętościowo to by była ogromna przesyłka
Usługę lotniskową sprawdziłam, tam tylko wynajmują samochody :<
smartini, poszukałabym transportu po znajomych, za kasę oczywiście.
Przesyłka paletowa jak możesz tak spakować raczej droższa nie będzie, warto popytać
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 sierpnia 2017 09:36
yegua, zaraz to będę robić za pomocą fejsa... znajoma się w niemcolandii przeprowadzała w ten sposób własnie, że wzięła przyczepkę i oddała w innym mieście bo sieciówka i dała mi nadzieję na bezproblemowe zabranie mebli :/ chyba się jednak nie uda
będę kombinować, dzięki za pomysły na alternatywne rozwiązanie problemu 🙂

Tymczasem wczorajsza zieleń. Póki co trochę mazów jest bo baza hiper_matowa i zupełnie inaczej się nią maluje, dzisiaj druga warstwa - nie mogę się doczekać efektu końcowego  👀
w pierwotnej koncepcji miał być zimniejszy odcień, taki typowy butelkowy ale tapeta zweryfikowała projekt i trzeba było do niej zieleń dopasować. Przed pierwszym pociągnięciem wałka miałam wątpliwości czy dobrze wybrałam. Już nie mam  😜
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/20631728_10207608485289282_83621638_n.jpg?oh=e3a9c893e1fda48fc9476ee6c174ff8e&oe=5985A306[/img]
smartini, Tak jak mówi ogurek przesyłka paletowa, a wyjdzie pewnie około 150/200zł zależnie od firmy. 
Poklikałam jeszcze raz w kreatorze ikei i... dostawa 189 zł. 😅
Gdzie znajdę ładną, dobrej jakości pościel nie zabijającą ceną? Chętnie jakąś "nie babciową" 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się