Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Co prawda nie ogloszenie, ale ...na taki portalik trafiłam
https://luckyhorse.pl/jaki-bedzie-twoj-kon-zrebak-mlokos-czy-profesor/


Czytałam z wypiekami na twarzy  🤣 🤣 🤣
Co to????  😲
Wstyd, że takie rzeczy powstają w moim mieście…  😡
Rano boskie, tu każde zdanie to koszmarny nonsens... Uwierzyłabym, gdyby to pisał 14-latek, ale autor w wieku, że sam mógłby mieć pełnoletnie dzieci 0_o
Z racji tego, że jutro jadę oglądać pewnego konia, pomyślałam sobie "Hm.. tytuł w sumie pasuje, a co tam. Przeczytam." Po czym stwierdziłam, że zrobiłam krzywdę swoim oczom i mózgu...
Ten portal ma treści, które ściągają nastolatki, które chciałaby jeździć konno lub zaczynają. Do portalu jest dołączony sklep ze wszystkim co małolata może sobie zamarzyć. Bluzy (jedyne 119 zł), puzzle, kubki, torby, zeszyty. Ktoś po prostu robi biznes pisząc to, co kto inny chce czytać  🤣 🤣 🤣
"Czasami może Cię zabrać na szybką przejażdżkę bez pytania o zgodę. Wrócisz z niej z rozwianym włosem, oczami, z których wiatr wycisnął łzy i zębami pełnymi komarów. Jeżeli lubisz takie szaleństwa, Twój rumak z radością będzie Ci w nich towarzyszył."

No to juz wiem jaki problem jest z Babe. Ona z radoscia mi towarzyszy w rozwiewaniu wlosa i wyciskaniu lez z oczu...
🤔wirek:
A moglam se (zamierzone se) kupic konia grubiutkiego na krociotkich nozkach, heh... 🤦
Jeeeezu, co za bzdury.
Ale przynajmniej już wiemy, że umiejętność zachowania równowagi na koniu zależy od szerokości jego grzbietu.  😂 😂 😂 😵
Arab o klacie ślązaka  😂 kogoś poniosła lekko wyobraźnia  😎
Nooo, ale co by nie mówić, początek jest sensowny, zwłaszcza, jeśli tekst kierowany do dzieciaków.
budyń czy ja wiem? "Jeżeli jesteś bardzo ambitnym jeźdźcem i chcesz sam nauczyć konia wszystkiego – kup źrebaka." Już widzę, jak to zrozumie dzieciak. "Umiem jeździć w trzech chodach i chcę skakać, to jak kupię źrebaka, to sobie go sam/a nauczę wszystkiego i będzie super". No... nie. Nie i jeszcze raz nie.
Albo to: "Jeżeli nie jesteś zainteresowany uczeniem konia, poszukaj wierzchowca w wieku 10-12 lat, ujeżdżonego, dojrzałego i o dobrym, ukształtowanym już charakterze." Aha, czyli konia nie można np. zepsuć złą jazdą, jakiego się kupiło, taki zostanie na zawsze bez wkładania już w to żadnego dalszego wysiłku. Albo rozbestwić  i zmienić w potwora pozwalaniem na włażenie na głowę. 😉 No... znowu nie.
A kto Ci kupi zepsutego ośmiolatka? Chyba tylko na mięso albo do gryzienia trawy (no chyba, ze ktos albo widzi potencjał i ma wiedzę aby takiego konia naprawić albo poprawić i dalej opchnąć, bo zazwyczaj to tanie konie) W dalszej części tekstu masz napisane, aby zakupu dokonywać z kimś, kto się zna. Ogólnie bardzo dużo w tym tekscie racji, tylko mam mieszane uczucia właśnie do tych wszystkowiedzących dzieciaczków, które chcą źrebaczka, bo przecież sobie z małym radę dadzą.
No, właśnie to - w dalszej części tekstu- jest najgorsze. Bo dzieciak czyta - kup źrebaka - napisane przez osobę dorosłą i doświadczoną, zapala mu się lampka i słowa rozsądku napisane w dalszej części tekstu już do niego nie docierają.
To by było śmieszne gdyby nie było tragiczne, bo takie dzieciaki jednak to czytają, moja pierwsza myśl była taka jak Quanty że to dziecko pisało ale niestety nie... bałam się zobaczyć inne artykuły  🤔 Naprawde nie można pisać dla dzieciaków merytorycznie poprawnych artykułów?
A co się przeczytało tego sie nie odczyta 😂
WTF?
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/53534
Inne ogłoszenia tego użytkownika też niezłe kwiatki 😀
Nieźle..

Może jakiś cudzoziemiec. Albo analfabeta.  🤔wirek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 sierpnia 2017 19:36
Początek nie jest sensowny, bo nie zaznacza, że źrebakowi trzeba zapewnić odpowiednie warunki do rozwoju zarówno fizycznego, jak i psychicznego.
Źrebak trzymany w stajni bez pastwisk i stada, zwłaszcza rówieśników, nie będzie się odpowiednio rozwijał.
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
03 sierpnia 2017 19:50
Kastracja, wyzrebienie i odsadzenie 1.10 hahaha wakacje mamy w pełni 🙂
WTF?
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/53534
Inne ogłoszenia tego użytkownika też niezłe kwiatki 😀


Drugie ogłoszenie jeszcze lepiej napisane   🙄
"Sprzedam zrebaka (ogierek) odzadzony bendzie 1.10.2017. Jego matka j ojciec som po rodicach olimpiskich z sukcessami. skokowych (calkowity rodowod skokowy)
Poniewaz od 1.10.2017 ogierek odstawiany bendzie jusz teraz czekam na zainteresowanych.
Klasz - Matka tesz jest na spredaz"
🤔 🤔

Usunęłam zdublowany post.
Wg mnie to cudzoziemiec, nie wierze i nie chce uwierzyc w taki poziom analfabetyzmu.
Nie wspomne, ze zamiescil nie zdjecie ogiera, ale jakies malowidlo...
Planta, co do konia grubiutkiego na króciutkich nóżkach, to można trafić na niezłą cholerę, tylko bliżej do ziemi, i zęby szybko wbijają się w piach, nie zdąży człowiek gęby zamknąć 🤣 Wiem coś o tym.
Nirvette   just close your eyes
04 sierpnia 2017 21:29
Mam nadzieje.
dea   primum non nocere
04 sierpnia 2017 22:20
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/53574?

W wieku to pomyłka, prawda...?


Kurcze, kucor taki fajny z fotek. Jak nie pomyłka, to szkoda go 🙁 mam słabość do kurdupli...
Watrusiu-jak z kotem,nie zdazysz sie obrocic zeby spasc na cztery lapy?  🤣
Nie wiem, upadek z Babe boooli, bo spory mam dystans do ziemi. Z kucora jeszcze nie mialam szansy, ale wszystko przede mna. Moj trener ma kurduplowatego quarter horse, ktory od czasu do czasu bryka. I mam nadzieje, ze pozwoli mi na niego wsiasc  😀

Przyznam ze dziwne uczucie, jak widzisz grzebiet z ziemi i mozesz wszedzie siegnac reka. mam wrazenie, ze nogi mi sie wlokly po ziemi albo bede je zaplatac koniowi pod brzuchem  🤣 🤣
vissenna   Turecki niewolnik
05 sierpnia 2017 03:06
Planta wbrew pozorom z dużego spada się bezpieczniej. Masz czas, by choćby się zaasekurować jeśli jest taka możliwość i jakoś bezpiecznie "złożyć" do upadku. Tak, jak upadać bezpiecznie też trzeba wiedzieć.
Z kurdupla nawet się nie obejrzysz a gryziesz ziemię. Zero szansy na jakiekolwiek wyratowanie przed pocałowaniem gruntu 😉
Kiedyś słyszałam taki tekst...
Z dużego konia spada się tak - Aaaa! Bum.
Z małego konia spada się tak - Bum. Aaa!
Coś w tym jest. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się