PSY

A ja naiwna myślałam, że karmy dla małych, a trochę większych psów różnią się jakimiś magicznymi właściwościami.  😁
Dziękuję bardzo za rady. Macie racje, że nie ma szans przypilnować dwóch psów przy miskach tak, aby każdy jadł swoje. Niestety teraz zorientowałam się, że Brit Care odpada, bo będzie problem z dostępnością tej karmy w Anglii 🙁. Najlepiej byłoby żeby dało się to kupić stacjonarnie.
Z firm, które można dostać na miejscu zainteresowały mnie :
Applaws - jednak ma znacznie więcej białka niż wyżej wspomniany brit (ok. 38%) i jest do wyboru tylko jagnięcina lub drób, co nie gwarantuje, że pies znowu nie będzie się drapał.
Również bardzo fajny skład mają Barking Heads - tyle, że to już trochę wyższa półka cenowa i nie wypada tak ekonomicznie.
Skład : białko surowe 23%, zawartość tłuszczu 16,5%, świeżo przygotowany łosoś i pstrąg bez kości 33%, słodkie ziemniaki, suszone łosoś 13%.
Fish4dogs - białko 26%, zawartość łososia 26%
[url=[[a]]http://www.petsathome.com/shop/en/pets/dry-dog-food/wainwrights-adult-complete-dog-food-with-salmon-and-potato?orderBy=1&fa=%7c%7cprice_GBP%253A%255B0%2b80%255D%7c%7cads_f12501_ntk_cs%253A%2522Wainwright%2527s%2522%7c%7cads_f16001_ntk_cs%253A%2522Adult%2bDog%2522[[a]]#] Wainwright's [/url]  - podobna ilość białka i łososia. Korzystna cenowo.
Całkiem możliwe, że będziemy po prostu kombinować z tym rybim TOTW i obserwować czy służy psiakom.
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 sierpnia 2017 12:18
Tak swoją ścieżką, to nie właśnie z TOTW nie było ostatnio pozwów i zatruć? Jakis post na fb mi świta ale nie jestem pewne czy to o tą karmę chodziło
nopebow, oczywiście, że da radę przypilnować- trzeba karmić w różnych pomieszczeniach (albo różnych kątach) i zabierać miski nawet jak któreś nie zje wszystkiego.
yegua jasne, że się da, ale nie sądzę, że moi rodzice to logistycznie ogarną przed pracą i przypilnują żeby jeden nie jadł od drugiego. Cud, że udało mi się przekonać ich, żeby w ogóle zająć się żywieniem.
smartini to bardzo niedobrze...
Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktokolwiek wypowiedział się na temat wyżej podlinkowanych przeze mnie karm.
smartini, na pozwy i zatrucia to widzę, że co jakiś czas szał na fb... U nas idzie dużo TOTW i Purizona bo to dobre składowo karmy i TOTW nie wychodzi drogo, nie było zatruć jak do tej pory. W sumie jest epidemia biegunek, ale raczej nie zatruciowych karmą 😉


Swoją drogą czemu ostatnio znów jest szał na buldożki? Podobno z Ukrainy do Kanady i Stanów latają te szczeniaki ciągle, w PL widzę znów zwiększone zainteresowanie...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 sierpnia 2017 13:14
specjalistyczne karmy rasowe

Nie ma czegoś takiego  😁
Są - Royal ma całe linie specjalnie dedykowane dla poszczególnych ras.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 sierpnia 2017 13:18
Tak, wiem. Dla yorków, owczarków, labradorów. I wiesz czym ta karma różni się od innych? Niczym. Pieskiem na opakowaniu. Czyli nie istnieje.
Domyślam się, w zasadzie to chyba tylko rozmiarem i kształtem krokietów. Poza tym Royal generalnie to straszny syf, ale podział mają.
Pomadka, podział to mają chyba tylko te "syfiaste" firmy. Im lepsza karma to nagle podziału na rasy brak a jest podział ewentualnie na rasy małe (sporo więcej białka) i duże. W karmach premium to czasem nie ma nawet podziału na szczeniaki i dorosłe.
specjalistyczne karmy rasowe

Nie ma czegoś takiego  😁

Nadrabiam zaległości i właśne zastanawiałem się, jak to ująć 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 sierpnia 2017 17:13
Cricetidae, aż tak w temacie nie siedzę ale na forum bordetowym mi się rzuciło wyjątkowo to zapytałam tutaj 😉 nie mówię ze to pewne a wczesniej tez dobre opinie slyszalam 🙂
A Royal Canin to syf jakich mało i jeszcze w tej kasie. Do tego byli patronatami imprezki pt puszczamy stado psów myśliwskich żeby zagryzly zaszczutego niedziwiedzia ku uciesze gawiedzi. Zaden ze mnie pro eko oszolom ale w zyciu nic od nich nie kupię
Z RC jest jakaś przedziwna sprawa- do swojego foxa od hodowcy dostałam wyprawkę RC. Karmę wrzuciłam do znajomego labu i wyszła całkiem fajnie. Karma się skończyła, kupiłam w polskim sklepie, wrzuciłam do labu i wynik był inny. Do tego pies nie chciał żreć, jak zeżarł to się posrał tak jak nigdy po żadnej innej karmie.
Nigdy nikomu nie polecę RC dostępnego w PL.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
06 sierpnia 2017 20:42
Wojenka, a jednak! Piękna jest  😍
Wojenka   on the desert you can't remember your name
07 sierpnia 2017 10:06
Mała jest mega! Niczego się nie boi, wczoraj jak ją odebrałam, zajechałam po drodze do stajni, gdzie zapoznała się już ze swoim dużym, końskim wujaszkiem. Pełen luz 🙂
Chętnie się szarpie i ma wrodzony aport. Jestem zakochana  😍
Wojenka, gratulacje, niech się dobrze chowa 😉
Wojenka, gratulacje, ma tak uroczo "wkurzoną" minkę 😀
Wojenka   on the desert you can't remember your name
07 sierpnia 2017 10:33
Urzekły mnie te jej kaprawe oczy i wyraz zbója 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 sierpnia 2017 13:41
Wojenka, ah, cudeńko! To jednak z tego miotu, co wspominałaś? 😀 czy inne odkrycie?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
07 sierpnia 2017 13:45
Tak, z tego miotu. Rozkręciła się mocno przez te dwa tygodnie odkąd ją widziałam po raz pierwszy. Będzie mały satanek 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 sierpnia 2017 13:46
ah, bosko!! 😀 czekam na zalew fotami!
Ja jadę poznać Gię w weekend a w przyszłym tygodniu termin ma Lulu, oh oh
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
07 sierpnia 2017 14:00
Wojenka gratki! cudoooo  😍
smartini, aleś się wkręciła! super! 🙂

Wojenka, piękna jest!
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 sierpnia 2017 08:37
Anaa, e, ja póki co jestem wkręcona w malowanie i tapetowanie ścian (zdrowy rozsądek bierze górę, trzeba mieć gdzie mieszkać żeby brać szczeniaczka xD) i tylko to ratuje mnie przed skrajną fiksacją w oczekiwaniu na wieści na szczeniaczkowym froncie xD
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 sierpnia 2017 09:12
Wojenka gratulacje 😀

Wiem, że są tu na forum posiadacze chartów, czy jest możliwe aby whippet spełnił jako pies koniarza?
Tzn. taki który większość dnia spędza w stajni, wyjeżdża na zawody itp.
Kompletnie nie znam się na chartach, ale ostatnio zostałam zapytana o to i odpowiedziałam, że postaram się zebrać informacje na teamt chartów w stajniach.
emptyline   Big Milk Straciatella
08 sierpnia 2017 17:17
lusia722, znajoma miała wprawdzie mieszankę whippeta i charta polskiego - siedział całe dnie w stajni, acz zimą ubrany. 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 sierpnia 2017 18:40
Emptyline dziękuję za odpowiedź,  a jak z temperamentem i posłuszeństwem (głównie chodzi o odwołanie)?


Kastorkowa   Szałas na hałas
08 sierpnia 2017 19:05
Jak już jesteśmy w temacie chartów.
Szukam godnej polecenia hodowli wilczarza irlandzkiego  :kwiatek:
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
09 sierpnia 2017 07:49
lusia722, spełni się, ale to są "wrażliwce". Emocjonalnie ciut wyższy poziom skomplikowania i łatwa ekscytacja. Swoboda stajenna i duża dawka ruchu na pewno dobrze im na głowę zrobi. Z odwołaniem - zależy od jednostki. Znam głównie pipety z linii wyścigowych, są odwoływalne w dziczy tak w 60%. Jak wybierzesz showka, to powinno być ciut łatwiej.

Kastorkowa, z wyścigów kojarzę tylko Festinę (o której cervus powinna móc więcej powiedzieć) i Cursus Ventosi. Fajne miśki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się