Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

keirashara, przecież to nie zależy od żadnych linii lotniczych bo zabrać pęsetę może tylko straż graniczna podczas przechodzenia strefy bezpieczeństwa.
Mi nigdy nie zabrano ani cążków, ani pęsety  😉
Dzięki laski, wolałabym je móc zabrać ze sobą 🙁
Dzięki dziewczyny, może zaryzykuje z tą pęsetą🙂
w przyszlym tygodniu przylatuje do PL na rozmowy kwalifikacyjne i w zwiazku z tym bede w paru miastach. Nie lubie jesc posilkow sama (szczegolnie sniadan) i chcialabym popoznawac ludzi, z ktorymi mozna pobyc i zjesc cos fajnego. Czy ktos z was ma pomysl, gdzie szukac foodiesow lub tubylcow oprocz couchsurfingu? Sa moze jakies aplikacje jednoczace ludzi lubiacych jesc? 😂 Albo jakies strony w internecie, gdzie mozna sie z kims umowic na sniadanie/ lunch? 👀

zainstaluj sobie tindera, będziesz miała dwa w jednym  😁
choć jak dorzucisz w opisie te zaproszenia na wspólne śniadania może zostać odebrane dwuznacznie  😂
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
04 sierpnia 2017 21:05
Looo, gdzie tak jest napisane, ze nie wolno brac pesety do podrecznego? Za kazdym, kazdym razem biore ze soba pesete do podrecznego i nigdy nikt mi nie zabral, ani nawet nic nie powiedzial  😲 😲

honey, to sa prawdziwe tablice rejestracyjne? Ja bym na Twoim miejscu skontaktowala sie z linia lotnicza, bo... w ogole nie widze powodu dla ktorego by nie mozna bylo. Przeciez metal jak najbardziej mozna przewozic, chodzi o przedmioty niebezpieczne, ktore moga zostac uzyte do zrobienia krzywdy, ostre, itd.
Tu jest np. Lista przedmiotow zabronionych w EasyJecie. Nie ma ani slowa o tablicach, ani nawet o czyms pod co moglyby podchodzic.
Jedyne co, to jesli to sa prawdziwe tablice to moga sie przyczepic skad, czyje, po co, bo istnieje przeciez kradziez tablic rejestracyjnych, grubszy problem w swiecie przestepst w tym momencie.
Skad dokad lecisz jesli mozna wiedziec?
buyaka, - chodziło mi o listy rzeczy zabronionych w danej linii lotniczej. Istnieją takie, nawet Becia23, podlinkowała 😉 W niektórych np. można przewozić parasolki, w innych nie. Jeśli przedmiot nie jest na liście i nie jest ogólnie niebezpieczny to czemu mieliby zabrać? A nóż widelec ktoś sobie gdzieś pęsetę umieścił, nie wiem, ale spotkałam w wymienionych już równie głupie rzeczy.
keirashara, ale jak to może mieć cokolwiek wspólnego z liniami? W sensie, odprawa bagażu do luku jest może i z danych linii, ale juz bezpieczeństwa, gdzie sprawdzają podręczne jest specyficzna dla DANEGO LOTNISKA (kraju), nie linii. Nikogo nie obchodzi gdzie lecę i jakimi liniami.
Tak jak xxagaxx pisze, linie lotnicze nie maja fizycznej mozliwosci sprawdzenia co podrozny wnosi w walozce podrecznej na poklad samolotu. Wiadomo, z cala pewnoscia, ze nie wniesie nic niebezpiecznego, zakazanego z listy obowiazujacej wszystkich paxow na calym swiecie, bo o to dba juz straz graniczna pracujaca na strefie bezpieczenstwa. Przeciez podczas przekraczania "sprawdzaczy" kazdego podroznego traktuje sie jednakowo, bez wzgledu na linie lotnicze z ktorych korzysta.
Jutro zapytam SOLu (bo SG już nie przeprowadza security) w pracy i dam znać co z tymi tablicami 😉
Becia23, prawdziwe najprawdziwsze, chce je zwrocic w Urzedzie w Pl, bo mam taki obowiazek po zzezlomowaniu samochodu. Lece Ryanairem Z Edybburga do Krakowa. Jedyny szkopul jest w tym, ze nie jestem wlascicielem, ale mam zamiar miec ze soba upowaznienie 🙂
Dzieki za odpowiedzi, dopytam jeszcze na lotnisku.
Edit:Fokusowa, Bede wdzieczna!
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
05 sierpnia 2017 03:53
honey, jak lecisz z Edynburga to musisz sprawdzic ze szkockim Border Force, bo to Szkocja bedzie odpowiedzialna za Twoje security checks i tylko w Szkocji beda Ci sprawdzac bagaz (dlatego co ma na to do powiedzenia polska Straz Graniczna moze byc srednio pomocne, bo jak bylo wspomniane, rozne kraje moga miec rozne regulacje - aczkolwiek nie zaszkodzi, bo moze Border Force powie ze musisz polska SG powiadomic). Albo sprobuj na stronie Border Force poszukac kontaktu, albo sprobuj skontaktowac sie bezposrednio z lotniskiem i oni Cie dalej pokieruja, albo linia lotnicza powinna miec tez kontakty do nich.
Wtedy Ci tez powiedza czy beda wymagac jakichs dokumentow udowadniajacych skad te tablice i po co, czy w ogole ich to nie obchodzi.
Becia23, tak zrobie, mam nadzieje, ze maja na taki przypadek procedure, bo bez tego nigdy NIC nie wiedza :P Dzieki 🙂
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
05 sierpnia 2017 07:15
Haha, tak, jak nie ma na cos procedury to nikt nic nie wie,  nikt nie moze podjac decyzji i rozne organizacje czlowieka odsylaja do siebie nawzajem 🤣
nie ma sprawy 🙂 daj znac jak sie dowiesz bo ciekawa jestem!

Aa, jeszcze dopisze, zebys byla lepiej przygotowana do ewentualnej walki z "we don't know" - z tym mozliwym wypytywaniem czyje tablice i po co chodzi o to, ze na bank bedziesz musiala je wyciagnac z bagazu podrecznego jak beda przeswietlac, wiec oficerowie Border Force beda je widziec na 100%. I tu sie moga pojawic te pytania, moze nawet potrzeba dokumentacji - tyle ze zupelnie nie potrafie ocenic czy ich beda obchodzic czy nie.
O dżizas, mam jeszcze dwie opcje - wysłać przez ambasadę (ale na to jeszcze jestem za biedna), albo pojechać tym samochodem z powrotem, na co nie mam czasu 😀
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
05 sierpnia 2017 08:50
Sa tez busiarze wozacy paczki do Polski z UK, do busow jadacych przez tunel/promem raczej nikt nie zaglada 🤣
Ale bylabym szczerze zdziwiona gdyby na lotnisku te tablice byly wiekszym problemem, mysle ze albo nie beda ich obchodzily, albo beda tylko chcieli jakis dokument z upowaznieniem Cie do ich transportu jako dowod, ze nie sa kradzione 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 sierpnia 2017 11:46
W jakiej rozdzielczości należy robić zdjęcie, żeby je później wywołać w wielkości 10 x 15 ?
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
05 sierpnia 2017 12:25
Przychodze z głupim pytaniem...
Otóż dentysta źle usunął mi 6 i został sam korzeń przez co zrobił mi się gigantyczny ropień. Wczoraj byłam go rozciąć i chórze z sączkiem. Ból był nie do zniesienia i boje się, że przy usuwaniu przy zwykłym znieczuleniu nie dam rady i teraz moje pytanie czy mogę prosić na chirurgii szczęki żeby zabieg był wykonany w narkozie?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 sierpnia 2017 12:34
AtlantykowaPanna, ja miałam na znieczuleniu miejscowym wycinaną ósemkę (rosła wewnątrz dziąsła pod siódemką) i poza średnimi widokami nic nie czułam. Po narkozie długo dochodziłam do siebie, więc nie wiem czy warto.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 sierpnia 2017 13:17
AtlantykowaPanna, zęby wyrywa się przy mocniejszym znieczuleniu niż tym zwykłym do borowania 😉
Można wyrywać zęby pod narkozą, niektóre gabinety oczywiście odpłatnie oferują takie usługi.



honey, to sa prawdziwe tablice rejestracyjne? Ja bym na Twoim miejscu skontaktowala sie z linia lotnicza, bo... w ogole nie widze powodu dla ktorego by nie mozna bylo.
Ja tam widzę, akurat kawał blachy to narzędzie, którym komuś można zrobić krzywdę. 😉
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
05 sierpnia 2017 13:30
JARA, zrobic krzywde drugiemu czlowiekowi mozna doslownie wszystkim, nawet sweterkiem z kaszmiru 😉 IMHO przeciez tablice rejestracyjne nie maja ostrych brzegow, a przywalic nimi mozna tak samo jak np. laptopem.

Podalam przykladowa liste przedmiotow zakazanych i nie ma tam nic, pod co tablica rejestracyjna by mogla podchodzic - bo te przedmioty zakazane to glownie rzeczy, ktore moglyby zostac uzyte do eksplozji lub ostre.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 sierpnia 2017 13:31
Blachą prędzej kogoś sterroryzujesz niż sweterkiem z kaszmiru 😁
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
05 sierpnia 2017 13:34
Nie problem owinac komus wokol szyi w celu duszenia :P ba, ludzie sami sie tak probuja dusic w akcie proby samobojczej (spodniami tez)
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
05 sierpnia 2017 13:50
safie wiem jak jest po markizie bo miałam nos składany właśnie w narkozie.
Jestem bardzo wrażliwa na ból a sam strach mnie paraliżuje i przed samą wizyta mi słabo...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 sierpnia 2017 14:02
A orientowałaś się w cenach narkozy? Na NFZt raczej jej nie dostaniesz, a pamiętam, że to był spory koszt  👀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
05 sierpnia 2017 15:26
300-500zl w zależności od gabinetu.
Co to za dentysta ze Ci korzeń zostawił...? 😲
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
05 sierpnia 2017 15:30
Miejscowy... Będę usuwać na Lindleya u chirurga wiec zapytań czy da rade jak nie to na uspokajających będę jechać.
buyaka, no wlasnie Tindera chcialabym uniknac, mysle, ze ta aplikacja nie sluzy do poznawania ludzi, ktorzy chca razem jesc sniadania 😀 chociaz kto wie, moze slynna kolacja ze sniadaniem to klucz do spelnienia mojego wymogu? 🙂
ostatnio zauważyłam, że odpalając laptopa, ten dźwięk przy włączaniu (wiecie o co chodzi?) jest taki nieco inny, jakby słabszy, zniekształcony, może być to wina zakurzonego wentylatora?
Można robić też zabiegi stomatologiczne w sedacji. Nie jest to pełna narkoza, ale wymagana jest obecność anestezjologa. Jednak pytanie czy gra warta świeczki. Znieczulenie miejscowe spokojnie da radę, implanty się na takim wszczepia a jest to znacznie poważniejsza ingerencja niż rwanie. Usunięcie korzeni to jest max 10 min. Wiem bo pracuję w stomatologii 🙂
Jednak rozumiem obawy i jeśli strach przed usunięciem wręcz paraliżuje to rozwazylabym sedacje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się