Jak zostać jeździecką ambasadorką?

Póki co poprosiłem o przykład z Polski.  😉 JEDEN , JEDYNY.   🙄  Na świecie jest inna skala inny rynek  więc i marki mają inne podejście . A i to póki co takich przykładów jak na lekarstwo  😉 Pomijam że udział w naszym rynku Polskich firm jest znikomy.  😉
asds   Life goes on...
06 sierpnia 2017 15:26
To cecha każdej branży u nas. Mało która marka zaryzykuje i zasponsoruje kogoś kto nie jest sławny, a ma potencjał na wyniki sportowe.


vissenna   Turecki niewolnik
06 sierpnia 2017 15:27
smok10
10k subskrypcji, 40k wyświetleń:

A tu video sponsorowane:


Jak widać nie trzeba się nawet zna za bardzo na jeździectwie, żeby mieć lajki od kuniareczek 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 sierpnia 2017 15:33
I kto to niby sponsoruje ? 🙄
asds   Life goes on...
06 sierpnia 2017 15:38
Smok10


O ile mnie pamięc nie myli marka Start z kosmetykami Black Horse mają ambasadorkę klacz fryzyjską Walkirię (ma profil na FB).
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 sierpnia 2017 15:44
Smok10, start, black horse
Smok10, proszę:
23 000 polubień:
https://www.facebook.com/Pampero-Zuzia-504084652959198/
12 000:
https://www.facebook.com/konskieziolko/




Tylko jek to się przekłada na zarobki i darmowe granty  😉

BH od dawna szukał ludzi do współpracy i bez tego  😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 sierpnia 2017 15:47
Smok10, sa ambasadorkami. Dostają sprzęt i go reklamują. O to pytałeś, to dostałeś.
O to tez pytała autorka wątku.
Nie będę rzucać nazwiskami, ale też znany jest mi przypadek (w sumie dwa), w którym dziewczyna dostaje sprzęt za darmo a hmmm... kadrą narodową nie jest  😀
Jasne, że jakiś kantarek czy czaprak od czasu do czasu to są żadne koszty w porównaniu ze sponsorowaniem zawodnika. Może nawet opłaci się im dać ogłowie czy rękawiczki jakiejś dziewczynie bo wiedzą, że jest spora szansa, że przynajmniej dwie inne, śledzące jej stronę też sobie taki kupią. W sumie nasz szmatoholiczy wątek działa podobnie - starczy, że jakaś bardziej poważana forumowiczka napisze "znalazłam ostatnio przypadkiem taki fajny czaprak, serio lepszy niż Eskadrony" i już jest cała masa zapytań gdzie go kupiła, ile za niego dała itd. I jakiś procent użytkowników forum jednak na to poleci i kupi (co widać oczywiście po zdjęciach 😉 ), tylko dlatego, że ktoś inny takie coś gdzieś pokazał i powiedział, że fajne.
Wydaje mi się, że trzeba rozgraniczyć "prawdziwe" sponsorowanie rokujących dobrze zawodników (o czym pewnie myśli Smok) od mody na "ambasadorowanie" typu darmowe polo za narobienie szumu w mediach społecznościowych 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 sierpnia 2017 15:59
Chainsy, ale tutaj wyraźnie jest pytanie o bycie ambasadorką, nie o sponsora.
Wiem jakie było pytanie i mój post nie był na nie odpowiedzią (bo nie wiem ile trzeba mieć polubień czy czegokolwiek innego, żeby ambasadorką zostać). Odniosłam się do ostatnich postów tej dyskusji.
Gnl ma oddzielny folder na fb ze zdjeciami nadeslanymi przez klientów. Współpracują z kilkoma zawodnikami i tez na fb wrzucają takie informacje.

Edit: dopiero teraz zauważyłam, ze pociagnelam temat z poprzedniej strony 😉
Tzn , ambasadorka reklamuje zakupiony w sklepie towar za darmo. ?  🙄 To myślę że każdego chętnie wezmą .  🤣
Milla, ale GNL to sklep oferujacy różne marki.  Sami nic nie produkują. Jak napisał Smok - co to za system, że reklamuje się za free zakupiony towar?
Nie zakupiony. Te "ambasadorki" (przynajmniej niektóre) dostają za darmo. Może na sprzęcie jest haftowane logo, albo reklamę robi notatka "jako ambasadorka dostałam dziś od mojego sponsora śliczne bryczesy marki Y, są genialne, możecie je kupić tu".
Nie wiem, nie jestem na bieżąco, nawet fejsbukowa nie jestem. Wiem jednak, że ponad wszelką wątpliwość niektóre laski dostają rzeczy od producentów czy sklepów za darmo  😉 Nie wnikam w sens tego, ale takie są fakty 😉
Czego tu można nie rozumieć? Producent wysyła jakąś pierdółkę za darmo - odżywkę do grzywy czy czaprak. Obdarowana pisze zachwyconą notkę (przecież nie krytyczną, bo jeszcze przestaną przysyłać). Reklama trafia do paru tysięcy osób śledzących fanpejdż jakiegoś konika, czyli do grupy docelowej. Wszyscy zadowoleni.
Nie wnikam w sens tego, ale takie są fakty 😉


To nie są fakty tylko spekulacje .  🤣 Ja ci gwarantuje że robią to za free tak jak i wy w tematach o zakupach  😎

Milla, ale GNL to sklep oferujacy różne marki.  Sami nic nie produkują. Jak napisał Smok - co to za system, że reklamuje się za free zakupiony towar?


Idylliczne podejście do businesu  😁 Każdy z tych sklepów ma to samo co inni więc kompletnie nie ma interesu w reklamowaniu towaru konkurencji  😁
Smok10 , tyle że ci zawodnicy -ambasadorzy, czy jak tam ich wolicie nazywać, sami chwalą się później na fb itd prezentami jakie dostali. Mówią o tym wprost.
To reklama dla sklepu, jakby nie było, więc nie wiem, czego ty nie rozumiesz...
asds   Life goes on...
06 sierpnia 2017 21:10
Ambasadorki i szeptany marketing

🚫

Najlepszy tego działania marketingowego to od kilku lat zauważalny szał na Eskadrony i ich kolekcje. Cwani są - Eskadron w tej chwili sam w sobie nie musi walić setek tysięcy Euro na reklamę. Internet i klientki same się wzajemnie nakręcają a biznes się kręci. Ostatnio znajoma dobre tekst na porównanie zarzuciła że w stajni gdzie inni wszyscy mają czapraki z najnowszej kolekcji Eskadrona, a ty nie masz to jest jak porównanie z Damy i Wieśniaczki. Trzeba mieć by być high on trend!  😎

Notabene ma pełną szafę tego.
[quote author=Chainsy link=topic=101213.msg2702702#msg2702702 date=1502045697]
Nie wnikam w sens tego, ale takie są fakty 😉


To nie są fakty tylko spekulacje .  🤣 Ja ci gwarantuje że robią to za free tak jak i wy w tematach o zakupach  😎
[/quote]
Jak możesz pisać "gwarantuję ci że", nie mając pojęcia o zjawisku? 🤣 🤣
Nie, te osoby, które miałam na myśli nie robią tego za darmo. To, że Ty osobiście takiej osoby nie znasz, to nie znaczy, że takie zjawisko nie występuje... ale na tym stwierdzeniu zakończę polemikę z Tobą, bo zauważyłam już w innych wątkach, że zwykle masz jedyną i słuszną wersję wydarzeń 😉
Normalnie napisałabym "i nie rozumiem, czego tu można nie rozumieć" jak koleżanki parę postów wcześniej, jednak w Twoim wypadku sobie to odpuszczę i nie będę ciągnąć offa, bo pytanie było o to, jak można zostać ambasadorką a nie czy one istnieją  😀
To reklama dla sklepu, jakby nie było, więc nie wiem, czego ty nie rozumiesz...


Poprzez płatną reklamę towarów które mają wszyscy  😁 😁 😁 Ciekawa teoria  🤣

Każdy ze sklepów ma swój FP na Fb  i tam zadowoleni klienci mogą opisywać swoje wrażenie bezpośrednio z tego sklep co może przekładać się na zainteresowanie sklepem , obsługą , towarami , rabatami etc. . Reklama samego np. Eskadrona przez konkretny sklep nie przekłada się na nic bo klient ten towar kupi tam gdzie ma , taniej , bliżej czy np. dostępny wzór czy kolor.  😉
Ty Smoku nawet nie masz pojęcia, że nie masz pojęcia, a to już przypadek beznadziejny  😁
Ty Smoku nawet nie masz pojęcia, że nie masz pojęcia, a to już przypadek beznadziejny  😁


Ciekawe

Nie wiem, nie jestem na bieżąco, nawet fejsbukowa nie jestem.  😉


Warto posłuchać eksperta 😉
Smok to choćby miał napisane jak krowie na rowie, to i tak jak ta krowa się wypierać wszystkiego będzie  😁
Podobno taki obeznany w sportowcach, ale chyba czytać nie umie tego, co piszą na swoich stronach na fb  😁
Naturalnie nie jestem na bieżąco, bo w tym nie uczestniczę bezpośrednio, więc nie mam na tyle tupetu, żeby hmm... gwarantować, że "o tak, każda ambasadorka robi to a w zamian dostaje tamto". Co nie zmienia faktu, że wiem, o czym piszę, ale tego
author=Chainsy link=topic=101213.msg2702639#msg2702639 date=1502031330]
Nie będę rzucać nazwiskami, ale też znany jest mi przypadek (w sumie dwa), w którym dziewczyna dostaje sprzęt za darmo a hmmm... kadrą narodową nie jest  😀


oczywiście już nie doczytałeś 😁

edit: źle wstawiony cytat
Super . Do tej pory to raczej klienci byli ambasadorami własnych zakupów , jak widać świat się zmienia  😉

https://www.facebook.com/gnlpl/photos/a.151581104877860.24397.125066037529367/1430292713673353/?type=3&theater
Smok10 No niestety tak to teraz wygląda , pamiętam jak znajomy miał duże osiągnięcia i tylko mówiliśmy wow, dostał siodło za 12tys, wow dostał to i tamto. Ale za tym szły osiągnięcia..A teraz.. to jakaś kpina. Poświęcasz czas, żeby ubrać konia w fajne szmaty, parę dobrych zdjęć i proszę :/
To prywatne firmy i mogą promować swoje produkty jak im się żywnie podoba.  😉 A czy im się to szafiarstwo przełoży na sprzedać to czas pokaże  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się