PSY

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
09 sierpnia 2017 07:58
Alvika dziękuję  :kwiatek:
Przyszli właściciele nastawiają się na konieczność szkolenia i na dużą ilość czasu jaką na początku należy poświęcić.
W sumie z większością ras jest to wymóg. Ale no mają te chudełki coś w sobie.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
09 sierpnia 2017 08:03
lusia722, tak, mają . To się nazywa ADHD  😁
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
09 sierpnia 2017 08:26
Alvika o właśnie  😂 😁
Wojenka   on the desert you can't remember your name
09 sierpnia 2017 11:17
Cattledogi rude dwa  😍

smartini   fb & insta: dokłaczone
09 sierpnia 2017 14:27
Wojenka, jeny jakie z nich słodziaki!
majek   zwykle sobie żartuję
09 sierpnia 2017 15:20
czy ktos ma moze wykroj na psie ubranko takie z czterema lapkami. O takie mniej wiecej (tylko ja chce jednowarstwowe, nie takie grube).

Chodzi mi o to zeby przykrywalo dupke tez, ogrzewalo nozki do polowy i najlepiej, gdyby bylo zapinane na grzbiecie.


edit:
wiecie co... wystarczylo wpisac na ebayu `dog pyjama` i juz mam. Ale chetnie skorzystam z wykroju, jakby ktos mial. Pies rasy `siedzial kolo jack russela`.

Czy ktoś z was spotkał się niedrożnością kanalików nosowo łzowych u psa? Wreszcie trafiłam na specjalistkę od okulistyki weterynaryjnej która szybko i prawidłowo zdiagnozowała przyczynę łzawienia jednego oka. Dotychczas szukano przyczyn w nieprawidłowym ukształtowaniu trzeciej powieki oraz budowie gałki ocznej. Jak się okazało jeden z kanalików jest niedrożny i zamiast nosem - leci okiem. Niestety ze względu na barierę językową naszych zachodnich sąsiadów nie zrozumiałam zbyt wielu szczegółów odnośnie metody poradzenia sobie z tym problemem  😡 Czy ktoś z was spotkał się z tym w praktyce?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
09 sierpnia 2017 21:16
ja ciężko pracuje a tatusiek synka zabrał na baloty i poczynił parę fajnych ujęć 🙂
kajpo, a mooooże mogłabyś poprosić lekarza o pisemne zalecenia i potem spróbować podeprzeć się translatorem? Bo ja nie wiem, ale chętnie się czegoś na ten temat dowiem 😉

Wojenka, pokazuj szczonka, jestem ciekawa co z niej wyrośnie. W ogóle obserwuję grupę ACD na fejsie i nie mogę się nadziwić, że wszyscy pieją nad katlami jakie demony nie psy, a wielu ludzi totalnie z czapy się na nie porywa i chyba jakoś to hula, bo wszyscy żyją :P Ale dużo weselej jest na analogicznej grupie z Belgami 🙂

derby, ładne masz to zwierzątko 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
09 sierpnia 2017 22:27
honey, no niestety jak ktoś od czapy bierze cattla, to są tylko problemy 🙁 . Ja to wszystkim odradzam kupno ACD, jeżeli nie ma się doświadczenia w szkoleniu psów. A ludziom na ulicy wolę mówić, że to kundle.

Ze zdjęciami będzie problem póki nie nauczę jej komendy zostań  😁, bo przydupas jest nonstop koło mojej nogi 😉. Dzisiaj koleżanka na spacerze zrobiła kilka zdjęć, to wstawiam.


[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/20751258_1949074405106519_1629272722_n.jpg?oh=92974d4408b60ab04e670c843e8b2d1a&oe=598E3522[/img]

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/20733005_1949074408439852_1780363974_n.jpg?oh=d7af222a7011dfb5c97a3efadc865e0f&oe=598E1ECA[/img]

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/20668450_1949020608445232_728955576_n.jpg?oh=be3bb8dabc41e8e7bc59337ebd931c79&oe=598DE85A[/img]

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/20668094_1949020591778567_1594380973_n.jpg?oh=0f167498ad6552624938c1b521e5d40d&oe=598D15A2[/img]

KLIK

Ostatnie zdjęcie za duże.
Wojenka, młoda jest rozkoszna! Jak Malina odnajduje się w roli starszej siostry?

honey, podobna sytuacja jest na grupie borderowej 😉 ale może z jednej strony to dobrze, bo cześć osób może się 2 razy zastanowi zanim weźmie psa rasy bardziej wymagającej.
emptyline   Big Milk Straciatella
10 sierpnia 2017 06:21
kajpo, ja się spotkałam z tym problemem, mój grzywacz ma niedrożne kanaliki - albo raczej słabo drożne. To jest choroba cywilizacyjno-hodowlana, wiele małych ras się z tym boryka. Tak to jest, jak się skupiamy na jakiejś tam mega ważnej cesze, a zapominamy o reszcie psa... Mój miał czyszczone kanaliki, dostawał wiele leków, ale one są zdeformowane, więc jest ponoć opcja rekonstrukji, ale się nie zdecydowaliśmy. Po prostu dbamy o oczy bardziej niż u normalnego psa i tyle.

Wojenka, urocze obie. To jest Australian Cattle Dog?
Mój kundelek ma dość długi pysk i przez to nie wiadomo gdzie znajduje się "korek", mam nadzieję że da radę to udrożnić bo na operację raczej nie będę się decydować... Jak wyglądał u was cały proces udrożniania kanalików?
Czy spotkał się ktoś z Was z badaniami na temat: ile można bezpiecznie przechowywać i podawać psu suchą karmę po otwarciu worka? W jakim tempie i stopniu zachodzi proces utraty wartości odżywczych, jełczenia tłuszczu itp. Bardzo mnie temat ciekawi.  :kwiatek:
emptyline, tak, to ACD.
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 sierpnia 2017 06:40
Kleik, ja tyle co czytałam na którymś psim blogu o przypadku alergii na właśnie twory rodzące się w źle przechowywanej karmie (i to w krótkim okresie czasu). Problemy zdrowotne rozwiązało przesypanie karmy do szczelnego pojemnika, co jest zaiste ciekawe 😀
Ja kupuje małe worki, bo mój pies regularnie kaszle od połowy dużego wora.😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
11 sierpnia 2017 07:08
ja też duże worki, kurde te małe cenowo wychodza cenowo- kosmicznie. Worek mam na ok 6 tyg- z porywem na 7 max
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 sierpnia 2017 07:44
Po 3 tygodniach od otwarcia worka zaczynają mnożyć się roztocza mączne i przesypanie karmy do wiadra nie chroni jej przed ich namnażaniem. Jedynym wyjściem jest skarmianie w krótszym czasie niż 21 dni lub jej mrożenie.
Dokładnych danych odnośnie utleniania składników i jełczenia tłuszczu nie mam, nie znam, ale też wpływ ma przechowywanie karmy. Suche, chłodne i ciemne miejsce jest najlepsze.
A u nas od tygodnia 4 małe szpice fińskie, pierwszy miot w Polsce.Kluseczki rosną w oczach, a Leja świetnie debiutuje w roli matki.Pozdrawiamy kącik.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
12 sierpnia 2017 21:50
maluda, ale fajnie!

@g@ , napisz proszę kilka słów o charakterze rasy, są mocno niezależne?


Spamuję  😡 , ale te fotki mnie dzisiaj rozwaliły  😁






I filmik. Będzie IPO gryzoń!  😍

Wojenka, to są pierwotniaki polujące, więc są niezależne. Ale nie takie,że nie do ogarnięcia. Konsekwentnie prowadzone są karne. Baaardzo szczekliwe, ruchliwe, czujne. Dla domowników przytulaki, bardzo sympatyczne.W stosunku do obcych bardzo nieufne. Miałam wcześniej łajki zachodniosyberyjskie-dużo maja cech wspólnych, przede wszystkim miłość do polowania i kopania dziur w ogrodzie, kiedy nie ma na co polować. Zakochałam się w rudzielcach po uszy!
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
13 sierpnia 2017 11:27
Wojenka one są absolutnie genialne 😍 Szczeniak wygląda po prostu jak kopia dużej, no nie mogę się napatrzeć 😍
[s]Bardzo proszę o szybką pomoc.
z góry przepraszam że wpadam tak nagle.

Czym karmic kilkudniowe ślepego szczeniaka.
Jaki preparat mlekozastepczy polecacie?
wet dopiero jutro więc dziś też muszę czymś karmic?
mleko prosto od krowy do tego czasu musi wystarczy czy czymś to uzdatnic?
[/s]

sprawa zamknieta
Cobrinha, co się stało? 🙁

Szukam kennela... I dokształcam się z wprowadzenia go. Bo niestety wygląda na to, że nie obejdzie się bez niego. 🙁
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 sierpnia 2017 12:29
mundialowa, ja się czaję na MidWest, wyglada porządnie, w testach wypada fajnie, ma porządną podłogę gumową no i ma dodatkową ściankę do zmniejszenia więc przy szczeniaku dobra opcja
smartini, waham się między MidWestem, NEXO, a Double Door z zooplusa, bo ma dobre opinie, a aktualnie jest na promocji. Ale musimy to wszystko jeszcze z M. przedyskutować, czy uda nam się wrzucić w domowy budżet kurs (akurat startuje nowa edycja w środę), czy próbujemy z kennelem.
Po przeprowadzce sporo naszych problemów się wyciszyło, ale niestety wycie psa po naszym (a właściwie moim) wyjściu z domu zyskało na sile, stąd znów szukamy pomocy.
mundialowa, próbowaliście zostawiać psu nafaszerowanego konga? Lizanie uspokaja.
yegua, oczywiście. Psica otrzymuje konga (lub inne smaczki), zanosi go do legowiska, a gdy my zamykamy za sobą drzwi, to zaczyna wycie pod nimi. Potem się uspokaja, bo kong zawsze jest wylizany, ale moment wyjścia = wycie.

Dziś idziemy na spotkanie organizacyjne kursu posłuszeństwa, może tam nam jakoś pomogą.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się