Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Tez miałam takie skurcze, od 17tc 🙂
Brałam magnez ale kto wie czy coś dawał.

U nas do przodu! Czytam was na bieżąco, pisać mi niewygodnie jedna reka przy karmieniu 😉

Mam mega fajne dziecko tak tylko chciałam powiedzieć 😀 kończymy dzis 2 tygodnie! 💃
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
08 sierpnia 2017 09:26
Ja się tylko wtrącę że z tym nazywaniem brat/ kuzyn to chyba zależy też trochę od miejsca zamieszkania. U mnie w rodzinie, czy to bliskiej czy dosyć dalekiej nikt nie używa słowa 'kuzyn', ja mam 'siostry i braci' których na oczy nie widziałam, oczywiście są cioteczni, ale nazywa się na nich brat i siostra (a że cioteczni to zostaje w domyśle).
Choć dla ludzi z innych miejscowości (np Kielce, Łódź, Warszawa) jak mówiłam o kuzynie 'brat' to się dziwili że przecież ja nie mam brata tylko siostrę to czemu mówię na kuzyna brat 😀
Pewnie dużo tez zależy od przyzwyczajenia rodziny  🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
08 sierpnia 2017 11:44
Ja się trochę przekomarzam 😉 Ale w moich okolicach brat to brat, a kuzyn to kuzyn. A określenie brat/siostra cioteczny/a zawsze mnie jakoś osobiście drażniło, sama nie wiem czemu.

Kuzyn Hani (syn mojej siostry) jest właśnie Jeremi i na początku strasznie mnie to imię irytowało, kojarzyło mi się z Sienkiewiczem i takimi klimatami  😉 Teraz już trochę je oswoiłam, ale wciąż brak mi zdrobnienia. Jeremek? Za długie, oni wołają chyba Remi.

sienka, pokaż ślicznotkę, chociaż na pw.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
08 sierpnia 2017 12:52
Nasz nie ma zdrobnien, jest z bardzo artystycznego domu, ubrania tylko biel czerń i musztarda, a jego matka mawia a, że dobry gust ma w genach, także tego... :p
No ładnie 😀 To mam już niezłą wizję - Jeremi z sumiastym sarmackim wąsem ubrany w lnianą ręcznie barwioną musztardę 😀 A mi sie w ogóle to imię tak nie kojarzy, raczej z polskim odpowiednikiem angielskiego Jeremy albo Jeremiah (Andrzeja już bardziej przekonuje Jeremiasz, mnie niekoniecznie), wygodnie mi sie wymawia Jeremi bez żadnego skrótu albo Jeremek albo Dżery 😉 Przykładowo w przedszkolu, gdzie pracuję, mamy jednego Nikodema i wszystkie dzieci i panie wołają na niego po prostu Nikodem, bez żadnego skrótu, żadnego Nikoś, czy Nikodemek.
k2arola ogólnie książka fajna ale jak do wszystkiego trzeba podchodzić z rezerwą i brać to co się wykorzysta. Ogólnie kobitka jest zwolenniczką wprowadzania rytmu dobowego, z dokładnym rozpisaniem co i kiedy. Właśnie jest też zwolenniczką usypiania samodzielnego dziecka, we własnym łóżku od początku, w ciemnym pokoju

Ej no Jeremi to piękne imię, mi się kojarzy tylko z Jeremim Przyborą z Kabaretu Starszych Panów 🙂 Ale u nas to nie przejdzie bo mój chłop się nie zgodzi :/
Sienkiewiczowski to jest Jurand ze Spychowa 😀iabeł:
A proszę!  😍


kenna, Jeremi b ładnie!!!

Agnieszka czy to juuuuuuuz? 😍
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 sierpnia 2017 16:47
To ostatnie jest przegenialne 😍 Boziu jaka ona fajna 😍
maleństwo   I'll love you till the end of time...
08 sierpnia 2017 17:40
sienka, hahaha, jaki śmieszny plastuś! I też ma fryzurę na samuraja 🙂
Ale dzióbek  😍
malenstwo, to jest fryz ala Wiesiek
Lotnaa   I'm lovin it! :)
08 sierpnia 2017 20:41
sienka, słodzinka straszna. Śliczna jest, i te usta 🙂
Sienka jaka oba cuudna 😍!! I sliczny rampers, to next?
Dzionka, 3pak nexta naturalnie 😀 wszystko co fajne to next, pójdę z torbami...
Tak myslalam, ich stylowka 🙂 slodka mala!

No i kenna, gratuluje drugiego synka!!
Muszę się wyżalić.
Miałyśmy zaklepane miejsce w żłobku od września. Jedno jedyne (wszystkie żłobki w trojmiescie są pełne) , na wsi, Ok 60 km od domu. Obok obie babcie, także plan idealny. Umowa ze żłobkiem podpisana. Zmieniłam tez  lokalizacje pracy specjalnie z tego względu, zmieniłam samochód na taki który będzie palił mniej na w/w  dystansach.. i dziś doszła do mnie plotka, że babka wynajęła obiekt wójtowi pod państwowe przedszkole. Zadzwoniłam.. "No przecież informowaliśmy wszystkich, również Panią"... KURTYNA
Sienka o luju! Jakie to bobo uroooocze  😍
Quendi ale bym się popluła przez ten telefon!  😤 tyle zmian na nic... Współczuję sytuacji
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 sierpnia 2017 14:06
Quendi ale skoro umowa podpisana to to jest w ogóle prawnie możliwe? 🤔 Że tak o sobie zmieniają i umowę można sobie w de wsadzić? Nie zapewniają wtedy miejsca dla dziecka w tym państwowym?
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
09 sierpnia 2017 20:48
Sienka mała boska !
Jutro ok 10 zobaczymy Adama. Trzymajcie kciuki
maleństwo   I'll love you till the end of time...
09 sierpnia 2017 21:35
Agnieszka, czyli jednak cięcie?
Powodzenia, bądź dzielna, a Adaś na pewno będzie wspaniały.
Quendi ale naprawde mogą tak zrobić kiedy masz juz podpisaną umowę? Zamieścili tam taki zapis? Paskudna sytuacja.  🤔

Agnieszka kciuki!  🏇

Sienka  💘 💘 💘
Agnieszka
Trzymam kciuki. Chwal sie chlopakowym dzidziorem jak tylko dojdziesz so siebie.

A ja mam pytanie o basen. Bylyscie w jakims aquaparku z 3-4 miesiecznym maluchem?  Groch co wieczor uskutecznia w wannie plywanie (kapiemy sie razem)  . I uwielbia sie kapac, macha nogami, rekami itp. Pomyslalam ze jak bedziemy teraz w PL na urlopie to moglibysmy sie wybrac. Jakies rady? A moze to za wcześnie? Ofc Grocha nowe miejsca nie przerazaja. Wrecz przeciwnie.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
10 sierpnia 2017 10:43
Koleżanka dziecko w wieku Grocha wzięła w pl do aquaparku i wyładowała z dzieckiem w szpitalu bo miało e coli i jeszze jakies świństwo.  🙄


Ja nie chodziłam i narazie sie na baseny i Aqua parki nie wybieram. Przeraża mnie ten syf tam.
KaNie, ja się dygam chodzić do aquaparku, bo ze 2 razy złapałam infekcję e.coli. Ludzie tyłków nie myją przed basenem, nie mowiac już o ilości moczu w wodzie.
Ale może w Niemczech jest lepiej.
Ok pytanie nieaktualne. yegua zobrazowalas mi to bardzo mocno wszystko, wiec sie obrzydzilam i nie pojdziemy na 100%  👀
Chcialam isc w PL ale wizja e-coli na urlopie mnie przeraza. A w DE nie wiem czy jest inaczej. Ludzie chyba wszedzie dupy nie myja i leja do wody. Tymbardziej ze tu w aquaparku mozna pic piwo.
KaNie chyba najlepiej na taki basen gdzie są zajęcia dla takich małych pyrdków -ozonowania woda

Sienka ale masz modelkę małą, już dziubki gwiazda strzela. A ciuszek piękny. Ja mam wszystko za duże na Lilkensa

U nas upały masakryczne, tropiki normalnie a tropiki+klima=gardło game over :/

Bliźniaki ?
Krysiex
Mam voucher z kliniki na takie plywanie.  Ale w godzinach pracy meza. A sama tego nie ogarne wiec dupa.

Ciesz sie ze masz wszystko za duze. Ja zaczelam 3karton zapelniac za malymi ciuchami. 🤔wirek: kupie cos, 2 tyg i nara... :/
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
10 sierpnia 2017 14:30
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=74.msg2703570#msg2703570 date=1502358224]
Koleżanka dziecko w wieku Grocha wzięła w pl do aquaparku i wyładowała z dzieckiem w szpitalu bo miało e coli i jeszze jakies świństwo.  🙄


Ja nie chodziłam i narazie sie na baseny i Aqua parki nie wybieram. Przeraża mnie ten syf tam.
[/quote]

Gienia-Pigwa przybij piatkę. Myślałam, że tylko ja tak mam.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
10 sierpnia 2017 15:17
Ktoś ma wieści od Agnieszki? Julie???
CzarownisaSa , Grafi oczywiście, że nie było żadnego zapisu na wypadek takiej sytuacji. Obie strony mają miesiąc wypowiedzenia, także babka najzwyczajniej wypowiedziała wszystkim umowę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się