Kącik Ujeżdżenia

Czy ktoś z Wrocławia i okolic wybiera się na zawody do Białego Lasu w ten weekend?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 sierpnia 2017 20:53
Czy można startować w baucherze podwójnie lamanym?


Wygląda na to, że od teraz można

http://www.eurodressage.com/equestrian/2017/08/01/fei-equipment-working-group-approves-idrcs-bit-proposals
Chyba bardziej tutaj pasuje, niż w wątku ku pamięci.
Wyjątkowy i niezwykły - Don Juan De Hus po ogierze Jazz wczoraj padł nagle w wyniku bardzo rzadkiej choroby 🙁
Przyczyna nie jest oficjalnie podana, właściciele konia czekają na wyniki autopsji.
Od 6-latka koń nie startował, jak się po cichu mówiło podobno z powodu "wątłego zdrowia", chociaż właściciele temu zaprzeczają podając oficjalnie, że przerwa w startach była wywołana pęknięciami tylnych kopyt, jakie pojawiały się regularnie z powodu dużego ruchu ogiera. Jego amazonka jest zrozpaczona - ogromna strata również dla hodowli 🙁

http://quantanamera.com/fantastyczny-kon-don-juan-de-hus-kwpn/
vissenna   Turecki niewolnik
08 sierpnia 2017 19:51
quanta strasznie smutne wieści. Z tego co pamiętam to tegoroczny zwycięski koń MŚMK (chyba 6-latków) był tym ogierze.
Piękny, gumowy kasztanek...

Swoją drogą jakie są nieoficjalne powody padnięcia?
Ja bym pewnie obstawiała jakąś nietypową wadę serca, ew. może jakaś padaczka pourazowa?  🤔
Podziel się plotami!
Na obecną chwilę nic nie wiadomo, wszystko rozegrało się błyskawicznie (od czasu, kiedy koń był top-zdrowy i nie wykazywał żadnych oznak niedyspozycji do jego przegranej walki o życie minęło raptem 12 godzin...) i dopóki nie będzie wyników sekcji trudno szukać przyczyny. W niedzielę rano koń miał poczuł się źle i miał bardzo wysokie tętno. Koń błyskawicznie trafił do kliniki, gdzie stan się ustabilizował, ale w poniedziałek rano nagle padł. Mimo użycia wszelkich istniejących i dostępnych współczesnej medycynie środków nie było możliwości uratowania go.

W tym roku MŚMK wygrał 5-letni syn Don Juana - kary Don Martillo, z oceną końcową 9.74 (stęp 10, kłus 9.7, galop 9.7, posłuszeństwo 9.5 i wrażenie ogólne 9.8). W 6-latkach D'Avie po Don Huanie był szósty (swoją drogą ten koń jako 2,5latek został sprzedany na aukcji za 620 tys. €). Tyle dobrego, że Don Juan był naprawdę szeroko używany w hodowli, więc mamy szansę podziwiać na czworobokach jeszcze wielu jego potomków.
Don Martillo w Ermelo prezentował się tak:

https://www.facebook.com/EQUIDEO/videos/1293523770770745/

Quanta, prosím, Don Juan de Hus.
Strasznie szkoda właścicielki o całego teamu 🙁
Ciekawe co wykaże autopsja. Z tego co wspomonala na swoim fb raptem miesiac wcześniej koń przechodził gruntowne sprawdzanie stanu zdrowia i przeszedł je wzorowo.
buyaka, true, poprawione.
vissenna   Turecki niewolnik
09 sierpnia 2017 00:33
buyaka no właśnie i całego zespołu szkoda. Teraz domysłom nie będzie końca... Pewnie będą musieli wydać jakieś oświadczenie z przyczyną padnięcia po sekcji.
Stadnina De Hus odwala w sumie kawał dobrej roboty.
Swego czasu miałam pod opieką Tsunami De Hus i mimo, że pomiędzy zawodami krył dość intensywnie, to był świetnie wychowany i ujeżdżony. Czysta przyjemność pracować z takimi kulturalnymi ogierami 🙂
Zauwazylam ze pare osob z mojej stajni zaczyna galop po minucie klusu, czyli wlasciwie nierozklusowanym koniem. I po galopie dopiero klusuja. W jakim to jest celu?
bo paradoksalnie kłus dla konia jest dużo bardziej obciążający niż galop i przy np. problemach z plecami zalecany jest długie rozstępowanie i rozgrzewka galopem, zamiast kłusa. Niektóre konie też dużo szybciej 'puszczaja' po chwili pracy w galopie, niż po 20 minutach kłusa 😉
vissenna   Turecki niewolnik
11 sierpnia 2017 19:14
Konie trzeszczkowe też się jeździ zaczynając od galopu.
[quote author=Epikea link=topic=11.msg2694721#msg2694721 date=1499425277]
Czy można startować w baucherze podwójnie lamanym?


Wygląda na to, że od teraz można

http://www.eurodressage.com/equestrian/2017/08/01/fei-equipment-working-group-approves-idrcs-bit-proposals
[/quote]

Dzięki!  😵
teraz śledzę FEI kiedy wrzucą to w przepisy
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 sierpnia 2017 11:55
KLIK

komu zdjęć z Rybnicy, komu?  😉

Proszę bez przesady z reklamą.
edit: dzięki, tyle czasu mój post był totalnie nieczytelny.
pytałam w wątku o przepisach ale nikt nie odpowiedział.
czy można wystartować w zawodach regionalnych na gumowym wędzidle?
Czytałam przepisy i jest napisane, że metalowe pokryte gumą może być. Ale jak to wygląda w praktyce?
kleopatra66, - w praktyce wygląda to zależnie od zawodów i dbałości komisarza. Spotkałam się kilkukrotnie z tym, że sprawdzał wędzideł wewnątrz-paszczowo, byle z zewnątrz się zgadzało 😉 Sama startuje w tym roku na plastiku i nikt go jeszcze nie sprawdzał dokładnie, czy ma metal w środku (akurat ma i tak). Niemniej, trzymałabym się zasad i po prostu założyła gumowe wędzidło z metalem w środku, wtedy jest 100% bezpiecznie.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
21 sierpnia 2017 18:16
Kogo spotkam w Mosznej 09-10.09.?
kleopatra66, - w praktyce wygląda to zależnie od zawodów i dbałości komisarza. Spotkałam się kilkukrotnie z tym, że sprawdzał wędzideł wewnątrz-paszczowo, byle z zewnątrz się zgadzało 😉 Sama startuje w tym roku na plastiku i nikt go jeszcze nie sprawdzał dokładnie, czy ma metal w środku (akurat ma i tak). Niemniej, trzymałabym się zasad i po prostu założyła gumowe wędzidło z metalem w środku, wtedy jest 100% bezpiecznie.

Dzięki, czyli gumowe z metalowym rdzeniem będzie ok 🙂
Gdzie można zobaczyć wyniki z Bobrowego Stawu?
zawodykonne.com
Historyczna chwila, bo mamy pierwszego w Polsce konia chodzącego na same dziesiątki.
Kłus 10, stęp 10, galop 10, podporządkowanie 10, potencjał 10, ocena końcowa 10.
I to klacz w dodatku 🙂 Świetnie!
Z takim koniem nie mogło być inaczej.
Oby tylko nie zmarnowali potencjału konia. Ja trzymam kciuki i kibicuje  😅
quantanamera, siedząc dziś na zawodach skokowych 😉 oglądaliśmy przejazd Casablanki. Fantastyczna! JEstem absolutnie zachwycona tym koniem. 
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 sierpnia 2017 22:11
Ja się nie mogę doczekać już MPMK, żeby ją zobaczyć na żywo  😍
Casablanca na żywo robi jeszcze lepsze wrażenie  😍
Chociaż osobiście zostałam fanką Zanziera  😜
Ja nie  umiem doczekać się przyszłego sezonu hodowlanego, kiedy Zanzier będzie dostępny 😅
Historyczna chwila, bo mamy pierwszego w Polsce konia chodzącego na same dziesiątki.
Kłus 10, stęp 10, galop 10, podporządkowanie 10, potencjał 10, ocena końcowa 10.
I to klacz w dodatku 🙂 Świetnie!


Zeby nie było, bo ona mi się bardzo podoba. Ale jestem ciekawa jakie noty by miała, gdyby wcześniej nie odniosła dużego sukcesu na MŚMK, bo imho stęp nie jest na 10.


PS. Nie chcę robić posta pod postem - czy ta decyzja FEI dopuszczająca podwójnie łamanego bauchera jest wiążąca dla PZJ? Czy mżliwość startu w tym dalej zależy od interpretacji sędziego?
_karolina nie jest wiążąca... MZJ nie dopuścił tego Bauchera w ten weekend na zawodach...
A ja mam pytanie co do bata, dlaczego w programie dowolnym L-5 nie można wjeżdżać na czworobok z batem? Wszystko było dla mnie jasne, ale wczoraj byłam na zawodach w Bobrowym Stawie, a tam co druga osoba jechała z batem, pomimo tego że w programach dowolnych np. CC-6,7 również jest regulacja o ujemnych punktach za bat  🙄 Czy zawodnicy ryzykowali ujemnymi punktami na wjazd z batem, czy mógłby ktoś wyjaśnić?
_karolina nie jest wiążąca... MZJ nie dopuścił tego Bauchera w ten weekend na zawodach...


Dzięki. Ciekawe jak będzie w Lublinie, na wszelki wypadek wezmę podwójnie łamane ze sobą, najwyżej jak każą zmienić i się na nim uwali to potrzodzimy 🤣
A ja mam pytanie co do bata, dlaczego w programie dowolnym L-5 nie można wjeżdżać na czworobok z batem? Wszystko było dla mnie jasne, ale wczoraj byłam na zawodach w Bobrowym Stawie, a tam co druga osoba jechała z batem, pomimo tego że w programach dowolnych np. CC-6,7 również jest regulacja o ujemnych punktach za bat  🙄 Czy zawodnicy ryzykowali ujemnymi punktami na wjazd z batem, czy mógłby ktoś wyjaśnić?


Bo sędzia główny moze wydac zgode na start z batem

Karolina_ wez wez 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się