Olsztyńscy voltowicze

maleństwo Też mnie ta głucha cisza zastanawia (i trochę martwi), nic się nie dzieje, tak to relacjonowali budowę hali, informowali o konsultacjach ujeżdżeniowych i tak dalej. Właściciele są znajomymi moich rodziców od lat, z tym, że nie trzymamy kontaktu jakoś specjalnie (mamy do nich nieco za daleko i nie chcemy też zawracać głowy, bo oni zawsze zapracowani byli). Mam nadzieję, że teraz to też po prostu zapracowanie i nie mają czasu :/
mils   ig: milen.ju
24 maja 2017 16:34
Może to kwestia tego, że większość osób, które brały udział w tych konsultacjach wyjechała z Olsztyna/okolic? Reklama tych konsultacji też chyba leżała w rękach jednej z tych osób. Moja koleżanka konia tam trzyma aktualnie, więc chyba wszystko u nich w porządku. 🙂
Witam!
na dniach jadę do Olsztyna oglądać uniwersytet i szukać stajni dla konia.
Czy może mi ktoś polecić stajnie w okolicach Kortowa dla konia alergika? Chodzi mi głównie o stajnie z dostępem do dużych łąk, mogą być nawet bez placu do jazdy. Mile widziane stajnie z możliwością trzymania konia 24h na łące z wiatą, bo tak stał teraz przez 2 lata unikając nasilenia problemów z kaszlem i dyszeniem.

Bardzo proszę o pomoc  🤔 🤔 🤔
PILNE!
Czy ktoś wie, gdzie mogę od ręki dostać w Olsztynie zaświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na uprawianie jazdy konnej? I to jutro ok. 11, najlepiej w okolicach dworca... 😵
Może ktoś chciałby skorzystać z treningów, naprawdę warto. Pierwsze treningi odbędą się 28-09 ( czwartek) , trenerka dojeżdża do stajni.

https://www.facebook.com/groups/1477557252324349/?multi_permalinks=1478177052262369&notif_t=group_activity&notif_id=1506058607110226
11 listopada w okolicach Olsztyna odbędą się zawody charytatywne w skokach. Zachęcam 🙂 Fajna inicjatywa
https://www.facebook.com/events/383558468726275/
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
25 września 2017 09:32
[quote author=żużka link=topic=216.msg2715690#msg2715690 date=1506325564]
11 listopada w okolicach Olsztyna odbędą się zawody charytatywne w skokach. Zachęcam 🙂 Fajna inicjatywa
https://www.facebook.com/events/383558468726275/
[/quote]

A można wypożyczyć konia na zawody?
Tak. Ale skontaktować się z organizatorami. Są też skoki bez konia 😉 do 50 cm na styl
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
25 września 2017 15:51
Zobaczę, jak mi zjazdy na studiach ustawią, bo jeszcze nie podali terminów. A skoki bez konia w moim przypadku by stylowe nie były  😀

Edit: Późnym popołudniem dali plan- akurat będę miała wolne. Może uda się wziąć udział w zawodach.
Drodzy Koniarze,
Piszę, ponieważ chcę ostrzec Was przed stajnią, w której mój koń doznał poważnej kontuzji. Chodzi o stajnię w Brąswałdzie, gdzie z powodu rażącej ignorancji oraz braku elementarnej wiedzy właścicieli wystawia się zdrowie koni na ryzyko.
Moja decyzja o umieszczeniu właśnie w tej stajni konia była podyktowana bardzo dobrymi warunkami, jakie z pozoru tam panują. Obiekty są nowe, zadbane i widać, że włożono w nie dużo pieniędzy, niestety nie idzie z tym w parze poziom opieki jaką powinny być otaczane zwierzęta. W rozmowach z właścicielami jeszcze przed umieszczeniem konia w ich stajni wszystko było idealnie – każda prośba będzie spełniana, z niczym nie będzie problemu, a wszystko w miłej atmosferze i z uśmiechem. Niestety pierwszy zgrzyt miał miejsce kilka minut po przewiezieniu konia, bo o ile wcześniej ilość owsa, jaką mój koń miał otrzymywać nie była problemem, to o tyle już po umieszczeniu go w stajni nagle padło bezczelne pytanie „czemu tak dużo je?” i „czy na pewno tyle ma dostawać?”. Już wtedy dało mi to do myślenia…
W tym samym czasie poproszono właścicieli, aby nie wpuszczali mojego konia do stada od razu i żeby dopiero po kilku dniach wyprowadzono go na wydzielony i odgrodzony teren pastwiska tak aby miał możliwość widzieć się ze stadem. Niestety zadufani w sobie właściciele stwierdzili, że wiedzą lepiej co jest dobre dla konia i jak dołącza się nowego osobnika do stada, w wyniku czego po 4 dniach od przyjazdu koń trafił do innych koni. Każdy kto posiada podstawową wiedzę na temat zachowań koni wie, że taka sytuacja generuje duże ryzyko urazu w wyniku prób dominacji etc. Tak też się stało z moim koniem – został kopnięty przez innego konia w wyniku czego doznał poważnej, trudnej do zdiagnozowania kontuzji . Doszło do tego, że realnym stało się uśpienie konia… Na szczęście wnikliwa diagnostyka i szereg badań pozwoliły na wyeliminowanie najgorszego scenariusza, lecz przed nami długotrwała rehabilitacja i ciężka praca, aby koń wrócił do formy w jakiej trafił do Brąswałdu. Koszty leczenia na dzień dzisiejszy przekroczyły 1.5 tys. złotych, a to nie koniec. Ze strony właścicieli nie padło ani jedno słowo „przepraszam” (wręcz przeciwnie, nawet widząc cierpiącego konia byli w szampańskich nastrojach, zawsze uśmiechnięci).Nie wspominam już o jakiekolwiek pomocy, wręcz przeciwnie – koń przestał mieć wyścielany i sprzątany boks, a ze strony właścicieli mimo tłumaczeń, że leczenie, spowodowane ich niewiedzą i bezmyślnością sporo kosztuje, pojawiły się coraz bardziej bezczelne próby uzyskania odpłatności za pensjonat (na który i tak nie byli uprzejmi wystawić umowy ani potwierdzeń otrzymania wpłat).
Zdecydowanie odradzam to miejsce – niech Państwa nie zwiedzie ładne obejście. Za tym miejscem nie przemawia nic – ani jakość opieki (a raczej jej brak), podejście do klienta – wszystko jest wyliczone – każde źdźbło siana, słomy, każde ziarno owsa. Dodam również, że właściciele sami sprzątają sobie boksy.  Najlepsze podsumowanie tej stajni to słowa właściciela z prowadzonej w obejściu rozmowy telefonicznej - „na tych pensjonatowych to i tak wyjdę na swoje, bo raz dam owsa raz nie”. Ludzie z takim podejściem nie powinni zajmować się końmi, ani żadnymi innymi zwierzętami. Wybierajcie dla swoich koni stajnie prowadzone przez ludzi, dla których jest to pasja, a nie czysty zarobek i przeliczanie na każdym kroku pieniędzy. Stres, nerwy, łzy i przede wszystkim zdrowie konia, który przyjechał do nich w super kondycji to coś czego nikt nie zwróci i nie zrekompensuje. Niestety moim największym błędem było to, że nie zaczerpnięto dostatecznej wiedzy na temat tej stajni, po czasie dopiero okazało się, iż w owej stajni padły już dwa konie ☹. Gdybym wiedział/a to co wiem teraz nigdy mój koń nie stanął by w tym miejscu.
Dziękuje Wam za uwagę, mam nadzieję, że mój post sprawi, że Wasz koń nie trafi w to miejsce – naprawdę nie warto!
Zobaczę, jak mi zjazdy na studiach ustawią, bo jeszcze nie podali terminów. A skoki bez konia w moim przypadku by stylowe nie były  😀

Edit: Późnym popołudniem dali plan- akurat będę miała wolne. Może uda się wziąć udział w zawodach.

Super 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
29 października 2017 23:30
Dziewczyny, szukam dobrego ginekologa na nfz, najlepiej kobieta i krótki termin czekania na wizytę.
Znam dobrego prywatnie, ale 160zł za wizytę to dla mnie za drogo obecnie.
Pasta na odrobaczanie equest pramox na 700kg, nie potrzebuje ktoś? Mam tubkę na zbyciu.
Hej! Mamy możliwość zorganizowania konsultacji z Traveling Saddler. Konsultacje z zakresu dopasowania siodeł, możliwość przyjechania z własnym koniem. Miejsce konsultacji stajnia 3 km od Ełku. Więcej informacji na fb: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1513056262144828&id=574754082641722
Poszukuję weterynarza do zrobienia badań TUV w okolicy Olsztynka. Możecie kogoś polecić?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
25 sierpnia 2018 13:43
Może Michał Wieteska?
Hej, w niedalekiej przyszłości przeprowadzam się do Olsztyna, więc zaczynam rozglądać się za stajnią dla swojej kobyły.
Szukam czegoś do 900 zł, fajnie by było max. 30km w jedną stronę. Najlepiej karmienie 3x dziennie, ale nie jest to warunek konieczny, padokowanie!!!, nie kopny plac do jazdy, hala. O dobrej opiece, normalnym i dbającym stajennym, dobrej jakości pasz itp. chyba nie musze wspominać.  😉 Znajdzie się coś?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
19 października 2018 15:47
Cerise, ja od 7 lat stoję w Kieźlinach i niezmiennie polecam. 750 zł, hala namiot, karmienie 3x dziennie, padok owanie w stadach, podłoże ok, opieka bardzo dobra. Ma swoje wady jak wszystko, ale myślę, że zalety zdecydowanie przeważają.
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
19 października 2018 20:39
Zgodzę się z przedmówcą i Kieźliny rzeczywiście mogą byc fajną opcją. Tuz przy Olsztynie, 50 m od przystanku MPK, karmienie 3 x dziennie, pastwiska rotacyjnie zmieniane, co do podłoża to może być różnie, ale trzeba samemu podjechać i sprawdzić, bo ilu pensjonariuszy tyle opinni nt podłoża, na pewno gorsze jest na dworzu niz na hali. Kieźliny mają ogromną zaletę - pani Marta zawsze siedzi i "pichci" dla każdego konia indywidualnie jedzonko wg zaleceń właściciela i naprawdę budzi to we mnie ogromny podziw, bo koni jest kilkanaście i w żadnym innym pensjonacie o podobnych wytycznych się jeszcze z tak indywidualnym podejściem zywieniowym nie spotkałam. 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
02 listopada 2018 13:28
Niestety, dostaliśmy informację, że stajnia w Kieźlinach się zamyka. Jestem w rozpaczy w panice. Na gwałt szukam stajni dla emeryta rencisty, pastwiska i super opieka, nic więcej... Kurde no
A wiecie może z jakiej przyczyny? Mnóstwo ludzi i koni zostanie na lodzie.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
02 listopada 2018 14:42
Przyczyny zdrowotne gospodarzy. No jest pewna panika i nastroje podłe. 15 koni szuka domów.
maleństwo Zerknij na PW, wysłałam Ci wiadomość. 🙂
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
02 listopada 2018 20:37
Dla emerytów mogę podać nr do gościa we Wrócikowie, który ma kilka wolnych miejsc jeszcze w stajni 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
04 listopada 2018 08:23
Bardzo dziękuję za wszystkie privy, kochane jesteście. Szybka akcja i większą grupą przenosimy się do stajni w Sząbruku.
maleństwo Nie ma za co - w razie, gdyby ktoś od Was, pensjonariuszy się nie załapał do Sząbruka albo coś i był pod ścianą, dawaj znać - coś pomyślimy 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
04 listopada 2018 13:26
Dziękuję
Czy ktoś zna konie w Pajtuńskim Młynie ? Szukam informacji na temat jednego z nich, więc gdyby ktoś był zorientowany, proszę o pw :kwiatek:
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
02 grudnia 2018 19:11
RioBrawo- napisz do kosteczka  😉
Dziękuję ☺
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się