Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Krakusy, znajomy - expat z Irlandii poszkuje stajni, w której mogłaby po przeprowadzce zacząć jeździć jego 10-letnia (ponoć już jeżdżąca) córka. Najlepiej coś w mieście, albo możliwie blisko; żeby były sympatyczne konie, hala na zimę, oraz oczywiście instruktor, który mówi po angielsku. Za wszelkie wskazówki będę bardzo wdzięczna!
Zapraszam do Facimiecha 🙂
Zapraszam do Facimiecha 🙂

kawał drogi od Krakowa, ciężko z dojazdem, ale warto  😍
Żaden kawał. Jakieś 20km tylko. W obecnych warunkach drogowych szybciej dojechać do Facimiecha niż jeździć po Krakowie.

Jak ktoś ma auto i czas, to tak
Gorzej dla tych niezmotoryzowanych.
fabapi, E - dzięki! Przekazałam.
A tak jeszcze dopytam - jest tam ogólnie jakaś fajna sportowa rekreacja?
Ostatnio brałam udział w zawodach towarzyskich w Nawojowej i trochę mi się sentymentalnie zrobiło - przypomniały mi się stare czasy, kiedy się jeździło prawdziwe konkursy. Wiadomo - w NG to tylko tereny wchodzą w grę na co dzień, po to tam przyjeżdżam i jest super, ale czasem myślę, że fajnie by było może w jakichś porządnych placowych warunkach coś porzeźbić i przypomnieć sobie to i owo

Witam,

Nie wiem czy to odpowiedni wątek. Poszukują opinii o a stajniach w okolicach zakopanego. Chodzi mi konkretnie o teren po górach.
W Czarnym Dunajcu może? U Wioli Hajnos.
W Czarnym Dunajcu to płasko raczej 😉 ... może Toporzysko koło Jordanowa , u Piergiesa pod Babią Górą , Rancho Pcim ....
Dziekuje za podopwiedzi tylko te stajnie co wymieniłyście to kawłek od tego Zakopanego są. Jakieś bliżej? I bardziej chodziło mi o opinię gdzie robią to z głową i nie zabiją mnie w tym terenie  😁
Stadnina koni u p. Ścisłowicza w Ludźmierzu, u p. Bobaka w Rogoźniku i w Łopusznej u p.Buły. To duże stajnie z pastwiskami i ujeźdżalniami.B.dobre warunki utrzymania koni.W samym Zakopanem jest jeszcze stajnia Konsul w Kościelisku, ale nic o niej nie wiem 😉 No i sporo prywatnych stajni przydomowych.
Mam dwa pytanka:

1) Czy to prawda, czy tylko plotka, że stajnia w Brzoskwini rezygnuje z rekreacji? Bo coś takiego obiło mi się o uszy i zaciekawiło mnie to.
2) Co się dzieje w Sierczy? Niedawno przejeżdżając tamtędy nie widziałam koni, wcześniej były - tak z 3 miesiące temu, ale kilka wychudzonych sztuk. Ta stajnia jeszcze istnieje?
Hej, szukam aktualnych opini na temat KJ Brzoskwinia i stajni w Kobylanach pod względem pensjonatu.
Czy ktoś się orientuje jak wygląda pensjonatowo sytuacja w Staniątkach (dawny KJ Hubertus)?  :kwiatek:
Mam dwa pytanka:

1) Czy to prawda, czy tylko plotka, że stajnia w Brzoskwini rezygnuje z rekreacji? Bo coś takiego obiło mi się o uszy i zaciekawiło mnie to.



Rekreacja w Brzoskwini nadal aktualna 😀
Halo Kraków, czy w naszym pięknym mieście jest chociaż jedno miejsce z sensowną rekreacją? Coś poza jazdą w zastepie, najchętniej z możliwością poskakania (a nawet bardziej kicania przeszkód typu 50 cm) 🏇
Do tej pory jeździłam w Lublinie, chciałabym wrócić do tego sportu ale trochę się zrazilam szukając szkółki tu na miejscu rok temu.
CavaisLover, pisz do Ani Kalbarczyk (Jazda konna u Ani na fb). Prowadzi jazdy w Santosie na swoich koniach, bo tam rekreacji jako takiej już nie ma. Uczy od 0, koryguje błędy, bardzo kładzie nacisk na technikę. To chyba jedyna sensowa rekreacja w Krakowie.
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
15 sierpnia 2017 11:22
Jadę w sobotę 19.08 na Mistrzostwa Europy w WKKW do Strzegomia, mam 3 wolne miejsca. Wyjazd z Krakowa (Prądnik Czerwony, Biały) 6.00 powrót 22.00.
Koszt przejazdu 220-240zł do podziału.
Ktoś chętny?
Jadę przez Krzeszowice, Trzebinie, dalej autostradą
cześć, jestem tu całkowicie nowa i mam do Was pytanie czy jesteście mi stanie polecić jakiś ośrodek gdzie będę mogła się nauczyć jazdy od podstaw.
Będąc teraz na Mazurach miałam okazję spróbować jazdy konnej w stadninie w Kalisie.
Instruktorka była fenomenalna, zaszczepiła u mnie bakcyla jeździectwa chociaż do najmłodszych nie należę(36), zapewne dla mnie zostaje tylko rekreacja. Doradźcie gdzie się faktycznie nauczę jeździć a nie będą to tylko oprowadzanki na koniu.
Miałam okazję odwiedzić KKJK, Włosań i WLKS Krakus. W Krakusie nie ma wolnych miejsc, Włosań dość daleko 20km od Krakowa Zakopianką- obawiam się korków- dodatkowo tam nie ma możliwości odwołania zajęć i manewrowania grafikiem- jak coś wypadnie godziny przepadają, a KKJK- sama nie wiem, jakoś to miejsce nie przyciąga....
Może napisz która strona Krakowa jest dla Ciebie najwygodniejsza?
Stricte w Krakowie to ciężko, kawałek od:
Południe stajnia Na Zielonej (kawałek od Krakowa, ale dojazd dobry), Pańskie Pola w Łyczance (chociaż mam mieszane uczucia)
na północy KJK Szary, Stary Młyn (kawałek od Krk, ale dojazd jest niezły)
Pony sport w Sierczy k/Wieliczki (dojazd busem)
Świetnie prowadzone zajęcia są w Radziszowie (za Skawiną - z dojazdem MPK)


najbardziej interesuje mnie południowa część Krakowa (od strony Skawiny, Tyńca)- znalazłam KJ Facimiech- czy ktoś ma jakieś doświadczenia?, o Radziszowie nic nie widziałam, ale dziękuje za naprowadzenie 🙂
mysza001
przyjedź do KJ Facimiech
zobacz
porozmawiaj z ludźmi
🙂 zamierzam odwiedzić Facimiech jutro, dzisiaj wysłałam zapytanie czy w ogóle są wolne miejsca, bo tak jak wspomniałam wcześniej w Krakusie powiedzieli od razu że nie mają terminów na rekreację
Tamte okolice faktycznie Facimiech i Radziszów. O Facimiechu się nie wypowiem, bo nie wiem jak to wygląda w tej stajni (chociaż koleżanka coś jeździła i wypowiadała się bardzo pozytywnie).
Radziszów znam, bywam, widziałam i też jak najbardziej na plus. Przede wszystkim rodzinna, kameralna atmosfera. Myślę że jak pisała fabapi, najlepiej pojechać, zobaczyć, porozmawiać 🙂
Ja się wyłamie i Radziszowa nie polecam.
Za to KJ Facimiech oraz stajnię Pod wiślanym wałem w Jaśkowicach jak najbardziej!
A ja się dopytam
Co i gdzie jest w Radziszowie, za stajnia, bo ja nie kojarzę żadnej  👀
A ja się dopytam
Co i gdzie jest w Radziszowie, za stajnia, bo ja nie kojarzę żadnej  👀

OJK Diagram.
byłam dzisiaj w KJ Facimiech, ośrodek wygląda fenomenalnie, po samym wyglądzie ośrodka i po tym jak widziałam opiekę nad końmi chyba zdecyduje się na zajęcia właśnie tam. Niestety nie udało mi się ustalić szczegółów szkolenia podstawowego, ani jak na chwilę obecną skontaktować się z osobą odpowiedzialną za to szkolenie, mam nadzieję że znajdzie się miejsce dla osoby 35+ 😉, bo nakręciłam się jak tylko na tą jazdę konną
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się