Bryczesy

Pati2012
Cena za Pikeury nie powinna Cie bolec, bo one sa niezniszczalne. Ja sama jedne cioram juz 4 rok. Z czego 2 lata objezdzaly min 10 koni dziennie 5 razy w tygodniu. Nie sa ani przetarte, ani wyblakle, ani nawet rzep sie nie zniszczyl.  A wszelkie Cavallino, FP i inne tansze nie wytrzymaly nawet pol roku... :/


Przychylam się do powyższego. Moje Pikeury przetrwały Equiline (które były droższe) oraz HV Polo.
A jakie macie opinie o Covalliero? Warto kupować, czy już jednak lepiej trochę poczekać i zaoszczędzić na coś droższego?


Ja posiadam Covalliero.
Mam jakies z jasnego elastycznego materiału ale.. Wow. Milo. Zmywa sie wszystko i naprawde fajnie.
Natomiast jeśli chodzi o lej... Kulkuje sie od pierwszej jazdy. Ale sam sklad bardzo w porządku.



Po dzisiejszej jeździe mam również kulki na udach, czego nigdy do tej pory u siebie nie zaobserwowałam. Nie wiem czy to źle czy rodzaj materiału siodła bo jednak syntetyczne.
Dlatego strasznie chcialabym coś kupić z silikonowym lejem. Wtedy by się nie "kulkowało".
Pozwolę sobie wstawić post pod postem bo chcę zapytać o bryczesy Horze za 140 zł z silikonowym pełnym lejem.
To jest możliwe? Czy to jest stan "kilka razy na dupę i do wyrzucenia"? link do modelu w Bergo.
Nie wiem jak działa silikonowy lej po za tym, że teoretycznie mocniej trzyma - chciałabym je przetestować a cena jest bardzo przyjemna ale.. no jeśli to są bryczesy grube, nieoddychające na kilka jazd to sobie daruję.
Dzięki dziewczyny za opinie. :kwiatek: Wychodzi na to, że jednak lepiej jeszcze trochę przeboleć w jednej parze, a uzbierać do Pikeurów.
dar te bryczesy są z bawełny - jak to dziewczyny wcześniej pisały - są jak dresy... wypychaja się kolana, kulkują się... mi się jeździło koszmarnie i natychmiast odsprzedałam... ale ja miałam active ze zwykłym pełnym lejem... nie wiem jak gripy...
dar moja córka ma ten model i jest bardzo zadowolona , jeżdzi od 2 miesięcy, nawet w upały wolała te niż cieńsze innej firmy, fajnie sie piorą , nic sie nie kulkuje 🙂 i jest bardzo zadowolona z kuleczek
dar, to są grube bawełniane gacie, coś jak dresy 😉
Nie wyobrażam sobie w takie upały w nich spędzać parę godzin. Jak lej się zachowuje, to nie wiem, ale to takie malutkie kropeczki (dość wypukłe, no nie jest to grip Pikeura 😉 ) ale materiał spodni jest ogólnie no... nie praktyczny (włochaty, mechaty). Chociaż wygodne jak gacie od piżamy. Myślę, że przy mocniejszym używaniu będą się przecierać - jak bawełniaki no 🙂
Kurde błagań, znajdźcie mi jakiś sensowny model z pełnym silikonem. Coś co nie kosztuje majątku. 🙁
Kayra   Kucusiowy wariat :P
13 sierpnia 2017 10:13
dar, moze sprawdz w bergo, tam jest dużo przecenionych bryczesów. Nie wiem czy konkretnie będą takie jakie Ty chcesz, ale warto zobaczyć 🙂
Patrzyłam właśnie i .. No nic mnie nie powala.  😵
Jestem w rozsypce.. Mam jedne bryczesy, ktore sa fajne, na tyle elastyczne, ze dobrze mi się w nich jeździ no ale są jasne i .. Bardzo widzę, że ten super lej Covalliero.. No sama nie wiem. Zaczyna mi być ich szkoda.
W ogole widzialam na stronie Decathlonu pełny lej, zwykle bawelniaki.. One kosztowały 160 zł a teraz 90 chyba. Nie wiem czy sobie takich nie kupię i odpuszczę szukanie na siłę.. No ale mają rzepy na dole nogawki a to mniej komfortowe niz guma i..

No nie ma bryczesow dla mnie 🙁
dar, kup sobie jakieś bez silikonu i nałóż silikon. Jak się uśmiechniesz w jakiejś małej "agencji reklamowej", gdzie wycinają z folii, ktoś miły zrobi ci szablon za małe pieniązki (wzór możesz sobie sama zrobić na kompie, wektorowo) .
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
13 sierpnia 2017 17:12
dar moja zawodniczka uwielbia na co dzień ten model z decathlonu.
Twierdzi, że jedne z nawygodniejszych bryczesów jakie miała.
Tutaj są Pikeury na promocji Lucinda Grip i Patricia Grip
lusia722, ja też kocham bryczesy z deca, najbardziej te z silikonem
Krotkim czy pelnym? tez sie nad nimi zastanawiam 🙂
No właśnie Nirv jeździ w tych silikonach z krótkim lejem z Decathlonu - ja powiem od siebie, że założyłam na dupę i naprawdę materiał przyjemny ale jestem przyzwyczajona cholernie do pełnych lejów.
Strasznie spodobał mi się pełny lej letni w Decathlonie granatowy ale - nie ma już nigdzie mojego rozmiaru a te, które wstawiłaś lusia mnie zupełnie nie przekonują, strasznie irytował mnie materiał.. one ładnie wyglądają ale a) mają krótki lej, b) cena jest nieadekwatna kiedy wiesz jaka marża jest na nie nałożona 😉 Umówmy się ale w tej cenie jestem w stanie znaleźć bryczesy z pełnym lejem ale dziękuję za linka z Pikeurem. 😉 Przyznam szczerze, że ostatnio podobają mi się najbardziej. Moja znajoma jeździ w jednych szarych z silikonowym lejem, dla dzieciaków szkółkowych wykupiła jakieś granatowe też z silikonem.. no śliczne są. Nie znam się absolutnie na modelach ale chyba postanowiłam odłożyć troszkę więcej kasy w imię wreszcie pierwszych Pikeurów w jeździeckiej szafie. 🙂

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 sierpnia 2017 12:03
dar moja zawodniczka ma bryczesy różnych marek i jeździ zazwyczaj ok. 7 koni, więc dla mnie jeśli chodzi o testy to  jest bardzo wiarygodną osobą.
Dar zerknij na Covalliero Basic Plus, pełny lej silikonowy, wygodne, miękkie bryczesy z a la jeansowego materiału (wersja granatowa lub czarna), 250zł.
Te bryczesy mozna kupic ponizej 200 zl.
[quote author=McBetka link=topic=217.msg2704458#msg2704458 date=1502710784]
Dar zerknij na Covalliero Basic Plus, pełny lej silikonowy, wygodne, miękkie bryczesy z a la jeansowego materiału (wersja granatowa lub czarna), 250zł.
[/quote

O. Są ładne. Nie wiem czy mnie telefon przekłamuje ale wygląda jakby nie cała pupa była w leju. Nie mniej Covalliero jedne mam i zamszowy lej bardzo szybko mi sie skulkował. Na pewno jest to fajna alternatywa do zaproponowanych modeli. Dziękuję serdecznie.  💘 :kwiatek:
a jak jest z rozmiarówką tych Covalliero Basic Plus? Typowa, zawyżona, zaniżona?
Dar bardzo proszę. Na moje oko cała pupa jest nakrapiana silikonem.

Pestka ja noszę rozmiar ubrań 36 i mam 36 z tych Basic Plus, teraz próbowałabym "wbić" się w 34 bo są miękkie i materiał się sporo naddaje.
pestka, dokładna, ta lepsza.
ja chociażby na bieliźnie mam 38, w villi horse 38, w spodnie 36 się wciskam, żeby się wyprały i same rozluźniły.. a w Covalliero 36 mam bezproblemowo 😉
jeśli zastanawiasz się nad rozmiarem albo jesteś pomiędzy to weź ten mniejszy 😉
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
16 sierpnia 2017 21:38
Czy ma ktos opinię o horze juliet ? Wygladaja ba mega wygodne - ale jak z jakością ?
Właśnie odkryłam Amerykę!  😂
No niekoniecznie.. Ale zdenerwowało mnie bardzo, ze lej w Covalliero szybko się mechaci. Nie wiedziałam co zrobić.. Ale akurat wpadł mi jakiś lifehackowy filmik i jeśli kogoś równie to denerwuje to polecam suche bryczesy po prostu potraktować maszynką jednorazową do golenia.  🙂 teraz są gładkie.
Właśnie odkryłam Amerykę!  😂
No niekoniecznie.. Ale zdenerwowało mnie bardzo, ze lej w Covalliero szybko się mechaci. Nie wiedziałam co zrobić.. Ale akurat wpadł mi jakiś lifehackowy filmik i jeśli kogoś równie to denerwuje to polecam suche bryczesy po prostu potraktować maszynką jednorazową do golenia.  🙂 teraz są gładkie.


A nie próbowałaś golarki do ubrań? Kupiłam taką, też do bryczesów, rok temu za oszałamiającą cenę 7 złotych i też odkryłam Amerykę. 😀 Jak ja mogłam bez niej żyć?
O, na promocji nawet 6 złotych. xD Nie wierzyłam, że w ogóle będzie działać, to był szok. Teraz mam piękne, niezmechacone bryczesy. 😀

ma ktoś doświadczenie z silikonowym lejem w Covalliero ? :kwiatek:
jak z trwalościa ?  rozglądam sie za softshellowymi  bryczesami i Covalliero są na promocji akurat....
Sivrite, kto wie. Może kupię 😉
Ivet ja mam covaliero detroit od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolona. To moje najlepsze letnie bryczki.
Wprawdzie nie mam ich długo i mam tylko jednego konia ale na razie nic się z nimi nie dzieje. Lej jest moim zdaniem b. dobry. Nie wybielał (jak to mają w zwyczaju niektóre silikony), nie usztywnił się, kropeczki nie odpadają. I nakrapianie jest jak dla mnie b. dobre - nie za duże i nie za rzadkie.
kotbury :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się