Ogłowia

Sumire, wielkie dzięki :kwiatek:. Bardzo bym Cię prosiła o zmierzenie :kwiatek:
To nie na  mojego filigranowego folblucika, a na tego drugiego - irlandzkiego Vimto 🙂. Kantary nosi full, ogłowie Shires też. W Shires coba się nie zmieścił, a mój folblut w nim utonął.
W coba zapakował się w ogłowia Schockemohle (i Prestige) na środkowe dziurki w paskach policzkowych. Z tym, że nachrapniki ledwo co zapinam i naczółki są na styk. Stąd podpytuję się o tą różnicę miedzy cobem a fullem u tego producenta.
Vimto ma łeb może nie jakiś bardzo duży, ale konkretny z szerokimi czołem i szczęką.

Edit. już wiem, że full będzie za duży. Moje konisko najwyraźniej jest niewymiarowe i ma za szerką japę oraz czoło w stosunku do długości głowy 😂.  Dziękuję bardzo za chęci pomocy i pomierzenia swoich tranzelek :kwiatek:!
Wtrącę się z pytaniem. Co oznacza rozmiar ogłowia KB ?
nokia6002, zimnokrwisty? Kaltblut.
KB - potwierdzam: kaltblut, czyli zimniok...

(Czasami robi za xfullla)
Dziękuję  :kwiatek:
Czy jest jakaś firma poza Dyonem, która ma takie naczółki i nachrapniki?


Głównie chodzi mi o kształt, ale za podobne zdobienie bym też się nie pogniewała. 😀
Cena Dyona mnie niestety przerasta.
Moon   #kulistyzajebisty
01 sierpnia 2017 20:52
flygirl, horze miało o ofercie podobne przeszycia ale na pewno nie taki kształt.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 sierpnia 2017 22:36
Flygirl firma Royal 😀
A któryś sklep ma je w ofercie? Bo wpisuję w google, a mi nawet ta firma nie wyskakuje. 🤔
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 sierpnia 2017 09:53
Ej, fajne te ogłowia, a jak z jakością? I jak ktoś już zamawiał stamtąd - sprawnie wysyłają czy tak jak z hooksa? 😀
O nie, właśnie przejrzałam zapowiedzi Waldhausena na wiosnę 2018 i się zakochałam. To ogłowie Rosé, z różanozłotymi okuciami i takimiż cyrkoniami i podbiciem nachrapnika. Na ciemną kasztankę byłoby bajeczne:



Jeszcze do tego dranie dorobili kolorystycznie pasujące strzemiona i ostrogi, już dawno nie miałam myśli "chcę mieć" a propos końskich fantów 😉



Ciekawe, czy jakiś rymarz przerobiłby mi nachrapnik angielski na szweda? Ktoś się na coś takiego porywał?
Kastorkowa   Szałas na hałas
02 sierpnia 2017 20:39
Quanta jak mogłaś  😍 😍 😍 😍 Widzę już moją skarogniadą w tym ogłowiu, spełnia moją miłość do różu i elegancje  😍
Jest gdzieś katalog dostępny na 2018?
A mi się nie podobają, wyglądają na trochę zaśniedziałe albo jakieś odbarwione 😀 ale każdy ma inne gusta. No i fanką kolorowych ogłowi też nie jestem, wyglądają ładnie w katalogach, ale na żywo nie widziałam jeszcze takiego, które by mi się podobało 😉
Ło matko, do moich Eskadronów mauve i old rose! Juz po moich mocnych postanowieniach leczenia szmatocholizmu.
No strzemionka niczego sobie 🙂 A wiadomo jak z cenami? Miałam właśnie w planach wymieniać strzemiona plastikowe na cięższe i proszę
lusia no jest tam idealne, jakie bym chciała, mogłaś mi nie poakzywać. 😁 😜
Wie ktoś gdzie mogę dostać symetryczny nachrapnik hanowerski w ciemnym brązie?  🤔 Mam ogłowie br, i chciałam dokupić również nachrapnik tej firmy, ale niestety są tylko czarne.
Czy jest jakaś firma poza Dyonem, która ma takie naczółki i nachrapniki?
Głównie chodzi mi o kształt, ale za podobne zdobienie bym też się nie pogniewała. 😀
Cena Dyona mnie niestety przerasta.


Horze w modelu Constance ma takie przeszycia, ale niestety kształt nie ten sam  🙁



Nie cytuj zdjęć!
gariaable,  takie przeszycia ma bardzo dużo tranzelek. Też Prestige, Kentaur. Jednak flygirl napisała, że jednak bardziej od przeszycia zależy jej na tym kształcie
Miał ktoś może do czynienia z oglowiem horze matte ? http://www.art-horse.eu/oglowia/5085-24h-oglowie-horze-matte-.html
potrzebuje oglowia do lonzowania gdyz zostalam tylko z jednym. Pytanie czy warto czy nie jest to mielonka i rozsypie sie przy
mocniejszym buncie konia. Jakby ktos przypadkiem macał prosze o opinie.
Dokładnie, może nie napisałam tego tak bardzo logicznie, ale moim priorytetem jest kształt, a dopiero potem, czy na tym kształcie będą te przeszycia czy nie. Mogą być, ale ich brak mi by nie przeszkadzał. 😉 Teraz w sumie wszędzie te przeszycia widzę, a kształtów nadal niet. 🙁 No oprócz oczywiście Dyona i Royala.
flygirl, ostatnio trafiłam na taki nachrapnik w Decathlonowym ogłowiu 😉
https://www.decathlon.pl/ogowie-wodze-pull-back-czar-id_8375291.html
Puma, fajne to ogłowie decathlonowe, ale już oczami wyobraźni widzę, jak trzy paski rozłożone koło siebie wchodzą koniowi do oka.
Puma ale ładne 😍 Szkoda, że muszę poczekać do września z kupnem jakiegokolwiek, ale przynajmniej mam czas, żeby poszukać czegoś idealnego. 😀
Dokładnie, może nie napisałam tego tak bardzo logicznie, ale moim priorytetem jest kształt, a dopiero potem, czy na tym kształcie będą te przeszycia czy nie. Mogą być, ale ich brak mi by nie przeszkadzał. 😉 Teraz w sumie wszędzie te przeszycia widzę, a kształtów nadal niet. 🙁 No oprócz oczywiście Dyona i Royala.


hmmm a może Horse_art by zrobiła?
Czy ma ktoś pomysł na dobre i tanie ogłowia do szkółki jeździeckiej? Mam coś doradzić szefostwu a sama nie wiem, bo całe życie moim kryterium doboru była jakość, a o to przy ograniczonym budżecie ciężko 😵

Najtańsze ogłowie z Deca mi się nie widzi przez ten koszmarny, płaski nachrapnik i naczółek.
York Anisa - nie wiem czy ma jakość jak wszystko inne z Yorka, ktoś wie, ktoś ma?
Start? Używałam przez krótki czas ogłowie tej firmy i po porządnym nasmarowaniu miało całkiem znośną skórę, ale nie wiem czy coś się w tej kwestii nie zmieniło...
Miał ktoś może Kentaura z linii Economic? Jak do tej pory większość rzeczy z tej firmy miało przyzwoitą jakość...
Leleiria, ja używam tego z Deca. Po decyzji o zakładaniu wielokrążka w teren, pojechałam i kupiła drugie takie samo. Używam obu bez nachrapników, które niestety nie nadają się do niczego - są sztywne i przy jakiejkolwiek robocie dłuższej niż 40 minut obcierają. Więc jeszcze tańszego nie radziłabym brać, chyba, że od razu wypniesz nachrapnik. Bez niego chwalę sobie jedno od 3 lat, drugie od roku. Smarowane raz na ruski rok, w tym starszym dosłownie odrobinę wyciągnęło się podgardle tylko.
Ja mam ten model Yorka, po mocnym natłuszczeniu przed pierwszym użyciem i później co jakiś czas jest całkiem fajne. Od 3 lat go używam i jest w nienagannym stanie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się