M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

zdjeeeeeeeciaaaaaaaaaaa!!!
Hahahaha 😂 ner, czyli już nie mogę się wypowiadać bez zdjęć? 😁 Jak mi dziś chłop je zafuguje, to zrobię, ale na razie moja kuchnia to lodówka, płytki na ścianie, mikrofala, opiekacz i tona pudeł, więc nie ma czym się chwalić. 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
14 sierpnia 2017 09:59
Czy dostępne są na rynku zlewy nakładane 1,5 komorowe? Widzę same wbudowane, a te do mnie nie przemawiają.
majek   zwykle sobie żartuję
14 sierpnia 2017 10:05
poka poka, niech zobacze, co mnie czeka.

Ja kolejny weekend wywalam rzezczy, z ktorymi sie nie chce przeprowadzac. Czeka mnie wystawienie znienawidzonej kanapy na ebayu. I reszty mebli, ktora z nami nie pojedzie (np musze sie pozbyc szaf, bo tam mam juz te zabudowane, z przesuwanymi drzwiami, ktore zostana)
Jak na razie opchnelam orbitreka (glownie dlatego, ze po przeprowadzce mam firmowa silownie po druiej stronie ulicy)... Jestem przerazona, najbardziej tempem rozwoju sytuacji. Boje sie, ze mi powiedza 'o tu masz klucze, poszlo szybciej, niz sie spodziewalismy` i nie zdaze wypowiedziec umowy najmu. Teraz nie moge tego zrobic, bo nie wiem, kiedy te klucze dostane. To samo ze szkola dzieci (jak na razie zarezerwowalam miejsce w weekendowej polskiej szkole). Dobrze, ze konia nie musze przeprowadzac.

I tym, ze czeka mnie zakup wszystkiego: pralki, lodowki, zmywarki, calej kuchni....
mundialowa dokladnie  😁 Jestem ciekawa plytek ktore wybraliscie do kuchni 🙂

majek mnie tez to czeka i jakos wcale sie na to nie ciesze 🙂😉 Ale narazie skupiamy sie na rzeczach bierzacych, przynajmniej poki instalacje sa nie zrobione.
nerechta, tu nie widać, jakie są piękne, ale musisz na razie uwierzyć mi na słowo - na żywo robią wrażenie. 😍
nad kuchenką i szafkami mamy panel z takiego samego materiału jak blat, jakiś konglomerat
aaa, widzialam takie w sklepie, super sa! Tez mi sie bardzo podobaly i rozwazalam je pod prysznic, ale maz zawetowal 🙂
ner, u nas była dyskusja czy brać ten wzór w trójkąty, czy w kółka, ale stanęło na moim. 😁
Pytanie techniczne. Ponieważ mam rok do odbioru mieszkania - zaczynam zbierać rady, kontakty itp. Macie jakiś fajny sposób na uporządkowanie tego i nie zgubienie?
magda, lista w Wordzie udostepniona na dysku google- masz dostęp i z komputera i ze smartfona.
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 sierpnia 2017 19:31
O tak, google docs. Mam wszystko tam lacznir z budzetami w arkuszach, genialne
mundialowa, mam w kuchni płytki z tej samej serii, tylko te największe 🙂 Mało fug, co bardzo mi się podoba 😁 Ciekawa jestem waszego efektu końcowego!

nerechta, a Ty wrzucałaś gdzieś foty? Jak wam idzie?
mundialowa, smartini, abre, Pandurska, Dzięki za wskazówki!  :kwiatek: "Naciapałam" tych gniazdek tyle że mam wrażenie że dom będzie w gniazdkowe centki 😀

A przerabiał ktoś temat puszek podłogowych na gniazdka? Kanapa będzie stała na środku salonu, a nie wyobrażam sobie nie mieć tam małej lampki do czytania i kabla od ładowarki 😡 przedział cenowy tych puszek ogroooomny...
Nie pomyślałam o googlu... dzięki laski! Deweloper się wczoraj nie odezwał, stawiam że przez długi weekend i pewnie jutro będą dzwonić. Mam nadzieję że z racji mojego urlopu wydłużą mi nieco terminy na działanie.
magda, negocjuj, dla nas 60 dni na kredyt to przy sezonie urlopowym bylo o ok. 2 tyg. za krótko. Kolega jeszcze wynegocjował, że jeśli dostanie z banków 3 decyzje odmowne to deweloper zwraca mu zaliczkę.
Dzionka, pamiętam, że pokazywałaś swoją kuchnię (i bardzo mi się ona podobała!), ale możesz wrzucić jeszcze raz? 😉 Co do naszego efektu końcowego, to musimy jeszcze uzbroić się w cierpliwość, bo czekają nas co najmniej trzy tygodnie bez kuchni...

magda, my mieliśmy w umowie 30 dni na załatwienie kredytu, ale potem deweloper szedł nam na rękę i cierpliwie czekał. Ale lepiej mieć to na piśmie od razu, albo możliwość aneksowania umowy. A co do zwrotu zaliczki, to my mogliśmy przynieść jedną odmowną decyzję i deweloper zwróciłby kasę.
kiedys na jakims blogu znalazlam fajne tabele kosztorysowo-budzetowe ale nie moge teraz tego znalezc. Jak mi sie rzuci znowu to wkleje. Na pewno byl to blog jakiejs laski ktora remontowala swoje mieszkanie w kamienicy.
magda, U nas było 30 dni, ale deweloper też czekał i nie robił problemów. Pewnie też zależy jaki jest popyt na dane mieszkanie 🙂

A ja właśnie jestem po spotkaniu z elektrykiem i jestem zachwycona 😀 Przesympatyczny i zaangażowany niesamowicie, półtorej godziny chodziliśmy i omawialiśmy każde jedne gniazdko czy kontakt. Sporo mi podpowiedział, zwrócił uwagę na rzeczy o których nie pomyślałam (np. kontakt do lampek choinkowych na zewnątrz z włącznikiem wewnątrz). Jestem w szoku bo jednak dom buduje deweloper, więc nie spodziewałam się takiego zaangażowania i podejścia do klienta  😍
Qaida Zapomnialam, ze ty pytalas o elektryke w domu 😀 Dobrze ze mialas fachowca. Zrobiliscie wypusty za zewnatrz pod czujniki ruchu (jesli planujecie) i np.do odkurzania samochodz na zewnatrz? Projektowalismy jeszcze pod oswietlenie na zewnatrz z tylu, poza tym niezliczona ilosc gniazdek tu i tam i -very important- wlacznik do oswietlenia na stryszku zapalany jeszcze zanim wladujesz sie na strome, strychowe schodki.

A propos elektryki, to mielismy wczoraj odbior. Prund jest, swiecic mozna wszedzie. Rolety dzialaja 😉 Poza tym wlasciwie juz mamy dach, prawie, bo pewnie skoncza za godzinke. Mielismy mala obsuwe ze wzgledu na deszcze, ale juz jest ok. Narazie tyl domku wyglada tak:



A kierowniczka budowy tak steruje pracownikami  😂

majek   zwykle sobie żartuję
17 sierpnia 2017 08:35
Pandruska, kawal domu!!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
17 sierpnia 2017 08:50
Pandurska, wow, ale hacjenda 🙂 Super. I kierowniczką jak u nas!

A ja wczoraj, zarezerwowałam mieszkanie. Pojawiło się nowe ogłoszenie, no i się nam spodobało. Nie jest to dom z ogrodem, ale chyba będzie nam tam dobrze 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
17 sierpnia 2017 09:07
pandurska ale czad!!! Dopiero pamietam gadałyśmy o kredytach a tu proszę: dom juz u was stoi! Wprosimy  sie kiedyś na bank po drodze do pl na kawę   🥂

Szefa budowy pozazdrościć!

malenstwo trzymam mocno kciuki zeby tym razem sie wam naprawdę udało  :kwiatek:
majek No 😀  😀

malenstwo Wow, gratulacje!! Zupelnie rozumiem twoja decyzje. Bedzie sie wam napewno dobrze mieszkac! Pani kierowniczka kaze sie codziennie zaprowadzic "do dziadziow", ktorzy jej wymyslaja rozne zajecia. Pan Stasiu nawiercil jej otworki w kartonie i poswiecil swoja skrzynke z narzedziami, pan Janek ulozyl domek z regipsow itd. Jest naprawde wesolo  😉 Pokaze wam jeszcze widok z okna w sypialni. Slabo wyszlo, ale bedzie (i zostanie przez obszar chroniony) o tak:

  😍 😍

Gienia-Pigwa Bardzo zapraszamy! Mamy 2 pokoje goscinne, wiec mozecie chetnie kimnac w drodze do Polski i sobie pogadamy!
Pandurska, O czujkach też mi elektryk powiedział, o wtyczce do okurzania samochodu pamiętał mój mąż. A stryszku nie mamy  😉 Strasznie Ci zazdroszczę, że = Twoja budowa dzięki tej technologii tak szybko idzie i tak szybko są widoczne efekty 😀

Z ciekawostek jeszcze mamy zaplanowane ledy które będą z góry oświetlały drewnianą ścianę, i to urządzonko, które zmniejsza napięcie będzie schowane za włącznikiem- w ścianie (wybaczcie brak fachowych nazw :icon_redface🙂, w życiu sama bym na to nie wpadła, a potem byłyby kombinacje jak to ładnie schować  🤣
Qaida Ooo, fajny pomysl ze sciana! Z takich smaczkow zrobilismy sobie wypusty na swietliki obok schodow  😎

majek   zwykle sobie żartuję
17 sierpnia 2017 13:13
juz pisalam w dzieciowym watku. Bede wyburzac i dostawiac sciany. Jak myslicie, czy lepiej dac kazdemu dziecku po duzej sypialni, w ktorej sobie zrobia pierdolnik z zabawkami, czy podzielic na dwie male sypialnie i niech maja bawialnie w tym drugim (a najlepiej na strychu)?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
17 sierpnia 2017 13:19
majek, ja bym chyba zrobiła dwa duże pokoje, tak już przyszłościowo, jak będą nastolatka i, to raczej każde będzie chciało mieć swoją twierdzę.
majek   zwykle sobie żartuję
17 sierpnia 2017 13:24
Przyszlosciowo, to ja sie stad pewnie wyprowadze zanim to nastapi.

maleństwo   I'll love you till the end of time...
17 sierpnia 2017 13:25
Aaa. To tego nie wiedziałam, myślałam, że to już foreva end  eva

edit.
wstawiam plan; zdjęcia jak już będziemy działać po swojemu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się