Dopasowanie siodła

Wg mnie ten łęk jest wciąż za wąski (jest kupa miejsca nad kłębem, zwłaszcza na trzecim zdjęciu to widać). Ale sądząc po fotach z tyłu - nawet po zmianie łęku nie wróżę temu powodzenia. Panele są za mało płaskie, przylegają tylko środkową częścią, a po bokach odstają i tył też odstaje - siodło wygląda jak na konia o mocniej łękowatych plecach, a koń ze zdjęcia raczej ma te plecy proste i płaskie... Moim zdaniem poszerzenie łęku skończy się kołyską. Ergo - nie rozwiąże problemu. Do tego z tego co widzę to siodło z systemem Cair, więc za wiele możliwości korekty wypełnienia nie ma. No i jakby chcieć się czepiać, to miejsca na kręgosłup też by mogło być ciut więcej (tzn. kanał szerszy)...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 sierpnia 2017 06:18
Jeśli tam jest Cair to zdjęcia trzeba by zrobić z jeźdźcem na grzbiecie, żeby się panele ułożyły.
Kastorkowa no to zdjęcie luzem lepsze...ale i tak moim skromnym zdaniem to ,że mniej pracy ma koń nie oznacza od razu żeby mu obcinać żarcie: w zimę zwięrzę musi się ogrzać i organizm potrzebuje do tego energii czyli żarcia...
Spróbuj zmienić łęk ( może uda się od kogoś pożyczyć) ,ale na Twoim miejscu zaczęłabym się rozglądac za innym siodłem
Kastorkowa   Szałas na hałas
17 sierpnia 2017 08:30
Z jeźdcem może mi się uda dziś zrobić. Problem jest w tym, że zaczął mu tył obijać plecy a nie było takiego problemu jeszcze w lipcu.

Ratina jeśli uważam, że mój koń jak mniej pracuje powinien dostawać mniej jedzenia to dostaje. Koń w zimie dostaje mniej co nie równa się nic. Nie mniej jednak to nie jest wątek do rozmowy o tym jak mój koń wygląda w zimie i co je.
Dla mnie wyglądał dobrze
Problem jest w tym, że zaczął mu tył obijać plecy a nie było takiego problemu jeszcze w lipcu.


Podniósł i nabudował mu się odcinek piersiowy i wzmocniły lędźwia, to normalne i dobre zjawisko w treningu. Plecy zrobiły się bardziej płaskie jak wklęsłe. I normalne jest też że siodło przestaje wtedy pasować. Być może będziesz musiała szukać nowego, z wypłaszczonymi panelami. Taki "urok" tych koniowatych grzbietów.
Gillian   four letter word
17 sierpnia 2017 09:35
Wróciło moje siodło z przeróbki od X-horse - więc chwalę 😉 szybciutko i sprawnie, w cenie, która nie zabija 😉
niestety podczas tych kilku dni bez siodła wsiadłam w CWD koleżanki i przepadłam, już nie chcę Equipa  😵
Czy ktoś ma numer do p. Ząbczyka? :kwiatek:

I czy ktoś z okolic Warszawy się z nim może umawiał na jakąś nie bardzo daleką przyszłość/ ew. byłby zainteresowany jego usługami?
Kastorkowa   Szałas na hałas
17 sierpnia 2017 09:48
Z jednej strony miło, że jednak moje samodzielne dłubanie z koniem przynosi efekty, ale z drugiej to jednak mógłby się opanować a nie kazać mi za siodłami latać 🤣
Z racji, że problem pojawił się dość nagle to się zastanawiałam czy da się to skorygować choćby chwilowo w jakiś sposób. No nic na razie się lonżujemy, wczoraj plecy wymasowane i bolesność zdecydowanie zmalała. Będziemy kombinować

Dziękuje wszystkim za opinię  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
To jeszcze raz... szukam DOBREGO speca od dopychania siodeł, konkretnie ujeżdżeniówki JC. Ktoś coś?
Podobno poszukiwany powyżej przeze mnie pan Ząbczyk 😉 :kwiatek:
Czy ktoś ma numer do p. Ząbczyka? :kwiatek:

I czy ktoś z okolic Warszawy się z nim może umawiał na jakąś nie bardzo daleką przyszłość/ ew. byłby zainteresowany jego usługami?

wysyłam priv 🙂 zadzwoń zapytaj..P. Ząbczyk był w Wawie jakiś miesiąc temu wiec podejrzewam ,że będzie się niedługo zbierał ponownie 🙂 Ja już 2 razy u niego korygowałam siodło i jestem zadowolona z efektów..

Kastorkowa nie chciałam żebys poczuła się urażona,oczywiście to Twoja sprawa jak karmisz konia,ale nie dziw się potem,że masz tak ogromne róznice między zimą a latem i masz problemy z siodłem...ja szukałam siodła miesiac,mierzyłam sporo modeli, jak znalazłam to po miesiacu korygowałam 1 raz a po kolejnym miesiącu 2 raz... taki lajf niestety

jujkasek zapytaj się P. Ząbczyka czy da rade.
Kastorkowa ale co innego można poradzić. Miałam kiedyś podobny problem. Jak siodło mostkuje albo robi się kołyska, to po prostu niewiele można zrobić. Jakieś podkładki pomagają, owszem, jak trzeba poprawić balans całego siodła - jak leci w przód albo w tył. Tutaj cała geometria paneli się nie zgadza. Taki żywot koniarski, nie ma co się obrażać. Ja z powodu kontuzji swojego konia i późniejszej rekonwalescencji zmieniałam siodło 3 razy w ciągu 10 miesięcy.
Kastorkowa   Szałas na hałas
17 sierpnia 2017 10:12
Dziewczyny ja się nie czuję urażona ani się nie obrażam. Zdaje sobie sprawę, że koń się zmienia to i siodła się zmienia.
Chciałam tylko porady od bardziej doświadczonych w temacie czy da radę coś tu poprawić dostępnymi metodami czy czas na inne siodło  :kwiatek:
Okeeej.. a czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, jak znaleźć namiar do tego pana? Czy to urban legend, tajne przez poufne i w ogóle... jedynie osobiście, tatuowane na przedramieniu? 😉 Może ja jestem nieogarnięta, ale nie mogę znaleźć 🙁

Podpowiecie mi dobre Dusze, bo nigdy jeszcze nie dłubałam w swoim siodle, ile trwa taka przyjemność i jaki jest orientacyjny koszt?
Puściłam Ci PW, Piotrek jest też właścicielem Hidalgo  😉
Gillian   four letter word
17 sierpnia 2017 10:20
To jakieś 30 sekund szukania w google 🙂
To jakieś 30 sekund szukania w google 🙂


Czyli jestem ułomna jednak 😉

Piękne dzięki za namiar!
olq, ode mnie (okolice Otwocka) pewnie ze dwie osoby by były chętne, tylko jeszcze nie dzwoniły - jakbyś miała jakieś informacje, że p. Ząbczyk się wybiera, to daj proszę znać. :kwiatek:
jujkasek daj proszę znaka czy kontat aktualny, mam siodło Sommera i potrzebuję dopchać panele itp, a ostatnie posty na facebooku Ząbczyka grubo sprzed roku.
Próbowałam kilka razy się dodzwonić wczoraj i cały czas wyrzuca "abonent tymczasowo niedostępny", także trudno mi powiedzieć.

Ogólnie potrzebuję mojego siodła jeszcze na wrzesień na pewno, więc najchętniej wezmę się za sprawę po sezonie. Niemniej chciałam się dowiedzieć, jak sytuacja się ma.
Czy ktoś z Was wymieniał skórę wierzchnią siodła?
Mam starego prestige, jest w bdb stanie ale 15lat na koniach zrobi swoje ze skórą cielęcą. Zastanawiam się czy jest sens zmiany skóry, czy to opłacalne i gdzie?
Skóra jest jeszcze w dobrym stanie ale za niedługo będzie trzeba wymienić na tybinkach i siedzisku, ewentualnie panele do pchać (może i tu skóra do wymiany ze względów wizualnych).
Co myślicie, opłaca się czy zbierać na kolejne? 
Pytałam kiedyś w Daw Magu o koszt wymiany skóry na samym siedzisku + te małe tybinki na zamki od puślisk i jest to koszt rzędu 1000 zł. Jakaś głębsza ingerencja w panele ok. 800 zł. Tybinki nie wiem, ale niezła kwota się robi.
Myślę, że warto zadzwonić i zapytać.
Jujkasek  ja jakies dwa tyg temu kontaktowałam się z p. Ząbczykiem  bo chciałam obejrzec siodła które ma w komisie .  telefony odbierał raczej po 16 ( dzwoniłam na ten numer który jest podany w ogłoszeniach na revolcie z siodłami Sommer) , z tego co mówił dopchanie paneli w siodle to 200 zł, korekta łeku 200 zł
Jujkasek  ja jakies dwa tyg temu kontaktowałam się z p. Ząbczykiem  bo chciałam obejrzec siodła które ma w komisie .  telefony odbierał raczej po 16 ( dzwoniłam na ten numer który jest podany w ogłoszeniach na revolcie z siodłami Sommer) , z tego co mówił dopchanie paneli w siodle to 200 zł, korekta łeku 200 zł


Dzięki ivet. A długo trwa taka naprawa? Rozumiem, że JC też ogranie? Ja wiem, bzdurne pytania, ale robię to po raz pierwszy w życiu 🙂
tego to już nie wiem .
spróbuj może zadzwonić na nr. sklepu "Hidalgo "  +48 730 720 600 i dowiesz sie jak sie z Piotrem skontaktować ( może jest na urlopie )
lillid  :kwiatek:
To dbam ile się da jak najdłużej  😉 
Kontakt aktualny, pan miły, mam dzwonić jeszcze jutro 🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
18 sierpnia 2017 18:53
Zna ktos sie na oznaczeniach CWD? Jak sie ma łęk 2C do np. Daw-maga gp?
vissenna   Turecki niewolnik
18 sierpnia 2017 19:01
domiwa 2C to opis tybinek w CWD. Średnia wielkość, duże klocki.

O ile wiem to CWD robi tylko dwa rozstawy - standard i szeroki. Twierdzą, że dzięki elastyczności terlicy to wystarcza.
Kontakt aktualny, pan miły, mam dzwonić jeszcze jutro 🙂


Dzięki  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się