Jakie pasze dajecie swoim koniom?

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
15 sierpnia 2017 19:11
didko20 no właśnie czytałam post Gacek,  później Twój i się zdziwiłam.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 sierpnia 2017 19:53
Fokusowa dzięki za podpowiedź, choć tu cena też powalająca, jak na worek słomy, ale im więcej przeglądam, tym bardziej widzę, że to standard niestety.
somebody  Ja mieszam promass z nuby razem z otrebami od nich. Koń ładnie się zaokrąglił. Pierwszy efekt to był taki, że mu bardzo lśniła sierść i troche masy babrał, później zaczął nabierać i bardzo dobrze wygląda. Daje pol miarki promass i pół miarki otrąb ryżowych.
Cześć,
Niestety mam problem z utuczeniem konia ... Milano jest arabem, który ma astmę, więc musi stać na torfie. Pracuje średnio 3-4 razy w tyg. Ostatnio miał problemy z jelitem ślepym, więc musimy baardzo ostrożnie wprowadzać nowe produkty do jego diety. Od tamtej pory koń nie może przytyć.
Czy uważacie, że otręby, olej lniany wystarczą? Czy wprowadzać mu powolutku inną paszę? Dodam jeszcze że nie może to być pasza wysokoenergetyczna ... niestety wszystkie pasze jakie udało mi się znaleźć mają energię strawną 15-18 MJ.

Pierwsze zdjęcie ogromne!
annmar, Masters Structuur? Taniość i konie na tym przybierają jak dzikie
http://www.salonmiko.pl/pl/p/MASTERS-Structuur-20kg/4777
Dzięki, sprawdzę to i skontaktuję się z weterynarzem Miłka 🙂
Czy kojarzy ktoś jaki producent ma w swojej ofercie paszę dedykowaną dla koni arabskich 🤔wirek:?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 sierpnia 2017 15:07
marlin, nie szukaj paszy "z dedykacją", tylko po składzie i analizie odżywczej  🙂
wojenka szukam paszy z dedykacją głównie po to żeby zobaczyć co ma w składzie, bardziej z ciekawości. Znajoma powiedziała mi, że widziała taką paszę, więc jestem ciekawa co oferują w takich gotowych mieszankach.
Szukam paszy dla 5-latka w pełnym treningu, po której nie będzie miał odpałów (tak jak było to po Saracenie Show Improver), a która nie będzie zwykłym wypełniaczem. Ktoś coś?
lusia722,  właśnie, zmowolam promass, się zobaczy. Wrzodów nie podejrzewam, koń po prostu po raz pierwszy w życiu zaczął pracować. Jak dostawał więcej ziarna to było ok, przestał dostać tyle i się zaczęło. 
blackstones, a ile to pół miarki? I co dostaje oprócz tego?
gacek 🙂 jeden koń (5latek) dostaje na trzy posiłki jak szystkie konie w stajni gnieciony owies, ale był chudy i dodatkowo dostaje pro mass (poł miarki to około 0,3-0,5 kg) i pól miarki otrąb ryżowych ( w tym przypadku to pól miarki jest cięższe). Na początku by się zaczął nabudowywać dostawał całą miarkę pro mass.

Młody 4 -latek duży 170 cm, dostaje wysłodki z nuby bilansowane, otręby ryżowe i promass na jeden posiłek (owies może jeść więc dostaje owies jak reszta koni, a siano do oporu)

Teraz pro mass daje kucykowi (150cm wzrostu) by trochę nabrał krągłości (młody 4 latek w treningu). Próbowałam mu dawać otręby ryżowe, ale nie chciał ich jeść za bardzo, a wysłodki coś mu nie smakują.
Zembria pamiętaj, ze te kg sieczek są dosyć wydajne (No wiadomo zależy kto ile daje), ja dawałam jako wypełnienie żłobu i starczyło mi na długo, więc jak sobie rozłożysz cenę na 2-3-4 miesiące to nie ma tragedii 😉
Annmar, czy to jest aktualne zdjecie Miłka? Czy do takiego stanu dążycie? Bo na zdjęciu wygląda dobrze 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 sierpnia 2017 13:52
Gacek 🙂 w takim razie ok.
Ja niestety nie mam aktualnego zdjęcia, ale mogę powiedzieć,  że jest tylko lepiej. Jak dołączymy do tego pracę to będzie pięknie.
lusia722 Na czym tak zwierza odpasłaś?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 sierpnia 2017 16:01
Fokusowa jasne, że wagowo dużo dawać nie będę, bo nie potrzebuję, chodzi mi o sam fakt kupowania "kostki słomy w worku" po stówce 😉 No boli.... 🙄
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 sierpnia 2017 17:42
belle Havens Gastro+ + sieczka Havens Mix
Efekt super :-)
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 sierpnia 2017 20:08
Między zdjęciami jest dwa miesiące różnicy.
Olson, Hippovet Vital Fiber? Albo Reformmusli?
lusia722 no to tym bardziej fajny efekt. Rozumiem, że pełnoporcjowo na paszy z sieczką?
Olson może Brandon XP? Ja mojego karmię Brandonami i jestem bardzo zadowolona. Kilka koni u nas w stajni na XP stoi, w tym 5 letni ogier i wszystkie mają fajną energię. Żadnych odpałów  😉 Ma sporo białka i tłuszczu, a przy tym skrobię na poziomie 15%. Bardzo fajna pasza dla koni sportowych.
Ja niestety musiałam zrezygnować z Nuby, z czego bardzo żałuję, ale mój koń zaczął zostawiać coraz więcej w żłobie 🙁 Przerzuciłyśmy się kilka tygodni temu na Eponę (polecam szczególnie osobom z Trójmiasta, bo można kupić bezpośrednio od dystrybutorki, nota bene przesympatycznej osoby 🙂 ). Pasza pachnie obłędnie i chociaż uważam, że Nuba ma lepszy skład, to musli Schongang Epony mój zwierz wcina jak opętany. Wygląda tak samo jak po Nubie, nie zauważyłam ani spektakularnej poprawy, ani czegoś niepokojącego, więc jestem zadowolona - bo po Slimmerze Nuby bardzo koń się poprawił i schudł (alleluja!), dlatego to, że teraz koń nadal wygląda dobrze (nie przytył, a sierść lśni i kopyta są w dobrym stanie, zwierzak ma energii tak akurat) uważam za duży sukces 🙂 Teraz planuję wziąć Irish Musli Epony, więc będę dawać znać, jak efekty.
Olson, może -  dorzucając do pomysłów poprzedniczek -  Baileys Top Line Conditioning Mix? Mają też tę paszę w formie granulatu. Mi to musli się bardzo dobrze sprawdza już od ponad 1,5 roku.
Dzięki dziewczyny za pomoc  :kwiatek: Zamówię w takim razie po 2 worki każdej i zobaczymy czy któraś młodemu spasuje 😉
Szukam czegoś, dla klaczy karmiącej, jakieś paszy, granulatu, musli czy witamin, jako dodatek do owsa (karmimy od zawsze tylko owsem, sianem i raz na jakiś czas buraki, jabłka, marchew) i przy tym nie drogiego. 😉 możecie coś polecić?
Żeby maluch dobrze rósł i czegoś na późniejszy etap dla samego źrebaka? 😉
Gillian   four letter word
21 sierpnia 2017 16:30
fanelia, gdzie kupujesz Eponę? uwiebiałam te pasze ale wysylkowo średnio mi się opłaca.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 sierpnia 2017 16:55
belle Dziękuję :kwiatek:
Z racji ogromnej niedowagi i problemów z niej wynikających przez pierwsze tygodnie dostawała śladowe ilości treściwego, ale za jakiś czas spróbujemy dołączyć owies.
Tymczasem je tylko paszę, sieczkę i mesh (do kolacji).
Widać że idzie w dobrą stronę więc na pewno za jakiś czas będzie jeszcze lepiej :-)

Sama mam ciężki przypadek żywieniowy więc wiem ile się trzeba nagimnastykować żeby taki koń wyglądał jak koń.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się