Stajnie w Warszawie i okolicach

MajaK   Tina 2000-2013
18 sierpnia 2017 21:41
[quote author=Niuniowa link=topic=46.msg2705024#msg2705024 date=1502956489]
Ja obecnie mogę wypowiedzieć się o Kozerkach. Mam bardzo wymagającego konia - wrzodowiec, 6 posiłków dziennie, stoi na pellecie. Nigdy nie miałam tak posprzątane w boskie. Posiłki zadawane bez problemu, nikt mnie nie męczy, jak długo będzie musiał jeszcze jeść tak czy siak. Siano ma zawsze w siatce. Inne konie dostają w siatki, torby, lub po prostu na ziemię - bez najmniejszego problemu. Derki, ochraniacze, karuzela w cenie. Żarcie bardzo dobrej jakości. Podłoża zadbane, codziennie podlewane i równane. Na hali mimo tego, że blaszana, wcale duszno nie jest. Rewelacyjne rozwiązanie w siodlarni - przestronne szafki dla pensjonariuszy (aż sprzedałam swoją pakę, bo wszystko się zmieściło). Jest gdzie zrobić sobie kawę czy herbatę, jest ogółnodostępna mikrofalówka i lodówka. Bardzo duży socjal. Zawsze jest ktoś na miejscu. Może nie ma złotych klamek, ale opieka sumienna i uczciwa. Nie ma problemu, żeby czegoś było więcej, jeśli koń tego potrzebuje.

Byłam widziałam potwierdzam, bez złotych klamek, ale właściciele widać, że dbają i robią co  w ich mocy, aby kopytnym dogodzić - dla mnie niestety za daleko.
[/quote]

Stałam 5 miesięcy (październik-luty). Warunki dla ludzi super. Przed wstawieniem konia byłam 2 razy i byłam zauroczona miejscem i zmianami.
Ja i koń jesteśmy niewymagający. Miało być czysto, dużo siana i padoki. Żadnych derek, ochraniaczy czy pasz.
Czysto było, dokarmiałam wysłodkami a padoki widywałam z wjazdu. Na 5 miesięcy mój koń był może tydzień na wybiegu bo "warunki atmosferyczne". Zimą zamarzła droga na plac,padoki i lonżownik (niezbyt równany) oraz karuzela.
Hala fajna tylko czasem stajenny potrafił za ścianą przejechać  z przyczepą z prędkością światła :P
to jeszcze szukam kogoś kto stoi obecnie w Górkach starej Cabrioli?  :kwiatek:
🚫 Hej, wiem, że to nie jest wątek od tego ale bardzo mi pilno a nie wiem gdzie zapytać. Czy ktoś wie co się dzieje z kowalem Andrzejem Brzezińskim? Od dwóch tygodni nie mogę sie dodzwonić a sprawa mnie nagli.
ash   Sukces jest koloru blond....
21 sierpnia 2017 17:42
Ollala🙂, od 15 lat dzieje się to samo 😉 znika a pózniej się pojawia!
Czy jest ktoś na forum kto stoi lub stał niedawno w Largo? Złote klamki wiadomo na zewnątrz są ale jak opieka nad koniem bo to jest dla mnie najważniejsze? Czy stajenni to jacyś sprawdzeni ludzie czy jest rotacja wśród nich? Będę wdzięczna za jakieś opinie od strony osoby, która wie jak naprawdę działa ten pensjonat.
Ollala🙂, od 15 lat dzieje się to samo 😉 znika a pózniej się pojawia!


znaczy co? Na urlop pojechał?  😉 wiadomo kiedy zazwyczaj wraca? 🙁
Hekate1 ja tam stałam w ubiegłym roku, Ci sami właściciele co obecnie... Mam też kontakt ze znajomymi z tego pensjonatu więc jak masz jakieś pytania, dawaj na priv. 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
22 sierpnia 2017 07:19
[quote author=Ollala🙂 link=topic=46.msg2706341#msg2706341 date=1503338802]
Ollala🙂, od 15 lat dzieje się to samo 😉 znika a pózniej się pojawia!


znaczy co? Na urlop pojechał?  😉 wiadomo kiedy zazwyczaj wraca? 🙁
[/quote]

W ten weekend miał ślub, wiec moze dlatego brak z nim kontaktu.
Dzięki  :kwiatek:
Czy ktoś trzyma konia w Aldrago?

Chętnie bym usłyszała opinię ze strony pensjonariusza🙂  :kwiatek:
Szukam opinii o pensjonacie w stajni wilanów. Przeszukałam wątek ale znalazłam tylko opinie sprzed kilku lat. Może mi ktoś coś powiedzieć o tej stajni w miarę aktualnego? Byłam tam dzisiaj i przynajmniej konie były na pastwiskach mimo przelotnych deszczy. A jak jest tam z opieką?
Hej szukam pensjonatu do 800zl Maks. Wymagania to.... Padoki i hala .  Więcej udogodnień miło ale niekoniecznie. Okolice Legionowa Maks 35 km. Ktoś coś?
Pa-Ta-Taj, w Kaniach pod Warszawą, dojazd WKD. Tam zaczynałam jeździć, nie mam nic do zarzucenia, miła atmosfera i pomocni instruktorzy  😉
kYunicorne, ale co ma piernik do wiatraka? 👀 EchelonMaja szuka pensjonatu, a nie stajni do jazd rekreacyjnych (uwierz, że odczucia osoby przychodzącej na jazdy, a pensjonariusza  mogą się diametralnie różnić). Po drugie, Pa Ta Taj nie spełnia jednego z dwóch wymogów.
Dokładnie więc szukam nadal.
Do 35km od Legionowa
Do 850zl
Hala
Oto wymagane warunki 🙂
Przy okazji szukam opinii stajnia Vega
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
24 sierpnia 2017 19:25
Dokładnie więc szukam nadal.
Do 35km od Legionowa
Do 850zl
Hala
Oto wymagane warunki 🙂
Przy okazji szukam opinii stajnia Vega


To najbliżej masz Ławrę. Jeden boks wolny, ale szef szuka czegoś do szkółki, więc może się szybko zapełnić.
**** okolice Dziekanowa Leśnego / Łomianek ****

Czy kojarzy ktoś może dom ze stajnią z ogłoszenia? Potrzebuję dokładniejszą informację o lokalizacji i/lub namiary na właścicieli.

https://www.gumtree.pl/a-mieszkania-i-domy-sprzedam-i-kupie/lomianki/dom-dziekanow-lesny-365m2-nr-5104/1002030644890910468521509
To nie są okolice Dziekanowa czy Łomianek. To okolice Augustowka ( obok Bajardo) - Czosnow Kolonia Małocice
Nieruchomość od wielu lat wystawiona na sprzedaż. Kiedyś stajnia Zielony Zakątek.
Aktualnie w stajni mieści się pensjonat Patka Rancho
Edit: link
[quote author=Lanka_Cathar link=topic=46.msg2707295#msg2707295 date=1503599148]
Dokładnie więc szukam nadal.
Do 35km od Legionowa
Do 850zl
Hala
Oto wymagane warunki 🙂
Przy okazji szukam opinii stajnia Vega

Ławra z tego co wiem nie jest tej cenie, no i szukam miejsca na min. 3 miejsca albo i 6
To najbliżej masz Ławrę. Jeden boks wolny, ale szef szuka czegoś do szkółki, więc może się szybko zapełnić.
[/quote]
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
26 sierpnia 2017 09:21
EchelonMaja, jeszcze u nas możesz się zorientować, stajnia Zielona Koniczynka w Rasztowie 🙂 Stoję od 2 lat jakbyś miała pytania 🙂
Szukam stajni z dobrym dojazdem z pragi płd, główne wymagania to hala z dobrym podłożem, padokowanie i oczywiście dobra opieka stajenna, do 1100zł  😉
Witam,
Poszukuję pensjonatu w okolicach, Warszawy, Marek, Radzymina.
Interesują mnie tylko stajnię z wybiegami trawiastymi, z bardzo dobrą opieką i przestronnymi boksami. Cena do 850.
Ktoś coś może polecić ?
Z góry dziękuję  :kwiatek:
Ach, może ktoś coś powiedzieć na temat stajni Celinów ??
Witam,
Poszukuję pensjonatu w okolicach, Warszawy, Marek, Radzymina.
Interesują mnie tylko stajnię z wybiegami trawiastymi, z bardzo dobrą opieką i przestronnymi boksami. Cena do 850.
Ktoś coś może polecić ?
Z góry dziękuję  :kwiatek:
Ach, może ktoś coś powiedzieć na temat stajni Celinów ??

Takich stajni w tej okolicy brak 🙂 W sumie poza Koniczynką no ale z Marek to tam jest ok 15-20 km, dla niektórych niezmotoryzowanych może to być przeszkoda nie do pokonania..

Celinów jest ok 30 km od Marek
Ratina Z
Odległość od Stajni nie stanowi, żadnego problemu.
A i cena też jest do rozważenia wszytko zależy od warunków.Możesz coś więcej na temat tej stajni co wymieniłaś ?
Ratina Z
Odległość od Stajni nie stanowi, żadnego problemu.
A i cena też jest do rozważenia wszytko zależy od warunków.Możesz coś więcej na temat tej stajni co wymieniłaś ?

Ja stoję w Grotesce w Markach ,wiec na temat Celinowa nic Ci nie powiem bliżej bo ja nie rozważam takich odległości: natomiast ogłoszenie oglądałam i na pierwszy "rzut oka" warunki są fajne...
No a u Nas to pewnie wiesz co i jak...jesli chodzi o Koniczynkę to ja mam tam znajomych i znam sytuację tej stajni taka jaka ona jest: można tą stajnie polecić,konie mają dobrze!!! (mają 20h łąk i są najszczęśliwsze dzięki temu na całym świecie) Są też jakieś tam minusy,ale to zalezy też od tego co dany jezdziec od stajni oczekuje i nie wiem co się zadziało w Twojej obecnej stajni ,że chcesz odejść i szukasz czegoś nowego...
[quote author=blendzior95 link=topic=46.msg2708012#msg2708012 date=1503846778]
Ratina Z
Odległość od Stajni nie stanowi, żadnego problemu.
A i cena też jest do rozważenia wszytko zależy od warunków.Możesz coś więcej na temat tej stajni co wymieniłaś ?

Ja stoję w Grotesce w Markach ,wiec na temat Celinowa nic Ci nie powiem bliżej bo ja nie rozważam takich odległości:
natomiast ogłoszenie oglądałam i na pierwszy "rzut oka" warunki są fajne...
No a u Nas to pewnie wiesz co i jak...jesli chodzi o Koniczynkę to ja mam tam znajomych i znam sytuację tej stajni taka jaka ona jest: można tą stajnie polecić,konie mają dobrze!!! (mają 20h łąk i są najszczęśliwsze dzięki temu na całym świecie) Są też jakieś tam minusy,ale to zalezy też od tego co dany jezdziec od stajni oczekuje i nie wiem co się zadziało w Twojej obecnej stajni ,że chcesz odejść i szukasz czegoś nowego...
[/quote]
O grotesce wiem tylko tyle, że konie na trawiaste padoki nie wychodzą więc jakby od razu nie brałam jej pod uwagę. Chyba, że jestem w błędzie ?
W Grotesce konie wychodzą na piaszczyste padoki w małych grupach 2-3 konie. Są dostępne 2 łaki i 2 trawiaste padoki całe w koniczynie, na które można puścić konia podczas obecności w stajni,ale czegoś takiego jak łąki na których konie w stadzie spędzają cały dzień nie ma.Konie dostają na padoki siano w ciągu dnia i oczywiście obiad  🙂
blendzior, do Celinowa z Marek jest fatalny dojazd. Jestem w stajni w zasadzie po sąsiedzku, zdarzało mi się jeździć ostatnio parę razy trasą Marki-stajnia i... bardzo się cieszę, że nie muszę tak codziennie 😂 W dzień powszedni trzeba liczyć z 1,5 h... Raz jechałam tą trasą w sobotę o godzinie typu 12 i wcale nie było dużo krócej. :/
Poza tym trzeba się liczyć z tym, że tam oprócz pensjonatu jest też dość prężnie działająca szkółka, obozy, kursy, imprezy zewnętrzne (w tym wynajmujące halę), słowem - dużo ludzi poza pensjonariuszami. Infrastruktura jest spoko, ale dla mnie trochę mało kameralnie. 😉
blendzior, do Celinowa z Marek jest fatalny dojazd. Jestem w stajni w zasadzie po sąsiedzku, zdarzało mi się jeździć ostatnio parę razy trasą Marki-stajnia i... bardzo się cieszę, że nie muszę tak codziennie 😂 W dzień powszedni trzeba liczyć z 1,5 h... Raz jechałam tą trasą w sobotę o godzinie typu 12 i wcale nie było dużo krócej. :/
Poza tym trzeba się liczyć z tym, że tam oprócz pensjonatu jest też dość prężnie działająca szkółka, obozy, kursy, imprezy zewnętrzne (w tym wynajmujące halę), słowem - dużo ludzi poza pensjonariuszami. Infrastruktura jest spoko, ale dla mnie trochę mało kameralnie. 😉

Szukam miejsca dla konika, który jest na emeryturze 🙂 Także jakby pod tym kontem szukam pensjonatu 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się