M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Kastorkowa   Szałas na hałas
22 sierpnia 2017 11:49
Dworcika teraz to niestety inna bajka, u mnie na osiedlu najczęściej widuje małe dzieci z lepszymi telefonami niż mój aktualny. 8 latka z Iphonem i ubrana w markowe ciuchy to norma.
Naboo, pestka, dzięki za pomysł z prysznicem! Jak nas koszt nie zje to zrobimy na wymiar, właśnie taki składający się.

smartini, piękna podłoga. Szkoda że w przypadku urządzania całego domku cena wychodzi zaporowa bo bym nie odpuściła.
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 sierpnia 2017 12:20
Dzięki dziewczyny 😀 jak już będę mogła tam wejść to zrobię porządniejsze zdjęcia. Póki co zamówiłam całe AGD, wannę. Zostaje mi dobrać gniazdka/włączniki, umówić się z elektrykiem i zmontować kuchnię 😍
Niestety na mebelki od mamy muszę dłużej poczekać 😀iabeł: za to będą świetne, nie mogę się ich doczekać.
abre, prawda, w całym domu wyszłoby strasznie dużo parkietu 🙁
Wygląda na to że mam pomysł na tę łazienkę i ze składanymi drzwiami zmieści się nawet spora umywalka, kosz na brudne ubrania i będzie nawet miejsce na mopa 😉 Jeśli to się uda to kupuję butelkę bąbelków i ochrzczę tę łazienkę 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 sierpnia 2017 14:08
Skoro teraz się dzieci wyprowadza na dwór jak psy to ja nie mam pytań 😉
majek   zwykle sobie żartuję
22 sierpnia 2017 15:11
Skoro teraz się dzieci wyprowadza na dwór jak psy to ja nie mam pytań 😉


no niestety nie jest to wybor opiekunow. Dzieci do lat ilustam w PL (a chyba 8 w UK) nie moga same wychodzic na podworko/ulice (stad dziewczyny ciesza sie z podworek).
Ja otworzylam szampana, jak moj syn poszedl pierwszy raz sam na rower.
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 sierpnia 2017 15:15
Ja się wychowywałam na zamkniętym osiedlu i - dzięki Bogu. Okolica tak sympatyczna, że raczej nie byłabym puszczana na rower czy na plac zabaw i nie dziwiłabym się rodzicom. Takie drechy, karki i wątpliwa młodzież, że pod wieczór trochę strach było do sklepu wyskoczyć. Teraz pewnie jest nie lepiej
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
22 sierpnia 2017 16:11
Dworcika, z komórką przy tyłku, playstation w ręku i laptopem pod nogą. A, jeszcze tv w tle.
Mam pytanie do osób które robiły kuchnię w Ikei, mocno różniła się wam cena między pierwszym projektem w kreatorze, a tym co wyszło na koniec, po poprawkach projektu i ostatecznym zamówieniu?  👀
Dostałam pierwszą wstępną wycenę od stolarza na 7-8 tysięcy, w kreatorze ikea wyszło mi niewiele ponad 5 i zastanawiam się czy potem wychodzi dużo dodatkowych kosztów kiedy ten projekt jest weryfikowany? (chyba podświadomie szukam argumentów, żeby jednak robić kuchnię u stolarza...  🤔wirek🙂
Lanka_Cathar, i zegarkiem z GPSem 😉
smartini, mieszkałam na Krasińskiego (te bloki "kostki", kawałek za targowiskiem) kilka lat temu. Ja w sumie dobrze wspominam, ale wiem o czym mówisz... sama nie wiem co by było, gdybym miała decydować o puszczaniu dziecka na podwórko :P Za to mieszkanie na Rybakach nadal mi sie marzy.
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 sierpnia 2017 08:02
Qaida, jeżeli w kreatorze dokładnie zrobiłaś projekt, to kwota się nie będzie różnić bo niby jak? Kupujesz dokładnie ten projekt 🙂 No chyba, że doliczasz transport i montaż. U mnie wyszło tyle, ile oszacowałam a zmieniłam jedną szafkę, dodałam zabezpieczenia do zmywarki i piekarnika.
Dworcika, ja pamiętam obawy moich rodziców, jak puszczali mnie gdzieś dalej. Te 15-20 lat temu nie było tam za ciekawie. Po zmroku to bardzo rzadko wychodziłam sama i głównie na spacer z psem - sporym owczarkiem niemieckim, ktorego zęby były już znane przez okolicznych dresiarzy i pijaczków, więc byłam nietykalna :P
No tak, ja tam mieszkałam z 5 lat temu 🙂
Ale oko podbili mi tylko na Rubinkowie :P
smartini, Chodzi mi o taki zupełnie pierwszy projekt w kreatorze i czy wychodzi właśnie dużo skuch, że jednak inna droższa szafka powinna być, albo np. że nie jest coś wliczone (nie wiem, zawias, uchwyt), że nie umieściło się listwy maskującej- tego typu sprawy. Nigdy nie zamawiałam kuchni w Ikei i dlatego pytam jak to faktycznie wychodzi 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 sierpnia 2017 08:50
Qaida, dlatego trzeba go dokładnie zrobić i sobie wycenić, dopilnować listw itp. U mnie wyszła zmiana szafki, bo wcześniejsza babeczka wprowadziła mnie w błąd i nie dało się zrobić takich kombinacji z frontem, jak chciałam (mam na dole stalowe a w nich są braki w niektórych szafkach). A tak Ikea z automatu wrzuca Ci do wyceny zawiasy, przyciski, oświetlenie podszafkowe, szuflady z cichym domykiem. Można się co najwyżej tego w późniejszym procesie pozbyć i zbić cenę niż podwyższać 🙂
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
23 sierpnia 2017 09:21
Dziewczyny, znacie jakieś miejsce ,w sieci najlepiej, gdzie zamówię fajne rolety rzymskie, ale niekoniecznie za 200 zł za sztukę? Jest w ogóle na to szansa?
Podłączam sie do pytania o rolety - gdyby ktoś widział zwykła rolete, taka rozsuwana na łańcuszek lub mechanizm samoblokujacy, na zwykle małe wąskie okno (bodajże szerokość 70cm) w stylu marynistycznym, biało-granatowa lub w ciemniejszym niebieskim kolorze z jakaś delikatna aplikacja białej liny tudzież węzłów, jakiś delikatny zarys statku, czy fal etc., do pokoju dziecięcego ( ale nie chcę nadruku w żadne palmy, rybki i postacie z kreskówek i tego typu oczojebny miszmasz), która by nie kosztowała 200 zł, to prooooooosze dać mi znać. Trafiłam na fajna stronę, gdzie można zamówić sobie wzór rolety, wybrałam zwykła cała granatowa z nadrukiem białej liny i... To g. kosztowało 249 zł. Chyba zwariowali.
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 sierpnia 2017 22:57
Porządniejsze foty - dzisiaj weszłam i pozachwycałam się całą okazałością! Kolory nadal kłamią, trzeba będzie kiedyś zrobić właściwe zdjęcia aparatem 😉


Wykończenie krawędzi podestu 😍


Jutro wykonawca montuje drzwi i łazienkę (bez umywalki na razie 🙁 ), gniazdka kupione, w sobotę wpada elektryk montować je i lampy, mi zostaje wizyta w ikei w piątek (o zgrozo) i montowanie kuchni w weekend...
Ostatnia prosta, niedowierzam :O

emptyline   Big Milk Straciatella
24 sierpnia 2017 06:02
smartini, lepiej w piątek niż w sobotę. 🙂

Myślałam, że dalej pociągniesz te pojedyncze fragmenty parkietu w innym kolorze. Super, że już końcówka, zapowiada się fajne mieszkanie.
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 sierpnia 2017 06:15
emptyline, w Krk to jeden pies :P
Rozwazalam pociągnąć dalej ale na szkicach tak wyszlo lepiej. I jednak wzory na scianach robią swoje, bylby znacznie wiekszy balagan przy wiekszym 'przejsciu'
Może z niedzieli na poniedziałek da się pierwszą noc spędzić na swoim 😍
abre, wysoko jest ten kaloryfer? Demontaż kaloryfera w bloku może być problematyczny.
I tak chyba robiłabym tak: na ściance z kaloryferem płytka pralka, plecami do kaloryfera, nad nią półki (ew. jednocześnie przesłona kaloryfera), odpływ z pralki i dopływ na prawej ścianie, taki występ 20 cm wysoki, ponad wysokością pralki, żeby pralkę dało się na maksa dosunąć do prawej ściany - bo wkuwanie się może być problematyczne w betonie, występ na rury byłby jednocześnie mini półeczką; w prawym górnym rogu kibelek (coś mi się nie chce wierzyć w ten pion na lewej ścianie), w środku odległości od kabiny, która byłaby w lewym górnym, wykorzystując niszę. Z boku kibelka potrzeba min po 15 cm z każdej strony, inaczej będzie koszmarnie niewygodnie... operować rękami 😉, zatem nie zmieszczą się  kibelek, umywalka i kabina w jednej linii. Pralkę odcięłabym ścianką zaraz na prawo od wejścia - i na tej ściance dała umywalkę, bokiem do ściany z wejściem. Pralka ma 60 cm, ścianka 7, zostaje 10 na płytką umywalkę, a reszta w świetle drzwi - nie szkodzi, i tak wchodzi się po lewej stronie, na bezkolizyjne wejście potrzeba 50 cm. Takie rozwiązanie ma następujące zalety: duża swoboda z wielkością składanej kabiny, pralkę można znacząco odsunąć od "dolnej" ściany, zyskując też głębsze półki, nie blokując dojścia do WC, wystarczająca swoboda ruchów przy WC, WC mniej krępujące, w głębi, swoboda ruchów przy umywalce o ile ta będzie szeroka (ok 70 cm) lub odsunięta od "dolnej" ściany, błyskawiczny dostęp do umywalki. Umywalka byłaby niemal na środku łazienki. Mimo to przestrzeń byłaby bezkolizyjna ruchowo, pod warunkiem właśnie składanych drzwi od kabiny i "bezbrodzikowego" rozwiązania.
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 sierpnia 2017 08:14
zaczyna to wyglądać  🤦
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/21121792_10207724747235758_2045447833_n.jpg?oh=b35f5b31fd1eeb4cb979c7a80211df62&oe=59A26BDD[/img]
w Ikei ostatecznie byliśmy wczoraj, od jutra intensywna akcja 'lego for adults'  😂
smartini, Podłoga jest meeega! 💘  No i czekam na relację za jakiś czas jak sprawuje się łazienka bez kafli   😍
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 sierpnia 2017 08:22
Qaida, na pewno zdam takową 😀
smartini, obserwuję od niedawna Twoje meblowanie z uśmiechem na ustach, ale teraz mam jakiś zgrzyt... 🙁 coś będzie po lewej stronie od wanny? razi mnie w oczy ta tapeta kończąca się kilkanaście cm nad podłogą... czy może wanna będzie zabudowana? 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 sierpnia 2017 12:04
Kahlan jak najbardziej będzie zabudowana ;D tylko błąd w zamówieniu był i obudowa doszła dopiero dzisiaj 😉
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/21101026_1425293674206472_1436770506_n.jpg?oh=060f7b3f28c79f2f251b30c280510c0f&oe=59A27575[/img]
nadal zostaje koniuszek bez tapety, to jest mój błąd bo zwyczjnie o tym kawałku zapomniałam zamawiając tapetę (i zamówiłam od linii wanny do sufitu  :icon_rolleyes🙂
Ale brak jest niewielki, mam skrawki więc będę sprawdzać, czy akurat mi się wzór z tych skrawków gdzieś pokryje. Jeśli nie - będę się głowić ale tak czy siak coś pewnie stanie między miską a wanną bo sporo miejsca jest (półki jakieś, może kwiatek, jeszcze nie wiem) także widać nie będzie, nawet jeśli wzór ze skrawków nie spasuje jakoś hiper idealnie 😉
przyjechała też lodówka (alez wysoka, już ją kocham  :kocham🙂, pralka, zmywarka, płyta... czekam jeszcze na piekarnik i będzie komplet sprzętów! Zostaje mi tylko czekać na progres mamy w renowacji starych mebli, pewnie w połowie września u mnie będą  😜
smartini, najs!  😍 nie mogę się doczekać końcowego efektu całego mieszkania!
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 sierpnia 2017 12:20
Kahlan, dzięki :kwiatek: ja też już się nie mogę doczekać, niestety jeszcze długo będę dobierać, składać (głównie hajsy :P), na dzień dobry nie będzie żadnych półek czy witryny na książki, nie będzie foteli (mam od wujka do remontu dwa prlowskie ale muszę przewieźć je najpierw do Torunia jakoś a potem mama musi na nie czas znaleźć 🙄
ja niecierpliwa jestem, więc już mnie wkurza, że od razu nie będzie tego efektu, który planuję ale co zrobić, w totka nie wygrałam jeszcze 😁

Mam pytanie:
Gdzie macie umowy na internet? Czeka mnie wybór i nie wiem czym się kierować.
Nie chcę telewizji, chcę opcję internetową, bo i tak wszystko oglądamy w sieci. Także coś z platformą tv, z HBO GO będzie super. W budynku jest pociągnięty światłowód, więc można podpinać bajery
smartini Cierpliwosci! Wszystko sobie ogarniecie, a efekt wow bedzie szybszy niz sobie wyobrazasz. Mi sie podoba bardzo twoje dzielo.


Czy ktos z was uzywal zwyklych, drewnianych listew przypodlogowych do normalnych paneli (zamowilam Quickstepa do zludzenia imitujacego drewno), oczywiscie po olejowaniu? Mam straszny problem z listwami "panelowymi", ktore mi sie absolutnie nie podobaja i to nie wazne jakiej firmy, a jakies trzeba dac. No i tak sobie wydumalam zwykle drewniane listewki wzamian. Co myslicie o tym pomysle?

Na mojej budowie wlasnie leja posadzki, bo wczoraj ekipa skonczyla podlogowke i wszelkie wody plus sys. napowietrzania. Druga ekipa dziala z elewacja i jutro bede mogla porobic calkiem ladne fotki domku!!  😅 COs tam wrzuce!


smartini   fb & insta: dokłaczone
25 sierpnia 2017 13:28
Pandurska, no wiem właśnie ale i tak będzie mnie to męczyć. Bo mam ten obrazek w głowie a jeszcze chwilę go nie zobaczę na żywo :P
I dziękuję bardzo :kwiatek:
Ja nie trawię tych systemowych panelowych listew (jak z resztą samych paneli) więc właśnie będę robić z MDFu, białe, najzwyklejsze, klejone do ściany. Pewnie za dwa tygodnie się za to zabiorę 😀 póki co znalazłam sobie odpowiadające mi ceną i wyglądem listwy w Casto i znalazłam filmik instruktażowy jak je montować :P jeśli wykminię jak zwykłą wyrzynarką pociąć je pod kątem 45' to reszta powinna pójść gładko 😀

Wydrukowałam natomiast poradnik montażu kuchni z Ikei i... zaczyna mnie to przerażać xD będzie zabawa...
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
25 sierpnia 2017 13:37
ja też mam białe MDFki i uważam, że wyglądają super!

smartini - ja, żeby uniknąć wycinania, kupiłam takie kołeczki, które się montuje w rogach i nic nie trzeba ciąć - wersja dla leniwych ;P
CO do kuchni... życzę Wam dużo cierpliwości ;P Mi montowała ekipa z Ikei i szczerze jestem przekonana, że sami nie dalibyśmy rady zrobić tego tak dobrze ( nie mówiąc o czasie wykonania ). Z tym, że ja dość dużą mam kuchnię i sporo mebli.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się