wasze ulubione seriale

Peaky blinders również polecam. Fantastyczny klimat, połknęłam całość w kilka dni.
W GoT mam nadzieję, że jest tylko pozornie dobrze, żeby potem mogło być naprawdę źle. Koniec będzie słodko-gorzki, przynajmniej na to liczę 🙂
Co do spoilerów i spekulacji fanowskich - są dwa seriale w moim życiu, które skłoniły mnie do czytania na ich temat na forach i portalach im poświęconych - Game of Thrones i Doctor Who. Przy nich nie wyobrażam sobie biernego czekania na następne odcinki, ciągle czegoś nowego szukam, albo czekam na powiadomienia na fejsie 😉 Świetnie się czyta rozkminy fanów 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 sierpnia 2017 22:40
honey, ja bardzo lubię teorie i rozkminy ale dla mnie to co innego niż spoilery :P
Doslownie 10 min temu przeczytałam koncepcję, ze Night King to Bran a wszystko co sie dzieje to jego wina, bo stworzyl petle czasową próbując co chwile naprawić bieg wydarzeń. Wiemy, ze stan Hodora to jego wina, teoria glosi, ze Mad King to tez jego dzielo jak i samo stworzenie Krola Umarlych. Like it :P
No dobra - jasne, że to nie to samo, ale kurna Got trzęsie internetami, więc już nie wiadomo czy coś co się widzało to spoiler czy czyjeś fan fiction ;P Ja wiem, że przyjemnie się ogląda sezon odcinek po odcinku, ale nie w tym przypadku, bo ludzie za bardzo przeżywają i chcą na bieżąco gorąco dyskutować na temat rozwoju wydarzeń, więc żeby sobie nie robić krzywdy lepiej oglądać premierowe odcinki 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 sierpnia 2017 23:30
honey, my oglądamy w poniedziałek zaraz po pracy, w ciągu dnia unikam fejsa i innych ryzykownych miejsc w sieci (nawet tu staram sie nie zerkac 😁 )
Na szczęście strona hbo czy nocna straz zaczynają rzucać konkretami z odcinkow tak we wtorek, wiec spokojnie udaje mi się unikac wiekszych spojlerow 😀
Takze co kto woli, da sie ddogodzic prawie kazdemu 😀
smartini, też ostatnio słyszałam teorię o Branie i ta o NK jest całkiem prawdopodobna 😉 Natomiast to, że rzekomo wcielił się w miecz Jona (bo niby "otworzył oczy"😉 w scenie wychodzenia z przerębli jest już baardzo naciągana moim zdaniem XD Tak samo, jak w zeszłym sezonie ludzie widzieli na zdjęciach promocyjnych faceta w cieniu jako Neda Starka, a okazało się potem, że to randomowy przechodzień :p

To samo było z Westworld - zaraz po odcinku leciałam czytać wrażenia, opisy i teorie innych 😀 Nie powiem, część się sprawdziła. Zresztą, w GoT (ta o pochodzeniu Jona) też.

Dlatego wcale nie chciałabym, żeby HBO wypuszczało od razu cały sezon jak Netflix, bo spekulacje i oczekiwanie to dla mnie niezbędny element GoT 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 sierpnia 2017 07:18
Achaja, ja myślę, że nigdy nie zmienią formuły wrzucania co tydzień. Dzięki temu tworzy się zbyt duża otoczka, którą sami mistrzowsko wykorzystują. Zapowiedzi, podpowiedzi, ciekawostki, dedykowane strony internetowe seriali (jak w przypadku Westworld, gdzie strona serialu jest stroną parku i można tam szukać ciekawostek, podpowiedzi i easter eggów).
Jak dla mnie, to Netflix traci przez swój system. Bo co z tego, że ludzie się pocieszą i obejrzą serial za jednym zamachem, skoro przez to nie buduje się dookoła niego społeczność fanów? Takie Stranger Things, było, zabłysnęło i zniknęło. Ruch się zrobi dwa miesiące przed premierą i znowu 'zdechnie'. W ten sposób (nie zapewniając fanom dodatkowej 'rozrywki' i emocji poza odcinkami) nigdy nie ta się tworzyć takiego fandomu jaki ma GoT i jaki zapewne będzie miał Westworld
Ja mam jeszcze jedną uwagę co do mojego spojlerowania plakatami.
Absolutnie nie toleruję piractwa.
Dlatego GoT oglądam na HBO. Dlatego mam ciągle jeszcze TV.
Jeżeli HBO od 6 m-cy przynajmniej mi pokazuje, że zombiaki mają smoka puszczając zajawki, to mam serdecznie w dupiu wstawiając to, bo ktoś jest złodziejem i ogląda serial na pirackich stronach 😀
Ja się mocno skłaniam ku tej teorii z Branem. Chociaż pobieżnie tylko czytałam. Tym bardziej mamy kolejny plakat z HBO z Branem z niebieskimi oczami 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 sierpnia 2017 11:19
pokemon, ja bym bardzo chciała nie piracić i gdzie się da to tego nie robię. Niestety, aktualnie trzeba by mieć z 5-6 różnych kont i płacić krocie za nie, żeby móc oglądać seriale, które się lubi 🙁 
Co mogę, oglądam na showmaxie (mamy testowy od playa, może zostaniemy b na razie oferta niezwykle uboga). HBO niestety nie sprzedaje swojego streamingu oddzielnie od usługi tv. A TV nie mam, jest mi nie potrzebne i mieć nie będę (w sensie, telewizor będzie, telewizja nie). Ale będę pierwsza, jak tylko HBO GO będzie do kupienia samodzielnie (no chyba, że o czymś nie wiem).
Poza tym, ostatnio byliśmy w Chałupach, a tam hbo udostępnia wifi i Go dla mieszkańców campingów. Szkoda, że internet działał a streaming nie... Obejrzeliśmy na GO znajomego :/
Ale generalnie to nijak ma się to do spoilerowania. Skoro hbo udostępnia takie plakaty i zajawki - proszę bardzo. Natomiast można samemu zdecydować, że się ich nie będzie oglądać (zajawek głównie, plakat to plakat). Czy się ma hbo czy się piraci, nie ma różnicy 😉
pokemon, yyyyy, jak się ma spojlerowanie do zajawek? Jeśli ktoś siada do telewizora o 20:10, a wyłącza HBO po skończonym odcinku, to gdzie niby ma je zobaczyć?
gdzie oglądacie opowieści podręcznej? zalukaj wieczorem zajęte, a serialeonline ciagle chcą mi robić update javy.
Obejrzałam 2 odcinki Peaky Blinders i mnie nie wciągnęło 🙁

Wrocilabym do Gry o Tron, ustaliłam ze skończyłam na ostatnim odcinku 4 sezonu, ale jakoś nie wiem, meczy mnie perspektywa nadrabiania takiej ilości plus znam spojlery...

chciała bym coś kryminalnego jak Broadchurch czy The Killing ale chyba już wszystko widziałam 🙁 buu, ja chcę jakis nowy serial
Scottie   Cicha obserwatorka
24 sierpnia 2017 22:31
anai, ja oglądam na showmaxie właśnie. Dziś w ciągu dnia ogarnęłam, że skoro mam abonament w Play to Showmax mam za darmo 😉 Z tego co wiem można "wypróbować" przez miesiąc za darmo. I chyba na Netflixie też jest miesiąc darmowy.

Swoją drogą bardzo się wkręciłam w "Opowieść podręcznej", właśnie cisnę 5 odcinek 😉 Jak ktoś lubi filmy w takim klimacie, to polecam jeszcze "Never let me go".
Scottie, dzięki, już znalazłam na watchfree i obejrzałam jednym ciągiem 3 odcinki. Skończyłam oglądać na 9. Został mi jeszcze tylko 10 z dostępnych na tym serwisie. A ktoś wie, ile w ogóle odcinków wyszło?
Scottie   Cicha obserwatorka
25 sierpnia 2017 00:12
anai, chyba tylko jeden sezon wyszedł, 10 odcinków.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
25 sierpnia 2017 13:19
Oglądałam ostatni odcinek GoT mniej więcej tak: "co...? Ale... ale jak... po co... dlaczego... przecież to bez sensu... no ja *@&#*... yyy... ale CZEMU?!" 😁
Nie ogarnęłam sceny z Ogarem, nie ogarnęłam reakcji Jona, nie ogarnęłam połowy tego co tam się stało. Chyba pierwszy raz zachowanie bohaterów było dla mnie totalnie nielogiczne 🤣
CzarownicaSa, cała ta wyprawa za mur była tak idiotycznym pomysłem, że nie wiem, jak można było na to wpaść... ...
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 sierpnia 2017 13:29
Achaja, Jon knows nothing... to nic dziwnego, że na to wpadł 😂 a memy z Ogarem i jego jakże błyskotliwym rzutem kamieniem są moimi ulubionymi :P
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
25 sierpnia 2017 13:35
U mnie chyba wygrywają te z Jonem i zabijaniem nieumarłych bo brakuje mu 60pd do levelu 😁 Ale to było tak głupie, że mi po prostu wszystko opadło jak to zobaczyłam 😵 Ogar typowy nieogar, wyprawa jak już wspomniałyście, no po prostu mindfuck level hard 🤣
Na miejscu Denny to ja bym chyba Jona udusiła, bo gdyby nie jego idiotyczne zagranie sprawy mogłyby się dobrze skończyć.
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 sierpnia 2017 14:09
CzarownicaSa, no Jon zdecydowanie nie zrozumiał koncepcji natychmiastowej ewakuacji. Dziwi mnie natomiast brak ataku smoków tam, gdzie trzeba. Ja wiem, że Danny nie miała takich info o umarlakach jak ekipa 'w dole', ale skoro kilku jeźdźców stoi sobie z konikami z boku i obserwuje, to zapewne są to dowódcy. I to ich wypadałoby sfajczyć w pierwszej kolejności, a nie podpalać zombie jak leci, totalnie na pałę 🙄
smartini, no niby tak, ale z drugiej strony a) do końca nie wierzyła w ich istnienie, b) priorytetem była Just Ice League, którą atakowała armia zombie, c) pewnie wcale nie zauważyła nikogo z boku.
Nadal nie czaję, jak Jon planował złapać 1 zombiaka z hordy tak, żeby cała reszta nie zauważyła... Przecież widział, co się działo w Hardhome... 🙄

(Btw., chyba powinnyśmy założyć osobny temat na te dyskusje XD)
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 sierpnia 2017 15:27
Achaja, jestem za osobną dyskusją! nie będziemy robić bałaganu i spoilerów a pewnie jest kilka osób, które chętnie by podyskutowały 😀

Jak dla mnie, mając aż 3 smoki, można jednak było jednocześnie uratować tę bandę kretynów dwoma smokami a trzecim przysmażyć dowódców. Byli dość widoczni a Danny miała wystarczająco czasu, żeby się rozejrzeć. Ale jak wiemy, często reaguje emocjonalnie a nie na zimno i logicznie.
No i nie byłoby o czym robić 8go sezonu 😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 sierpnia 2017 15:39
Danka jest chyba nadal bardzo młoda, prawda? Nie wiem jak bardzo serial jest w tej kwestii wierny książkom i ile lat w serialu upłynęło od pierwszego sezonu, ale wychodzi mi, że ona chyba jeszcze 20 nie powinna mieć?
PS: osobny wątek to też spoko sprawa dla tych, co GoT nie oglądają, bo ostatnio tutaj tylko o tym  😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 sierpnia 2017 15:42
Facella, tak tak, Daneczka jeszcze młoda. Jak oni wszyscy w sumie. Arya młodsza o rok a jednak bardziej rozgarnięta ;D
a tak serio to wiem, czepiam się trochę. Ale tylko trochę, rzadko w GoT są jakieś rażące mnie nieścisłości i nielogiczności
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
25 sierpnia 2017 15:50
Chociaż Arya też za mądrze nie postępuje, też jest impulsywna i często działa zanim pomyśli- no ale ona ma te 13? 14 lat?
Z kolei jak dla Sansy przez chwilę zdobyłam sympatię tak znów mnie irytuje i mam jej dosyć 😵 Chyba najbardziej przeze mnie nielubiana postać, zaraz po Joffreyu. Nie ogarniam, po prostu nie dociera do mnie jak po tych wszystkich wydarzeniach może dalej pozwalać Little Fingerowi być tak blisko siebie i mieć na siebie taki wpływ- ba, jak dla mnie to ona mu ufa! 🤔wirek: No nie ogarnę tego nigdy.
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 sierpnia 2017 15:53
To ja się nie dziwię, że głupio robi. Ona a Arya to dwa różne światy, co innego je kształtowało i w innych warunkach musiały sobie radzić. Danka leci na tytułach, Arya bije po mordach 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 sierpnia 2017 15:54
CzarownicaSa, hmmm, może inaczej. Myślę, że gdyby Arya była w wieku Danny, to lepiej by sobie radziła z takimi logistycznymi zagadnieniami.
A Sansa też mnie niezmiernie irytuje. Nastawieniem do Aryi, brakiem własnego zdania, byciem ciągle chorągiewką na wietrze, robiącą wszystko, żeby... nic nie zrobić? No nie wiem, obawiam się, że Jon popełnił błąd przekazując jej Winterfell.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
25 sierpnia 2017 16:57
Facella podoba mi sie to porownanie 😁

Smartini o, dokładnie, mnie tym samym wkurza. No nie lubie tej postaci :/
Jak już mowa o Sansie...
Kit (od 31 sekundy) wygrał 😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 sierpnia 2017 17:12
Ogląda ktoś Ricka i Morty'ego? Pierwszy odcinek oglądałam z miną pełną przerażenia i obrzydzenia. A potem połknęłam kolejne 3 sezony...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się