M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

smartini, no no fajnie zaczyna go wyglądać.
A ja mam pytanie. Salon bez sofy. Albo same fotele, albo nie wiem jakieś fajne poduchy. Myślałam tez tak sobie o fotelu brazylijskim podwójnym. Mam obecnie sofe, jeszcze po starych wlascicielach. I szlag mnie trafia z nia. Jest duża mega niewygodna i ogólnie no nie mój klimat. Przeglądam internety i nic a nic mi się nie podoba.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
25 sierpnia 2017 15:09
A ja Wam opowiem fajną historię (nareszcie fajną, a nie dramat).

W środę rano była znowu u nas pani z biura nieruchomości z kolejnym oglądającym. Wyszła. Za pięć minut pukanie do drzwi. Pewnie wróciła o coś dopytać. Otwieram, a tam jakiś facet.

- Dzień dobry, jestem sąsiadem z góry. Przepraszam, ale chyba wychodził od państwa pośrednik. Sprzedają państwo mieszkanie? Tak? To świetnie, to ja bym chciał je kupić. Mogę się rozejrzeć?

I tak oto, może nie z nieba, ale z trzeciego piętra, spadł nam kupiec na mieszkanie. Sam będzie mieszkał na górze, a nasze będzie pod wynajem. Proszę, jak się zaczęło układać, to na dobre. I nawet oświetlenie znaleźliśmy, bo nas to strasznie męczyło, w rozsądnej cenie. Jest fajnie 🙂

I tylko się teraz okazało, że w ramach dekomunizacji, będą zmieniać nazwę naszej nowej ulicy. To ja się wstrzymam z wymianą dowodu...
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 sierpnia 2017 15:13
maleństwo, świetne wieści!! Niebo jak widać bliżej niż można sądzić 😁
pokaż oświetlenie 😀!
Czasem tak jest, że wszystko się wali ale jak w końcu zaskoczy, to idzie z górki. Sama przez takie coś przeszłam.
P się zadziwia non stop, jak po mnie mogą spływać jakieś niedoróbki, wpadki, złe drzwi i inne, wkurzające pierdoły. A ja taki rok miałam, że mnie kurcze cieszy fakt, że z sufitu nam się farba z taśmą odkleiła i trzeba było poprawić. W końcu mam problemu gabarytów, które jestem w stanie udźwignąć no to spływa po mnie.
U Was pewnie też właśnie przyszedł czas na przełom 😉
Ciekawe jaką ulicę dostaniecie :P

A tak w ogóle, to w ikei jest nowa kolekcja... Butelkowo-zielone poduszki ala-atłas, lniane we flaminki, złote doniczki, geometryczne, kanciaste wazony. Ło_matko_kochana jestem zakochana, walczyłam ze sobą żeby nic nie kupować wczoraj bo w magazynu samoobsługowego wyjechaliśmy z trzeba wózkami (!) więc to całe szkło i pierdółki by mnie tylko dobiły.
Natomiast jakoś za tydzień-dwa będę przesadzać moje sukulenty i Bernarda (takie tam duże liście ale go lubię i tak, moje roślinki mają imiona... postaci z seriali  :emoty327🙂 to poszaleję doniczkowo!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
25 sierpnia 2017 15:26
smartini, ulicę wiemy, jaką dostaniemy. Z komunistycznego generała na "modnego" obecnie rotmistrza 😉

Przełom to dobre określenie, coś się w szeroko pojętej karmie odblokowało 🙂

Lampy będą takie, w salonie i u dziecka potrójne, kuchnia i sypialnia podwójna. Tylko u córki zielona, pasująca do łóżka. Po taniości, a kiedyś się wymieni na solidniejsze.
malenstwo super!  😅 poka poka oswietlenie 🙂

Ja poki co zamowilam lampy nad wyspe, a reszta... nie mam bladego pojecia co wybrac, na szczescie jeszcze sporo czasu 🙂
A listwy przypodlogowe tez bierzemy biale mdfy, z jakims ladnym frezem. Uwielbiam takie wykonczenia, dodaja duzo elegancji wnetrzu.
maleństwo, z Berlinga na Pileckiego? Z Słupcy przypadkiem nie jesteś  🤣

edit: ech, to pisanie na szybko
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 sierpnia 2017 15:33
maleństwo, fajne te lampy 😀 ja na razie też lecę po taniości, byle by było, z czasem zainwestuję w coś innego. Tylko lampę do salonu wzięłam juz taką, jaką od dawna chciałam

reszta (kuchnia, 'pokój', przedpokój) będą takie:


(przedpokój)
łazienka taka na razie, moją DIY lampę będę tworzyć jak najgorsze roboty się skończą i będę miała czas

na zagłówek do czytania idą te 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
25 sierpnia 2017 15:39
ogurek, zgadłeś połowę 🙂 Pozwolę sobie nie podawać za dużo szczegółów, licho wie, kto to czyta.

smartini, o, takie jak ta druga i trzecia też rozważaliśmy, tak jak wiele innych lekko industrialnych. Te na sznurkach jednak wygrały, niestety ceną 😉 Ale tam, kiedyś sobie wymienimy.
smartini na ali kupujesz? za 3 dni jakas spora wyprzedaz a tych lamp mnostwo 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 sierpnia 2017 15:45
nerechta, nie, w leroy i ikei, potrzebuję ich na jutro ;D
I ali się raczej nie tykam, nie mam ani czasu na czekanie ani kszty zaufania. Wolę zapłacić w sklepie, zmacać i mieć + móc zwrócić jak coś będzie nie tak 😉

Nie mam tylko pomysłu na lampę ścienną nad lustrem w łazience... no nic mi się z tych lamp nie podoba :/
emptyline   Big Milk Straciatella
25 sierpnia 2017 18:47
smartini, ja też się zakochałam i czekam aż wreszcie zarobię jakieś pieniądze (pierwsze od 8 m-cy, sic!) i idę coś kupować. ^^
Zzarlo mi post grr. Zapytam krótko- ogarne sama takie pasy na ścianie?

smartini   fb & insta: dokłaczone
25 sierpnia 2017 19:07
kenna, ogarniesz 😉 tylko dobra taśma malarska, pionowica i cierppliwosc ;D
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 sierpnia 2017 19:08
kenna, są taśmy do malowania. Jak masz dostęp do poziomicy laserowej i trochę czasu to jest to do zrobienia.
Dziewczyny mam pytanie - za kilka dni będę mogła wejść pierwszy raz do mojego mieszkania, pierwszy i ostatni do odbioru, mam 60 minut na obejrzenie, uwagi, zwymiarowanie. Jadę z osobą, która to mieszkanie będzie wykańczać, ale dobrych rad nigdy dosyć.

Na co zwrócić uwagę? Czego się wystrzegać? Jakie miejsca w mieszkaniu są najbardziej problemowe? Gdzie szukać "ukrytych" usterek?

:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Niestety nie ma pionowicy ani poziomicy laserowej, myślałam o odmierzaniu od ściany bocznej. Jak narysuję ołówkiem, to z daleka chyba ocenie, czy krzywo, czy nie😉 Ale już sie dowiedziałam, ze musi byc dobra taśma i zagruntowac brzeg ten, który bedzie kolorem, farba podkładową. Jeśli to jest ściana w małym pokoiku na poddaszu, pod skosem, to pionowe, nie poziome, prawda? Wyciągnie to trochę pomieszczenie w gore?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 sierpnia 2017 21:07
Czytam regularnie, ale normslnie tyle sie u nas na budowie dzieje, ze nie mam czasu na nic, na pisanie tez nie😉 Ogarnelismy ostatnio sporo, od poniedzialku startuje montaz kominka.  2 tygodnie temu byla Pani na pomiary kuchni. Tydzien temu pomiary schodow. Temat plytek do jednej lazienki ciagnie sie od miesiecy. Wirmy co chcemy, ale znalezlismy tylko jedne plytki, niestety cena zaporowa🙁 Budujemy w Niemczech, a kilka rzeczy organizujemy w Polsce ze wzgledu na koszty.

Pandurska jestem pod wrazeniem jak ekspresowo idzie Wasza budowa! Juz niedlugo przeprowadzka Was czeka! Super! Zamowiliscie moze juz drzwi? Jesli tak to gdzie i jakie?

Gdzie zamawiacie drzwi? Ktos poleci jakas firme?

Smartini  idziesz jak burza! Bardzo ciekawe masz pomysly i widac, ze sprawia Ci to frajde🙂

maleństwo, obstawiam Pileckiego 🙂

kenna, jak będziesz kupować taśmę to dobrze doczytaj do czego sluży, bo są rózne i różnią się szczegółami w zastosowaniu.
kenna, weź sznurek, o długości równej wysokości ściany. Na końcu zawiąż jakiś ciężarek (niewielki ale ciężki). Wejdź na drabinę, wymierz sobie szerokości pasków i spuszczaj sznurek tak, aby ciężarek wisiał nad podłogą. Druga osoba niech zaznaczy ostrożnie w kilku punktach linię według sznurka. Potem listewka jako linijka i voila 😉
abre,  :kwiatek: ze tez ja, domowy MacGyver, tego sama nie wymyśliłam!
kenna, Kiedyś w którymś odcinku Szelągowska pokazywała taki sznurek który odbija równą linie na ścianie. Na szybko wyszukałam, że nazywa się to "sznurek traserski". Pamiętam też, że mówiła że najciężej maluje się pasy czarną farbą bo ma inną konsystencję i często wlewa się pod taśmę 🙂
maleństwo, teraz się zgadza? Nie wiem jak mogłem pomieszać nazwiska  😡
kenna, za wynajęcie poziomicy na dobę zapłaciliśmy jakieś 20-30zł, a bardzo ułatwia prace.
ferra O, a gdzie i z kim w Niemczech budujecie? Trafilas z pytaniem o drzwi w 10, bo wlasnie zamowilismy, ale to tez temat rzeka. Wybralismy sobie calkiem fajne w Polsce (mahoniowe, profilowane, biale), ale nie wyplacilibysmy sie na nie teraz po horrendalnych kosztach robot ziemnych. Kupilismy wiec dzisiaj w Hornbachu takie dosc zwykle w cenie ok 200juro sztuka. Tez biale profilowane, no ale juz nie z drewna. Wazne, ze lakierowane. Co do przeprowadzki-si 🙂 W pazdzierniku mniej wiecej damy rade sie przeniesc. Narazie schnie jastrych, a panowie robia stryszek, regipsy i cos tam grzebia na zewnatrz.
Sluchaj, a propos kafli,bo tez dluugo szukalismy. Bylismy w 3 profi sklepach z kaflami, ale cena jak mowisz zaporowa, bo srednio 80euro za metr  😎 A szukalismy dosc normalnych szarych z wyczuwalna faktura. No i wlasnie w niepozornym Hornbachu trafilismy na takie bardzo przyzwoite. Szukasz czegos konkretnego? Zanim sie nie zamowilsmy tych naszych, to planowalam zamowienie z fliesenmax.de. W PL nic szczegolnego nie znalazlam, ale bylam tylko w Castoramie i Leroy ze wzgledu na bliskosc obu.
Qaida, wydaje mi sie, ze sznurek z ciężarkiem wystarczy 🙂

ogurek, ale ja chce pionowe pasy, poza tym to tylko jedna, mała ścianka pod skosem w pokoju dziecka, wiec nie musi byc tak tip-top jak w salonie w głównym punkcie domu 😉 Ale i tak mam nadzieje, ze wyjdzie mi w miarę równo. Pochwale sie pózniej zdjęciami 🙂
Wpadam z porcja zdjec z budowy. Narazie jest tak.

widok z drzwi wejsciowych na korytarz i aneks kuchenno-jadalniano-salonowy:



w/w aneks (kuchnia nie zmiescila sie w kadrze)



kuchnia (tym razem zjadlo okno) z wejsciem do pom.techn.-spizarki:



kawalek pieterka (widok na lazienke i pokoj P.)



Pokoj P.



Nie zrobilam wszystkich pomieszczen, ale jeszcze nie ma sie czym chwalic. Wszystko wyglada podobnie 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 sierpnia 2017 19:50
Aaaa ale przestrzeń <3

My wybieramy meble, wczoraj obczailiśmy farby, no podjarka jest konkret! Kupiec zadatkował nasze mieszkanie, więc sprawy idą w dobrą stronę i to szybko.
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 sierpnia 2017 20:20
Pandurska, czad!!! No i salon z kuchnią i jadalnią razem, najlepsza opcja! 😀
maleństwo, widzisz, teraz pójdzie z górki 😀
My jesteśmy po pierwszym starciu z kuchnią... olaboga, ile dziubania w tym :P do tego wyrzynarka odmowila posluszenstwa, stracilismy dobre 2h na organizowaniu innej 🙄 dodatkowo musielismy ciac kawalek szafek z racji wystajacej rury, ktorej noe dalo sie w scianie schowac... elektryk bedzie dopiero w poniedzialek, wiec czekamy z finalnym przykreceniem dolu. Jutro fronty na gorze, przyciecie blatu i sprzatanie tych wszystkich kartonow 😁
Szybkie pytanie, gdzie dostane imbus do okrecenia nozek zmywarki? :P jakies dziwne są, recznie nie dalo sie ich wykręcić zeby byla wyzej -_-

emptyline   Big Milk Straciatella
27 sierpnia 2017 08:28
smartini, ja sobie przyrzekłam, że już nic z Ikei składać nigdy nie będę...no to wczoraj kupiliśmy szafkę do łazienki. Ale kuchni sama robić nie będę za nic na świecie - dziękuję, 3 razy już składałam i płakać mi się chce na samą myśl. Ale mam najlepszego narzeczonego na ziemi, mamy poduszkę we flamingi. 😍

smartini   fb & insta: dokłaczone
27 sierpnia 2017 09:02
emptyline, to chyba się tak nie da już nic z Ikei nie składać 😁 ja póki co się dobrze bawię, ale za kuchnię, dwie szafy i regał mogę się przestać dobrze bawić :P
A poduszka jest hicior, widziałam ją i bardzo chciałam 😀!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się