Bryczesy

A jak z rozmiarem Covalliero? Ktoś kiedyś pisał, że węższe w pasie niż reszta ciuchów w tym rozmiarze?
Szukam sobie luźno bryczesów, bo każde moje mnie drażnią, że nitka na leju nie jest elastyczna i jak zginam nogę, to mi trzyma kolano. Oprócz jednych - jakieś tchibo kids, które dorwałam jako używki tak o do ciorania, a to moje najwygodniejsze pantalony ever 🤔wirek: No jak druga skóra, nic mnie nie ciągnie, jest wygodnie. Nawet lej się jakoś nie zmechacił okrutnie, ale chyba za jakiś czas już umrą, bo czuję, że się przeciera na tyłku.
Z tej racji przymierzyłam te słynne pikeur lugana, co to niby rewelacja i po nich żadne inne. I co? I jajo. Ciągną mnie w kolanie -_- Może to kwestia rozchodzenia, nie wiem. W każdym razie czy ktoś ma do polecenia jakieś fajne portki z pełnym lejem? Czy czeka mnie testowanie silikonowych? Bo zaczynam się skłaniać ku temu, że to jedyne rozwiązanie dla mnie  💃
budyń, Dobre określenia 😁 Wiesz co, ja jestem straszny wrażliwiec i we wszystkim mi niefajnie - prócz Pikeurów. Tylko nie powiem, żeby to kolano jakieś "super-nie-trzymane" było. No... jak kolano. Bryczesy się nie mogą ruszać na nodze, bo się człowiek poobciera (albo przynajmniej człowiek typu ja).
Jeśli szukasz bryczesów typu "wygoda jak w gaciach z piżamy" to może Decathlon? Master Jang też miał takie "pantalonowate" 😉 ale tu bym się czepiała jakości. Z silikonami nie mam doświadczenia.
budyń, spróbuj silikonów. Ja też mam problem pt. "wszystko wszędzie obciera" (zwykłe Horze musiałam oddać do krawcowej, bo były za szerokie w łydce i marszczący się materiał obcierał mnie w jakimś dziwnym miejscu na środku nogi 🤣 ) i jest mi ciężko kupić coś rozsądnego. Kiedyś miałam same bryczesy z pełnym lejem, aktualnie prawie wszystkie mam z gripem.
Najwspanialsze są imo Spooksy, ale ich cena powala. Teraz dorwałam w Decathlonie jeansowe, przy pierwszym założeniu obtarły mnie i już chciało mi się płakać, ale po wypraniu i ponownym założeniu są idealne.
Albo też poszukaj legginsów do jazdy, dużo firm teraz wypuszcza coś w ten deseń, zapewne wygodne jak ktoś nie ma oporów przed wychodzeniem w legginsach do ludzi. Ja mam, toteż nie jest to dla mnie 😁
Czy któraś z Was próbowała jeździć w legginsach jeździeckich? Widzę, że kilka firm ma w swojej ofercie, min Kingsland. Latem jest mi wiecznie gorąco, ale zastanawiam się jak z wygodą?
Moon   #kulistyzajebisty
26 sierpnia 2017 05:36
budyń, spróbuj Pikeury silikonowe. Długo się broniłam przed takowymi, w końcu kupiłam i się zakochałam. 😉
Co prawda wrażliwcem jakimś nie jestem, ale tu akurat potwierdzam - w silikonach nic nie gniecie w kolano 😉
lub Animo 😉
Nie no, nie żeby mnie cokolwiek obcierało, po prostu mam taki nieprzyjemny dyskomfort. Stara jestem i lubuję się w wygodnych ciuchach, jestem fanką legginsów, także zobaczę je sobie na żywo, bo a nuż to dla mnie. A jak nie ,to zostaje mi testować ten silikon.
Dzięki za odpowiedzi :kwiatek:

budyń Jezeli bedziesz miala okazje, przymierz sobie animo, dla mnie sa jak druga skora, bardzo wygodne.
Moon   #kulistyzajebisty
29 sierpnia 2017 11:26
Potrzeba mi opinii o brykach z silikonowym lejem Equiline - trzymają rozmiarówkę? Rozciągają się?
Mam Pikeury 34 i są ideolo, ale wiadomo że to włoska rozmiarówka i licho wie, czy 34 nie będą jak na niemowlę :P
Moon, włoskie 42 odpowiada niemieckiemu 38, także jeśli masz Pikeur 34 to celowałabym w 38 włoskie
mils   ig: milen.ju
29 sierpnia 2017 12:04
Moon mam Equiline w rozmiarze 34, ale jakiś starszy model chyba. Mam 158cm wzrostu, nogi jak patyki i generalnie jestem kwintesencją drobnego krasnala, a te bryczki są mocno na styk.
Moon   #kulistyzajebisty
29 sierpnia 2017 12:07
edyta, mils,  dzięki! 🙂
Pytanie do znawców eurostarów: nie pamiętam, jaki mam model bryczesów, metka strasznie wyblakła, a sister przymierzyła, zakochała się i też chce takie 😉 Na metce widać końcówkę nazwy "...ka SP". Co to może być? Na pewno to bardzo krótkie słowo. I ten ich wynalazek Smyltex.
A coś więcej..jakąś fotka?  🤣
Potrzeba mi opinii o brykach z silikonowym lejem Equiline - trzymają rozmiarówkę? Rozciągają się?
Mam Pikeury 34 i są ideolo, ale wiadomo że to włoska rozmiarówka i licho wie, czy 34 nie będą jak na niemowlę :P


Moon
, Equiline trzymają rozmiar, oczywiście jak włoską rozmiarówkę przełożysz na niemiecką. Ja mam 2 pary Equiline full grip po 2 sezonach jazdy. Piszę sezonach bo w zimie jeżdżę w softshellach. Na początku byłam zachwycona tymi bryczesami, ale po drugim sezonie mam zastrzeżenia do trwałości silikonowego leja. W równoległym użytkowaniu mam Pikeury i muszę przyznać, że grip Pikeura jest bez zarzutu.

Grip w Equiline po prostu na wąskich brzeżkach zaczyna odchodzić. Oczywiście da się w tym jeździć, ale mnie to wyjątkowo wkurza. Również biorąc pod uwagę ile zapłaciłam za te bryczesy. Stąd uważam Pikeury za zdecydowanie lepszy wydatek.
Moon   #kulistyzajebisty
30 sierpnia 2017 20:24
Dance Girl, dzięki za opinię 🙂 miałam możliwość chapnąć akurat w dobrej cenie te bryki, ale jak zmierzyłam centymetrem to wyszło że jednak zad by mi w te 34 nie wlazł 😉
Moon, włoskie 34??
Moon, włoskie 34 przekładasz na niemieckie 30 ...  😁

Ja jeżdżę w Pikeurach 38, czyli Equiline mam 42.
Moon   #kulistyzajebisty
30 sierpnia 2017 21:00
anai, nie, wychodzi że to "normalne" 34, a nawet 32 ;p
Moon, jak jesteś taką szprychą to w dobrej cenie powinnaś złapać Pikeur Patrizia. To bryczesy młodzieżowe, na chude tyłki. Moje dziecko w nich śmiga a były ze 20% tańsze niż Lucindy.
Budyń , spróbuj Cavallo Caja, ja tez mam problem z bryczesami w kolanach, i od wielu lat jestem fanką Pikeura
i nie sądziłam, ze powiem że te Cavallo to najwygodniejsze brycze jakie miałam na tyłku, jak druga skóra
Dramka,


Pasek oczywiście nie był w komplecie.
paa to model EuroStar Rika SP - bardzo stara kolekcja, tak z 10 lat temu
[quote author=BaŚ link=topic=217.msg2709174#msg2709174 date=1504208725]
paa to model EuroStar Rika SP - bardzo stara kolekcja, tak z 10 lat temu
[/quote]
Taaa, i to jest właśnie jakość ES. 😀
Dziękuję BaŚ!
paa proszę 🙂 a to jak długo bryczesy służą, oprócz oczywiście jakości materiałów i wykonania, zależy od tego, jak dużo się w nich jeździ i jak pierze
Baś, a jaki jest sposób na pranie, żeby dłużej przetrwały? U mnie rozpada się wszystko oprócz Pikeurów.
Pewnie niskie wirowanie, niska temperatura, bez płynów zmiekczających i może płyn do skór jeżeli lej skórzany? No i pranie na drugiej stronie
drabcio prawie 🙂 tzn. najlepiej bez wirowania, wyjmuje się takie kapiące i schną np. nad wanną rozwieszone na wieszaku za szlufki. Temp. 30 st. Pranie na lewej stronie obowiązkowo, w delikatnym płynie piorącym, bez zmiękczaczy. Płyn do skór nie, praktycznie nie ma w tej chwili lejów skórzanych, McCrown w EuroStarach czy lej w nowoczesnych Pikeurach to tzw. zamsz syntetyczny, czyli rodzaj materiału, nie skóra.
Ja mam wszystkie z gripem. Jedne z lejem syntetycznym mi zostały, będę przwracać na lewą stronę bo dotąd tego nie robiłam. U mnie z domu 2 jeżdżące baby, 10 par bryczesów i pranie na okrągło. Pani Ukrainką przyrzeka na wszystko, że zmiękczacza do bryczesów nie używa. W sumie chyba tak bo pierze ze skarpetkami i wyglądają jak bez zmiękczacza. Przy tej ilości bryczesów nie mam szansy na suszenie bez wirowania. A jak nie będę prała od razu tylko gdzieś odłożę to mnie mąż z domu pogoni bo konie nieodmiennie od 23 lat mu śmierdzą. Mimo tego że mamy 3 szt. I powinien się przyzwyczaić.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się