Stajnie w Lublinie

Cześć wszystkim!

Mam małe pytanie - czy w stajni u Pana Witka prowadzone są lekcje jazdy? Jeśli tak, to może ktoś wie, ile taka przyjemność by kosztowała i jak się z nimi skontaktować?

A jeśli nie prowadzą lekcji, to może ktoś zna jakąś fajną stajnię, do której da się dojechać mpk? Taką na dziurawą studencką kieszeń 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
05 sierpnia 2017 17:17
Zdaje mi się że są, znaczy na pewno są na kucach, które tez chodzą w hipoterapii nie wiem jak sprawa ma się z większymi końmi, kontaktu jednak Ci nie podam bo nie mam i nie znam też cen.
Nie wiem jak wyglądają tam teraz jazdy ale spróbuj kontaktować się tutaj: [[a]]https://web.facebook.com/Hipoterapia-Hanna-Wlaz%C5%82o-132152416862614/[[a]]
Dziękuję Wam za odpowiedź c:
A ja mam pytanie o końskich wetów w Lublinie, kto do Was jeździ kogo polecacie? Najlepiej żeby był z Lublina i okolic bo szukam kogoś z kim mogłabym w ramach praktyk jeździć w teren kiedy jestem w Lublinie. O dr Kusym wiem, ale wiem też, że raczej ciężko się do  niego dostać.
Do mnie przyjeżdża dr Kotowicz. Starszy pan przed emeryturą, bardzo sympatyczny. Zadzwonić dopytać nie zaszkodzi.
Witam. Czy były by chętne osoby na przyjazd osteopaty Pani Łukaszewicz? Zależy mi na czasie, musi zebrać się 10 koni. 

Edit. Może ktoś poleci kogoś innego do końskich pleców?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
15 sierpnia 2017 23:58
Kapriola to jeszcze istnieje?
mils   ig: milen.ju
16 sierpnia 2017 02:34
Istnieje. 😉
Magdzior, odezwij się do Oliwii Górniak. Miała teraz praktykantkę. Jeździ non stop, wie co robi i jest moim wetem pierwszego kontaktu 🙂
jasnowata zanim pozyskałam praktykantkę to odezwała się ona do mnie na FB, ale niestety nie odpisywała mi na dalsze wiadomości. Więc kontakt spalony.
Aaaa, wybacz, bo myślałam, że Kasia, to była praktykantka 🙂
Kapriola to jeszcze istnieje?


Kapriola pada. Konie wyprzedają,stajnie i teren sprzedają. A sam Ciechoński zabiera kilka koni pod Cyców i tam będzie mini hodowla.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
18 sierpnia 2017 10:14
kamikami26 dzięki za odpowiedź. Trochę szkoda, mam duży sentyment do tego klubu 🙁.
mils   ig: milen.ju
19 sierpnia 2017 17:01
A to przepraszam za wprowadzenie w błąd, nie wiedziałam o tym.
Pamiętam,jak zamknęli "Kucyka", to powstała " Kapriola". Na bazie głównie Inbreda,Kali,Ważki i kilku innych koni. Przez lata powsta duża, prestiżowa stajnia. Dorobili się kilku fajnych koni.
Jasnowata tak, Kasia jest u mnie praktykantką, zgadza się. Chodziło mi o to, że sama proponowałam praktyki Magdzior na wiosnę, ale zostałam olana z góry ciepłym moczem.
kamikami26 a wiesz może jakie konie i w jakich kwotach sprzedają? pamiętam jak szukałam konia ponad rok temu to podjechałam do nich, bo tam dość długo jeździłam. Ceny jakie mi zaśpiewali były.... 2 do 3 razy wyższe niż jak jeździłam 5 lat temu, i to za konie szkółkowe, nie za wielkie prospekty sportowe, dość mnie to zdziwiło, bo wygląd tych koni nie "powalał". Zastanawiałam się wtedy nad Tornado, ktoś coś o nim wie? 😉  Z jednej strony mi szkoda, że to pada, ale z drugiej coraz więcej osób ma oczekiwania, że stajnia będzie posiadała halę, konie będą wypuszczane na wybiegi a tam... no cóż. Ale z sentymentem będę wspominała Kapriole 🙂
aien O jaaa, wiesz, żę ja dopiero teraz (po tym jak tu przeczytałam Twoją wypowiedź) doszukłam się, że odpisałaś mi na fb! W ogóle mi ię to ni wyświetliło, czasem mam tak, że pojawia mi się ikonka o nowej wiadomości wchodzę a tam nic nie widzę i tu chyba musiało tak być, no nieźle. Ale trudno widocznie tak miało być nie mniej jednak chcę żbyć wiedziała, żę Cię nie olałam😉 Cieszę się, żę kogos znalazłaś i ja też mam nadzieję kogoś znajdę bo rozumiem, że u CIebie pewnie już nie ma szans🙁 Pozdrawiam!
Magdzior pisałam do ciebie dwa, czy trzy razy. Być może takie zrządzenie losu. Nie gniewam się, ale przecież mogłaś zadzwonić czy coś. Mam nadzieję, że uda Ci się coś znaleźć w koniach, bo o to bardzo trudno w okolicy. W tym momencie mam praktykantkę już. Pozdrawiam.
kamikami26 a wiesz może jakie konie i w jakich kwotach sprzedają? pamiętam jak szukałam konia ponad rok temu to podjechałam do nich, bo tam dość długo jeździłam. Ceny jakie mi zaśpiewali były.... 2 do 3 razy wyższe niż jak jeździłam 5 lat temu, i to za konie szkółkowe, nie za wielkie prospekty sportowe, dość mnie to zdziwiło, bo wygląd tych koni nie "powalał". Zastanawiałam się wtedy nad Tornado, ktoś coś o nim wie? 😉  Z jednej strony mi szkoda, że to pada, ale z drugiej coraz więcej osób ma oczekiwania, że stajnia będzie posiadała halę, konie będą wypuszczane na wybiegi a tam... no cóż. Ale z sentymentem będę wspominała Kapriole 🙂

Nie mam pojęcia, bo sama dowiedzialam się przypadkiem. Tez kiedyś chciałam konia od nich kupić i cena mnie powalila... Tylko to było prawie 9 lat temu,a nawet takiego prestiżu nie mieli  🤔wirek:
Poszukuję człowieka, który przetransportuje mi 3 konie jednocześnie- czy ktoś z lubelskich stajni może mi pomóc (i w jakiej cenie)?  👀
Wiem, że sporo osób wozi konie ALE przyczepką 2-konną...
Będę wdzięczna za wskazówki+namiary  :kwiatek:
aien Nie ma problemu, tak wyszło, ja wtedy też miałam straszny natłok wszystkiego możę mi umknęło, może coś przeoczyłam nie wiem w każdym bądź razie nie specjalnie🙂 Teraz spędziłam super miesiąc na praktykach więc nawet jak się nie uda na miejscu to po prostu będę w dłuźsze weekendy i wakacje jeździć do kliniki bo bardzo dużo na tym skorzystałam🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
27 sierpnia 2017 17:24
Wieża miała kilku konną, Kapriola też.
Kapriola koniowozem od mojego sąsiada siano zwykle co roku bierze :p a i jeszcze piker chyba ma coś wiekszego?
Hejka kochani  😀 Jeśli wątek był, to bardzo przepraszam, szukałam ale nic nie znalazłam. Otóż potrzebuje pomocy  🤔 Szukam jakiegoś pensjonatu z halą (obowiązkowo),z dobrym dojazdem komunikacją miejską, oraz aby konie były wypuszczane na padoki, wiem że ciężko to wszystko połączyć, trzymam teraz konia dzieści km poza miastem no i nie mamy hali, stajnia była idealna dopóki koń dochodził do siebie (kupiłam kunia w bardzo złym stanie), ale teraz potrzebujemy regularnej pracy (mięśnie zadka i grzbietu same się nie wyrobią) do której niezbędna nam jest hala  👀 Studiuje wszystkie stajnie z halami i jestem zrozpaczona, może zaskoczycie mnie jakaś której nie znam  🤣 Potrzebuje opinii o Fideliusie ( jak to tam z wypuszczaniem koni na padoki, użytkowaniem hali- słyszałam kiedyś że jak nie ma profesora to nie można skakać?  👿 )od razu mówię że odpadają Piker, drwal, Dakar, Arizona,Aleksander. Co do grosa wiem jak to wygląda 😉 Także prosze ratujcie mnie!! Kuń już nie pierwszej młodości i wiem że przez zime bez hali stracimy wszystko co do tej pory udało nam się zrobić 🙁
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Dublowanie wątków
Wiesz co infrastruktura w Fideliusie bardzo mi się podoba, szkoda że ode mnie to bardzo daleko. Rozważ jeszcze opcje przenoszenia konia tylko na zimę - ja stoję w tej chwili w stajni gdzie plac jest niefajny (dużo piachu, nie polewany i bronowany zamiast równany) a zamiast hali jest w zasadzie lonżownik, ale za to konie mają super opiekę. Hala ma niby być powiększona, ale jeśli się nie wyrobią to kobyłę która chodzi zabiorę na zimę do elizówki. Fakt, że tam stajenni nie puszczają na pastwiska, ale puszczają na padok a zimą i tak nie ma trawy. Za to hale mają super. Więc to też jest jakaś opcja, chociaż fakt że sporo z tym zachodu.
KarolaK jak stałam w tym roku przez 1-2miesiące w Fideliusie to było tak, że godz.10/11 konie były wypuszczane na wybiegi, ok.14 były sprowadzane, po "obiedzie" już nie były wypuszczane. Skakać można wtedy kiedy się chce, na halę są zapisy i trzeba pamiętać o "szkółce". No i dojazd to raczej tylko autkiem
Mogę Ci polecić Magrad (trochę dalej niż Fidelius) ale mało koni w stajni, hala na wielkość taka sama jak w Fideliusie, rzadko kiedy zdarza się by ktoś na hali był razem z Tobą, karuzela, monitoring i konie od rana do wieczora na dworze (każdy ma osobny wybieg+wiatę), w sytuacjach awaryjnych konie są krócej wypuszczane ale właściciel stajni zawsze o wszystkim informuje. Jak tam byłam z koniem to byłam bardzo zadowolona- wszystko zależy czego szukasz= jeśli zależy Ci na spokoju, braku tłoku na hali i konia będącego dłużej na wybiegu to polecam Magrad, ale jeśli chcesz stajnię bliżej, z dostępem do trenerów, zawodami na miejscu->  Fidelius
W razie czego zapraszam na priv 🙂
Najtańszy pensjonat w Lublinie ?
Sonika z tanich to na ul Cienistej (chyba 450?), Promesa 500zł. Ja stoję w Ranczo Arka i u Nas 600. Wiem, że teraz wszędzie się popodnosili i np w Pikerze już 800 od tego czy od następnego miesiąca np.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się