kącik porad prawnych

dziewczyny, wlaśnie dowiedziałam sie że od października zmienia sie prawo o wieczystym użytkowaniu - z tego tytułu wzrosną opłaty zaww. Dzwoniłąm właśnie do spłódzielni i Pani już zapowiedziała, ze z tego tytułu czynsz wzrośnie o ok 100 zł  🙁 ... na najbliższe 20 lat. Jestem załamana: jestem na etapie kupna mieszkania wiec na dzień dobry dostanę +100 do opłat, a i tak urosły one już chen chen w stosunku do tego co planowałam. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak chłop krowie o co w tej zmianie chodzi i czy istnieje jakikolwiek sposób, zeby tą zwyżkę zmniejszyć 🙁
Czy ktoś może orientuje się w kancelariach prawnych w Koszalinie i zechce odezwać się do mnie na PW? z góry dzięki 🙂
Poszukuję informacji nt wad ukrytych u konia, postępowania prawnego w przypadku ich wystąpienia oraz możliwościach postępowania w takich przypadkach?
Bez prawnika i tak pewnie się nie obędzie, więc nie zwlekaj tylko od razu z tym idź do kogoś biegłego w tym temacie.
zimnokrwista125, jak najbardziej w przypadku zakupu konia obowiązuje prawo rękojmii.
Czy ktoś z Was podawał partacza do sądu ? Jestem ciekawa jak długo to trwa i czy  jest dużo biegania po sądach .
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
29 sierpnia 2017 16:46
Wysłałam do sądu list o możliwość przesłuchania w sądzie właściwym do miejsca zamieszkania. Sprawa niebawem a ja nie mam żadnego odzewu ze strony tamtego sądu. Co zrobić?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 sierpnia 2017 17:29
Zadzwonić do sądu ?
Sluchajcie, a jak jest z umową słowną ?
Czytałam, że jest tak samo ważna, ale w jaki sposób ją wyegzekwować ?
Neila, w sądzie pod warunkiem posiadania świadków.
Może ktoś będzie w stanie mi pomóc, bo mój prawnik wyjechał na urlop i nie chce mu zawracać głowy.
Była wspólniczka nie oddała mi wszystkich pieniędzy z moich udziałów. Mam wszystko udokumentowane. Wysłałam jej łącznie 6 listów za potwierdzeniem odbioru (na trzy różne adresy, w tym trzy listy poszły z pieczątką prawnika). Były to wezwania do zapłaty, wszystkie 6 wróciło. Teraz czy dalej wysyłać i próbować z innych adresów wysłać czy od razu wstąpić na drogę sądową?
Wystapić do sądu o nakaz spłaty. Jeżeli na 6 pism nie zareagowala, to nie myśl że na 7 zareaguje  😉
Szukam organizacji która pomoże ojcu w czasie rozwodu w walce o dzieci.
Mają już adwokata i zaczyna się sprawa rozwodowa. Najgorsze, że szanse na to, że dzieci zostaną przy ojcu są prawie żadne.
Rozwod z winy matki (zdrada). Najmłodsze dziecko ma 2 miesiące.

Sprawa ciężka i potrzebujemy pomocy i wsparcia kogoś doświadczonego.
E. tak też myślałam, potrzebowałam chyba potwierdzenia od kogoś. To czekam na koniec urlopu prawnika i czas na sąd.. 🙁
Sonika, zdrada to nie powód by odbierać matce dzieci. Musi Mieć twarde dowody, że jest złą matką i dzieciom dzieje się krzywda.
bera7 wiem wiem, matka ma objawy choroby psychicznej. Nie chce iść do lekarza. A Panie w mopr-ze powiedziały że każdy ojciec chce z matki zrobic wariatkę i tyle.
Nawet rodzina matki uważa że dzieci powinny być przy ojcu.
Tak w skrócie
Sonika pewnie będzie potrzebna opinia psychologa. Dwu miesięczne niemowlę się nie wypowie ale starsze dzieci? Będą w stanie powiedzieć u kogo wolałyby pozostać? Wiem, że mieszanie dzieci w spór rodziców jest strasznym dla nich przeżyciem ale jeżeli rzeczywiście u matki działaby się im krzywda to zaryzykowałabym a i szanse będą większe.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 września 2017 12:11
Sonika, jeżeli nawet rodzina matki uważa, że dzieci powinny być z ojcem to nie powinno być problemu o ile taką samą wersję potwierdzą przed sądem.
Centralne Stowarzyszenie Obrony Praw Ojca i Dziecka
Narodowe Centrum Ojcostwa
Starsza córka ma tylko 4 lata, nie wiem czy będą pytać tak małego dziecka.

Dziękuję, będziemy walczyć o opinie kogoś postronnego. Tak jak pisałam panie psycholog z urzędu olały sprawę.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 września 2017 12:42
Sonika, sąd ma biegłych psychologów, którzy potrafią takie dzieci podpytać, ale jeżeli ich nie bije i nie zaniedbuje, ma pracę itp. to nie wiem czy coś takie dziecko by potrafiło powiedzieć
Dostałam wezwanie jako świadek w sprawie rozwodowej.Potrzebuję pogadać z kimś kto się rozwodził z orzekaniem o winie  :kwiatek: plis
Ja co prawda się nie rozwodziłam, ale na początku sierpnia byłam świadkiem na takiej rozprawie. Jeśli to wystarczy to pisz 🙂
Kochani, jestem prawnikiem. Gdybyście potrzebowali pomocy, dawajcie znać 🙂
Villemo [s]czy mogę Ci zawrócić głowę na PW? Mam pewne pismo z sądu do którego jestem za głupia aby je zrozumieć. [/s] już mnie oświeciło  🤣
Czy ktoś może mi powiedzieć jak jest z nagrywaniem w miejscu pracy?

Pracowałam kiedyś z gościem który mówiąc krótko - obmacywał mnie i dość ostro mobingował ("zamknij się bo robotę stracisz" było na porządku dziennym). Niestety nie mam żadnych dowodów bo bardzo się pilnował by robić to tylko wtedy kiedy nikogo nie było w pobliżu albo przy bardzo głośnych maszynach. Zmieniłam zakład pracy by się od gościa uwolnić a teraz dowiaduje się że on również się przeniósł... to tego samego zakładu w którym pracuję teraz. Nie mam dowodów z poprzedniej pracy wiec boje się pójść to od razu zgłosić ale też nie chce powtórki z rozrywki 🙁
falletta to fajnie, że już wszystko jasne, ale jak coś to pisz śmiało na priv🙂
Sayu monitoring w pracy jest dozwolony, ale powinniście o tym być wcześniej powiadomieni. Co do mobbingu, zgłoś pracodawcy, że czujesz się zagrożona. I przede wszystkim się nie bój, ten ktoś to wykorzystuje. Niewyobrażalna sytuacja, że ktoś ma czelność tak się zachowywać, ale jak się nie postawisz, sytuacja będzie trwać dopóty dopóki nic z tym nie zrobisz. Jesteś dzielna, wierzę w Ciebie!
Villemo mi chodziło raczej o to jak to prawnie wygląda abym to ja nosiła przy sobie kamerkę. Dyskretnie, tak żeby nikt nie wiedział o niej. Niestety bez dowodów obawiam sie ze to ja strace prace jak wyskoczę z takim oskarżeniem - już znam jeden taki przypadek 🙁
Martita   Martita & Orestes Company
23 września 2017 18:54
Sayu to strasznie przykre co piszesz. Moim zdaniem powinnaś zgłosić pracodawcy, że takie sytuacje miały miejsce w waszym poprzednim miejscu pracy i obawiasz się powtórki. Myślę, że taka rozmowa może Tobie tylko pomóc w przypadku gdyby dalej miało to miejsce. Niestety jak z prawnego punktu widzenia to wygląda nie wiem, sama jestem ciekawa.
Może mi ktos podpowie. Kupiłam konia wraz ze sprzętem, pani miała pierwokup, po dwóch miesiącach chciałam sprzedać konia pani nie miała kasy. I kupił konia ktos inny. Ta pani tak nastraszyła kupca ze kobieta sprzedała jej te klacz. Ale teraz pani chciałaby ode mnie te rzeczy które ja dostałam wraz z koniem i straszy teraz mnie sadem. Czy musze zwracać jej te rzeczy?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 września 2017 10:48
Kupiłaś konia ze sprzetem, a w umowie bylo wspomniane, ze kupujesz tez sprzet i ze prawo pierwokupu dotyczy konia ze sprzętem?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się