Stajnie w Warszawie i okolicach

sumire, to prawda, że w Celinowie dużo się dzieje pod względem rekreacji/wycieczek, itd., Akurat mam to szczęście, że ze względu na tryb pracy zwykle przyjeżdżam przed południem, kiedy ruch w stajni jest niemal zerowy. Natomiast w kwestii zajmowania hali szefostwo zawsze informuje z wyprzedzeniem, kiedy i w jakich godzinach potrzebuje z niej korzystać i to jest bardzo dobre, bo można sobie wcześniej zaplanować inną porę przyjazdu.

blendzior, jeśli potrzebujesz info o tej stajni, to napisz PW. Nam zaraz miną 2 lata i jestem bardzo zadowolona. Największym plusem jest fakt, że koń się bardzo wyciszył psychicznie w tym miejscu i podobna sytuacja miała miejsce w przypadku innych koni, które tu przyszły na pensjonat "za mojej kadencji" 🙂
RatinaZ właśnie dokładnie słyszałam to samo, a jednak zależy mi na tym by jednak trawę cały czas. Ale i tak bardzo Ci dziękuję za informacje. A co do groteski jak z jazdą w zimę ?
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Potrzebuje stajni dla konia na emeryturze i z dobrymi warunkami także zdaję sobie sprawę o jakiś minusach. Ale wolę minus w dojezdzie niż w czymś innym 🙂
A co powiecie na temat stajni Oleander ?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
28 sierpnia 2017 04:06
blendzior95, najlepsze miejsce na emeryturę w tamtych okolicach to prywatna stajnia forumowej Mehari. Naprawdę trochę już stajni zdążyłam zwiedzić i nigdzie konie nie są tak zaopiekowane jak u niej. Infrastruktury do jazdy nie ma praktycznie żadnej - ujeżdżalnia to po prostu ogrodzony kawałek łąki, za stajnią jest lonżownik z podłożem również ze zwykłej ziemi. Wiem, że Mehari planowała oświetlenie lonżownika, ale nie wiem czy udało jej się to zrobić przed porodem. Za to ma fantastyczne tereny, łąki, lasy i Świder tuż za płotem. Na koniach zdecydowanie nie oszczędza, konie mają autentycznie non stop dostępne siano, trawę po brzuch nie do przejedzenia w ciągu całego sezonu, wysłodki, otręty, owies - do wyboru do koloru. Podawanie suplementów, derkowanie (ze względu na naprawdę mega bliską odległość od Świdra w sezonie letnim wszystkie konie u niej muszą być zapakowane w derki siatkowe, bo inaczej nie dają rady) - to wszystko jest w cenie. Dodatkowo na życzenie codzienne czyszczenie konia, obowiązkowy wieczorny przegląd podwozia (czyszczenie kopyt) 🙂

Mehari o każdego konia dba jak o swojego własnego, a że ma ich naprawdę mało (od 3 do 5) to możliwości doglądania każdego z nich i indywidualnej opieki są zdecydowanie większe niż w typowych, większych stajniach chociażby na kilkanaście koni.

A do Celinowa jeździłyśmy z Mehari wierzchem aby skorzystać z hali 🙂

Gdyby nie to, że pracuję w stajni w Józefowie i zwyczajnie wygodniej jest mi pogodzić codzienne treningi z trzymaniem konia dosłownie pod swoim własnym oknem, to pewnie nigdy bym go od Mehari nie zabrała. Trzymałam go u niej przez 3 lata ze względu na swoją ciężką sytuację życiową i kompletny brak czasu - dostał chłopak dłuższe wakacje. Jednak u niego jeszcze nie czas na emeryturę, więc po ustabilizowaniu sobie życia i przeprowadzce w miejsce pracy zabrałam go do "siebie". Jednak jego powrót do Mehari na czas emerytury jest już przyklepany i naprawdę nie wyobrażam sobie innej opcji. Serio, nigdzie nie spotkałam się z takim podejściem do każdego konia z osobna jak u niej i gorąco polecam wszystkim w ciemno, bo wiem że Mehari jest w stanie zrobić dosłownie wszystko dla dobra konia.
Blendzior jeżeli szukasz miejsca dla konia na emeryturę ja polecę Fiord ciopan, mój emeryt wygląda jak pączek w maśle, pastwiska są olbrzymie, mój drugi koń spędził tu cztery miesiące i od kiedy go mam nigdy nie czuł się lepiej. Opieka idealna, infrastruktura super, bardzo fajny plac, piękna stajnia, niesamowite lasy i genialna opieka, można dogadać się co do wszystkiego. Akurat od września będzie wolny boks bo zabieram mojego młodego konia do stajni z halą. 🙂 mój emeryt zwiedzil już kilka stajni i szczerze przyznam że z żadnej nie byliśmy aż tak zadowoleni.
Koń na emeryturę? 550zl stajnia Cavaletto za Nasielskiem. Mają super padoki dla stada. Polecam bardzo!
EchelonMaja, Precelek, LatentPony Bardzo dziękuję za odpowiedź. Na pewno wezmę pod uwagę wasze propozycję. 🙂
blendzior95 co do stajni Mehari to obecnie ogłoszenie wystawiła Tuch,więc można mieć zaufanie,że to porządna firma...
A co do Groteski to jest to jedna z lepszych stajni w okolicy,ale oczywiście nie jest idealna (oczywiście jeśli coś takiego jak idealna stajnia istnieje): z jazdą w zimę jest jak wszędzie przy -5 jeszcze pojezdzisz,przy -20 to moim zdaniem nawet przy hali ciężko (no chyba ,że hala ogrzewana itd.) Najgorzej jest jak leje no to już mogiła:fakt ,ale stajnia ma inne plusy: przede wszystkim opiekę i jedzenie które jest na wysokim poziomie! A Hala pewnie niedługo będzie, bo takie są wymogi rynku.
RatinaZ, ogrzewanie hali nie ma nic do rzeczy, trzeba odpowiednio przygotować podłoże przed zimą i tyle. Stałam w stajniach gdzie przy -10 było zamarznięte, a stałam w taki, gdzie tak dbano, że przy -20 śmigałam.
emptyline   Big Milk Straciatella
28 sierpnia 2017 11:41
amnestria, RatinaZ, zgadzam się amnestrią. U nas jest zawsze do użytku, przerabiałam też i wiele namiotów w których się normalnie zimą jeździło, nawet przy mrozach.
RatinaZ, ogrzewanie hali nie ma nic do rzeczy, trzeba odpowiednio przygotować podłoże przed zimą i tyle. Stałam w stajniach gdzie przy -10 było zamarznięte, a stałam w taki, gdzie tak dbano, że przy -20 śmigałam.


No ja rozumiem,ale padło pytanie konkretnie o Groteskę,więc odpowiadam bo mi się tam 3 zima zbliża... 😉
RatinaZ, ale napisałaś

przy -20 to moim zdaniem nawet przy hali ciężko (no chyba ,że hala ogrzewana itd.)

to raczej dość ogólne stwierdzenie i nie jest w dodatku prawdziwe 😉
W naszych okolicach podłoże na hali nie zamazało w Mokrym bo hala jest świetnie odizolowana i u Zająca jeśli było równane i solone to jeździłam do -25.
sonatka, pewnie, że wszystko zależy od godzin pracy 🙂 Po prostu jestem przyzwyczajona do zdecydowanie mniejszego ruchu w stajni, poza tym nie lubię, jak się ktoś "obcy" nadmiernie kręci, tak ogólnie. Już nawet nie kwestia wielu jeźdźców naraz, tylko spokoju konia w czasie "pozatreningowym" - umówmy się, że bywa gwarno... 😉
Dla mnie też jest minusem sprowadzanie z padoku całego stada, nie w ręku.

Jeśli chodzi o miejsce na emeryturę - stajnia Forteca forumowego Miśka69. Choć z Marek odległośc to już konkret... U Mehari bezstajennie, ale też fajnie i super opieka.
Update o stajni w Kozerkach. jest tu zdecydowanie najlepsza opieka z jaką się kiedykolwiek spotkałam. Mam malutkie dziecko i mój koń wczoraj postanowił zakolkować, dziewczyny i stajenny bez mrugnięcia okiem wypuszczali go do karuzeli co godzinę, asystowali przy zabiegach, zajeli się moją córeczką, żebym mogła zająć się koniem. Byłam w wielu stajniach i takiej stajni jak ta, nie widziałam jeszcze nigdy. Ludzie z pasją i zaangażowaniem. Polecam podpisując się 4 odnóżąmi swoimi i mojego kopyciaka.
edit, usunęłam off top 😉
Robię ponowne podejście do poszukiwań pensjonatu, możę ktoś jeszcze zna jakąś stajnię z w miarę dobrym dojazdem z Wilanowa?
Może być też "druga strona" czyli Wawer, Wesoła - trasą szybko mi się jedzie..

Szukam czegoś gdzie trzymanie konia na ściółce innej niż słoma nie będzie problemem...hala koniecznie, padoki i dobra opieka. . Najchętniej do 1200 zl

Hekate, w Łbiskach działa nowa stajnia  o profilu sportowym , Huzar. Nie bylam tam, dzwoniłam, infrastruktura jest, nawet solarium, plac  jest ale podloże będzie gotowe do użytkowania w przyszlym roku. Tyle, ze teraz cena jest 1200, z placem będzie 1400.
Hekate1,
Daleko, ale Sielanka- własne, sielankowe trociny więc bez żadnych fochów ani dopłat. Opieka na 5plus.
Hekate, w Łbiskach działa nowa stajnia  o profilu sportowym , Huzar. Nie bylam tam, dzwoniłam, infrastruktura jest, nawet solarium, plac  jest ale podloże będzie gotowe do użytkowania w przyszlym roku. Tyle, ze teraz cena jest 1200, z placem będzie 1400.


Stajnia nazywa się Hubal
dzięki dziewczyny, niestety okolice "za Piasecznem" itd odpadają.. próbowałam jeździć do Łosia ale zajmuje mi to strasznie dużo czasu 🙁 Puławska wiecznie zapchana z przez Konstancin też ciężko się przebić. szukam czegoś trochę bliżej, mam małe dziecko i każda minuta na wagę złota
Hekate1, a Aldragho próbowałaś. Kiedyś tam stałam, było bardzo przyzwoicie. Dojazd jak do Konstancina i skręcasz w prawo omijając korek na Puławskiej.
Czy jest jakaś stajnia godna polecenia w okolicy Wołomin/Stara Miłosna? Podoba mi się Vega, ale niestety mieszkam w Wołominie, a pracuje w Starej Miłosnej więc odpada bo za duże koło bym musiała robić... Zielona Koniczynka też mnie nie interesuje. Cena do 900zł. Już szczerze zwątpiłam, że coś znajdę wiec liczę na was  🙂 🙂 🙂
Czy ktoś był w nowym przybytku koło Mszczonowa? KJ Bielik Grzegorzewice?
Meander, a może stajnia w Budziskach? Teraz jest nowy dzierżawca po enklawie, hale stawiają. Łąk i padoków sporo.
Meander, a może stajnia w Budziskach? Teraz jest nowy dzierżawca po enklawie, hale stawiają. Łąk i padoków sporo.

Ale cena poszła dość znacznie w górę... 🙁
Już szczerze zwątpiłam, że coś znajdę wiec liczę na was  🙂 🙂 🙂


My też wątpimy. Musisz chyba taką postawić 😉
[quote author=Megane link=topic=46.msg2709626#msg2709626 date=1504431755]
Meander, a może stajnia w Budziskach? Teraz jest nowy dzierżawca po enklawie, hale stawiają. Łąk i padoków sporo.

Ale cena poszła dość znacznie w górę... 🙁
[/quote]
tzn ile tam teraz? Wydawało mi się, że coś 800 i 900, czy tam 50 zł drożej...
[quote author=RatinaZ link=topic=46.msg2709633#msg2709633 date=1504433494]
[quote author=Megane link=topic=46.msg2709626#msg2709626 date=1504431755]
Meander, a może stajnia w Budziskach? Teraz jest nowy dzierżawca po enklawie, hale stawiają. Łąk i padoków sporo.

Ale cena poszła dość znacznie w górę... 🙁
[/quote]
tzn ile tam teraz? Wydawało mi się, że coś 800 i 900, czy tam 50 zł drożej...
[/quote]
no właśnie 1100 i 1200zł po postawieniu hali...
No cóż 😉 za luksus trzeba płacić 😉
...choć jednorazowa podwyżka o 300 zł robi wrażenie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się